Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Még szép hogy kell. Elfér. Utána lehet venni a DAC-os USB Type C-Jack adaptereket.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#2) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ezen a káva bajnokon elfér.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Azért az bájos, mikor egy gyártó rájön, hogy figyelni kellene a felhasználókra, ill. kiszolgálni azok igényeit... amihez 3 év (!) kellett.

(#4) csako


csako
veterán

Nekem legfeljebb évente pár alkalommal van rá szükségem. Bluetooth füles párti vagyok már régóta :D nem szeretem ha a telefonból lóg valami.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#5) nyisziati válasza csako (#4) üzenetére


nyisziati
veterán

Én se szeretem, de azt még kevésbbé, ha három-négyszer annyit kell költeni egy vezetékmentes fülhallgatóra, mint egy madzagosra.

(#6) darvinya


darvinya
titán

Amióta Zeal van Mi A2-hőz, azóta, azt mondom, hogy eddigi beépítet egység nagyon gyatra.
Persze aki csak telefonáláshoz használja, annak pont megfelelő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7) <Adamsky> válasza darvinya (#6) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Bocs, ezt nem értem: "Amióta Zeal van Mi A2-hőz ... "

(#8) darvinya válasza <Adamsky> (#7) üzenetére


darvinya
titán

Zeal egy külső DAC-AMP, amit Xiaomi Mi A2-re kötök USB C-n.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#9) arn


arn
félisten

Mi az, hogy digitalis? Vhol lesz egy dac a lancban. Ezzel a hulyeseggel, csak beszukitik a fulesek koret.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) <Adamsky> válasza darvinya (#8) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ja, ilyet én is használok a P10-emhez. :) Így már egy komolyabb fejhallgatót is képes meghajtani.

Egyébként nekem spec. nem is annyira jack hiányzik, hanem a lehetőség, hogy egyszerre tudjam tölteni a telefont és zenét hallgatni. Szóval, ha nincs jack, akkor legalább legyen wireless charge. A bt.-t hagyjuk ...

(#9) arn
"Vhol lesz egy dac a lancban." - muszáj, különben nem tudna megszólalni az analóg fülesed. ;)

(#11) maczera válasza arn (#9) üzenetére


maczera
aktív tag

"Mi az, hogy digitalis?"
Digitális jel meg ki a telefonból (az USB-C csatlakozón). A külső Zeal Edge DAC alakítja analóg jellé és erősíti fel.

(#12) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az a vicc, hogy az egész android platform megjelent, akkoriban ritka volt az a telefon ahol volt jack, csak "ritkán" volt a készülékeken (úgy kellett olyan modellt keresni)... a legtöbb gyártó saját csatlakozón, saját fülest vagy adaptert használt..

egyébként én úgy oldom meg, hogy a telefonomban van jó minőségű DAC a hangokhoz ami akár komolyabb dolgokat is elbír... (anno próbaképp rádugtam 2 hangfalat erősítő nélkül 2x20W (valódi) nem teljes hangerőn, de képes volt meghajtani.. annyi ereje nem volt, hogy "torzításig" lehessen tolni, de egy 20nmes helységben a tőled 1 méterre beszélőt nem éretted teljes hangerőn ).. fránya LG .. hardverben jó, de a szoftver (meg kavarnak mondjuk a hardverrel is régiónként)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#13) fornettisuti válasza csako (#4) üzenetére


fornettisuti
veterán

Mert töltögetni aztán marha jó +1 kütyüt.
A jackes legalább olcsóbb, hangminősége is jobb és nem kér enni soha. ;)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#14) darvinya válasza <Adamsky> (#10) üzenetére


darvinya
titán

Hallottam ezt a fajtát, amiben Realtek-es cucc van, de azt kell mondja, hogy Zeal jobb.

Amúgy lehet tölteni is egyszerre, csak ehhez meg kell csinálni a töltés csatlakozót.

(#11) maczera

USB C-n nem csak digitális jel jöhet ki, van analóg is. ;)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Ez örök dillema marad. Mindenki mást preferál. Én is bt parti vagyok de sokan nem.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#16) csako válasza fornettisuti (#13) üzenetére


csako
veterán

Nyilván nagyon nehéz és megerőltető a telefon mellé bedugni azt is... :))
Nem mondom, hogy nem hátránya ez, de nem olyan vészes.
A hangminősége azonos árcédula mellett jobb a vezetékesnek, de saját esetemben pl. fekete pénteken vettem egyet fél áron, így végül ez a különbség is eltűnt. FLAC-ot és más veszteségmentest nem hallgatok, 90%-ban Spotify megy.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#17) Noukoum válasza csako (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezért lenne jó egy normális vezeték nélküli pad. Rárakod az órád, telót, fülest, mondjuk be van állítva hogy 2-3 óra múlva kikapcsol, és lényegében mindened fel van töltve úgy hogy nem nyúltál kábelhez és nem kell 3 töltő...

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) Kokzor válasza Noukoum (#17) üzenetére


Kokzor
aktív tag

A Samsungnak van 2 részes, gyorstöltős vezetéknélküli töltője. De az utóbbit amit említettél, azt szerintem nem tudja. [link]

(#19) pengwin válasza Noukoum (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Ez tök jó, nagyon kényelmesnek hangzik... csak ezért a kényelemért megint egy rakás sokkal bonyolultabb és sokkal gyorsabban szemétbe kerülő eszközt kell gyártani.
Szerintem itt lenne az ideje, hogy az emberek mérlegeljék, megér-e ilyen apró kényelmi (szerintem lustasági) funkció ennyi plusz szemetet.

Üdv, pengwin

(#20) aelod


aelod
veterán

Dac-ot mozgó járművön nem cipelnék még +ban....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#21) Noukoum válasza pengwin (#19) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem mintha a sok kábel és töltő nem lenne szemét... Mindenhez adnak egyet, ahelyett hogy 1 darab lenne összesen..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#22) satz18


satz18
őstag

Sztem egyszerű a képlet. Tök mindegy milyen a telefon. Lehet nagyon jó is, de ha nincs rajta jack akkor nem kell megvenni is kész. Csináljanak amit akarnak a gyártók. Amígy samsung s10e minőségű telók jönnek jackkel, addig még elviselhető ez az ámokfutás. Amit kivételesen megint az Apple indított el.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#23) aelod válasza satz18 (#22) üzenetére


aelod
veterán

Nem az alma volt az első aki elhagyta a jacket. Viszont ez teljesen mindegy is mivel szerintem ez egy rossz irány.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#24) arn válasza maczera (#11) üzenetére


arn
félisten

En ezt ertem, csak szerinted a userek hany szazaleka hasznalna analog fulest meg kulso dacot? Amugy ha jack van rajta, ugyanugy kothetsz ra akarmit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) arty válasza aelod (#23) üzenetére


arty
veterán

viszont a "piac" mégis őket követi... lásd még nocs és/vagy simek miniatürizálódása... :(
tehát ha ők elkövetnek valamit, azt az egész emberiség ellen teszik a végén, közvetve :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#26) aelod válasza arty (#25) üzenetére


aelod
veterán

Mert egy akkora mamut, hogy nem nehéz észrevenni bármit is csinálnak.
Most komolyan. Van egy fülesem és nem tudom a telefonhoz csatlakoztatni mert nem jó bele és vegyek egy másik fél centis tyúkbelet mert az ám a faja...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#27) strogov


strogov
senior tag

"azoknak a vásárlóknak, akik a kedvezőbb árú Pixel modelleket választják, van megfelelő anyagi keretük egy jó minőségű Bluetooth fülhallgatóhoz"

Meg azt se feltételezi, hogy van annyi eszük, hogy vesznek a füles végére 800 HUF-ért egy átalakítót. Iszonyatos logisztika kell, hogy az 50cm-es kábel innentől 55cm-es lesz.
Arról nem beszélve, hogy aki meg tud venni egy 150k HUF-os eszközt az nem tud 15k-ért venni egy használható BT fülest. Tragédia.
50k (bár inkább duplája) alatt úgy sincs olyan füles aminek ne lenne mindegy mibe dugod.

Nem is értem miért nem 6,35mm-es jack-et raknak ekkora kávák mellé. Ahhoz legalább lenne igazi füles ... kár, hogy ez a telefon egy középkategóriást se tud meghajtani.

(#28) Rover623


Rover623
félisten

Jack, természetesen...és kizárólag a telefon alján! :D

primus inter pares

(#29) Bass


Bass
addikt

Sziasztok Itthon lehet majd kapni?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#30) Emericus Max


Emericus Max
tag

Istenem, de ronda az a teremtés, aki nyilatkozik a Google részéről...
A füles tekintetében, meg a mai telefonok méretébe és árába bőven beleférne egy beépített DAC, mint az LG-nél. Akkor ugye lenne értelme igazán a jack csatlakozónak is...

(#31) aelod válasza Emericus Max (#30) üzenetére


aelod
veterán

Lg-nek is biztos megéri. Szárnyal az eladásokkal. Ja nem..

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#32) forgonati


forgonati
őstag

Nagyon helyes. Én totál bojkottálom a jack nélküli telefonokat. Nem izgat hogy a bt a jövő, nem vagyok hajlandó még egy szart tölteni, és odafigyelni arra hogy vajon fel van-e töltve eléggé,mielőtt kiesek otthonról. Van elég bajom enélkül is. Ez csak bonyolítaná az életem. És nem fogok 10 centis szarokat sem hordani minden zsebemben, úgyis tuti hogy akkor fogom elhagyni amikor a legjobban kellene. Hagyjuk már. Nagy OP párti voltam, de a 6T után feldughatják maguknak, pedig a 7 Pro is egy jó telefon amúgy. Az meg, hogy nincs neki elég hely egy 7" közeli lapátban, sima bullshit.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#33) aelod válasza forgonati (#32) üzenetére


aelod
veterán

Iphone-ba is beleheftelte valaki szencsenben. Yt-on fent van :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#34) pengwin válasza Noukoum (#21) üzenetére


pengwin
addikt

Nem mindegy, hogy csak a kábel a szemét, vagy egy egész fülhallgató mindenestül. És akkor abban a mindenben van akksi is, meg BT vevő is, meg valamilyen DAC is.

Nekem is ment már tönkre kábelem, de pont ezért vettem cserélhető kábeles fülhallgatót (RN-QT2). És egy kábel élettartama gondos használat mellett simán túlmutat egy átlag ilyen vezetékmentes bogyó akksijának az élettartamán.

Üdv, pengwin

(#35) androgay


androgay
kezdő

Most aztán mindenki közösen gyűlölni fog a következők miatt: a jack aljzat egy analóg jeltovábbításra létrehozott csatlakozó, bárkinek az okostelefonja képes analóg jel létrehozására (a digitálisból analóggá konvertálást nem sorolom most ide)? Nem. De ha van cd lejátszód otthon, az sem analóg. Ha van még gyárilag a mesterszalag alapján analóg átírással készült szalagod/kazettád/lemezed, akkor egy teljesen analóg lejátszó és erősítő segítségével van értelme, egyébként nincs. Digitálisan előállított (vagy visszajátszott) zenéhez digitális aljzat (type c, lightning) vagy vezeték nélküli digitális jeltovábbítás kell, az analóg aljzatnak itt helye nincs. (Elméletben van az a digitális jelminőség, ami egy type c-n még ki tudna jönni, de jack-en nyilván nem, más kérdés, hogy olyat az okostelefonok eleve nem tudnak előállítani). A "forgathatósága" miatt van egy kényelmi faktora, de igazából erre kellett volna már megoldást találni a gyártóknak inkább. Csak type c-vel hallgatok zenét, illetve otthon a hifiről, ami analóg, de azt inkább hangfallal (ha nem, akkor ahhoz nyílván ott a jack).

(#36) DraXoN válasza androgay (#35) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

az a baj ... én nem tudom fogni a digitális jelen leadott zenét ... a füleim pokolira analógok ...
akkor meg a jeltovábbítás már nem mind1?
kevesebb elektronikai elemből megépíthető egy analóg füles mint egy digitális (lényegesen)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#37) <Adamsky> válasza androgay (#35) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

:) ahogy DraXoN is írta, a DAC nem megúszható, mert az a fránya emberi fül nem tudja értelmezni a digitális jelet.
A jack elhagyása azért jó a gyártónak, mert egyfelől megspórol egy csatlakozót, másfelől pedig egy minőségi DAC-ot (na jó, utóbbit eddig is kevesen vállalták be). A DAC-ot - type-C csatis fülesek esetén - gyakorlatilag "átmozgatták" a fej- / fülhallgatóba. Ennek szvsz. semmi értelme. Feltételezve persze, hogy ugyanazt a jó minőségű DAC-ot a telefonba is betehették volna. De, nem. Inkább beteszik a fülesbe (így ahány fülest használsz, annyiszor veszed meg a DAC-ot), megspórolnak egy csatlakozót, és elmondják neked, mint felhasználónak, hogy sikeres ember nem lehetsz, ha a jack csatlakozóról akarsz zenét hallgatni.

(#38) judas13


judas13
addikt

Kell a jack.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#39) Silenzio válasza <Adamsky> (#37) üzenetére


Silenzio
addikt

Ráadásul a tapasztalat... s10-hez ugye adnak jófajta fülest, bár azt is ezren lesajnálják, hogy lapos a hangja, nincs telt basszus stb.

Mivel utálom a kábeleket, próbálkoztam BT alternatívákkal. Először egy Soundmagic E10BT-vel, az olyan 17 ropi. Aztán jött az 50 ezres Buds. Mindkettőnél jól hallható, hogy a szériatartozék füleshez képest a legmodernebb Bluetooth kapcsolaton is kurvára tömörít. Akkor mennyibe kerüljön az a jobb minőségű füles? Mint a telefon?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#40) nyisziati válasza Silenzio (#39) üzenetére


nyisziati
veterán

Na ez az.
Amikor egy 10-20 dolláros zsinórossal olyan hangot kapok, hogy fejreáll a világ, akkor ne akarjanak már a telefongyártók 100-200 dollárt költetni velem BT fülesre, mert spórolni akarnak 5 dollárt a gyártáson... :((

(#41) Rover623 válasza Emericus Max (#30) üzenetére


Rover623
félisten

"Istenem, de ronda az a teremtés, aki nyilatkozik a Google részéről."
Mi köze van ennek a témához?
Valószínűleg jó szakember...

"a mai telefonok méretébe és árába bőven beleférne egy beépített DAC,"
Gyakorlatilag mindegyikben van..másképpen nem szólalnának meg a telefonban lévő hangszórók sem.

primus inter pares

(#42) Narancskoma válasza androgay (#35) üzenetére


Narancskoma
tag

Ez így van, de a szokás nagy úr.

(#43) cskamacska válasza Narancskoma (#42) üzenetére


cskamacska
addikt

Nincs így.

Mint írták, analógra alakítani és erősíteni mindenképp kell a hangszóró miatt, ezt a telefonból már csak ki kell vezetni egy filléres csatlakozón. S mint megint előttem írták, ha a telefon gagyi alkatrészeket is használ ehhez, hangminőség még mindig jobb lesz mindaddig, míg valami elborultan drága vezeték nélküli megoldással nem váltod ki.

Ami teljesen érthető, a füles és a telefon is támogat valamilyen BT szabványt, így lehet valami ősi lesz kiválasztva, azt a fülesnél pár négyzet-milliméternyi helyen kell értelmezni, analóggá alakítani, erősíteni, továbbítani a füleshez. Mindezt nulla fogyasztással, mert egyébként merül a légypiszok méretű akksi, amit természetesen cserélni sem lehet, és ezért az egész cucc párévenként a kukában fog landolni, ha el nem hagyod előbb. :U

Ez a "digitális = minőség" az egyik legaljasabb marketing hazugság amit valaha láttam, és látod, az emberek csak bedőlnek neki. :( De ezt még súlyosbítják azzal, hogy arra célozgatnak, hogy jack csati megléte esetén az aptX Bluetooth, és az USB Audio nem működnének, a digitális jólét eljöveteléhez a már 40 éve is szabvány 3.5mm jack csatinak el kell tűnnie. :W

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#44) Silenzio válasza Rover623 (#41) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerintem például nagyon helyes, pedig alapból annyira nem csipázom az indiai nőket.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#45) <Adamsky> válasza Silenzio (#44) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nagyon helyes ... " :Y
Azt hiszem ilyenkor szokták azt mondani, hogy a szépség relatív, ill. nem érdemes rajta vitatkozni :D
Én mikor megláttam rögtön a fene nagy písziség, multikulti és ezekhez hasonlatos ma oly' divatos "buzzword"-ök ugrottak be. De, tegyük is félre az egészet! Ott van még a stílus, ahogy beszéltek. Áááá... állt a hátamon a szőr. Ilyen nyájas, modoros ... leírhatatlan. Az egész nagyban hasonlít arra amit anno az ilyen almás videókban (mikor valami új termékről beszéltek) megszokhattunk. És el is érkeztem a végkövetkeztetéshez. A Google szvsz. erősen almásodik. Az Android egyre zártabb, egyre kevesebbet tud, überpara megy a biztonság miatt és úgy általában minden termékük ára csak folyamatosan nő ...

(#46) samu74 válasza Rover623 (#28) üzenetére


samu74
addikt

+ 1! :D
Tudom hogy vannak jó bluetooth fülesek, de na... Az usb-c csatlakozós madzag meg nem szimpi nekem, mert az az aljzat nálam 3x annyit lenne használva mint annak aki csak töltésre használja. Kell a jack.

-----------

(#47) Silenzio válasza <Adamsky> (#45) üzenetére


Silenzio
addikt

A csajról: ismerek egy lányt, aki arcélre, szájra, szemei formájára, hajviseletére pont úgy néz ki, mint ez a nőszemély, csak magyar, szőke, zöld a szeme és fehér a bőre. És rohadtul bejön. Úgyhogy valószínű ezért tartom vonzónak Szandika Jobbanputrit is. Bocs, ha ez nem volt PC, szvsz megtehetem, mert se PC nem vagyok, se rasszista.

Ezt már nem OT szerintem. Ez nem almásodás, szerintem felszínesen, előítéletesen látod. Ez amerikanizmus. Mondj egyetlenegy mobilgyártót, akinek a bejelentései, termékbemutatói stílusai megfelelnek az ízlésednek. Ami nem akar bombasztikus lenni, nem hurráoptimista, nyájaskodó, small talkkal teli. Ha tudsz is ilyet, kétlem, hogy amerikai gyártó lesz. Talán az LG ilyen, vagy a kisebb kínaiak.

(#43) cskamacska: Ne tettesd, hogy most jöttél a falvédőről. :)
"A magnókazetta nem csak kisebb, kompaktabb és praktikusabb, de jobb hangminőségű is a vinyl lemeznél." Philips, 1970

"A digitális CD nem csak kisebb, kompaktabb és praktikusabb, de jobb hangminőségű is az analóg vinyl lemeznél. Ilyen minőség csak digitálisan képzelhető el." Philips, 1985.

Igen, mindkét szabvány a Philipsé.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#48) nyisziati válasza Silenzio (#47) üzenetére


nyisziati
veterán

:DDD
Szintén nem PC, de a szóvivő vezetéknevéről nekem is a Jobbanputri szó jutott eszembe...

[ Szerkesztve ]

(#49) <Adamsky> válasza Silenzio (#47) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ez amerikanizmus. Mondj egyetlenegy mobilgyártót, akinek a bejelentései, termékbemutatói stílusai megfelelnek az ízlésednek. Ami nem akar bombasztikus lenni, nem hurráoptimista ... "
Igazad lehet. Nem szoktam mostanában túl sok ilyen, ill. ehhez hasonló videókat nézni, ezért elszokhattam ettől és sokkolt egy picit. :)

"A magnókazetta nem csak kisebb, kompaktabb és praktikusabb, de jobb hangminőségű is a vinyl lemeznél."
"A digitális CD nem csak kisebb, kompaktabb és praktikusabb, de jobb hangminőségű is az analóg vinyl lemeznél. Ilyen minőség csak digitálisan képzelhető el."
Ezek a csodálatos idézetek honnan vannak? :Y Vagy ezt iróniának szántad?

[ Szerkesztve ]

(#50) Silenzio válasza <Adamsky> (#49) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem konkrét idézetek. De mindkét technológiáról elhangzott, hogy "nyugdíjazza" a "bakelitet", mert nem csak praktikusabb, minőségre is jobb, és mégis: ha bemész akár egy Media Marktba, vadonatúj albumokat találsz Vinyl-en. A minőségről azóta meg számtalanszor kiderült, hogy sem a magnó (bár azt senki sem hitte egy percig sem), sem a CD nem ér fel hozzá.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.