Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Valahogyan nehezen tudom megérteni a létjogosultságát.

(#2) Fjoe


Fjoe
tag

Ne vegyétek támadásnak, de a lead-ben hiányzik egy b betű a különbségből.

(#3) Metalfan


Metalfan
senior tag

Jól látom, hogy egy 30 wattot fogyasztó videokártyához egy két slotos, két ventilátoros hűtést raktak? Minek??? :F Az a passzív hűtés tényleg bőven elég rá, vagy egy sima, mezei, 1 slotos, 1 ventilátoros is. Elhiszem, hogy mostanban elfogyott az ihlet egy jó 1 slotos hűtéshez a 2-300 wattra tervezett hűtések korszakában, de azért volt időszak, amikor nem ez volt az általános, lásd pl Geforce 7900GT vagy akár a 7950gx2 hűtései (utóbbiról személyes tapasztalat, hogy halk volt terhelés alatt is).

[ Szerkesztve ]

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy igy akarjak eladni a selejtesebb chipeket.

"Egészen konkrétan az új generációs asztali processzorok mellé lehet egy-egy DG1-es VGA-t igényelni a készülő asztali konfigurációkhoz."

Lehet, vagy kell? :U Korabban volt emlitve, hogy arukapcsolasban gondolkodnak.

Amugy a teljesitmenye indokolja, hogy a gyartok nem az IGP-t hasznaljak, foleg hogy az uj generacios processzorjaikba szinten Xe IGP van.

Lehet hogy fogjak a selejtes letiltott IGP-s processzoraikat es a selejtesebb GPU-ikat es osszeparositjak a kettot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Kansas


Kansas
addikt

Juhé, vetélytársat kap a GT710 meg az R7 240... ;]

#1mad823: mert nem látsz túl ezek szerint a DIY piacon... Ez nem neked vagy nekem készül, hanem a Dell-nek, a Fujitsu-nak, a HP-nak a Lenovo-nak és a többbi hasonszőrű OEM-nek, olyan gépekbe, amiknek soha nem látod a belsejét, ha nem céges rendszergazda vagy, vagy valahonnan(pl. ilyen helyekről) nem veszel leselejtezett brand gépet(pl. nagyinak netezni)...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) --ka válasza Kansas (#5) üzenetére


--ka
senior tag

A GT710 már nem. Ott van helyette a GT1010. :)

Egyébként 10-12 EFt,- körüli áron szívesen kipróbálnám az ASUS verziót.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#7) Kansas válasza --ka (#6) üzenetére


Kansas
addikt

még kapni GT710-et is - 13-25e Ft iPon-ban pl.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#8) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Előbbit az ASUS, míg az utóbbit a Colorful kínálja, de mindkét esetben egy HDMI, egy DisplayPort és egy dual-link DVI-D kimenettel lehet számolni.
Bocsi, de ez így borzalmas. Nagyon hiányzik az az n a toldalékból.

ON
Ez tényleg csak az OEM-eknek való móka. Oda pont megfelel. Mondjuk ettől még én sem értem a butítást, amit a mobil verzióhoz képest csináltak vele. Ez valóban csak arra enged következtetni, hogy így adják el a selejtes vagy rosszul sikerült darabokat.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#9) Kansas válasza ElEvEn11 (#8) üzenetére


Kansas
addikt

"Ez valóban csak arra enged következtetni, hogy így adják el a selejtes vagy rosszul sikerült darabokat."
Persze, de funkcionálisan nincs különbség közte, ez nem fps-re megy, hogy legyen hol észrevedd... egy kivétellel, amibe pont nem rég szaladtam bele: home office-ban a 4K monitoromat kötöttem rá a céges laptopra(ThinkPad T470) HDMI-vel, de sajnos 4K-ban nem tudja 60Hz-en meghajtani az i5-7300U IGP-je(HDGraphics 620) a monitort, tehát ha fel akarom tenni 4K-ba a felbontást(asztalon, 2G-ben is), akkor a frissítés leesik 30Hz-re... ha 60Hz-t akarok, csak 1440p-ig mehetek fel felbontásban... alighanem nem maga az IGP, hanem a HDMI 1.4 miatt persze...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#10) ElEvEn11 válasza Kansas (#9) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nem piskóta, de az egy relatíve régi modell, nem? Ha így nézed, akkor nem is igazán várható tőle. Ezek az irodába szánt munkaállomások nincsenek olyan távol az egyszeri termináltól.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#11) Kansas válasza ElEvEn11 (#10) üzenetére


Kansas
addikt

Relatíve régi modell :D ... 2,5 éve újonnan kaptam, mikor visszajöttem dolgozni az IBM-be, akkor az volt a legfrissebb, T480 még nem jött ki... OK, tudom, IT-ben 3 év nagy idő, manapság Ryzenes ThinkPad-eket osztogatnak, remélem a következő céges gépem már olyan lesz...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#12) mad823 válasza Kansas (#5) üzenetére


mad823
őstag

Épp a prosumer piacát nem látom. Érdemi munkára Quadro vagy RadeOn Pro. De ez?

(#13) Pingüino válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Pingüino
senior tag

Vagy úgy gondolkodnak, hogy integrált GPU nélkül alacsonyabb fogyasztást lehet a procira írni. Vagy éppen több CPU mag fér a tokozásra.
Mindenesetre amíg csak "lehet igényelni hozzá", és nem tényleges árukapcsolással sóznak rád egy értelmetlen vackot plusz pénzért, addig nincs ezzel gond.

(#14) Kansas válasza mad823 (#12) üzenetére


Kansas
addikt

Nem prosumer, OEM irodai PC-kbe fog alighanem menni, ahova nem kell teljesítmény, csak képet adjon... esélyes, hogy F-es Intel procik mellé, ahogy fentebb már fel lett vetve, vagy olyan gépekbe, ahol az alaplapra forrasztottnál több kimenet kell, akár darabra, akár fajtára. Pl, ha 2-3 monitort kéne tudni rákötni, vagy az alaplapról hiányzik a DP port és pont az kéne, ilyesmi...

#13Pingüino: alighanem megrendeléskor választható opció lesz szvsz

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) aginor válasza Kansas (#5) üzenetére


aginor
addikt

Azért a mai integrált vga-kkal megszórt világban még ott sem lehet nagy rá a kereslet, kivéve ha olcsóbb (vagy valamiért előnyösebb) egy csupasz processzorral párban, mint egy vga-s cpu külön. :U
Amúgy kíváncsi lennék nagyobb modellekre, hogy azok mit tudhatnak. :B

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#16) lemusz


lemusz
addikt

A 1660 Super-en van ugyan ilyen hűtés Colorful-nál, csak a kék keret piros.

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha esetleg tudtok szerezni egyet, örömmel olvasnám a tesztjét!

(#18) Kansas válasza aginor (#15) üzenetére


Kansas
addikt

1. Nem az a lényeg, hogy olcsóbb-e F-es procival párban, hanem hogy az F-es procikat eladva pont annyival nagyobb a készlet, ahány F-es proci van, és ha valakinek időre kell, gyakran az az 30-50 dolcsi nem számít, amennyivel emiatt több lesz az ár.
2. van nagyobb modell? :D

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) tibaimp válasza Fred23 (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Arra én is kíváncsi lennék, bár sokat nem várok tőle.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) bteebi válasza Kansas (#5) üzenetére


bteebi
veterán

Brand irodai gépekbe mégis minek tennének dVGA-t? Teljesen felesleges. 2 monitort vígan elvezérel még talán 4K felbontás mellett is egy több éves IGP is... Nem szempont az, hogy smoothabb legyen a 4K HDR streamek nézése.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) aginor válasza Kansas (#18) üzenetére


aginor
addikt

Lehet, hogy egyes esetekben ennyire fontos az idő, de ált. inkább az árra szoktak figyelni, pláne akik nagy tételben építenek ki rendszereket.
Elvileg van (lesz) nagyobb modell vmikor. ha jól emlékszem.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#22) koby11h válasza Fred23 (#17) üzenetére


koby11h
aktív tag

Maximum OEM-ben brand géppel, vagy moddolt BIOS-sal:
[link]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#23) Tigerclaw válasza Kansas (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Irodai gepekbe teljesen megfelelne az IGP, meg a regi HD akarmi is, nem beszelve arrol hogy mar a masodik Intel CPU generacio jon XE IGP-vel, amire mar tenyleg nem lehet panasz abban a szegmensben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Kansas válasza bteebi (#20) üzenetére


Kansas
addikt

+ #23Tigerclaw
Aha, elvezérel... amennyiben az átlag 1xHDMI/DP+1xD-Sub elég, ami ki van vezetve az alaplapon... amin ennél több van, az nem 50 dodóval kerül többe...
Bár úgy nézem, az új Dell-eken már 2xDP a setup... a Lenovo ThinkCentre-eken meg 2xDP+HDMI és 2xDP+D-Sub, szóval lehet hogy tényleg csak egy niche-opció lesz belőle...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#25) BiP válasza Kansas (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Ugyanilyenem van. (most januárban járt le a 3év. És anno pont nekem is ez volt a bajom, hogy amikor rendeltem, még nem volt kint a 480 a 8.gen procikkal :( )
DP-n amúgy tudja a 4K-t elvileg, de ahhoz kell a dokkoló, mert a laptopon csak HDMI 1.4 van.
(kár, hogy szar a DP kábelem, így nem tudom kipróbálni)
De a 4K 30Hz használhatatlan. 1440p-n homályos, így maradt az, hogy rákötöttem egy másik monitorra.

#10 ElEvEn11 : ez egy üzleti laptop. Elvárható lenne. Főleg, hogy a proci/igp maga elvileg tudja a 4K 60Hz-et, csak az intel baszott támogatni ezt HDMI-n.
ark-7300u

De hogy ON is legyek:
Ez a kártya a maga 80EU-jával annyit tud - pontosabban annyit se - mint az 11.gen IGP? akkor tényleg nem értem, mi értelme.
Miért nem dobtak rá a kártyára 2-t belőle, és akkor máris használható lenne a 2D-n kívül másra is.

[ Szerkesztve ]

(#26) Kansas válasza BiP (#25) üzenetére


Kansas
addikt

Most rendeltem meg az USB-C->HDMI2.0 dongle-t, ami megoldja majd a problémámat.
Dokkolót természetesen nem adnak, se USB-C hub-ot... :(
Rendelhettem volna DP-vel is, de a monitoromon 2xHDMI+1xDP bemenet van, és utóbbi a privát desktopomra van kötve és nem kényelmes a monitor hátuljánál cserélgetni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) BiP válasza Kansas (#26) üzenetére


BiP
nagyúr

Na igen. Nálam is ez volt a gond, hogy nincs kedvem dugiszálni, és a monitoron 1dp meg 2 hdmi van, de abból csak 1db 2.0s. (DP kábel híján ezen van a desktop gép).
Nekem van hozzá USB-C-s travel hub (USB-A, ethernet, vga, hdmi), de persze az is csak 1.4 :(

Szóval a legegyszerűbb lenne beszerezni egy rendes DP kábelt. (bár márciusban vettem egy fullHD monitort home office-ra, most azzal megelégszem).

[ Szerkesztve ]

(#28) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Sajnos pont mostanában van létjogosultsága, mert ránéztem a 3400G-re és 80K.

Van egy konfigom 1600X -el, csak vga nincs hozzá, gondoltam, hogy bele teszek egy G-s AMD-t az 1600X helyett, hát köszi, de inkább nem. GT 710 már nem kéne, vagy 1030 vagy valami hasonló tudásúra gondolok.

(#29) Kansas válasza antikomcsi (#28) üzenetére


Kansas
addikt

Már egy 1030 is vagy 30e-nél kezdődik... igaz köröket is ver ezekre a 15-20e-s csodákra...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) Z10N


Z10N
veterán

Erdekes egy oszver:
-selejtes lapka
-LPDDR4X

2 slotos 2 ventis hutes 30W-hoz :D gondolom ez a leggagyibb hutes amibol van a Colorful raktarban boven, az 1 slotos passziv az OK

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#31) --ka válasza Z10N (#30) üzenetére


--ka
senior tag

Azóta kiderült, hogy a Colorful nem is tud arról, hogy ilyet kellene gyártania; csak ASUS. :DDD

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#32) Z10N válasza --ka (#31) üzenetére


Z10N
veterán

Draga lett volna egy ilyen gyagyi hutes is :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#33) bteebi válasza Kansas (#24) üzenetére


bteebi
veterán

Dell 9020, Core i5 4590 (6-7 éves), 2 displayporttal. Maradhat? :U

De ha 1 DP/HDMI és 1 D-sub is lenne, akkor is vígan elmenne vele a 2×FHD, afölé meg nagyon kevés burzsuj helyen mennek még. Mert nincs értelme. Office-hoz, emailekhez meg netes böngészéshez - ami az irodai munkák nagyon nagy részét kiteszi - bőven elég az 1-2× (de inkább 2×) FHD, és a 22-24"-os monitor méret.

Grafikai munkához meg videovágáshoz nem ilyen irodai gépeket fognak venni, de amit vesznek, abban se Intel dVGA lesz. :N

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) Kansas válasza bteebi (#33) üzenetére


Kansas
addikt

Nem tudom, te hogy vagy vele(bár sejtem), de nekem a gyomrom forog az analóg kapcsolat gondolatától két digitális eszköz(VGA és LCD monitor) között, csak végszükségben vagyok hajlandó D-Sub-ra kötni LCD kijelzőt, felbontástól függetlenül, és az első adandó alkalommal valahogy megoldom a digitális összeköttetést. Nem az AD-DA átalakítás lagja fáj(munkamonitor esetében különösen), hanem a rengeteg képhiba amibe az esetek nagy részében eddig sikerült belefutnom: geometriai torzítás, életlenség, csíkozás, vibrálás, színhibák, stb...
Még ha ezek egyike se jön be, akkor is hajlamos a fejem megfájdulni tőle műszak végére, szóval kösz nem, soha többet. Lassan már az irodai projektorokon is minden van HDMI bemenet, szóval szerintem nincs jó indok a D-Sub életben tartására(esetleg egy-két speciális esetet kivéve).

Nem tudom, mit dolgozol, de nekem bizony jól jön a munkaterület és a képélesség amit a 4K monitorom ad, még ha a 28" nem is igazán munkára alkalmas PPI-t eredményez(32"-on jobb volna)... Ahány böngésző és alkalmazás-ablak nálam nyitva van egy időben, bőven be bírnék vele lakni 3 monitort is, pl: az egyiken egy böngésző, a másikon az e-mail/slack/webex, a harmadikon meg a dokumentáció(pdf/docx/odt), valamelyik mellé még egy PowerShell/Putty konzol, vagy VScode... és időnként még ennyi se elég, ráadásul az új OS-ek(és appok) imádják pazarolni a munkaterületet, különösen a Win10, de a weblapok is, mondjuk az Ansible Tower UI-t se lehet hatékonyan kis ablakban használni, muszáj a teljes képernyő...
Erősen gondolkodom, hogy a HDMI 2.0 dongle megérkezése után a laptop 1.4-es HDMI kimenetére rákötöm még a 27"-es FHD monitort is...
De persze kinek-kinek igénye szerint...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#35) bteebi válasza Kansas (#34) üzenetére


bteebi
veterán

Az vitán felüli, hogy ha lehet, el kell kerülni a D-subot. De mint fentebb írtam is, kb. 5-7 éves Dell gépeken is két DP volt már. (A többi gyártó, pl. a HP, nem tudom hogy mit csinál. Szerintem a legtöbb nem brand gépben alsó hangon egy HDMI és egy DP van, analóg talán egyáltalán nincs - a gépben, amiről írok, egy mATX-es Asus alaplap van - B85 egy i5 4590-nel (HD 4600), tehát jó régi már), egy DP és egy HDMI csatlakozó van. Az szerintem a legtöbb embernek elég.

A legtöbb helyen ahol dolgoztam, és brand gép volt, az vagy HP (fujj), vagy Dell volt. Volt, ahol csak egy monitor volt, máshol kettő is. Itthon és külföldön is. Nyilván jobb a kettő, meg a nagy(obb) méret ÉS felbontás, de nekem azért az esetek többségében - irodai munkára - az 1680×1050 fölötti felbontás 2 monitorral már elég volt. Egyiken az Outlook állandóan, esetleg időnként fölé egy Word vagy Excel, a másikban böngésző, vagy Word/Excel. Leginkább 22 vagy 23"-os monitorokon. Most két 24"-os, 1920×1200-as Dellt bámulok otthon (S-PVA és IPS), nekem megfelelnek. Gondolkoztam már a nagyobb méreten és felbontáson, de egyelőre hely se lenne rá, és így is talán 60-70 centiről ha nézem őket.

Ha vennék úja(ka)t, és idővel fogok, akkor talán 27-28"-osakat vennék. Szerintem a 32" már brutál nagy, akárcsak a 4K felbontás. Persze lehet, hogy csak ki kellene próbálnom, akár skálázással a 4K-t (egy 55"-os 4K TV-re mondjuk rá van kötve egy SFF Dell, "HTPC-nek", és 200%-os skálázással a legtöbb program nem is néz ki rosszul). Mindenesetre a mostani 2×24"@"FHD"-vel is ellennék még évekig. Lehet, hogy csak amiatt, mert nem próbáltam még ettől jobbat, de egyelőre tényleg úgy érzem, hogy nekem ennyi is elég. Persze ettől még lehet, hogy a jobb-nagyobb még jobban tetszene. :)

Amúgy használtam régebben monitort FHD-ben D-subbal, nem emlékszem semmi rendkívülire. Persze rég volt már, lehet hogy rosszul emlékszem, vagy pedig eleve rossz a szemem. ;] (És sajnos egyre rosszabb...)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) BiP válasza bteebi (#35) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem olyan brutálnagy az a 32", sem a 4K. Meg lehet szokni.
Én 23" után 27" 4k , majd 32re váltottam. (200%-on használom)
Most vettem home office-ra egy 27" fullHD-t, egyenesen kicsinek tűnik mellette.
Amúgy ez pont d-subon van a céges laptopon (usb hubon keresztül), semmi baj vele. Igaz, sima irodai felhasználás, tehát nem grafika.

(#37) wattafaka


wattafaka
senior tag

Szerintem inkább a CPU-kba fektessék az energiát.

(#38) fatpingvin válasza --ka (#6) üzenetére


fatpingvin
őstag

lol erről a GT1010-ről nem is hallottam. érdekesnek tűnik így low-endben

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#39) fatpingvin válasza aginor (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

magam részéről ez az Intel Xe DG2 tökéletes pajti lenne egy Ryzen 3 3100 mellé.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.