Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gattolino


gattolino
senior tag

Furcsa egy szerzet lesz ez így. Kíváncsi leszek Kínán kívül mennyien veszik majd. Meg az árára. Huawei Android nélkül olyan mint Nokia Symbiannal. Egy ideig lehet, hogy megy, de tuti bukás nyugaton

Vivo X90 Pro Plus

(#2) persil válasza gattolino (#1) üzenetére


persil
nagyúr

Honnan veszed ezt az android nelkuliseget...? "Csak" a google play szolgaltatasok nem lesznek integralva, amiket akar utolag is feltehetsz magadnak, de kb semmi sem biztos egyelore.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3) gattolino válasza persil (#2) üzenetére


gattolino
senior tag

Harmony Os. Én erről hallottam pletykákat

Vivo X90 Pro Plus

(#4) persil válasza gattolino (#3) üzenetére


persil
nagyúr

Pletykakat. :)
De, mint kiderult a harmony-t mas eszkozokre szanjak, nem mobilra. De tovabbra is minden csak talalgatas szintjen megy, az egyetlen, ami biztos, az az, hogy a droid tovabbra is szabadon hasznalhato, mint os, egyedul a google sajat szolgaltatasai nem.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#5) balko235


balko235
kezdő

Már nagyon várom!

(#6) Rinocerosz válasza gattolino (#3) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Már én sem értem ezt teljesen :)
Most a Harmony OS egy teljesen új operálciós rendszer vagy a nyílt forráskódú androidra épülő ui?

Gondolom ha a google alkalmazásokat lehet telepíteni rá akkor köze kell, hogy legyen az androidhoz.

(#7) gattolino válasza Rinocerosz (#6) üzenetére


gattolino
senior tag

Állítólag a Huawei már évek óta fel van készülve egy hasonló szituációra. Ezért fejlesztették ki ezt a Harmony OS-t, volt még más név is, valami Ark OS, még valami Hongmeng is. Én sem értem már mi folyik ott

Vivo X90 Pro Plus

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Ami nyilván nem jelenti azt, hogy utólag ne lehetne letölteni a Play Áruházat és a kívánt alkalmazásokat,

Ez a megállapítás alá van támasztva a google vagy a huawei által?

(#9) gattolino válasza Lauda (#8) üzenetére


gattolino
senior tag

Napi pletykarovat.

Vivo X90 Pro Plus

(#10) Rinocerosz válasza Lauda (#8) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Elvileg a huawei együttműködik külsős fejlesztőkkel, hogy kitaláljanak valami egyszerű telepítési módot.

Másik fórumon olvastam.

(#11) zazenke válasza Lauda (#8) üzenetére


zazenke
őstag

na ez majd kiderül és amúgy a google-t nem csak a a play jelenti hanem térkép helymeghatározás vagy fordítási opciók integrálása a rendszerbe . Meg egy halom cucc amit nem mindenki használ de van aki igen. Úgyhogy egy ilyen telefont majd megint 300 körül adni nálunk nagy merészség és akkor még azt sem tudjuk mit hoz rá a jövő . Lehet nem is fog több főverzió frissítést kapni. Az biztos a vásárlást nem szabad elkapkodni most és nem csak hardver hibák miatt

(#12) Jakesz válasza persil (#2) üzenetére


Jakesz
őstag

Azt már nyilatkozták, hogy fel lehet telepíteni manuálisan a Google-szolgáltatásokat. Ezzel 2 gond van.
Az egyik az, hogy az átlagfelhasználók jelentős része nem foglalkozik ilyennel, nem is ért hozzá, fogalma sincs arról, hogy mi az az apk. Magyarán, ha meghallja, hogy ilyennel kell szarakodnia ahhoz, hogy elérhető legyen a Play Áruház, Youtube és társaik, amik más telefonokon alap dolognak számítanak, akkor szépen váltani fognak Samsungra, iPhone-ra, stb.
A másik probléma pedig a frissítések és a biztonság kapcsán értendő. Hogy ezekkel mi lesz az egy nagy kérdőjel, de az biztos, hogy nem lesz olyan kiforrott, mint egy Google által felülvizsgált rendszer.
A lényeg, hogy mindezek mellett, ha forgalmazni is szándékozzák a telefont Európában és Amerikában, akkor elfelejthetik a jelenlegi árazásaikat, mert 1000 dollárért egy ilyen sufnirendszerű telefont a kutya sem fog megvenni.

(#13) persil válasza Jakesz (#12) üzenetére


persil
nagyúr

Nyilvan igazad van, de feltelepiteni egy apk-t korulbelul annyi melo, mint kettot kattintani egy exe-re. Persze van, aki nem akar vele foglalkozni, az megint teljesen mas.

Amit viszont a frissitesekkel/biztonsagi dolgokrol irsz, az sajnos teljesen igaz, de, ahogy te is emlitetted, tovabbra is rengeteg a kerdojel.
En biztos benevezek a mate 30-ra, ha olyan aron lesz ES valoban feltelepithetoek a(z altalam hasznalt) google szolgaltatasok. De, ha kihozzak 300-ert, akkor en sem tudom mi eselye lesz kinan kivul. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14) Lauda válasza persil (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Aki ilyenekkel foglalkozik, az a felhasználók nagyon kis része. Ilyen felallással elveszti a piacát a telefon. Eleve abszurd, hogy egy méregdrága telefonon ezzel kelljen szarakodni. Bár egy olcsóbb telefonon sem szabadna ezzel foglalkozni, hogy alap szolgáltatások ne legyenek rajta. Meg aztán ha nem kap frissítést....

(#15) AliceWake válasza Lauda (#8) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Richard Yu határozottan állította Berlinben, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#16) hogabesz válasza AliceWake (#15) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Oké, feltelepítem ezeket, utána a gugli nem fogja tiltani a készüléken ezek használatát?

(#17) FuRiONight válasza Jakesz (#12) üzenetére


FuRiONight
őstag

Pontosan nekem is ezek az aggàlyaim, főleg kèsőbb főverzió frissitèst sem kap. Nekem ez túl bizonytalan ahhoz higy egy ilyen kèszülèkbe ruhàzzak be. Pedig a kiszemeltek között volt.

(#18) Lauda válasza AliceWake (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi! :R

(#19) Katorga12


Katorga12
csendes tag

Legalább nem futok bele olyanba mint a Mate 20 pro-n,hogy root jog nélkül nem tudom leszedni a google számomra felesleges appjait.Jelenleg pl. youtube vanced-et használok és a sima youtube-ot nem tudom törölni csak tiltani.Mellesleg B10-en is feltettem minden androidos apk-t ami kellett.Ott egy kicsit macerásabb volt,de itt szerintem simán menni fog.
Nem mondom,hogy ideális,de nem is akkora probléma.Engem bosszantanak a letörölhetetlen progik a telón.

(#20) forgonati válasza persil (#4) üzenetére


forgonati
őstag

Az épp elég ha nem lesz integrálva a play services. Az userek felének fingja nics mi a sideload, meg aki fel is tudja rakni, sosem lesz garancia hogy minden funkció frankó lesz. Kíváncsi leszek hogy pl. A Google Pay majd mikor dobja fel hogy többé nem tudsz vele fizetni mert a rendszert módosítottnak hiszi. És majd a legváratlanabb pillanatban égsz be, amikor ott állsz a boltban és nincs nalad kápé. Ez így szar, nyugaton, maradjunk abban.

Katorga12
Ez neked is szól. Szerintem tuti lesznek gondok a sideloadolt appokkal, lehet higy valami menni fog, de nem hinném hogx olyan flottul mint ha gyárilag be lenne ágyazva. Egy ilyen árú telefonnál meg elvárom hogy mindrn flottul menjen.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#21) 7Heads Drago válasza FuRiONight (#17) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az alap szűz droid miért ne kaphatna frissítést? Pont az amire nem kell várni semmit se.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#22) SkyLine3000 válasza gattolino (#7) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Persze, fel voltak készülve, mert tudták, h előbb-utóbb belebuknak a kémkedésbe. :D
Play-t és társait majd utólag felteszi a júzer, oszt annyi. Persze, miután bemutatták a telót és kiderül, h beborul-e? :)

(#23) mjani1172 válasza AliceWake (#15) üzenetére


mjani1172
addikt

Mondott mást is,az sem volt igaz.
És ha mégsem, visszaadják a pénzt?

(#24) strogov válasza Katorga12 (#19) üzenetére


strogov
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#25) atike


atike
nagyúr

Rethink Android... :(

(#26) joey04


joey04
titán

Hát ha tényleg mókolni kell, akkor viszont elég erősen árat kéne vágniuk, hogy az átlagnak is megérje.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) sirály69 válasza Jakesz (#12) üzenetére


sirály69
őstag

Szerintem az eu forgalmazók fogják(már, ha kell) telepíteni amit kell...

Szerver Hosting Debrecenben

(#28) Zuzer


Zuzer
csendes tag

Eddig is erősen túl voltak árazva a Huawei készülékek. Gapps nélkül szokásos árképzéssel borzasztó drága lesz...

(#29) persil válasza Zuzer (#28) üzenetére


persil
nagyúr

Igazabol nem, vagyis de, de pont annyiba kerulnek, mint az osszes tobbi csucskeszulek. Persze azokra is jogosan mondhatjuk, - magyar penztarcaval - hogy tularazottak, viszont azt semmikepp sem mondanam, hogy "tularazott a huawei a tobbihez kepest".

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#30) doooo válasza persil (#29) üzenetére


doooo
veterán

Pont annyiba kerülnek, mégis olvasni még a fórumon a hangzatos kijelentéseket, hogy milyen jó ár/érték bajnokok. Hát nem azok, és ezt nagyon könnyű bizonyítani.

(#31) Rinocerosz válasza persil (#29) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Viszont az áruk gyorsan csökke, ami jó. Engem például sose zavart az, hogy "gsm" boltból vettem telefont. 1 év gyártói gari és kész.

(#32) Aryon87


Aryon87
félisten

Várós nagyon a teló, elég ütősnek igérkezik. Érdekes a design is. Valami azt súgja nekem, hogy az a körgyűrű nem csak díszként lesz ott. Szerintem amolyan derítőfényként fog funkcionálni, ami fotózáshoz, videózáshoz jól fog majd jönni.
Na de nekem majd a P50Pro/M50Pro.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.