Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gondolom max átlag 2GHz körül csapatnak majd. U-s i3-nak konkurencia?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Kendek válasza Plazmacucci (#1) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Itt a táblázat arról, hogy mik lesznek, nem kell gondolkodni rajta. :)

<-ƘƘ->

(#3) MongolZ


MongolZ
addikt

Biztos buta kérdés, de ezek milyen foglalatba jönnek?

Illetve nem ide tartozik, de AM1-re jön még valami?

[ Szerkesztve ]

(#4) santosa


santosa
csendes tag

Jó lenne majd egy átfogó tesztet látni :C

(#5) ldave


ldave
félisten

Jó lenne egy minőségi, vékony 13-14'-es laptopban viszont látni ezeket.

A Slime draws near! Command?

(#6) dangerzone


dangerzone
addikt

A technikai adatok alapján nem tűnnek rossznak, főleg a 19W-osak. Remélem lesz valami teszt majd. Jó lenne, ha beérné az i3-at.

(#7) vinibali válasza MongolZ (#3) üzenetére


vinibali
őstag

több forrás szerint FS2 lesz a mobil foglalat elnevezése

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) vinibali válasza vinibali (#7) üzenetére


vinibali
őstag

máshol meg FP3 :)
szerintem inkább ez, utóbbi nyerő

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) #85552128


#85552128
törölt tag

Az asztali verziók is itt vannak már január óta a két A10-esen kívül meg egyik sem kapható...

[ Szerkesztve ]

(#10) Fiery válasza vinibali (#8) üzenetére


Fiery
veterán

A Kaveri osszesen 3 fele tokozasban keszul:

Desktop: FM2+ (904 tű)
Mobil cserelheto foglalat: FS2 (1107 tű)
Ultramobil BGA tokozas: FP3 (854 érintkező)

Elvileg a Berlin kodnevu szerver Kaveri varians is FP3-at fog hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#11) stratova válasza ldave (#5) üzenetére


stratova
veterán

Parancsolj :)
A10 PRO-7350B ~= FX-7500

Fiery: cpu world oldalán még mindegyik mobil Kaveri FP3 BGA-val szerepel (a hivatalos oldal pedig még nem taglalja). Pedig úgy gondoltam a 35 W-os P-k uPGA socketesek lesznek. Akkor mégis FS2-es minden 35 W-os, vagy itt is lesz két verzió azokból is? (mint Richland esetében az A10-5750M vs. A10-5757M vagy A8-5550M és A8-5557M).

Tazsam01: Eddig csak itt láttam a választékban, de idővel a nagyobb boltokba csak bekerülnek (mysoft pl?).

[ Szerkesztve ]

(#12) Tazsam01


Tazsam01
tag

Valaki tud boltot itthon ahol meg lehet vásárolni ezzel a szériával szerelt notit?
Lehetőleg ne HP-t azt soha többet nem vagyok hajlandó.

[ Szerkesztve ]

(#13) lsc


lsc
nagyúr

Egy rövid teszt [link].

Az élet kegyetlen .

(#14) Plazmacucci válasza lsc (#13) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem rossz. Kérdés az ára.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15) stratova válasza Tazsam01 (#12) üzenetére


stratova
veterán

HP-n kívül egyenlőre Aspire E5-551-ről tudni, hogy ilyen APU-t kap. CBase az 521-et is A8-7100-zal említi, de én eddig csak Beemaval láttam.
(Amúgy mi a baj HP-val? Jöhet pü-ben is.)

(#16) santosa


santosa
csendes tag

Elég jól sikerültek az asztaliakhoz képest.úgy látszik az amd is a mobil vonalat részesíti prioritásaban.
Egy másik rövid teszt:[link]

[ Szerkesztve ]

(#17) santosa


santosa
csendes tag

És még egy :[link]

(#18) dangerzone válasza santosa (#16) üzenetére


dangerzone
addikt

Kifejezetten tetszenek ezek az eredmények. Ideje lenne már, ha valamit felmutatna az AMD.

(#19) DithenS


DithenS
senior tag

Jó lenne látni,de ha drágák lesznek akkor nem fogja megérni,mert akkor már egy i7 + dvga.

(#20) stratova válasza DithenS (#19) üzenetére


stratova
veterán

Gépfüggő, bár ha azt nézzük, hogy jelen állás szerint azonos konfiguráció* esetén A10 Pro7350B-vel (aka FX-7500) szerelt Elitebook 745 G2 260e lesz, míg az i5-4200U-val rendelkező 840 G1 ugyanott 340e, akkor annyira nem szállnak el az árakkal. A 700-as gépháza azonos lehet a 800-as szériával, mindkettő megfelel a MIL-STD 810G szabványnak.

*a RAM kivételével, mert az i5-nél 4 GB A10-nél 8 GB

CPU tekintetében i5-4200U nyilván erősebb, FX-7500 talán i3-4010/4100U szintjén mozog potens GPU-val.

[ Szerkesztve ]

(#21) KillHates


KillHates
nagyúr

Mekkora egy díszgyökér cég ez az AMD! Sikerült olyan lesarkazás gátlót kitalálniuk, amit nem lehet levenni a chip-ről:

Így most aztán teljesen esélytelen lesz javítani az ezzel az APU-val szerelt notebook-okat, mivel még mindig szeretnek megfőni! Szépen lassan eljön az idő, amikor azt fogja mondani egy igazán hozzáértő notebookszerelő amikor megkérdezi majd a felhasználó, hogy milyen notebook-ot vegyen és a válasz eképpen fog elhangzani: "mindegy, csak ne legyen rajta piros matrica!"

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) Plazmacucci válasza KillHates (#21) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem cél hogy garanciaidő után is szerelhető legyen. És elég rég óta így néznek ki a chipek!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23) stratova válasza KillHates (#21) üzenetére


stratova
veterán

Ha nem tévedek ezt a kivitel Trinity óta így néz ki. Netán sok Trinity/Richland vendégeskedik nálad?

[ Szerkesztve ]

(#24) marcell991


marcell991
tag

A teszteket elnézve egészen jóra sikeredett a mobil vonal, de én igazából a 19W-os változatokra vagyok kíváncsi, azokról még nincs nagyon teszt, gondolom referenciagép sincs.

(#11) stratova

Az A10 PRO-7350B és az FX-7500 elvileg ugyan az, csak a PRO-kban nincs letiltva a Platform Security Processor. Az meg külön vicces, hogy mivel minden A10-ben R6 van, az FX-ekben meg R7, a megegyező teljesítményű GPU-k ebben a két APU-ban más számozást kaptak :U

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#25) vinibali válasza KillHates (#21) üzenetére


vinibali
őstag

ilyen sok bga-s fordult már meg a kezeid között?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#26) KillHates válasza Plazmacucci (#22) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sajnos ez az egyre erősödő tendencia...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27) KillHates válasza stratova (#23) üzenetére


KillHates
nagyúr


Igen, igazad van, de az FT2-es BGA tokozás a nagyon ritka ULP-s gépekben (inkább beágyazott rendszerekben jellemző)
Szerencsére még az E sorozat és az A1-es és az A2-esek sima BGA-k:


(itt a nagyobbik "kocka" az APU)
Továbbá a uPGA jellemzőbb a combosabb masinában (szerencsére). Sajnos elég sok kis AMD-s gép kerül hozzám, főleg elhanyagolják a hűtésüket tisztán tartani. Sajnos már találkoztam olyan Lenovo-val is, ahol a maszkolószalag 1-2 mm szélesen a flipchip-re rálógott!!! :Y :Y (mondjuk ez a Lenovo trehánysága nem az AMD-é)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#28) KillHates válasza vinibali (#25) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen. Ez a szakmám, bár csak kisipari szinten.
Egy IR 360 Pro-val dolgozom:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#29) azopi74 válasza KillHates (#26) üzenetére


azopi74
addikt

Régen, amikor másfél évente duplázódott a pc-k teljesítménye, úgyis lecserélte 3 év után az ember a cuccot, mert elavult. Most, hogy évente 5-10% a gyorsulás, más módszerekkel kell ösztönözni a fogyasztókat a rendszeres cserére :)

(#30) Meteorhead


Meteorhead
aktív tag

Én leginkább arra leszek kiváncsi, hogy mennyire kell majd vadászni ezeket, főleg az FX-es APU-t notikban. Eddig AZ ÖSSZES notebook bejelentés ami érdekelt volna a Computexről mind Intellel és NV-vel volt szerelve. Pedig az X500-as ASUS-ért a macskámat is eladnám, ha lenne AMD-vel szerelve.

(#31) vinibali válasza KillHates (#28) üzenetére


vinibali
őstag

én a sok megrohadó apura gondoltam csak. jellemzően hűtés hiánya miatt haláloznak?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#32) letepem válasza vinibali (#31) üzenetére


letepem
aktív tag

Llanotól kezdve nincs gáz a melegedéssel !
Mobil phenomok sem voltak vészesek , de még mindig hallani hogy az amd melegedik etc unalmas...

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#33) KillHates válasza vinibali (#31) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem is annyira a melegedés tesz be nekik, hanem az aberrált hűtési házirend; áll a venti majd 80 fokig, aztán üveghangon bekapcsol, majd lerántja 40-re és megáll. Majd kezdődik elölről. Persze, hogy nincsen az a ólommentes golyó ami ne repedne el ettől... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#34) erdeirem


erdeirem
csendes tag

Szerintem eléggé ötletes lett ez a kis akció a mobil kaverihez. :)

Kaveri Launch at the Edge of the Space
https://www.youtube.com/watch?v=umR_iyQ0RSE

"...sosem tudhatod meg, mit lát egy kutya, amíg képessé nem válsz túllépni önnön emberségeden..." - Coelho von Nietzsche

(#35) KillHates válasza letepem (#32) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerencsére nincsen igazad. :N (kérlek, ne vedd személyeskedésnek :R)
Fűt még mindig rendesen a piros, minden az ACPI vezérlésen múlik; magyarán az AMD élettartamának a kulcsa a szoftver!
Erre jó példa (igaz ez régebbi modell, mint a Llano) ) az ASUS K50-es sorozata; ez amolyan TESCO-s notebook, jól felszerelve lehetett kapni pár éve belépőszintű áron DOS-al olyan 100 ezer körül. Vették is az emberek mint a cukrot. Elvitték a helyi installálós embernek; aki rátolt egy Win7-et ami jobbára felismert mindent; csupán a kártyaolvasó és valami ismeretlen eszköz maradt "sárga háromszöges", de ettől hibátlanul tekert a gépen a net, az office, és a torrent. Kb 1-3 évig nem is volt gond a gépekkel; szépen izzadt bennük az ATHLON fűtötte is a közös hőcsőre tett RS780-ast rendesen. Aztán pukk! és megállt a gép. Ekkor kerülnek hozzám; kap új papucsokat az RS780-as, egy kis hűtésmódosítást és persze felraktam a hiányzó ACPI drivert is, hogy szegény CPU ne izzadja le megint a fél alaplapot.
Érdekes, hogy pár ilyen gép került forgalomba gyárilag Win7-el és a sokkal nagyobb hőtermelésű Phenommal azokból talán egyel ha találkoztam... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#36) Abu85 válasza KillHates (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem akarok beleszólni, de messze az AMD mobil termékeinek van a legalacsonyabb hőmérséklete. Ennek egyszerű oka van, mégpedig az AMD Cool to Touch követelménye. Ez azt jelenti, hogy egyetlen gyártó sem hozhat forgalomba olyan terméket, amiben APU van, és magasabb a borítás hőmérséklete 38-44°C-nál (kategóriánként változik a határ). Ez egy elég nagy probléma egyébként az OEM-eknek. A HP-től tudom, hogy eléggé át kell tervezni az AMD-re a hűtést, mert ahhoz, hogy tartsák az AMD követelményeit a processzornak ~20°C-kal is alacsonyabb hőmérsékleten kell működnie, mint az Intelnél, vagyis az Intelre tervezett hűtésdizájnokat nem tudják AMD-re használni.
Erre vannak reklámok, hogy fogdosd nyugodtan, mert hűvösebb bármelyik Intelnél. Naná, követelmény szintjén le kell hűteni nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) KillHates válasza Abu85 (#36) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez oké... De nem mindig marad a tiszta belül a gép. Egy idő után teli szívja magát kosszal és ilyenkor jön az elmebeteg hűtési házirend ami kicsinálja a gépet... Minap volt nálam egy alig egy éves múlt 14"-es A4-es procival szerelt HP Elitebook!!!! (remarketed masina volt ezért nem volt már garanciális) tényleg jó vastag hőcső futott a hűtésében szóval teljesen ideális volt a dizájn. A hibajelenség az volt, hogy bekapcsol a gép, minden oké, majd eltelik pár perc (ha terheljük kevesebb idő) és a gép először megkergül, majd kifehéredik a kijelző és agyhalál. Majd nem lehet bekapcsolni utána jó fél órát. Monitoroztam a gépet eközben és a "nem melegedős" APU szépen felkúszott 105 fokra, minden trottling nélkül, majd utána vett csak vissza az órajeléből közvetlen a fagyás és a kikapcsolás előtt. Közben persze a ventilátora már későn kezdett el visítani; nem tudta az elpiszkolódott gépből kifújni a meleget. Sikerült a uPGA foglalatot az APU-nak szépen ledolgoznia az alaplapról, azt kellett a takarítás után újrarakni... Hát ez minden volt csak kúlendtáccs nem... :D Nem igazán értem miért nem tudja ezt a túlmelegedés problémát a mai napig megoldani az AMD?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#38) stratova válasza erdeirem (#34) üzenetére


stratova
veterán

Itt a hivatalos link, ezt csak nem távolítják el :)

Eddig ismert Kaverivel szerelt gépek (a márka felsoroláson túl):

Acer Aspire E5-551 (15.6") E5-521
A10-7300, A8-7100

HP Elitebook 755 G2 (15.6"), 745 G2 (14"), 725 G2 (12.5") [feljebb linkeltem]
A10 Pro-7350B (~FX-7500), A10 Pro-7150B (~A10-7300), A6 Pro-7050B (~A6-7000)

HP Envy m6 15.6"
A10-7300

HP Probook 455 G2 (15.6") 445 G2* (14")
A10-7300, A8-7100, A6 Pro-7050B
*A 445 eddig Európában nem volt elérhető, lehet most is a ázsiai piac a kiszemelt

Lenovo Z50-75 (15.6"), Z40-75 (14")
FX-7500, A10-7300, A8-7100

(#39) erdeirem válasza stratova (#38) üzenetére


erdeirem
csendes tag

Ugyan innen volt, csak amikor lejárt a számláló még csak ez a videó volt fenn (gondolom, aki vágta/forgatta ő rakta fel.), de ahogy látom azóta az AMD-nek sikerült feltöltenie. :)

[ Szerkesztve ]

"...sosem tudhatod meg, mit lát egy kutya, amíg képessé nem válsz túllépni önnön emberségeden..." - Coelho von Nietzsche

(#40) stratova válasza erdeirem (#39) üzenetére


stratova
veterán

Akkor csak lemaradtam. :B

Kiegészítés az (#38)-hoz:
Dell vélhetően az új Inspiron 5000-es gépeibe tesz Kaverit (19W) mert az előd M531R (5535)-be került Richland (A10-5745M és A8-5545M). S mert Inspiron 3541/3441-ben Beema APU van.

Kaveri tesztgép egy Vostro 5570-es házat kapott (vö.5470)

[ Szerkesztve ]

(#41) Abu85 válasza KillHates (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden gép ilyen. Néha ki kell takarítani.
A 105 fok az teljesen normális throttling szempontból. Van olyan proci, ami 120 fokra van beállítva. Ezt a notebook gyártója paraméterezi. A processzorgyártó csak megad egy felső határt, aztán a végső döntést mindenkinek több napos teszteléssel ki kell vizsgálni. Az AMD egyébként 115°C-t ad meg maximum a 35 wattos modellekhez, ugyanez az Intel paramétere is, de ők a 35+ wattos termékeknél engedi a 130°C-t is. A gyártó dolga, hogy ehhez képest hova paraméterezi a meglassulást.
Aki nem takarít, annak a 20 watt TDP alatti procikat ajánlom. Ott nagyon tipikus, hogy meglassulás 90°C-ra van belőve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) dezz válasza KillHates (#21) üzenetére


dezz
nagyúr

Csak kíváncsiságból kérdem: miért nem javítható a lesarkazásvédős?

(#35): Jó példa arra, hogy a Llano óta sem oldódott meg a dolog egy Llano előtti gép? :F

(#43) dezz


dezz
nagyúr

Egyébként mi a különbség a sima A és A PRO (üzleti) széria között?

(#44) stratova válasza dezz (#43) üzenetére


stratova
veterán

Tán a driver és a (itt is) a TPM. Mármint asztali és mobil A10/FX és A10 PRO között.
Otthoni APU-k között csak A6 és az alatti példányok kaptak TPM chipet, míg PRO-nál az erősebb modellek is (pl. A10 PRO-7350B vs. FX-7500 vagy A8 PRO-7150B vs. A10-7300).

[ Szerkesztve ]

(#45) KillHates válasza dezz (#42) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert ha nem kérik a chip cserét, csupán az újragolyózást, akkor nagyon el kell nyújtani a hőprofil felső részét, hogy az egész páncélos miskulanica is átmelegedjen ahhoz, hogy le tudd venni, utána meg fel tudd rakni (ott már csalok egy kicsit, mert ólmos golyókat használok). Így sajnos előfordulhat, hogy degradálódik a flipchip és az elég gáz; ekkor jön a felháborodás az ügyfél részéről; amikor bevittem a szervizbe, akkor még adott képet...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46) HBO2


HBO2
tag

A10 7400P-vel vagy FX 7600P-vel is lesz remélem valamilyen gép.

Asus K53-TA - iPhone 6s plus 64 GB - WayteQ xTAB-8Q

(#47) viktor0704


viktor0704
csendes tag

Sziasztok!
Pár hónapja vettem egy Asus x550ze laptopot, amiben amd fx 7600p cpu van, amit fel lehet húzni 3.6Ghz-ig.
Viszont nekem sehogy sem sikerül. Letöltöttem az AMD OverDrive-ot, de hiába húzom fel, alkalmazom a beállításokat és visszaugrik 2.7Ghz-re.
Tudna nekem ebben valaki segíteni? Sajnos annyira nem értek hozzá mint egyes felhasználók, azért is kérek egy kis segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.