Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

otthoni környezetben van ennek értelme?

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) .mf válasza Narasim (#1) üzenetére


.mf
veterán

Here we go again... :U

Van, berakod bármilyen HDD mellé, s pár os- és program-indítás után gyorsítja a rendszert, anélkül, hogy újratelepítgetéssel, szűkös SSD-re át-, majd róla visszamozgatással kéne foglalkoznod.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) radi8tor válasza .mf (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:))

⭐ Stella

(#4) hati válasza radi8tor (#3) üzenetére


hati
addikt

Azt nem értem, hogy miért nem tudnak hozzá egy tisztán szoftveres cache megoldást írni? Pont a régebbi gépekben lenne hasznos.

(#5) radi8tor válasza hati (#4) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Corsair-nek van ilyen a saját SSD-jéhez! :K

Silverstone pedig csinált egy tokot, amit sorba kell kötni a HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

120$-ért (kb ~35k Ft) abszolút semmi értelmét nem látom ennek!! :(
31k-ért vettem a jelenlegi 96Gb-os SSD-met, Win7 + minden progi rajta van!! :K
Ja, és még egy pár játék is helyet foglal rajta! :D
Akkor meg?! Ennyi pénzért mire jó ez? :F

(#7) wetomi


wetomi
aktív tag

Én azt nem értem, miért kell ezt ennyire chipset/platform-hoz kötni kedves Intel bácsi?

Lenne haszna, sok tudományos program csak a C meghajtóra hajlandó települni és a mérési adatait is csak oda pakolja. Néhány nyers nmr spektrum rögtön megdobja x*100gigára a rendszer partíciót. Olyan jól még nem állunk, hogy mindenhova fél terás ssd-k kerüljenek.

Ezt az egészet kellene platformfüggetlenné tenni, hogy az operációs rendszer kezelje, lehetőleg külső program nélkül az egészet. A ready boost kezdetnek már jó lenne, igaz sose próbáltam mit tud.
Kíváncsi vagyok mikor kerül bele ez így normálisan akár a windowsba, akár a linux kernelbe.

Jelenleg milyen szinten állnak ezzel? Tudtok ilyenről valamit? Lehet le vagyok maradva.

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Ezek miért jók? Lassúak, kicsik és tök drágák. Oké, SLC, sokszor újra lehet írni. És??? :U

Ennyi pénzért már talán 120 gigás Vertex 3-at lehet kapni, ami azért mindenféle szempontból odavág ennek. És mivel jóval nagyobb, talán az összes írható adatmennyiségben is közelíti az SLC-s megoldást, még ha nem is éri el - pláne ha azt is figyelembe vesszük, hogy már ezek a chipek is 25 nm-en készültek.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) Amacs


Amacs
aktív tag

A korábbi hír alapján gondoltam, hogy majd kerül vagy 15 ezerbe.
Hát nem, így ez viszont drága nekem.

(#10) vanhalen válasza Amacs (#9) üzenetére


vanhalen
senior tag

És ezt kik fogják venni ennyi pénzért? Mert hogy csak a hülyének éri meg az is tiszta. Eleve SLC-ről van szó, aminek olcsóbb az előállítása ha jól tudom, a 25nanóra áttérés (elvileg) még lejjebb viszi a költségeket, főleg, hogy Intel magának gyárt. Plusz: csak az Intel bizonyos lapkakészleteivel szerelt lapjaiban megy, ami már eleve kizár egy csomó embert. Az OEM-ek fogják a gépeikbe csempészni, vagy mi a retek? :F

Ja bocs Amacs, nem neked címeztem, csak ilyenkor hajnal 11 körül, még kilóg a lófej ködös tudatom ágyhuzatának közegellenállási tényezőjéből istenúccsegéjje :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11) .mf válasza hati (#4) üzenetére


.mf
veterán

pszt... ez is tisztán szoftveres... az egész driverből megy.

Pont erre várok én is, benn van egy Agility 3 a gépben, és már mióta azt várom, hogy valami működő open source / freeware program is megjelenjen. Eboostr demóban csak 2 órát működik, FancyCache-nél pedig az L2 nem perzisztens, minden kikapcsolásnál letörli az SSD-t...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) fatallerror


fatallerror
addikt

érdekes cucc, ki a célközönség? :U

don't tell me what i can't do!

(#13) Amacs válasza vanhalen (#10) üzenetére


Amacs
aktív tag

Egyet értek, hogy "senki" nem fogja venni.
Nekem úgy rémlik, hogy az slc megoldások mindig is drágábbak voltak.

(#14) wetomi válasza .mf (#11) üzenetére


wetomi
aktív tag

Akkor ezek szerint az újdonság varázsa címén még pár évig csak a pénzt veszik ki az egészből a zárt, drága megoldásokkal.
Majd csak utána jöhetnek a normális oprendszer szintű, vagy opensource megoldások.
Miért lepődök meg még ezen?

(#15) radi8tor válasza .mf (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, kb, mint az olcsóbb RAID kártyák. Sokan azt hiszik azok HW-esek, pedig nem.

Intel-t meg kell fizetni. Ez van. :O

⭐ Stella

(#16) hati válasza .mf (#11) üzenetére


hati
addikt

Úgy értem a szoftverest, hogy független a chipsettől. Gondolom vmit csak hozzá ad, ha már leszűkítették vele a szóba jöhető vásárlók körét.

(#17) radi8tor válasza hati (#16) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A korábban linkelt Corsair ilyen. ;)

⭐ Stella

(#18) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

SLC? Mostmár legalább értem az árazást...

<< Heimdal >>

(#19) orbano válasza bteebi (#8) üzenetére


orbano
félisten

random írásban pl. odaver az MLC-nek elég rendesen. meg úgy általánosságban magas iopsban. olvass kicsit utána, mielőtt túlzottan nekiállsz okoskodni.

mondjuk ilyen cachenek drága, de workstationökben lehet értelme, nekem itthonra mini SQL szerverbe ideális lenne 2 vagy 4 db raid0-ban. mondjuk az ára eshetne majd kicsit, mondjuk 20k/db áron már kecsegtető lenne.

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Szép "kis" ára van.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#21) lee56 válasza Ł-IceRocK-Ł (#20) üzenetére


lee56
őstag

Olyan intelesen szép, végülis ha már kitalálták ezt a gyorsítótárasdit, majd pont ők nem fognak hozzá való SSD-t csinálni, business is business :)

No Comment

(#22) BiP válasza hati (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg ott a Diskeeper-féle ExpressCache. De az csak OEM-eknek van.

(#23) Ł-IceRocK-Ł válasza lee56 (#21) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az intelnek mindenképp jó.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#24) bteebi válasza orbano (#19) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem inkább ne személyeskedjünk, jobb lesz mindenkinek. Köszönöm!

Akkor még igazad is lehetne, ha a kis tárkapacitás mellé lenyűgöző teljesítmény párosulna, mert sok helyen tényleg nem számít a méret, csak a gyorsaság/elérési idő, de: "Ami a 4 kB-os blokkokon mért olvasási és írási teljesítményt illeti, a tárterület növekvő sorrendjében 36 000/3300 és 33 000/4000 IOPS értékeket adott meg a gyártó."

Én ezeket nem nevezném olyan baromi lenyűgöző értéknek. Összehasonlításképp néhány másik eredmény.

Amúgy RAID-be gondolom nem csak az SLC-s SSD-ket lehet összefűzni... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) ktamask válasza RyanGiggs (#6) üzenetére


ktamask
tag

Arra jó,h lásd közel 3x ekkora méretű ssd-t kapsz 2/3 áron (OCZ agility 60gb 22.000 ft boltban!), és az írási-olvasási sebességük is jóval jobb (3-4x akkora...)..

(#26) huskydog17 válasza vanhalen (#10) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Eleve SLC-ről van szó, aminek olcsóbb az előállítása ha jól tudom"

Nem, pont, hogy fordítva, a NAND Flash lapkák közül az SLC (Single-Level-Cell) a legdrágább típus, igaz, ennek a leghosszabb az élettartama a három típus közül (sokszorosa az MLC-nek), SLC lapkákat általában üzleti SSD-kbe raknak, mivel az erre épülő termékek nagyságrendekkel drágábbak, mint az MLC vagy TLC lapkákra épülő termékek.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#27) orbano válasza bteebi (#24) üzenetére


orbano
félisten

apa, mert ez 20 gigás. hasonlítsd egy 20 gigás vertexhez, vagy rakj össze 4-et raid0-ba. egégyébként pedig bármit raidbe lehet rakni, régi 20 megabyteos vinyókat is, csak minek. ennek már van értelme is.
személyeskedést pedig nem tudom hol hallucináltál.

A vér nem válik VAZZE!™

(#28) orbano válasza vanhalen (#10) üzenetére


orbano
félisten

nézz már körbe kicsit a piacon, googlizz rá pár SLC-s SSD árára. X25-E a legolcsóbb, utána milliós nagyságrendekben fogod megint megtalálni ezt a 3 betűt. Nem véletlenül.

A vér nem válik VAZZE!™

(#29) RyanGiggs válasza ktamask (#25) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Csak 20k!! ;)
Na de most kik fogják azokat megvenni? ;] (ez egy költői kérdés volt)

(#30) bteebi válasza orbano (#27) üzenetére


bteebi
veterán

tesó, 20k-ért már 16 giga RAM-ot is lehet kapni, ami nem kicsit gyorsabb az SLC NAND-nál, én akkor már inkább abból próbálnék gyorsítótárat csinálni (jó lenne pl. valami RAMdrive -szerűség is, bár az már jóval drágább lenne). Az adatvesztés ellen - mégiscsak RAM-ról van szó - meg kell egy normálisabb UPS, oszt' jóvan. Vagy meg lehetne azt is csinálni, hogy áramszünet esetén/UPS-ről hajtva vészleállás során kiírná az adatokat valami flash tárolóra. Például.

Amúgy ha lenne 20 gigás Vertex, akkor az érezhetően olcsóbb (és persze lassabb is) lenne a 60-120 gigás modellnél, és jóval olcsóbb lenne az SLC-s Intelnél is. Persze ha lenne 20 gigás Vertex, az az olcsósága ellenére - a korlátozott újraírhatósága miatt - már nem lenne ellenfele az Intelnek. De akár 20 gigásra is lehet formázni a 60 vagy a 120 gigás verziót is, és akkor nincs az a probléma, hogy relatíve jóval olcsóbb, és még az élettartamát is jelentősen megnöveltük :).

A RAID-et meg csak azért említettem meg, mert az írásod azt sugallta, mintha csak SLC-s NAND-nál lenne értelme a RAID-nek.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31) orbano válasza bteebi (#30) üzenetére


orbano
félisten

persze, lehetne. meg fából vaskarikát is. én inkább maradok az SLC-nél. nem véletlenül nem halt még ki.
azt meg senki nem mondta, hogy az SLC olcsó. mert az SLC drága. de cserébe jobb is.

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) bteebi válasza orbano (#31) üzenetére


bteebi
veterán

Nyilván jó az SLC, az nem is volt kérdés. Csak nem mindegy, hogy mennyivel jobb mennyiért. A Lamborghini is jó autókat gyárt, de városi közlekedésre pl. nem lenne túlzottan célszerű használni mondjuk egy Forddal szemben.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) orbano válasza bteebi (#32) üzenetére


orbano
félisten

De egy SLC-s SSD-t jó használni városban is :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) dezz válasza orbano (#27) üzenetére


dezz
nagyúr

Ebben mondjuk van némi ráció, hogy ha nem is 120 gigáshoz, de 60 gigás MLC-shez hasonlítsuk, mert ahhoz van közelebb árban. Ez esetben, ha szintén 20 gigásra partícionáljuk, kb. 3x-ra növelhetjük az életciklusát (elvileg). Csak hát ugye az SLC életciklusa ~10x, azaz még mindig az jön ki jobban az összevetésből, megbízhatóságot tekintve. De még a 120 gigásnál is ez lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.