Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nocsak!

Érdekes mashina! Itt lesz ilyen, vagy csak megest Verizon only? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#2) jacis


jacis
nagyúr

Kár volt neki bemutatkozni.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#3) Sweet Lou 6 válasza Polarstar (#1) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

egyelőre US only.

sweetlou6.wordpress.com

(#4) #65577472


#65577472
törölt tag

Mono hangszóró és fostos akksi 1400 dodóért. Az igen.

(#5) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Mennyi?! :Y

Ráadásul mono hangszóróval, 3500-as akkuval és csak 18W-os töltővel, mikor már érkeznek a 100+W-os töltők. Ja és Snapdragon 855-ös chipsettel. Mindez 1400 Dollárért, amennyiért olyan laptopot vagy iPadet vehetsz, hogy ezt sokszorosan kenterbe veri. Nem tudom mit szívtak a Microsoftnál megint, de durva cucc lehet. :))

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#6) Pearce


Pearce
aktív tag

Plusz kiadtak egy új promót is a cucchoz /ami a cikkben van, az a tavaly októberi, amikor leleplezték az eszközt/: The new Surface Duo. Do one better.

Amúgy marhára bejön, de több, mint 400 ropiért.../mondjuk a Surface-ek sose voltak olcsók/

(#7) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nekem olyan, mint egy Filofax. Alias gyűrűs notesz. Elvégre lehet rajta jegyzetelni is.
Nekem ez nagyon bejön, de jelenleg akkor sem venném meg, ha itt is lehetne kapni. Szerintem ötletes és életrevaló.
Merem remélni, hogy egyszer csak itt is lehet kapni. Mire ideér, lényegesebben jobb lesz az ára. (Mármint a harmadik szériájának. :D )

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#8) AliceWake válasza Polarstar (#7) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Az a helyzet, hogy nekem is tetszik :B Ha szoftveresen rendesen összerakták, roppant produktív eszköz lehet. Néhány extra azért nyilván elfért volna, de mint koncepció, életképesnek tűnik.

Non omnis moriar.

(#9) #65577472 válasza AliceWake (#8) üzenetére


#65577472
törölt tag

Csak az a baj, hogy 2x5,6"-hez társul 3500 mAh. Mennyi lesz vajon az endurance rating? 20-30h? :B

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ertem, hogy van mit mutatni, de sok tekintetben fapadosabbak nem csak az idei premium, de felsokategoriahoz is. Gondolom a fizikai forma miatt nem fert be a ma divatos tobbfele kamera, optikai zoommal. Esetleg kiadhatnanak hozza valami rapattinthato kameraszigetet.

A mono speaker szimplan csak fail, mert biztos befert volna meg egy. Ket ilyen kijelzohoz sovanynak tunik az akku is.

Igazi sotet lo. Munkahoz kis hordozhato tabletnek nagyon jo, foleg ha az illeto szeret rajzolni, jegyzetelni kezzel, de valami stylus kellene hozza meg akkor is ha kompatibilis a surface tollakkal.

Ha bukas nem is lesz, de biztos nem lesz akkora sikere, mint amire a MS vezetese szamit. Nagyon megoszto, felig forradalmi, felig fapados. Sok mulik majd persze a bemutaton is, hogy kideruljon mivel tudjak kompenzalni a fapadossagat.

Szinten meresz, hogy 4:3-nal maradtak, mikozben trend lett, hogy a nagy meretet a keparany nyujtasaval kompenzaljak. Itt meg bumm a fejbe, kit erdekel, hogy kenyelmes-e megtartani egy kezzel telefonalaskor.

Forradalmi, talan technologiai remekmu sok tekintetben, de szerintem nem lesz uzleti siker es nem csak az ara miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Schuler888


Schuler888
senior tag

Az LG-nek is hogy bejott ez :DDD a Microsoft kovetkezo buktaja, plane ilyen aron, amikor majd kisoprik a keszletet, mert nem fogy es alaposan alavagnak az aranak, nah akkor megerheti egyeseknek...

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#12) #65577472 válasza Schuler888 (#11) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szerintem nincs az a pénz. Kinyitod, bumm és le is merült.

(#13) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Oké, és mi a felhasználási célterület?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#14) #65577472 válasza AssAssynn (#13) üzenetére


#65577472
törölt tag

Techdemo, a gyengébb fajtából.

(#15) bollokcs80 válasza Hopkins95 (#5) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Egyetértek, ennél csak jobb megfejtések vannak. Az eddigi hajtogatós mobilok is jobban néztek ki - tény, hogy azok jóval drágábbak.

A csajnak is ott van mellette a tablet (Surface az is?), szóval ennyi erővel és ennyi pénzből lehet venni mondjuk egy értelmes droid telót és egy iPad-et.

B.Cs.

(#16) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Az a baj, hogy ez nagyon kéne :) . Nyilván nem lesz néptelefon, nem ezen fognak az emberek filmet nézni, meg játszani, de gyaníthatóan nem is a mai fiatalok a célközönség.
Ezen nem fog az MS meggazdagodni, de Surface modellek mindig is egyfajta iránymutatást képviseltek, hogy mit gondol az MS a jövőről.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan fognak működni a Duo-hoz igazított alkalmazások.

Laci

(#17) Tigerclaw válasza #65577472 (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem egy jol sikerult koncepcio, de termeknek szerintem is meresz. Az 1-2 kameras korszakban igazan nagyot uthetett volna, de ma a marketing mar arra trenirozza az embereket, hogy amin nincs 3 kamera, meg optikai zoom, az mar nem is telefon.

Akinek van ra penze, es ritkan fotozik, azt erdekelheti, mert szinte minden masban valami olyat ad, amit nem sok mas telefon. Persze nagyjabol semmit se tudunk rola, szoval igy nehez felsorolni a pro es kontra erveket.

Mikor lesz vajon a bemutatoja? Fura dolog, hogy nem azzal kezdtek iden, pedig mivel online tartanak, mar reg osszedobhattak.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem is bejön a koncepció. De miért csak 3500-as akku van benne?
Na mindegy, az MS-t ismerve olcsóbb nem, csak kiforrottabb lesz majd generációról generációra.

(#19) ollie válasza #65577472 (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lesz tragédia szerintem, az S855 elég jól optimalizált ebből a szempontból, a Galaxy Fold is egész jó akkuidőben.

***

(#20) Hopkins95 válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Hopkins95
addikt

Mit ad ez olyat, amit egy okostelefon + iPad kombó nem tud? :F Nem igazán értem a koncepciót, ráadásul az utóbbi kevesebb pénzből kijön és nincs a közepén az a hülye fekete csík sem.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) #65577472 válasza ollie (#19) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ez kinyitva egy 8,1"-es (3:2 képarányú) tablet. Ehhez a 3500 mAh ótvar, nehéz ezt a tényt kozmetikázni.

[ Szerkesztve ]

(#22) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ezek a Yoga laptopok eleve jó ötletek voltak.
Az, hogy nem kell egy üvegsávot hajligatni nekem jobb ötletnek tünik.
Továbbá ez kevesebb fizikai sérült mutat összehajtva mint a kivül kijelzősök.
A sztereo hangszóró majd érkezhet. Engem meg nem zavar az az egy kamera. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#23) ollie válasza #65577472 (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Majd kiderül. DE a legtöbben úgysem az első verziót veszik meg az ilyenekből. A következőbe már valszeg nagyobb akku kerül.

***

(#24) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Fele ennyiert siman bevallalnam. De 1400 ezert a konfigert foleg ezzel az aksival egy vicc. Ez pont munkara kellene, 2 kijelzovel hasznalva ez marhagyorsan le fog merulni, egy 8 oras shiftet nem bir ki.

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#25) smc


smc
addikt

[link] Belülről :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#26) joey04


joey04
titán

Ezek megőrültek. Hatalmas bukta lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) scyllarus


scyllarus
veterán

Állatira tetszik! Az MS cuccai kifejezetten jók droidon. Az ára és az NFC hiánya miatt nem venném meg ebben a formában, de kiindulási alapnak nagyon is jó.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#28) #65577472 válasza ollie (#23) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ok, de ez így is 250g. Minimum 6000 mAh lenne az ideális, de akkor kb. 400g lenne a tömege, ami összehajtva úgy nézne ki, mint egy rubik kocka.

(#29) ollie válasza #65577472 (#28) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Erre inkább tabletként kell tekinteni. Ilyet senki sem a telefonálás miatt vesz, hanem azért, hogy kihasználja a nagy felületet. Ha használtál már Surface tabletet tudod, hogy élmezőnyben vannak használhatóság szempontjából, és gondolom ez amolyan átmenet a Surface tablet meg a telefon között.

***

(#30) #65577472 válasza ollie (#29) üzenetére


#65577472
törölt tag

Erre úgy kell tekinteni, mint egy zsebre tehető tabletre. Ahhoz viszont, hogy táblaként is normálisan ellássa a feladatát, kell kraft is. Na most az nincs, ha pedig ideális mértékben növelik az akksi kapacitását, elvész a hordozhatóság. Bárhonnan nézzük, ez a koncepció halott.

[ Szerkesztve ]

(#31) gattolino


gattolino
senior tag

Ezt a cuccot kb úgy tudom elképzelni, hogy végig be van dugva élete során. Így mobilnak semmiképp sem nevezhető

Vivo X90 Pro Plus

(#32) Decske


Decske
aktív tag

Sajnálom, hogy NFC nem került bele, a mobilfizetés miatt nélküle nem vennék telefont, pedig elég magasan volt a prioritási listámon. Majd a második vagy a harmadik generáció be fog érni.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#33) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Az NFC hiánya fekete pont! Ez igaz!
Modern eszközbe ejrópában elvárt minimum szint!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#34) Tigerclaw válasza Hopkins95 (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hogy 2 in 1 megoldas.

Az okostelefon sok dologra mindig is erosen kompromisszumos megoldas volt, szinte fajdalmas mertekben. Ennek a keparanya az egyszeru bongeszestol, konyv, magazin olvasason keresztul minden irodai alkalmazashoz sokkal jobb, mint a ma divatos 18:9.

Nem josolok neki se bukast, se nagy sikert, de ha az Apple fejlesztesi iranya nem valtozik iden sem, nem csodalkoznek ha meglepetest okozna ez. A merete, aranyai szerintem ha nem is szerethetoek, ma mar maximum csak annyit jelent, hogy maskepp kenyelmetlen mint a tobbi tepsi. Belegondolva gyenge pontja lehet, hogy hogy lehet ezt vedotokba tenni. Kivancsi vagyok, hogy mit talaltak ki erre a problemara.

Tobb noi vasarlora szamitok. Ok a phableteket is jobban fogadtak es gyakran nem zsebben hordjak a telefont, szoval nem fog gondot okozni a nem tul zsebbarat formaja. Ferfiaknak meg lesz hozza valami ovre teheto tok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) mbotnd


mbotnd
tag

Én ezt nem tudom mire vélni. Mi ez?

[ Szerkesztve ]

(#36) Ezekiell válasza Polarstar (#33) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát ez csak egy a komoly problémák közül...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#37) csab2 válasza Hopkins95 (#5) üzenetére


csab2
veterán

Az iPadet és a laptopot be tudod rakni egy kicsit nagyobb zsebbe?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#38) csab2


csab2
veterán

Nem rossz ez, csak van vele pár gond.
A legnagyobb az, hogy ahhoz hogy telefonként használd, ki kell nyitni. Ha jön egy hívás csak úgy tudod felvenni ha kinyitod. Ez eléggé körülményes. Kellene rá egy külső kijelző, a mikrofont és a hangszórót pedig úgy megoldani, hogy becsukva is lehessen vele telefonálni. Tehát ahhoz, hogy telefonálj, elolvass egy üzenetet, megnézz egy értesítést ne kelljen kinyitni.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#39) Tigerclaw válasza csab2 (#38) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, a kulso kijelzo hianya (is) problema. Minden hivasnal nyisd ki, fogyaszd az energiat, mikozben talan fel se akarod venni? Ha nem tudod, akarod felvenni, de kinyitni se akarod/tudod, mit lehet csinalni? Nem lehet hogy tobbet tud, mint amit ez a par video mutat, es van kivul is valami kijelzo fele, kezelo szerv?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) sohajda90


sohajda90
tag

Mindenki úgy beszél róla, mintha telefon lenne, de ez inkább egy tablet/érintő kijelzős laptop hibrid, amivel ha nagyon kell telefonálni is lehet. Ezért a kamerak száma és tudása szerintem nem annyira mérvadó. Márcsak azért sem lehet telefonnak szánt cucc, mert pont a kijelző arányból adódóan ez nem az a méret (nagyon széles), amivel kényelmes lenne beszélni, plusz összecsukva nincs is rajta kijelző, hordozni meg nem "kifele hajtva" fogod, hogy szabadon sérüljenek a kijelzők. Főleg azért mert az összecsukhatóság miatt gondolom az, hogy mindkét kijelzőre tempered glass protektort rakj felejtős. Szóval hvástfogadni mindenképp problémás, mert ha még valami oldalgombbal fel tudod venni, akkor sem látod ki hívott, ha meg ki kell nyitni előbb, majd kifele megint félbehajtani az megint a kuka kategória.

Gyakorlatilag ez egy cellular iPad rivális, kb. abban az árkategóriában is van, mint egy iPad Pro. Viszont szoftveresen ez még szerintem nagyon messze van. A Microsoft a Windows, az Android és az Amazon szoftvereit akarja összehangolni egy 3rd party hardware-re (Snapi 855), de ez sosem lesz olyan "seamless", mint az Apple-new csak a saját szoftverjét optimalizálni a saját vasra...Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#41) Giovan!


Giovan!
addikt

No csempe no party :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#42) moleculez


moleculez
veterán

Lehet csak a kütyümániám mondatja, de nekem bejön. Sőt, irodába simán el tudom képzelni. Teljesen nyilvánvaló, hogy nem otthoni/hétköznapi felhasználásra, hanem a Microsoft 365 szolgáltatásokhoz készült. Ahhoz pedig simán jó lehet, mégis kisebb, mint egy iPad, zsebre lehet vágni. Első eresztésnek rendben van. Multimédia szerintem nem célterület egyáltalán, kamera is csak a videó chat/konferencia hívásokhoz van kb.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#44) adamklark válasza lakotibi (#43) üzenetére


adamklark
senior tag

Pont hogy azt szoktam látni hogy hölgyek táskába dobják telefont, így péklapát telefon simán szóba jöhet

(#45) adamklark


adamklark
senior tag

maga a telefon érdekes, csak megint egy béta termék, következő jobb lesz, fejlesztést meg finanszírozni kell :d.

én próbáltam ilyen kihajthatós telefon tokot és zavar a ki-be csukás, gondolom ez se jönne be annyira

(#46) Juhaszatti válasza lakotibi (#43) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A Plus-os iPhone-okat is simán farzsebre dugják, nem számít hogy kilóg a fele. Egyébként pont a nőknél látom a legnagyobb telefonokat.
1 kézzel már az 5-5,5" is nagy nekik sokszor, ha meg úgyis 2 kézzel kell használni, akkor már legyen minél nagyobb. Ráadásul a női nadrágokon rendszerint nincs is normális zseb, viszont mindenhova viszik magukkal a táskájukat, amibe a fél életük mellé is nyugodtan befér, bármilyen böhöm telefon.

Látom közben adamklark megelőzött.

[ Szerkesztve ]

(#47) #86564352


#86564352
törölt tag

Nem tudom mit gondoljak. Túl drága, kezdéskor egy éves hardver, amire szánják mindenesnek (tényleg minek szánják ezt? fő eszköz? másodlagos?) ahhoz kicsi akku, mono hang, nfc nélkül, kérdéses a processzor időtállósága, egyelőre US only.

Nagyon reklámozzák mennyire együtt dolgoztak a Google-lel, mégse tudni ennyi pénzért hány Android verziót fog megkapni? A fejlesztők mennyire fogják optimalizálni az appokat a Duo kijelzőre? Windows Phone és Surface RT bukták után ennyi pénzért kínálva kicsit több biztosíték kellene a vevők számára, legalább már az előny Android és nem megint a csempés UWP-t erőltették, akkor tényleg dead on arrival lett volna.

Addig értem ez nem tablet, hanem két kijelzős telefon. Viszont mégse értem, még túl új kategória ez számomra:

Ha fő eszköz mindenesként nézem, ennyiért lehetne a dobozban egy Surface Pen és alapból 256 GB tárhely.

Ha elsősorban tablet és mellékesen telefon, a reklámfilmben otthon kanapén ül a nő, arra nem jobb egy nagyobb tablet egybefüggő kijelzővel? Most Covid19 miatt többet is vannak otthon az emberek.

Ha mobil eszközként nézzük telefont is kiváltani fő mobil eszköznek, akkor hiányos: külső kijelző híján minden hívásnál csikicsukizni? Fizetni nem lehet vele, se letenni wireless töltőpadra.

Ha méretéből kiindulva második eszköznek nézzük, ahhoz egyszerűen túl drága.

Mindenesetre most már elkészült Panos Panay szíve csücskének terméke, most már mehet kipofozni a Windows-t. :)

Nem tudom mit gondoljak! Székely bácsi az állatkertben, látja hogy érdekes a zsiráf, csak mire jó?

(#48) Tigerclaw válasza sohajda90 (#40) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Volt legalabb egy teljes evuk arra, hogy fine tune -oljak, optimalizaljak az OS-t es nem keves appot. Sot a fontosabb 3rd party fejlesztoknek is volt erre ideje, mert mar tavaly be lett mutatva nyilvanosan, szoval biztos ok is dolgozhattak ezen. Arra tippelek, hogy egesz kiforrott alapotban kerul piacra.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Az elmondottakat figyelembe véve ez bizony egy új kategória, amit a picipuha jól kifundált - figyelembe véve a szuper körbetekerhető zsanért és a szuper digi cerkát is. :K
Nem rossz ez! Lesz piaca! És fogják is venni.
Sőt! Kijelentem, hogy aki majd meglátja másnál azt érdekelni fogja.
Lesz ezen mit fejleszteni, mert igéretes. Kissé szűk a piaci rés, de lehet igéretes a termék a felhasználóknak.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#50) #86564352 válasza moleculez (#42) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Teljesen nyilvánvaló, hogy nem otthoni/hétköznapi felhasználásra, hanem a Microsoft 365 szolgáltatásokhoz készült."

Éppen otthon kanapén ülő nővel reklámozzák. És hogy gamepaddel játszás. Spotify és Kindle mint kiemelt Duo kijelzőre optimalizált appok.
Ha iroda, akkor hol a Surface Pen, NFC, külső kijelző és nagyobb akku?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.