Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) Kansas válasza bteebi (#33) üzenetére


Kansas
addikt

Nem tudom, te hogy vagy vele(bár sejtem), de nekem a gyomrom forog az analóg kapcsolat gondolatától két digitális eszköz(VGA és LCD monitor) között, csak végszükségben vagyok hajlandó D-Sub-ra kötni LCD kijelzőt, felbontástól függetlenül, és az első adandó alkalommal valahogy megoldom a digitális összeköttetést. Nem az AD-DA átalakítás lagja fáj(munkamonitor esetében különösen), hanem a rengeteg képhiba amibe az esetek nagy részében eddig sikerült belefutnom: geometriai torzítás, életlenség, csíkozás, vibrálás, színhibák, stb...
Még ha ezek egyike se jön be, akkor is hajlamos a fejem megfájdulni tőle műszak végére, szóval kösz nem, soha többet. Lassan már az irodai projektorokon is minden van HDMI bemenet, szóval szerintem nincs jó indok a D-Sub életben tartására(esetleg egy-két speciális esetet kivéve).

Nem tudom, mit dolgozol, de nekem bizony jól jön a munkaterület és a képélesség amit a 4K monitorom ad, még ha a 28" nem is igazán munkára alkalmas PPI-t eredményez(32"-on jobb volna)... Ahány böngésző és alkalmazás-ablak nálam nyitva van egy időben, bőven be bírnék vele lakni 3 monitort is, pl: az egyiken egy böngésző, a másikon az e-mail/slack/webex, a harmadikon meg a dokumentáció(pdf/docx/odt), valamelyik mellé még egy PowerShell/Putty konzol, vagy VScode... és időnként még ennyi se elég, ráadásul az új OS-ek(és appok) imádják pazarolni a munkaterületet, különösen a Win10, de a weblapok is, mondjuk az Ansible Tower UI-t se lehet hatékonyan kis ablakban használni, muszáj a teljes képernyő...
Erősen gondolkodom, hogy a HDMI 2.0 dongle megérkezése után a laptop 1.4-es HDMI kimenetére rákötöm még a 27"-es FHD monitort is...
De persze kinek-kinek igénye szerint...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.