Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) juliabrilke


juliabrilke
addikt

ECC-s ramokhoz képest azért vannak ennél kevésbé lomha ramok is. :U

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hmmm nem hülyeség... bár érdekes, hogy az én dell d630as notim is tudja írni a memók hőmérsékletét, pedig DDR2-vel "etetem"

(#3) szuper-t


szuper-t
senior tag

A technológia nemcsak monitorozásra alkalmas, segítségével elosztható a memóriaterhelés is, így a modulok egyenletesebben vannak kihasználva.
mivan ?:D ameik modul meleg azt nemí rjuk és nem is olvassuk?:D
(megsúgok valamit hűűűtőborda:) :W

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Jó lenne ilyen hőszenzor otthonra is a ramokba, everest örülne neki, jól mutatna ott az érték az oldalsávon.

<-ƘƘ->

(#5) ádyz válasza szuper-t (#3) üzenetére


ádyz
addikt

ugye ezt nem gondoltad komolyan?

(#6) zed1983


zed1983
őstag

Nem rossz és egyben érdekes újítás :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#7) szuper-t válasza ádyz (#5) üzenetére


szuper-t
senior tag

hát nem tudom
tapasztalataim szerint szerverbe többet ér egy hűtőborda mint az "inteligens teljesítmény szabályzó" de ez csak az én szemszögöm
lehet ledurrogni:)

(#8) Ste válasza szuper-t (#7) üzenetére


Ste
addikt

Pont a borda az ami tök felesleges a ramra. Inkább egybe melegíti mintsem hűtené őket a legtöbb esetben

(#9) zsolt501 válasza Ste (#8) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Pontosan

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ööö... Most nem azért, de a JEDEC szabványban nem úgy van meghatározva, hogy a DDR3 ramok mindegyikében van hőérzékelő? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11) proof88 válasza Ste (#8) üzenetére


proof88
addikt

de ez csak szerverre igaz, vagy levehetem a ramjaimról a bordákat, 2.36V-tal önmagukban is elmennek? (egyébként nem venném le, amúgy is volt már olyan, hogy bordával jött a chip is...)

(#12) #65675776 válasza Ste (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Plusz akadályozza a légáramlást. Nem borda kell, hanem jól irányított légáramlás.

(#13) P00By


P00By
nagyúr

Jól jöhet. Nem vmi fürge, de...

(#14) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez kellene normál és note ramban egyaránt

...

(#15) Ste válasza proof88 (#11) üzenetére


Ste
addikt

Ha gyárilag rajta van akkor bukod a garit, ha leveszed.

Ha utólag tetted rá, akkor sem számít sokat - nyugodtan nézz be pl a nagy ramos topikba - s szerintem hanyagolható.
A Te esetedben: ennél feszültség értéknél már úgyis javallott valami aktív hűtés, így a borda szvsz felesleges

(#16) szuper-t


szuper-t
senior tag

értem a lényeget :R
de én akk is jobban érzem magam ha be van hűtve :F

(#17) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Ez a hőérzékelővel szerelt dolog zseniális! Mit ki nem tudnak találni, hihetetlen. :K

(#18) nebali


nebali
tag

Az ddr2 FB-DIMM ramokban eleve benne van, everest 4.6-tól képes kiolvasni modulonként:
[kép]

jah írta más is ;)

[ Szerkesztve ]

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#19) nebali


nebali
tag

legalábbis nálam 4.5 nem tudta :N

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#20) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Jó ötlet, már sokszor gondolkoztam ilyenen, most végre hátha elterjed minden memóriában! :R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#21) ANW2 válasza Ste (#8) üzenetére


ANW2
tag

Akkor a procin is felesleges a borda ezekszerint. Na minyá leszedem és megnézem lehet hidegebb lesz :D lol

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.