Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Végre nem dupla slotos megoldások!

(#2) mindig.ujreg


mindig.ujreg
csendes tag

Végre a fogyasztás és türhető!

(#3) R9DEON válasza mindig.ujreg (#2) üzenetére


R9DEON
senior tag

Én is azt néztem.

(#4) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

<nyelvtannacimod>
TBP keret -> TDP keret
</nyelvtannacimod>

(#5) Abu85 válasza SunyaMacs (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az úgy jó. Mert az nem TDP, hanem TBP ... Board Power. A TDP valamivel kisebb, mint a TBP.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) SunyaMacs válasza Abu85 (#5) üzenetére


SunyaMacs
aktív tag

:R

(#7) lenox válasza Abu85 (#5) üzenetére


lenox
veterán

Azt nem tudod veletlenul, hogy ezekben is csak 6 display engine van, tehat csak 3 uhd 60Hz-es monitort tudnak meghajtani, mint a korabbi W9100 es W8100, vagy mar tudnak tobbet, mint az nv?

Amugy az is erdekes, hogy az nv nem siet ezzel a kategoriaval. Az aktualis legerosebb egy slotos nyilvan egy 1070 szintu kartya lesz, nyilvan ha kijott volna, akkor nem lenne mar elonyben az amd, de ezek szerint nem gondoltak ugy, hogy ez fontos.

(#8) HoaryFox


HoaryFox
őstag

:Nvidia clears his thorat: ;]

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#9) Abu85 válasza lenox (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elvileg annyit tudnak, amennyire a kimeneteik képessé teszik őket.

Az NV szopcsizik a TSMC-vel, mert az Apple folyamatosan föléjük ígér és elviszik a gyártókapacitást. A TSMC-t pedig nem érdekli, hogy egy partnerüknek ez nem jó, náluk az a szabály, hogy azé a kapacitás, aki többet fizet érte. Egy VGA-gyártónak 350 mm2 alatt már nem éri meg a TSMC-nél gyártatni. Vagy drága lesz, vagy kevés lesz a lapka.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) lenox válasza Abu85 (#9) üzenetére


lenox
veterán

Elvileg annyit tudnak, amennyire a kimeneteik képessé teszik őket.

A W9100-nak 6 kimenete van, megis csak 3 UHD 60Hz-es monitort tud hajtani. Persze tud 6 UHD-t is 30-cal, meg egyessevel barmelyiken tud 60-at, csak egyszerre nem. Szoval jobb lenne leirva latni, hogy tud annyit.

Nv-ek a P 5-6000-rel sem sietnek kulonosebben, es szerintem a legerosebb egyslotosban is gp104 lesz, abbol meg gondolnam tudnanak gyartatni.

(#11) Abu85 válasza lenox (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szó sem volt itt a W9100-ról. A kérdésedben is a WX sorozatról érdeklődtél.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) lenox válasza Abu85 (#11) üzenetére


lenox
veterán

Akkor talan olvasd el meg egyszer, arrol erdeklodtem, hogy a w9100-w8100-hoz hasonloan ezek sem tudnak egyszerre minden kimeneten uhd 60 Hz-et, vagy ezek mar tudnak. De amugy ertem, nem tudod... Mert amugy 'elvileg' azok is tudhatnanak, de a valosagban nem.

[ Szerkesztve ]

(#13) Abu85 válasza lenox (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mint írtam én úgy tudom, hogy ezek pontosan annyit tudnak, amennyit a kimeneteik lehetővé tesznek.

Nem azok nem tudnának elvileg sem, mert a kijelzőmotorjuk három generációval korábbi (W8100 esetében öt generációval).

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) lenox válasza Abu85 (#13) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem a kijelzomotor mennyisegen mulik a dolog, nem a generaciojan...

(#15) Abu85 válasza lenox (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez azért nehezen értelmezhető, mert minden GPU-ban egy kijelzőmotor van, ami minden kimeneti streamet vezérel. Ez azért szükséges, mert ma már Eyefinity és Surround képes hardverekről van szó, vagyis több független motort nem lehet beépíteni, ugyanis nem lehetne megoldani a normális szinkronizációt a kijelzők között. A kijelzőmotor képességei határozzák meg, hogy hány stream lesz engedve, és milyen tulajdonságokkal. Amire te gondolsz azok a kijelzővezérlők, de azok részei a kijelzőmotornak. Az AMD hat ilyennel dolgozik egy kijelzőmotorban.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) lenox válasza Abu85 (#15) üzenetére


lenox
veterán

Amire en gondolok az a 'display engine', ahogy az amd is nevezi, es ezt le mertem forditani kijelzo motorra, de persze lehet, hogy neked mas van a szotaradban, nekem mindegy, de arra gondolok.

(#17) Kiss Tamás


Kiss Tamás
csendes tag

Azt lehet tudni, hogy melyik változat van a macbook proban?

(#18) stratova válasza Kiss Tamás (#17) üzenetére


stratova
veterán

16 CU-s [1024 ALU] Polaris 11 - Radeon Pro 460

[ Szerkesztve ]

(#19) jerry311


jerry311
nagyúr

Semmi HBM?
A fury sorozat csak techdemo volt?

[ Szerkesztve ]

(#20) Televan74 válasza jerry311 (#19) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem zavar hogy Polaris? HBM majd a Vega lesz! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) jerry311 válasza Televan74 (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem zavar, hogy Polaris, az zavar, hogy nem látom a HBM haladást, pedig szívesen adnék pénzt az AMD-nek, egy HBM 2-es kártyárt.

(#22) Z10N


Z10N
veterán

Nocsak, itt lapul a 460PRO (16cu) es a 470D (28cu) :D
Ezert nem lesz mainstream desktop ezekbol, remek :(

Viszont 1172MHz-t szamoltam a WX4100-nek.
A WX5100 8GB@6,6GHz-cel 75W-t hoz, szep!
Hozza kepest az 50W es 130W tulzasnak tunik.

Ugy nez ki a 14nm gcn4-nek ~1100 korul van az optimuma, ugy mint a 28nm gcn1/2/3-nak ~900 korul. 1200 folott mar megno a fogyasztas.

Amugy egy ilyen asztali lineup sokkal kiegyensulyozottabb lett volna, de ugy latszik erre mar csak a ws szerianal jottek ra vagy talan a 470D-nel.

"wx460": 16cu, 128/4gb, 50w, $89
"wx470": 28cu, 256/8gb, 75w, $149
"wx480": 36cu, 267/8gb, 130w, $199

Ilyen parameterekkel nagyon utott volna es a tflops ratio is +45-55% lenne lepcsonkent. De ezen mar az arcsokkentes sem segit. A $169-s 470-nel mi a helyzet? Van mar belole?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#23) schawo válasza Z10N (#22) üzenetére


schawo
titán

A tdp/tbp csak egy szám. Lehetne akár 30W is a "470D", ha akarnák, csak akkor azt te nem akarnád. 75W is egy hasracsapás eredménye, max ennyit kap, legfeljebb visszaveszi az órajelet, és vele a teraflopsokat.

Szóval a tdp nem érdem, hanem állapot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) R9DEON válasza jerry311 (#21) üzenetére


R9DEON
senior tag

Tavasszal a Vega megjelenésekor megteheted.

(#25) uvlight


uvlight
csendes tag

Úgy örülnek ezeknek az új kariknak páran, mintha a mainstream piacra jönne mainstream áron. Lemaradtam valamiről? Lesz valami ráncfelvarrás?

(#26) Z10N válasza schawo (#23) üzenetére


Z10N
veterán

Engem nem zavar, csak allanodan megy az nv oldarol a fogyasztas. Inkabb a CU/$ erdekel.

"legfeljebb visszaveszi az órajelet"
Nincs is sok ertelme desktopon.

"Szóval a tdp nem érdem, hanem állapot."
Ezzel mondjuk paran vitatkozni fognak veled.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#27) schawo válasza Z10N (#26) üzenetére


schawo
titán

Te is, most is, azonnal majdnem 75W-osra veheted a polarisodat. Csak csökkentsd a GPU TDP keretet driverben -50%-ra. Úgy a GPU limit 470-en 50W lesz, a RAM visz hozzá még ~30W-ot, tehát összesen 80W lesz a kártya TDP-je.

Nincs is sok ertelme desktopon.
Ez nem hiszem, hogy értelem kérdése. Ez igény kérdése. Így tápcsati nélkül is megy.

Ezzel mondjuk paran vitatkozni fognak veled.
Ez nem vita tárgya, lásd a fentieket.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) Z10N válasza schawo (#27) üzenetére


Z10N
veterán

A lenyegen nem valtoztat, hogy az amd mindig is tulfeszelt mindent (cpu/gpu). Szoval boven van mindig csokkenteni valo.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.