Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

Erre aztán nagy szükség volt, rakhattak volna rá 24 gigát is annak is annyi értelme volna mint a 12-nek.

(#2) flexxx2 válasza koxx (#1) üzenetére


flexxx2
őstag

Azért van ahol van értelme, konkrétan 1440p-ben a doom és a forza5 is panaszkodik, hogy kevés a 6GB ram, lejjebb kellett venni pl a textúra részletességet. Viszont a kártya teljesítményben viszi a játékot.

Viszont az ár tuti nem lesz 700euro(kb 260e FT), ha a sima 2060 6gb is 300e felett van itthon.

(#3) LGG555


LGG555
aktív tag

Szuper, lehet majd venni 350 ezres áron 2018 -ban megjelent kártyát, igaz ez sem biztos hogy nem lesz hiánycikk..

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez egy 2+ éves kártya csak több memóriával, tehát HDMI 2.1 éppúgy nincs rajta, igaz?

#3 LGG555
A 2060 Super 2019 közepén jelent meg.

[ Szerkesztve ]

(#5) fanti


fanti
addikt

Jó lesz ez a kártya, ha majd 150 ezer alatt lesz...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6) LGG555 válasza #72042496 (#4) üzenetére


LGG555
aktív tag

Ja ez sokat változtat azon hogy régiséget árulnak méregdrágán.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#7) #72042496 válasza LGG555 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én ilyet nem írtam. Csak egy tényszerű hibát javítottam ki.
Viszont nyertem egy sört, mert kollégával fogadtam, hogy "átjött a lényeg, bla-bla" lesz a reakció, szóval kösz. :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Megjelent, hol? :F
Egyetlen darabot nem talaltam belole tegnap (UK)

...

(#9) MZsoltee válasza #72042496 (#4) üzenetére


MZsoltee
veterán

Igen, de a GPU TU106 már 2018-as megjelenésű (2070). Szóval a technológia több, mint 3 éves. Anno a 2070-es volt 500 usd.
Persze tudom és értem miért van ez, de azt is értem, hogy a felhasználó miért nem örül ennek.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#10) Dilikutya válasza LGG555 (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az antik cuccok tudnak drágák lenni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) lockdown90 válasza Dilikutya (#10) üzenetére


lockdown90
senior tag

mennyire lesz elérhető? meg milyen áron? :DD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#12) #72042496 válasza MZsoltee (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is egy korszerű, közepes kártyát szeretnék, de ahogy elnézem, még mindig egy visszavett power limites 3060 lehet a számomra legmegfelelőbb választás. :(

(#13) Kansas válasza flexxx2 (#2) üzenetére


Kansas
addikt

Csak épp a 2060Super aminek a GPU-jára ez épül, nem 6 hanem 8GB VRAM-mal volt szerelve, ahhoz képest nézd szvsz...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) Devid_81 válasza Kansas (#13) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Plusz ennek a mostaninak a memoria vezerloje is meg lett csonkitva, hogy a 12GB-al jo legyen.
Bar valoszinuleg sokat nem szamit ennek a kartyanak, eleve banyaba keszult, mert pont ennyire erdekli az nv-t a gamer :K

...

(#15) GreatL


GreatL
őstag

Ehh... HDMI 2.1... amilyen gyorsan felkerült a TV-kre, monitorokra, olyan lassan kerül fel videokártyákra. Az újramelegítésnél nehéz nekik implementálni?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#16) Kleroo


Kleroo
veterán

Ennek mi értelme van? Már lassan a 4es széria felé kéne kacsintgatni. 2xxx néven mi a frfancnak adnak ki bármnit? Nem értem. Azt nem hiszem, hogy van egy raklapnyi megmaradt GPU... :D (Bár ettől függetlenül is 3xxx-re kéne matricázni, mindig is ezt tették.
1080-ből nem akarnak még vmi speckó editiont?...... ;]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#17) Televan74


Televan74
nagyúr

300.000 - 350.000 Ft. Szép munka! A bányászokon túl ki fizet ennyit egy idejét múlt termékért? :C

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) Kansas válasza Kleroo (#16) üzenetére


Kansas
addikt

Nem annyira maradék GPU-król szól ez, mint inkább elérhető extra TSMC gyártókapacitásról a régebbi node-on, és kiéhezett felvevőpiacról, ami ezeket is fel fogja szippantani, mint Hollywood celeb a fehér csíkot...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) Kansas válasza Televan74 (#17) üzenetére


Kansas
addikt

Akinek nincs minimum 4-500e az RTX30xx vagy RX6xxx szériás VGA-kra, de szüksége van használható teljesítményű kártyára.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#20) Bjørgersson válasza #72042496 (#4) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De ez nem super, valamint a super ugyanaz a 2018-as architektúra, mint a sima 2060. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21) Dilikutya válasza Kleroo (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

A 3xxx széria is megfizethetetlen, minek ide a 4xxx. :)
De van még röhejes áron régi 1060 és 1660 is. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) Kansas válasza Bjørgersson (#20) üzenetére


Kansas
addikt

De, ez egy 2060Super GPU, nem az eredeti 2060, nézz csak rá a CUDA-magok és egyéb részegységek számára.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) Televan74 válasza Kansas (#19) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor inkább már vegyen konzolt, egyik gyártó, nagyker, kisker, scalper zsebét nem tömném pénzel. Ha most történne valami a kártyámmal, Adnám el a komplett gépet és vennék PS5, 4K monitor, ás egy jó irodai laptopot.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#24) Devid_81 válasza Kansas (#18) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ennyi erovel akkor johetne ujra a 2070S, 2080S de meg a 2080Ti is, ami az Amperhez kepest egy igen jo cucc a mai napig :K

...

(#25) Chaser válasza fanti (#5) üzenetére


Chaser
titán

a 3060 msrp ára lenne áfával 120e kb, és az erősebb is
modelltől függően az lenne jó - reális - 120-150e közt, ha nem egy elmebeteg világban élnénk, de ugye ott élünk ( :
az van valahol a 2060s és 2070s között tudásban szintén 12gb vrammal

szerk:
és az már hdmi 2.1 ha jól rémlik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Dilikutya válasza Televan74 (#23) üzenetére


Dilikutya
félisten

Így van, ne röhögtessük már ki magunkat egy 3-4 éves középkategóriás kártyával 300 ezerért. Fél millióból meg is van egy jó, teljesen közepes PC. Bravo. :)
Játszani ezeket nem szabad megvenni, rohadjon rá mindenkire.
Munkára meg ott a Quadro (Radeon vonalon nem ugrik be a neve).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#27) Bjørgersson válasza Kansas (#22) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De csak 48 aktív ROP van benne és a nevéből is hiányzik a super. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Aki esetleg reménykedett bármiben is, annak [ez a hír] azonnali választ ad, hogy mire lehet számítani.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#29) #72042496 válasza Bjørgersson (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha architektúráról lett volna szó, akkor nem szólok hozzá, mert az nem érdekel. :) De itt a kártya került elő, és a cikk táblázata szerint ez Super. Azért reagáltam, mert éppen utánakerestem, hogy mikori is ez, és láttam, hogy 2019. nyár.

(#30) Chaser válasza Dilikutya (#26) üzenetére


Chaser
titán

sajnos minden kártya ára vicc, az egykori 50e ft-os 1650 is többszörösébe kerül ma
ezt gondolom csak azért hozták ki mert nem samu tech 8nm-en mint a 3xxx rtx-ek, tehát az újak mellé tudnak gyártani még kártyát pluszban
és pontosan tudják elviszik ma drágán, ennyi lehet a háttértörténete
a régi árak sajnos nem relevánsak egyáltalán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) -KP-


-KP-
addikt

Ezért szurkolok az Intelnek, kb. életemben először, hogy jól sikerüljön az Alchemist ami elvileg Q1 2022-ben jön.

(#32) Devid_81 válasza -KP- (#31) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Banyaba biztos jo lesz, akkor meg mar kasszasiker lesz ;] :DDD

...

(#33) Kansas válasza Devid_81 (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Honnan tudod, hogy nem jönnek? :DDD

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) GoldhandRent válasza Kleroo (#16) üzenetére


GoldhandRent
őstag

ugyan ezt zongoráztam végig az első ilyen hírnél...
botrány, komolyan...
fél oldalról értem, de 90%-ban meg full ellenzem/feleslegesnek tartom.

-

(#35) Kansas válasza Televan74 (#23) üzenetére


Kansas
addikt

Pont ezt csináltam... vettem egy PS5-öt(MSRP-n, de 6 hónap átfutással). Azóta nagy részben azon játszok(kivéve WoWs-et).
Az más kérdés, hogy azóta volt némi mákom olcsón upgradelni RX5700XT-ről RX6700XT-re(15e ráfizetéssel)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) nexwo


nexwo
őstag

[link] csak az nvidia amerikai oldalán találtam meg és elég nehéz volt mert maga a menürendszer elsősorban a super-eket emeli ki [link] (ebből is látszik hogy túl régi kártyát hoztak vissza, és az oldalt nem erre tervezték) Azt nem értem, ha lényegében nem a 2060-at hanem a super-t húzták fel több VRAM-al akkor miért a 2060 sima alatt jelenik meg....

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#37) Semplar


Semplar
őstag

De minek rá kimenet? ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#38) Televan74 válasza Semplar (#37) üzenetére


Televan74
nagyúr

Dísznek! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#39) nexwo válasza Semplar (#37) üzenetére


nexwo
őstag

Hát igen, ez az új kártya nagyon kedvez [link] külföldi források szerint is.
Viszont én az RTX A2000-re mondom hogy érdemes erre a célra megvárni: [link]
Workstationnak csapnivaló de... hashci (bocsánat tüsszentettem)

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#40) fatpingvin


fatpingvin
őstag

elég egyértelmű volt hogy ezzel is a komolyabb felvevőpiacot (minerek) célozzák meg. valahol értem az elégedetlenkedést, de meglepődni azért nem kéne...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#41) nexwo válasza fatpingvin (#40) üzenetére


nexwo
őstag

Azért ha úgy nézzük:

12 GB viszont 3080-ra 4K hoz szerintem megint alul lövés mint 3070 TI-re 8 GB 1440p-re

Szóval azért game esetén sem feltétlen rossz a 12 GB 2060-ra viszont más kérdés, hogy a kártya ereje elfogy MAX beállításoknál :D

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#42) flexxx2 válasza Devid_81 (#32) üzenetére


flexxx2
őstag

Ha tudna az intelt sokat gyártani, akkor nagyon is eshetnek az árak a bányászás ellenére. Szóval én is várom. Annak idején mikor a geforce gtx2-3ak tartoltak, és rohadt drága volt, és jött a radeon8500, akkor vártam ennyire kártyát.

#41 nexwo:
Nem mindenhol fogy el maxon, pl forza5 és doom eternal példa a kevés ramra, de a vga még bírná.

[ Szerkesztve ]

(#43) Kansas válasza flexxx2 (#42) üzenetére


Kansas
addikt

Az Intel egyelőre még nem bizonyította azt sem, hogy a tempója megfelelő lenne, várjuk ki még azt az időt, míg valójában megjelenik és lesznek független mérések, ez a csodavárás már kezd fárasztó lenni.
Plusz, az Intelt ismerve először tuti az OEM-ekre(Dell, Alienware, ASUS) sózza rá, némi rebate-kenőpénzzel, hogy ne tegyenek a konfigokba se AMD-t se NVidiát... ;] (Ennek mondjuk örülnék, több AMD/NVidia jutna tán a DIY piacra)

A 2060 meg lehet hogy nem mindenhol fogy el, de a legtöbb helyen. Azért a 6700XT és a 3070(ezeken vajon miért 8GB van :F ) jelentősen erősebb kártyák. A 2060 ahol GPU-ban elviszi a 4K-t ott a VRAM is elég lesz neki az esetek 90%-ában. Ez a kártya kb. olyan, mint a 4GB-s GT730...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) flexxx2 válasza Kansas (#43) üzenetére


flexxx2
őstag

Az inteles résszel egyetértek.
Csak egy megjegyzés: a 2060at 1440p-re használnám, és arra írtam a kevés RAM, erős GPU példát. 4K más történet.

(#45) Kansas válasza flexxx2 (#44) üzenetére


Kansas
addikt

1440p-re is a 2060Super 8GB-ja elég kell hogy legyen, ezen meg ugyanazzal a GPU-val másfélszer annyi VRAM lesz.
A 2060 -on a 6GB nyilván mára kevés lett, a 12GB ezzel együtt overkill, szerintem az RTX40xx megjelenéséig egy, max 2 kézen meg todod majd számolni a játékokat, amelyeknél ki lesz használva, még kevesebb elég lesz azokhoz, ahol látható különbséget okoz a beállításokhoz képest, amik mellett 8GB is elég lenne...
Csak épp ciki lett volna az NVidiának változtatás nélkül újra kiadni a 2060Super-t.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) LGG555 válasza flexxx2 (#42) üzenetére


LGG555
aktív tag

Az Intel pont az olcsóságáról híres, amúgy ha jó azt is ugyanúgy elviszik a bányászok.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#47) nexwo válasza LGG555 (#46) üzenetére


nexwo
őstag

Viszont az nVidia árul mindig nagyon drágán kártyákat, az intel még be tud lőni alá és az AMD fölé :D kénytelen lesz, mert különben miért fizetnének többet gyengébb kártyáért csak azért mert intel :D

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#48) Chaser válasza LGG555 (#46) üzenetére


Chaser
titán

ha meg nem a bányászok akkor a gamerek, tehát azért lesz belőle hiány és lesz drága... :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) flexxx2 válasza Kansas (#45) üzenetére


flexxx2
őstag

A 8GB elég lehet a példáimra is, és valóban kevés esélye van, hogy egy "12GB-os" játékhoz elég a GPU.

#46 LGG555
Meglehet, hogy elviszik. Eszembe jutott erről, vajon mi az a gyártott mennyiség amit már nem vinnének el a bányászok a mostani coin árfolyamon. Habár értelmetlen ezen gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#50) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A bányászok megveszik. Már nem a PC játékos a célpont.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.