Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Raysen623


Raysen623
addikt

Remélem 3 szereplőssé válik a DVGA piac is. Vagy itt csak az integrált megoldásokról van szó?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#2) Baryka007


Baryka007
őstag

Biztos szép fizetése lesz :DDD Ezt lehet fejlesztési lopásnak is hívni? Persze nem jogilag... Jól hátba szúrta szegény AMD-éket ...

(#3) Bici


Bici
félisten

Én abban reménykedem, hogy valami maximalista techno-állat kerül a helyére, és nem valami öltönyös bizniszfickó, aki stratégiával próbálná helyettesíteni a fejlesztést; pl. "jó nekünk a középkategória, mert abból van a sok zsé".

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#4) gordonfreemN válasza Baryka007 (#2) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen... :)
Vagy kapott egy szép összeget amit neki papírra kellett leírni, cserébe azt várják tőle, hogy az intelt szépen és óvatosan félrevezesse, adjon nekik 1-2+ év fejlesztési hatralékot.

Tehát amit te mondasz, az is ér annyit amit én mondok :)
Másfelől vilagszintű multinál dolgozom és láttam már ezt azt, mindkettőnk tippjére megvan az esély.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#5) snecy20


snecy20
veterán

Furcsa ez az egész. Egy legalább félévnyi szünet nem ártott volna a kilépés-belépés között.
És ezzel nem is mondtam sokat, mert bizonyos szektorokban ez inkább minimum 1 év szokott lenni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#6) Petykemano


Petykemano
veterán

Holnap vajon bejelentik, hogy megvették az RTG-t és megtartják a márkanevet?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#7) KKaresz45 válasza snecy20 (#5) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Valszleg része volt a csávó az Intel-AMD dealnek.

(#8) VaniliásRönk válasza Petykemano (#6) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Akkor váltok ARM-re. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#9) nbg válasza Baryka007 (#2) üzenetére


nbg
senior tag

Nem, ezt ugy hivjak, hogy hazaarulas... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#10) Manbal


Manbal
senior tag

holnap bejelentik hogy megveszik az AMD-t :) a viccet félretéve...

én azért nagyon kíváncsian várom mik a terveik, lesz egy-két éven belül felső vagy csúcs kategóriás
intel GPU, vagy csak a mainstreamet célozzák meg, esetleg csak hype van per-pill. és csak az IGP teljesítményen akarnak pumpálni

(#11) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Bekékül a RAJos gyerek is. :C Tudja mi a jó. ;)

(#12) CPT.Pirk válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyilván a pénzre gondolsz. Ebben az esetben még több pénzre. Még annál is több pénzre. :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) Televan74 válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

A káosz megérkezett az Intelhez! ;] :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Zodicus


Zodicus
senior tag

Ez ám a meglepetés :D

(#15) #06658560 válasza Manbal (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

"holnap bejelentik hogy megveszik az AMD-t :) a viccet félretéve..."

A poén benne: abban a pillanatban, hogy az Intel megveszi az AMD-t, abba kell hagynia a futó procijai árusítását, ugyanis a keretszerződés megszűnik, így nem lesz jogosult az x64 licenszekre.

(#16) ->Raizen<- válasza #06658560 (#15) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ki van ez találva. Nem vehetik meg vagy szétdarabolják a mamut cégüket. Ezek titokban kéz a kézben együtt játszanak.

(#17) opr: Láttuk már korábban egyes codemasters címeknél hogy csak bizonyos iris pro-val felszerelt processzorokon volt hajlandó megjelenni az adott effektus. Ezt én sem szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#17) opr válasza gordonfreemN (#4) üzenetére


opr
veterán

Ilyenre boven volt mar pelda, meg cifrabbra is (Nokia-MS, khm...), szoval akar meg lehetne is ebben valami, csak epp nem latom, hogy mi szukseg lenne az intel hatraltatasara?
Kb a prescott-era ota szenvednek egy ertelmezheto minosegu (dedikalt piacra szant) GPU kinyogesevel, az eddigi eredmenyuk kb 5 lelott projekt, mind teljes zsakutca volt.
Ennel jobban hova vezesse felre oket? :D

Egyszeruen en ugy latom a helyzetet, hogy ha ilyen motivacio lett volna a hatterben AMD oldalrol, akkor szimplan nem engedik odamenni az urget es kesz, hagyjak az intelt szenvedni tovabb.
Plusz, tegyuk hozza hogy a fenti mahinacio inkabb olyan felallasban jellemzo, hogy a nagyobb hal szivatja meg a kisebbet, nem forditva.

Szoval en ugy erzem, hogy egyszeruen annyi tortent, hogy az intel megvillantotta a penztarcat, az emberunk meg olyan sebesseggel rohant oda, hogy csikot huzott menet kozben.

En csak azt furcsallom, hogy ez jogilag ilyen magas pozicioban nem vet fel nemi kerdest. Egyaltalan, hogy lehet ez legalis?

Plusszba annyit meg, hogy en nagyon tudnek orulni egy haromszereplos vga-piacnak, de oszintebb lenne a mosolyom, ha a harmadik nem az intel lenne, mert ha dedikalt vga-juk is lesz, es eloveszik a szokasos osgeci uzleti modelljuket, abbol meg lehet nagy gond. :(

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#18) #45997568 válasza #06658560 (#15) üzenetére


#45997568
törölt tag

Gondolom csak az RTG uzletagra gondolt, a proci uzletag maradhat AMD-nel, bar nem hiszem hogy eladnak, akkor az APU vonal is kuka meg eleg sok minden. Most AMD-nek fel kell nonie a feladathoz rendesen, penzes kemeny befektetot kell talalnia, kulonben par ev es bezarhatnak.

(#19) #85552128


#85552128
törölt tag

Van esze az intelnek, minek b*ssza el tovább a pénzt GPU-s vagy idő előtt HBM-es fejlesztésekre ha majd "megveheti" magát az embert amikor tényleg számítani fog :DDD
Mellé még jön a GCN-es, Infinity fabricos, Vegás tapasztalata amit az RTG-nél szerzett és gyakoraltilag az AMD tálcán nyújtott át egy szakembert (aki előtte sem volt gyenge) a konkurenciának.

[ Szerkesztve ]

(#20) Raysen623 válasza #85552128 (#19) üzenetére


Raysen623
addikt

Ennyi erővel az Intel mennyi szakembert nevelt ki szintén a konkurenciának? :D Jönnek-mennek a szakemberek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#21) #85552128 válasza Raysen623 (#20) üzenetére


#85552128
törölt tag

A konkurencia CPU-k terén még a legnehezebb időkben sem volt annyira lemaradva mint az Intel IGP-k terén. Azzal, hogy Radeon IGP kerül a procijuk mellé gyakorlatilag hivatalosan is elismerték, hogy saját erőből nem tudnak versenyezni az AMD/nVidiával.

Ezen a váltáson csak röhögni lehet, kiszervezeték a GPU ágat egy külön divízióba, most meg ott van az RTG vezető nélkül - pontosabban most Lisa Su beugrott egy körre (nem annyira nagy baj mondjuk, Raja vezetőként nem nagyon bizonyított, ettől még szakemberként nyilván kitűnő lehet...), mert a régi vezér elment a legnagyobb konkurenshez GPU-t tervezni :C

[ Szerkesztve ]

(#22) Yodafon


Yodafon
senior tag

Örülök hogy PH-n ilyen realtime lehet követni az eseményeket :D
Tehát megérkezett taxival. A kávégéphez mikor sétál oda? :DD

I'm gangsta!

(#23) Kisgépkezelő válasza #06658560 (#15) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Gondolom ha megveszik az AMD-t minden szabadlmával együtt, akkor nemigen lesz szükségük többé arra a szerződésre.
Viszont az ati-t (RTG) nyugodtan kivásárolhatnák az AMD alól. Kiváncsi lennék mire jutnának inteles gyártástechnológiával, és magasabb költségvetéssel. Talán újra nyakára lépnének a konkurenciának.

(#24) MK VII


MK VII
veterán

Most akkor ő fogja belehegeszteni az Intel procikba az AMD gpu-t? ;]

(#25) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kíváncsi vagyok hogy az AMD ezt kommentálja-e...esetleg tesz-e jogi lépéseket. Ha nem, akkor jó eséllyel kirúgták őt és a konkurenciánál történő munkavállalási tilalom az ilyen esetre nem vonatkozik. Esetleg már rég kifelé állt a szénája és az AMD tényleg leboltolta a dolgot az Intellel a Kaby Lake G üzlet mellé.

Szintén kérdőjel, hogy mikor pótolják és kivel. Remélem gyorsan és egy agilis belsős szakemberrel, vagy valakivel aki csak névleg viszi az ügymenetet és hagyja dolgozni a fejlesztő csapatot szabadon. Egy külsős ember inkább problémát jelentene, hacsak nem az Nvidia-tól tudnak elhozni egy nagyágyút.

Ne felejtsük el, hogy bár most jobban áll az Nvidia, közép távon inkább negatív hatások várnak rá. A Raven Ridge és ez a Kaby Lake G elég sok piacától megszabadíthatja az Nvidiát illetve ha igaza van Abunak, akkor akár még a VEGA is okozhat meglepetéseket, ha engedélyezni tudják benne a betervezett funkciókat időben. (gondolom ez driver frissítést jelent csak) Az Automotive szegmensből inkább hosszabb távon várható bevétel és nyereség. Nem lesz holnaptól minden auto Tesla, az önvezető autók elterjedése meg még évtizedekre van.
A konzolok esetén is csak döntés kérdése, hogy még közelebb vigyék azokat a PC-khez, vagyis még jobban csökkenjen a PC-s gamer szegmens. Már néhány jelentősebb kiadó is nagy ütést adhat a szegmensnek. A billentyűzet és egér támogatása pedig mindig is csak döntés kérdése volt, nem technikai.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) sTERNI


sTERNI
senior tag

Én azt nem értem, hogy tud azonnal átmenni hozzájuk.
IT szakmán belül jellemzően a szerződésbe foglalják, hogy a kilépésed után X ideig hasonló munkakörben nem helyezkedhetsz el.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#27) Tigerclaw válasza Kisgépkezelő (#23) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem egy olyan üzletet nem engedélyeznének a hatóságok a monopol helyzet kialakulása miatt. Más megveheti az AMD-t, de az Intel pont nem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) smkb válasza #85552128 (#21) üzenetére


smkb
őstag

Ez nem igp. Itt csak egy nyákon van egy cpu, meg egy gpu pci expressen összekötve. Az intel igp ugynúgy benne van a prociban az amd gpu mellett is.

(#29) #85552128 válasza smkb (#28) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ok akkor nem IGP hanem GPU. Ugyanaz a helyzet ha lenne versenyképes GPU-juk nem a konkurenciájét raknák oda.

(#31) Pipó válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


Pipó
őstag

mondd ki bátran, ne rajosgyerekezz itt: rajkó és kész

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#32) Kisgépkezelő válasza Tigerclaw (#27) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nem olyan biztos az, mert van még néhány processzorgyártó. Egyik sem x86-os architektúrát használ, (kivéve az évek óta döglődő VIA) de miért ne lehetnének ettől függetlenül versenytársak?

(#33) Petykemano válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


Petykemano
veterán

Egz spokesman azt nyilatkozta, erős a csapatuk és meg fogják védeni az IPjüket. Ez alapján nem békés és nem várt volt az elválás. De várjuk meg a holnapot.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#34) nubreed válasza Manbal (#10) üzenetére


nubreed
veterán

Ez nem is annyira vicc. Én azóta folyamatosan ezen godolkozom, hogy ne hogy az legyen még a végén, hogy ha nem is az egész AMD-t, de az RTG-t felvásárolja az Intel. Raja előkészíteni ment a terepet oda.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#35) #06658560 válasza nubreed (#34) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ö az AMD Elopja, akit becsempészett az Intelhez. Pár év és az Intel eltűnik a piacról.

(#36) GreatL válasza sTERNI (#26) üzenetére


GreatL
őstag

Igen de itt két együttműködő vállalatról van szó mostantól és kellett nekik egy ember akinek van fogalma az amd-s szutykokról.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#37) joghurt válasza Petykemano (#33) üzenetére


joghurt
addikt

Kíváncsi vagyok, kreol barátunk hogyan fog tudni eleget tenni az AMD-s titoktartási nyilatkozatának. Teljes agytörlés?

A tej élet, erő, egészség.

(#38) MK VII válasza joghurt (#37) üzenetére


MK VII
veterán

(#39) Fred23


Fred23
nagyúr

Hmm, lennék munkaügyi jogász az AMD-nél, láblógatás mehet egész nap. :D

(#40) ttt válasza sTERNI (#26) üzenetére


ttt
senior tag

Ez mondjuk már az a szint, ahol a szerződés tartalmába a leendő munkavállaló is relevánsan bele tud szólni.
De az is elképzelhető, hogy az Intel simán bevállalta a lehetséges per- és egyéb költségeket.

on:

Nekem inkább az az érdekes, hogy az Intel láthatóan újból be akar szállni videó-kártya piacba, pedig anno látványosan lépett ki belőle.
Persze egyelőre csak a mobil üzletágban látszik ez körvonalazódni, az meg még nem jelent harmadik résztvevőt - bár én nem bánnám.

Ugyanakkor felmerült bennem az a kérdés is, hogy nem-e az Apple akar kihátrálni az x86-t mögül? A grafikus beszállítót is nem rég rúgta ki. Erre lenne válasz az Intel előre menekülése, hmm?

(#41) Yutani válasza ttt (#40) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet, hogy kap testvért az Intel 740? :DDD

#tarcsad

(#42) tailor74


tailor74
őstag

Kíváncsi vagyok hogy fog kinézni a dVGA piac mondjuk 4 év múlva?

Nem lepődnék meg, ha az intel jövő év végre kiadna egy versenyképes vga-t a közép kategóriában.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#43) rii


rii
nagyúr

eee gyors vót ,-DDDDD
tegnap még ez tünt a leghihetetlenebbnek .-))))

titoktartási itt nincs?
vagy jelentősége nincs a titoktartási kötelezettségnek?

(#38) MK VII:
jah'hát így :DDD

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#44) tomcat78 válasza tailor74 (#42) üzenetére


tomcat78
őstag

Valamiféle GCN-klónt tudok így elképzelni....Max alakítgatnak kicsit rajta,hogy ne legyen feltünő.
Amúgy bizonyos fokig ezen az elméleti síkon mozogva kíváncsi lennék rá,hogy az AMD-féle előre mutató(vagy annak beállított) dolgok,hogyan üzemelnének,ha kicsit nagyobb tőkéből lehet fejleszteni.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#45) DraXoN válasza tailor74 (#42) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Pedig nagyon meglepő lenne... csak a gyártás előkészítése több mint 1 év.

Ha 2020ban jönne is valami akkor az azt jelenti, hogy már most van intelnek egy legalább (használható) félkész architektúrája.. Nem zárja ki persze, hogy nincs, de egyenlőre erről semmit se tudni.

De Raja munkássága nem 1 éven belül fog megmutatkozni.. bár drivereket AMD-nél is elkezdte egy igen jó irányba terelni.. Az Inteleknek ez mindig is az achilles sarkuk volt (már az i740-nel is ez végzett).. ha már a drivereket össze tudja kapartatni akkor már nyer vele az intel igen sokat.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#46) tailor74 válasza DraXoN (#45) üzenetére


tailor74
őstag

Lehet, hogy igazad van, de szerintem ettől komolyabb feladatra szereznek be egy ilyen embert. Szerintem van a tarsolyukban már valami, ha nyernek 2 évet a megjelenéssel Raja miatt, az már komoly üzleti húzás.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#47) DraXoN válasza tailor74 (#46) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Biztos szerintem is, hogy azért komoly tervek vannak Raja-val.
De rövidtávon max a drivert lehet elkezdeni rendberakni. de az is egy 1+ éves folyamat.

Azt azért remélem, hogy távozásával, valaki folyatni fogja a driver fejlesztésének irányát. Mert szerintem jó irány az újrairt vezérlőpult amit ott kaptunk.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#48) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én arra tippelnék, hogy az Intel vissza akar térni a dVGA piacra!
Egy ilyen komoly embert nem azért szerződtetnek, hogy a drivereket rakja rendbe. Ráadásul egy ilyen ember mint Koduri, nem fog azért munkahelyet váltani, hogy drivereket írogasson. Neki már kihívás kell, egy új GPU-t tervezni, letenni az asztalra. A személyes megbeszélések között nyilván az Intel beszámolt Rajanak a terveikről, ami miatt Ő igent mondott, és hátat fordított az AMD-nek! Valami nagy dolog van készülőben, amivel ismét mi járhatunk majd jól. Ha 3 szereplős lesz a VGA piac, akkor lesz miből válogatni, és az árakra is jó hatással lesz.

(#49) Lacok válasza Yodafon (#22) üzenetére


Lacok
őstag

Ilyen pozícióba már jár a saját titkárnő aki kiváló kávét készít. :P

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#50) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Vajon az Nvidia, az AMD és más hasonló cégek, illetve szabadalmi trollok szellemi tulajdonát nem megsértve milyen ütemben tudnak felzárkózni? Vagy esetleg barter szerződést kötnek megint az AMD-vel ilyenekre?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.