Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Jatszik valaki ezzel a techdemoval?

(#2) kriszpontaz válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Pont ezt akartam kérdezni.

(#3) opr válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


opr
veterán

Miert, jateknak szar, vagy mi?
Komolyan kerdezem, nem jatszottam meg vele, regen imadtam az rts-eket, csak mara sajnos console peasant lettem. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) Clorf


Clorf
tag

Nagyon kiváncsi leszek, hogy Vulkánal tudja-e majd használni az Igp-t a Dvga mellet (Intel HD630 + Amd R9 280X). DX12 ben kifagy a töltés végén, igaz lehet azért mert a Dvga kevesebb feature-t támogat mint az Igp.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#5) kikikirly


kikikirly
senior tag

Roncsokat nem akarják behozni valamilyen updatebe? :DDD
Nesze neked megnövelt rajzolási parancslimit...

(#6) kikikirly válasza Clorf (#4) üzenetére


kikikirly
senior tag

Úgy tudom csak AMD Apu-val működik,Intel IGP-vel,veleértve a legújabb Kaby Lake-et,Nem!

(#7) opr válasza opr (#3) üzenetére


opr
veterán

Megneztem, IGN 8.1, szoval enyhen szolva nem tunik fos jateknak...
Vagy ez megint egy ilyen tipikus, hogy ha a jatek nem tamogatja az uj technologiakat, akkor "boooo, fostaliga, mikor lesz mar dx1000", ha meg tamogat mindent, akkor meg "boooo, techdemo, nem is jatek, fos ez a fos mert fos!" jellegu dolog?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#8) Fred23


Fred23
nagyúr

"nem szabad elfelejteni, hogy a DirectX 12-re már igen kiforrott a kód, míg a Vulkan módról ez még nem lesz elmondható a megjelenés pillanatában"

Szóval Vulkannal lassabb lesz -minimum kezdetben. Pedig rá fognak ugrani millióan a két explicit api összehasonlítására, és ezek szerint majd a DX12 lesz a jó, a gyors, a Vulkan meg a szarrá alázott. Remélem, nem lesz nagy a veresége, 2-3% hátrány még talán senki számára nem minősülne csúfos kudarcnak, de ha 8-10% is lesz, az már árthat a Vulkan hírnevének!

(#9) butch3r


butch3r
senior tag

mennyire k*va jó lenne erre a motorra épített supcom 3... :O :B

(#10) OkosTibi válasza butch3r (#9) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

az kb megjelent 1 ideje Planetary_Annihilation
Planetary Annihilation Titans néven vagyis én ezt veszem annak és a régi totál érzése megvan :)

[ Szerkesztve ]

(#11) Chrys_ válasza butch3r (#9) üzenetére


Chrys_
addikt

+1
Vagy a SupCom Forged Alliance alá tenni ezt az engine-t és az FAForever-rel nem is kellene csinálni kb. semmit :)

(#12) Duddi válasza Fred23 (#8) üzenetére


Duddi
aktív tag

Ha csak a hardver összehasonlítást nézzük néha már 3-8% miatt is temetik az egész cég jövőjét... ha nem lesz gyorsabb mindenki le fogja szarozni. Ha gyorsabb lesz senkit nem fogja érdekelni mert ez a minimum. Ha pedig netán lassan kezd de 3 hónap múlva begyorsul addigra már elföldelték és csak a köv játék tesztjében fog kijönni hmm hát a játék jól lett megírva de ez nem a vulkán érdeme.

(#13) Fred23 válasza Duddi (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Ha pedig netán lassan kezd de 3 hónap múlva begyorsul addigra már elföldelték"

Ezt kéne elkerülni. A fejlesztők helyében csak akkor tenném elérhetővé a Vulkant, ha 2-3%-nál nincs nagyobb lemaradása, mert másként savazni fogják szerintem is.

Bár az is lehet, a fejlesztőket nem érdekli, ha a Vulkan szenved egy kis arcvesztést, rájuk kéne keresnem... -ha az M$ támogatja őket, megértem a (túl) korai támogatást. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) Duddi válasza Fred23 (#13) üzenetére


Duddi
aktív tag

Az Ashes nem egy doom tudom mivel jól az előbbinek jól ki van tolva a maximálisan megjeleníthető objektum / effekt száma. De a doom sem azért áll meg 200 fps nél mert nem tudna többet :D Őszintén meg lennék lepve ha egy 1080 1440p ben 75 fps alá menne.

(#15) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Megastratégia :C :Y :W

(#16) CPT.Pirk válasza OkosTibi (#10) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A PA egy rossz vicc. A Suppcom. utóda egyértelműen a SpringRTS.

A kollégának viszont nem a "szellemi utód" az ami hiányzik, hanem hogy kapjunk egy olyan játékot mint a SuppCom1 volt, de azzal a motorral ami az Ashes alatt működik. Na az odaverne, de nagyon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

A win7 támogatásnak örülök, kipróbálnék egy-két Vulkan támogatott játékot, még ha 3-5-8% kevesebb fps-t is ad, mint W10 alatt :P

(#18) butch3r válasza OkosTibi (#10) üzenetére


butch3r
senior tag

Nem játszottam PA-val, egyszerűen már a videók alapján láttam, hogy nem az amit keresek.
Ahogy Chrys és CPT.Pirk is írta én olyat szeretnék mint a supcom volt. Vagy a FAF alá tolják be vagy egy folytatás is jöhet csak senkit ne engedjenek a közelébe aki a supcom2-n dolgozott mert az a supcom 1 kigúnyolása volt...

Faf-ban ~1300 ranked játéknál járok + még pár 100 unranked, meg phanty heti szinten több nap játszom vele. Anno a supcom történetét is szerettem bár nem volt egy összetett, erdeti eposz :D multiban meg a best, még 1 játékkal se játszottam ennyit mint ezzel, kár hogy supcom 3nak vagy faf portolásnak esélye kb 0... :(

[ Szerkesztve ]

(#19) Sinesol válasza #16939776 (#17) üzenetére


Sinesol
veterán

Ott a Dota2, már vagy egy éve van rá Vulkan támogatás, ingyen letölthető.

(#20) Yutani


Yutani
nagyúr

Milyen jó lenne, ha a Blizzard megvenné ezt a motort és frissítené a Starcraft 2-t vele, így leomlana a Ryzen-ellenesek utolsó bástyája is! :DDD

#tarcsad

(#21) cskamacska válasza opr (#7) üzenetére


cskamacska
addikt

Aki IGN alapján tájékozódik az sikeres ember nem lehet :P

Nem kimondottan rossz játék, meg Total Annihilation klónból nincs is túl sok, de nem ér fel az elődökhöz, nem fut borzasztóan jól, illetve motor alapján Abu szerint a leglátványosabb játéknak kellene lennie.. hát nem az. :U

Amúgy megastratégia, lol, Ashes of the Singularity: Escalation fel tud mutatni most 65-98 játékost(nem multi, beleértve azt is aki elindította a játékot és a menüt lesi), ősöreg Supreme Commander Forged Alliance meg nem Steames játéknak indult, most 337-519-nél tart.

Yutani: AMD fanok kicsi lelke biztos melengedne, de a Acti-Blizzard csúnyán bukna rajta. SC2 motorja ugyan öreg mint az országút, játék sem a legszebb rajta(bár szerintem stílusosabb mint az Ashes, 20 év múlva kb ezek is úgy festenek majd egymás mellett mint egy Z-Steel Soldiers meg a Starcraft, a Z-t kiröhögjük, a SC meg megőrizte a báját), de ezzel együtt kenyérpirítón is jól érzi magát, az Ashes minimumját pedig meg lehet csodálni. :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#22) butch3r válasza cskamacska (#21) üzenetére


butch3r
senior tag

ehhez vedd hozzá, hogy FAF-on meg napi 800-900-an játszanak vele (supcom fa-val) :)

(#23) opr válasza cskamacska (#21) üzenetére


opr
veterán

A forged alliance-et nem kell eladnod, azert a jatekert a mai napig meg vagyok veszve, imadom. :D
Ugyan mas stilus, de vegyuk meg melle az Imperium Galactica 2-t es vegem van, ha van kivel jatszani, par napra elbucsuzok a csaladtol. :DDD

Asszony legnagyobb szerencsejere (meg gondolom az enyemre is) viszont ma mar nincs kivel jatszani. Sajnos olyan oreg roka vagyok, aki meg a lan-partyk bajan nott fel, egyszeruen siman online nem ugyan az az elmeny, mint egy szobaban negyen, sorozgetve jatszani. :N
Epp ezert mar nem is nagyon szoktam jatszani, illetve ezert is lett belolem konzolgamer. Rocket league-el elvagyok mint a befott es kesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) CPT.Pirk válasza butch3r (#22) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csak sajnos egy 4 magos húzott Phenom2 proci sem volt elég hozzá, hogy a játék közepétől ne lassuljon be a FAF. Emiatt egy ideje már töröltem a gépről...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) butch3r válasza CPT.Pirk (#24) üzenetére


butch3r
senior tag

magok száma sajnos nem számít neki. egyedül a single thread teljesítmény, abban meg phenom-ok nem túl acélosak. :(

aztán ha ajátékban bárkinek gyengébb procija van ami nem bírja annyira a mid-late game csatákat akkor mindekinél belassul, mert sim speed a meccsben résztvevők leglassabb procijához "alkalmazkodik". Mostanában sok olyan host van aki csak 300-as cpu score alatt enged játékosokat be így eg ynagy pályán is -1, -2-nél lejebb riktán esik a tempó ami nem vészes (kb 1óra real timeból lesz 1.15-1.30 óra de alig észrevehető).

adj neki esélyt újra, hátha :)

(#26) CPT.Pirk válasza butch3r (#25) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kemény. Mintha a Stellarist látnám, csak köztük van vagy 10 év... :U

Lehet megnézem egyszer még. Neked meg tudom ajánlani a SpringRTS-t. [SpringRTS mega battle 8200+ units clash - speed x4]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) huskydog17 válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen. ;]

Az alapjáték viszont teljesen halott.

A 12 éves Earth 2160-al kb. 8-szor annyian játszanak, mint ezzel a...valamivel. :P

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#28) rottenbull válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nezd meg a steam chart-jat, beszarsz. A no mans sky-t a legrosszabb napjan tobben toltak, mint ezt a legjobb napon XD

(#29) OkosTibi válasza huskydog17 (#27) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

Na de az Earth 2140-2160 jó játék ez meg 1 nem nekem való :)

(#25)
Core Maximizer már nem működik? régen simán ment vele 4 magon is csak HT-t nem szerette. Bocsi kb. 1,5 éve nem játszottam vele hosszabb mecset.

(#30) huskydog17 válasza OkosTibi (#29) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ezzel nagyon sok RTS rajongó maximálisan egyet ért (köztük én is). :D

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#31) pengwin válasza [CsuCsu] (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Innen már csak egy kis lépés nekik a linuxos verzuó megcsinálása.
Ha az elkészül, akkor én fogok vele játszani. ;)
Legalábbis kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#32) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

jójójó, de Linux port lesz? :)
Techdemo, meg annyira nem egy kiemelkedő játék, de azért kipróbálnám :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33) lev258


lev258
veterán

Linuxos verzióról jelenleg nincsen szó és korábban is óvatosan fogalmaztak. Nem zárják ki a lehetőségét, de a Vulkan verzió önmagában még nem jelenti ennek elkészítését.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#34) butch3r


butch3r
senior tag

@29 - ő nem tudom, i5 4440-el nem miattam lassul be a játék én akkor szoktam beesni -1 -2-re amikor 4-500 repülő egymásba kap. ha majd én lezsek a leglassabb kipróbálom működik e még core maximizer.

@26 - megnéztem videót, jónak tűnik de faf-nak jobb a grafikája és az is fontos. (nekem)

[ Szerkesztve ]

(#35) pengwin válasza lev258 (#33) üzenetére


pengwin
addikt

jajj, kérem, ezt ne!
A naphal megy elsőnek.

A remény hal meg utoljára. :P

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.