Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) arn válasza westlake (#100) üzenetére


arn
félisten

ezeknek a usereknek sokmagos proci sem kell. sot igazabol masoknak se nagyon, de az poweruserek nagy resze azert fejleszt gepet, mert csak. de egy ferrarival sem mindig a palyan csapatnak, sot mondhatni sose :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#102) Ribi válasza westlake (#100) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem mindenhol ahol a 8700k gyorsabb a 2700x-nél. És ilyen játék teszből van egy kazal. Tombrajda, Hitman, AC:O ...

(#103) xeon forever válasza jokeph (#96) üzenetére


xeon forever
addikt

Egyetertek. Arrol nem is beszelve, hogy az alatalad is melitett E5-1650***nalam 1660 van es nincs az a VGA amit ki ne hajtana a 6mag Turbo Clock 3.9Ghz max 2 core SandyBRDG
Lehet effective(eggective*fun) lathatunk jobbat 144Hz monitoron. Amig sokan orulnek a 60FSP-nek addig legalabis boven eleg.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#104) pengwin válasza xeon forever (#103) üzenetére


pengwin
addikt

az alatalad is melitett E5-1650***nalam 1660 van es nincs az a VGA amit ki ne hajtana

Ezt azért remélem nem gondoltad komolyaan.
Az a CPU gyengébb az én szintén 6/12-es Ryzen 1600X-emnél, nem is tuningolható, és még nálam is van bőven CPU limit. Nagyobb felbontásokon nem tűnik fel annyira, mert jobban van terhelve a GPU, de már egy GTX 980-nal is észre kell venned a CPU limitet.

Üdv, pengwin

(#105) jokeph válasza pengwin (#104) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, nem találtad el. ;]

1. nem gyengébb (minimális multi-core lemaradása van, egy magon meg erősebb a XEON)

2. megjegyezném, hogy hogy az E5-1650v1/v2 unlocked CPU, azaz oda húzod ahová szimpatikus.

Kínai lapban nekem 3,9-en megy all-core, az 1600X-et már így is lelépi... egy épkézláb X79-es lapban 4,5 GHZ-et röhögve megy szinte mindegyik, és le is lehet hűteni. ;)

Nyilván a fogyasztása magasabb valamivel, OC-nál meg mindegyiké emelkedni fog.

Ezeknek a CPU-knak 2 dlog fogja betenni a kaput:

1. nem lesz hozzá alaplap - ez még odább van (ha nem vágysz a maximumra, van új kínai lap hozzájuk).
2. ha a kívánt programok olyan utasításkészlet meglétét követelik meg, ami ezekben a CPU-kban nincs meg. :K

Szummázva:

Lecserélni ezeket kb. core i7 9. gen illetve RyZen 3xxxX-re érdemes, ami ezek alatt van az netto pénzkidobás, szerintem.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#106) joysefke válasza jokeph (#105) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Rákerestem Youtube-on, és a videók alapján

még a sima non-OC R5-1600 vs értelmes keretek között Xeon 1650 esetén is elég komoly verés szag van a RyZEN javára. 1600X, non-OC 2600 ellen meg kb esélye sincs az öreg Xeonnak. Nem véletlenül kerül annyiba amennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#107) arn válasza joysefke (#106) üzenetére


arn
félisten

ezt en is joparszor vegigzongoraztam mar. mindig van aki racsodalkozik, hogy je x magos proci ilyen olcson, aztan ha a szamok es arak moge nezunk altalaban epp annyiert adjak, amennyit er. max vmi kulonleges helyzetben elonyosebb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#108) jokeph válasza joysefke (#106) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez még nagyon játékfüggő... másrészt 60 FPS megléte körül kb. mindegy hogy 60 vagy 70 FPS van-e.

A 2xxx RyZen szóba sem került, egyértelműen jobb az öreg XEON-nál (ennek megfelelően drágább is).

ITT egy szép összeállítás, mindent figyelembe véve tartom amit mondtam, hogy akinek már van egy ilyen XEON-ja, nem érdemes lecserélni RyZen 1xxx-re, nem ad akkora többletet.

ITT meg egy másik, szép pack, jól összeszedték a játékokat, a RyZen 2600-nak az előnye közel 0!. Hol jobb egy picit, hol gyengébb, de igazából súlyban vannak. :U

Nem akarok hitvitát gerjeszteni, nem vagyok se Intel, se AMD fan. Engem a tények érdekelnek, meg hogy mekkora befektetésért mekkora teljesítményt kapok.

Ha év végén gépek kellene cseréljek, erősen megfontolnám a 2.nd gen. RyZen 3xxx valamelyikét, jelen pillanatban a kikerült infók alapján bajnok CPU sorozatról van szó. :K

Bizonyára számtalan egyéb elemző videót lehet még találni, hol ez a jobb, hol az (függően sok mindentől).

Ami biztos, nekem azért van jelenleg az öreg E5-1650v2, mert ez volt az ár/érték bajnok, illetve amire nekem kell, arra ez megfelel. :K

Nem beszélve arról, hogy az 1866 CL12/CL13-as REG ECC ramokból 4*4 GB-ot már bagóért be lehet szerezni, sőt ha 4*8 kell, az sem tragédia. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#109) Ribi válasza jokeph (#108) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pl Túmréder alatt ki van írva, hogy a ryzen alatt 1070 fut, xeon alatt 1080Ti.
Őőőő.
Az összevágott videók alá valaki odabiggyeszti, hogy egyik alatt ez, másik alatt az van, hát ez kb. xart sem ér.
Nem azt mondom biztos full kamu az egész, de a vid alapján egy része saját bevallásuk alapján is kamu.
Az ilyen random ruszki videós összehasonlításoknak pontosan 0 értelme van. :U

(#110) jokeph válasza Ribi (#109) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pontosan. :R

Örülök, hogy legalább Te végignézted rendesen. :C

FHD-n nem mintha számított volna bármit is, mert még a 1070-el is több volt az FPS a RyZen-el, ebből is csak az látszik, hogy igen jól sikerült a 2700/2700x, a 3xxx meg még jobb lesz (remélem). :))

1440p-nél már érdekes lett volna. ;]

Csak azért linkeltem be ezt a 2 összevágást, mert az előttem hozzászóló nem tette meg, írni meg aztán tényleg azt írok, amit csak akarok.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#111) joysefke válasza jokeph (#110) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A végére pedig kijön, hogy az alap R5-1600-nál nem gyorsabb az értelmes keretek között húzott Xeon, az R5 1600X-nél pedig nem gyorsabb a maxra húzott SB-Xeon, néhány kivételtől és anomáliától eltekintve...

És nyilván az 1600-at is lehet tunningolni, illetve lehet mellé immár filléres 3200-as memóriát tenni (+10% plusz)...

Hogy kinek mi éri meg azt pedig mindenkinek saját magának kell tudni. Az a Xeon alapból 130W TDP-s, nem tudom mennyi a valós fogyasztása, de hogy a tuning nem javít rajta az biztos:

Nálam például a nyári négermelegben még a takarékos gép + takarékos TV kombó is annyira befűti az IT-kuckómat, hogy alig tudok megmaradni. Egy ilyen tuning masinát pedig inkább ki sem próbálnék, ha a tuningnak (amellyel éppen beér egy használtan 20-25E forintos R5 1600-at) az az ára, hogy nyáron megfövök a levemben...

Nem azt mondom, hogy rossz gép, a húzott Xeon, de az új gépekhez képest évről évre egyre gyengébb teljesítményét olyan hátrányok mellett produkálja (fogyasztás, hőtermelés, zaj, jobban igénybe vett alkatrészek, gari-nélküliség, régebbi interfészek) amelyek sokak számára, sőt talán már a legtöbbek számára nem teszik vonzóvá. Nyilván előbb utóbb minden nem-gyüjtői alkatrésznek ez a sorsa

[ Szerkesztve ]

(#112) jokeph válasza joysefke (#111) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, ez lesz a vége, ahogy telik az idő, és a többi ugyanígy folytatólagosan, ahogy jönnek az újabbak.

A sandy/ivy bridge EP XEON természetesen jóval nagyobb fogyasztással bír a RyZen-nél, nálam pl. a 3,9-en hajtott E5-1650v2 (Ivy) idle 80W, böngésző használata, egyéb apróságok 100W, játéknál 300W +/-, ebből a VGA bekér 120-150W-ot (R9 380, szinte folyamatosan 100%-on teker játék alatt). :K - ezek falból felvett értékek, ugyanakkor az idle alatti hatásfoka a tápnak 80 % feletti, efelett 90%, játéknál 92-96 %-os.

Nekem a hűtése nem okoz gondot, még 4,5-ön sem lenne problémás (a kínai lap nem bír ennyit), nagyon jól szellőző TT házban van, Dark Rock Pro 2 hűtővel, és egy TT 650 Gold 80+-s táppal, ez az FX-es konfigomból maradt meg (na, az aztán kérte az ampert :DDD ).

Mondjuk a kínai lapról nem sajnálták ki az USB 3.0-át, illetve van rajta egy Ultra M2 is, használom is, Kingston A1000 240 GB-os NVMe SSD-vel, nagyon hasít (pedig ez csak belépő NVMe SSD).

Mindenesetre, kíváncsian várom, hogy milyen új X570 és egyéb chipes lapok lesznek majd. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#113) xeon forever válasza pengwin (#104) üzenetére


xeon forever
addikt

Pont, hogy jo...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#114) pengwin válasza xeon forever (#113) üzenetére


pengwin
addikt

Már i7-4790K-val is többet gurít az a kártya, és annál vannak lényegesen erősebb CPU-k is manapság.
Vagyis nálad 100%, hogy CPU limit van.
Ettől még persze jó cucc egy E5-ös Xeon, de olyat ne írjunk már, hogy mindent kihajt. Inkább az épelméjű keretek között kielégíti az igényeket-kategóriába tartozik.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#115) xeon forever válasza pengwin (#114) üzenetére


xeon forever
addikt

:)) Ezen most elmosolyodtam... A VGA eredmeny ennel a tesztnel teljesen fuggetlen a CPU-tol...Ez a kari ennyit tud...Kiprobaltam egy regebbi CPU val is a VGA score detto ugyanez. Ami kissebb az a combined score...

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#116) pengwin válasza xeon forever (#115) üzenetére


pengwin
addikt

A Graphics tesztek úgy vannak megírva, hogy irreálisan alacsony CPU terheléssel járjanak, a Physics és Combined tesztek pedig eszméletlenül jól vannak párhuzamosítva. Ezek után elgondolkodtató, hogy egy 4/8-as CPU-val is jobb eredmények születnek a CPU-t is terhelő tesztekben, mint a tiéddel. Utóbbi tesztek lényegesen közelebb állnak a valósághoz, pedig gyakorlatilag tökéletes a párhuzamosítás, ami még inkább torzítja az eredmények viszonyát a való élethez a te CPU-d javára.

Nyilván attól függ, hogy mit futtatsz, de azért be kéne látni, hogy egy nem túl magas órajelű, 7 éves architektúrára épülő CPU ma már leginkább a középkategóriába tartozik és nem kompromisszummentes.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#117) xeon forever válasza pengwin (#116) üzenetére


xeon forever
addikt

:C OkE.
(())-ben megjegyzem en 2560*1440-ben teszteltem. Nekem tokeletesen megfelel, eddig mindenre amit szoktam nyomatni. FIX 60FPS beallitva ahol lehet. Mondjuk utoljar amit nem fixalva mertem es kimaxolva az a FC5 volt 2560*1440 a legalalacsonaybb FPS a 43-volt.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#118) Chibass


Chibass
tag

Mi a helyzet a jogdíjmentessé vált TB3 támogatással?

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#119) schawo válasza Chibass (#118) üzenetére


schawo
titán

Kutyafüle. Csak a legeslegdrágább egy-két lapba fért bele.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120) fisi


fisi
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok e, de nemrégiben vettem egy Asus Prime X570 pro lapot egy Ryzen 7 3700 X procival.
A házam egy Bequiet Silent Base 601 ház.
Beüzmelés probléma mentesen ment bár a bios finom hangolás nekem nem épp az asztalom a docp vagy mit rá nyomtam hogy 3000 MHz en menjenek a memóriák.
Nos a hőfokok érdekesen alakulnak hw infó szerint. Létezik hogy indítás után 2 perccel már 62 fokos a vrm és sima netezés közben pár óra múlva meg 76.2 fok?
Alaplap 48- 54 fok átlag az nvme ssd meg átlag 56 fok.

Köszönöm a válaszokat

(#121) schawo válasza fisi (#120) üzenetére


schawo
titán

Miért ne? VRM-nek 150 fokig semmi baja nem lesz, teljesen biztonságos zóna 120 fokig tart.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#122) fisi válasza schawo (#121) üzenetére


fisi
senior tag

Ó :Y

Ezt nem is tudtam!

Köszönöm! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.