Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hNp88


hNp88
aktív tag

nyíjjá meg

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

Pontosan mit is jelent ez?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) MattM válasza hNp88 (#1) üzenetére


MattM
tag

Biztos van, csak nem tudják, hogy ennek a dolognak van egy hc-s szubkultúrabeli ráépülése. :)

(#4) Buci21


Buci21
addikt

A punkot imádom, de biztos nem tudnék meglenni alkohol és cigi (meg vizipipa) nélkül, és miért is akarnék :D Érdekes irányzat, annyi szent

(#5) hNp88 válasza twollah1976 (#2) üzenetére


hNp88
aktív tag

Mindig tisztán életmód, sohasem fogyasztunk alkoholt, messzire kerüljük a dohánytermékeket, drogokról nem is szólva. Inkább sportolunk helyette. :K

Sokan vegetáriánusok/vegánok is (vega(n) edge), de ahhoz már nekem sincs elég akaraterőm. :D

Egyébként ahogy a kollégák fentebb utaltak rá, az egész egy hardcore/punk irányzatból indult (ld. Minor Threat), a fő szimbólumnak számító 3 X is innen van (jelképezve a három fő tiltást), de mára - úgy gondolom - levetkőzte szubkulturális kereteit, és sok követője van azon kívül is, sokszor totál más zenei körökből is.

MattM a posztban direkt csak ennyit írtam, kíváncsi voltam, van-e aki magát a szubkultúrát ismerve/felvállalva műveli ezt. :)

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#6) MattM válasza hNp88 (#5) üzenetére


MattM
tag

Ja, értem :) Szerintem nem nagyon akadnak itt olyanok akik SxE-nek is vallják magukat.

(#7) Buci21 válasza hNp88 (#5) üzenetére


Buci21
addikt

engem pl mindigis érdekelt, mint szubkult :D de élőben ilyet még nem hiszem, h láttam... sokkal több a kannásboros punk a blahán :W

(#8) hNp88 válasza Buci21 (#7) üzenetére


hNp88
aktív tag

én se nézek ki úgy, nem öltözök hc-sként (inkább ilyen blekkmetálos valami), eltekintve a kezemre rajzolt X-től ha nagyritkán szórakozóhelyre vagy hasonlóba megyek :D

viszont a zenét azt szeressük :K

meg a jóféle Oi!/punkot is, na nem az ilyen 2 liter tablettás után próbáljunk lefogni 2 akkordot fajtát :D

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#9) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Olvastam erről már korábban de szerintem nem éri meg ostorozni maga, ha nem így élsz.

A punk zenét, nem legalja csörömpölést, szeretem, de az említett életmódtól függetlenül nem cigizek de alkoholt szoktam inni . Az utóbbinál azért érdemes hozzá tenni, hogy azért erősen kötődik a kultúrához és persze közösségteremtő funkciója van. Ismételten mondom, nem arra gondolok most, hogy veszünk n*2l tablettást és a bokorban fekszünk 2 napig.

Azoktól meg egyenes falra tudok mászni akik valamilyen felvett szokást vagy életmódot minden második mondatukban megemlítenek és nem kevésszer próbálják valamilyen szinten a többi ember felé helyezni magukat.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) hNp88 válasza Gergosz2 (#9) üzenetére


hNp88
aktív tag

ostorozni nem is, én spec nem nézek le senkit, aki alkalomadtán iszogat ezt-azt

az utcán ténfergő, kötekedő részeg barmokat, meg tripen levő hülyegyerekeket viszont annál inkább ... azok a régi szép idők Salt Lake City-ben :D

attól, hogy valami a kultúrához kapcsolódik, még nem biztos, hogy jó dolog is egyben.

nem szoktam emlegetni én se minden második mondatomban (csak minden harmadikban - :D), meg nem helyezem magam senki fölé sem (leszámítva a fentebb említett két altípust), és egyébként inkább ez a jellemző a szubkultra is, mint a felsőbbrendűségi tudat :U

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#11) Gergosz2 válasza hNp88 (#10) üzenetére


Gergosz2
veterán

Az utolsót nem neked szántam, csak általában. Pl vegánok tudják ezt profi módon űzni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12) hNp88 válasza Gergosz2 (#11) üzenetére


hNp88
aktív tag

tőlük sem tapasztaltam még ezt olyan szinten, mint ahogy sokan beállítják

persze sikerült már belefutni, azt elismerem :D

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.