Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RaveForce


RaveForce
veterán

na nehogymár más gyártók új készülékeivel együtt mutassák be :P

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#2) Xaels


Xaels
félisten

Talán nem is olyan nagy baj egy kis lassítás a piacnak.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) Pete55555


Pete55555
addikt

Megtudtak valamit, és nekiesnek ráspollyal, hogy még vékonyabb legyen ;]

Viccen kívül, szerintem ráérnek, mert az S2 még mindíg az egyik legjobb androidos ajánlat, nem kell elkapkodni az S3 bemutatását, remélhetőleg így még jobb/optimalizáltabb lesz.

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem kell sietni csak szép nyugodtan. Akkuban is mutathatnának valamit a Motorola-hoz hasonlóan. De ha ez meg 5 mm vastag lesz akkor lefordulok a székről.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) Tomkaa


Tomkaa
tag

Jó munkához idő kell.. :D

(#6) MaciG válasza Xaels (#2) üzenetére


MaciG
addikt

Szerintem teljesen okés hogy így pörög. Így legalább lemegy az ára a készülékeknek. :)

BANZAII

(#7) AS


AS
félisten

Így van nem kell sietni. Pletykák szerint rágyúrnak fényképezésre , és olyan Super amoled HD lesz benne ami nem pentile. Persze legújabb Samsung CPU lesz benne valószínű 4 magos.

Helyette kapunk: Samsung Galaxy S2+ ot:D
Exynos 4212 lesz benne 2*1-5 ghz órajelen.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#8) pzstm


pzstm
titán

tökéletes tényleg mai napig még az S2 :U bár gyanús, hogy egyszerre akarják esetleg bemutatni (közel egyidőben) az i5-el? :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9) tjb007 válasza AS (#7) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Exynos 4212 lesz benne 2*1-5 ghz órajelen."

Még egyáltalán nem biztos ez, OMAP 4470 is kerülhet bele.

(#10) ABal válasza pzstm (#8) üzenetére


ABal
őstag

Bennem is ez merült fel, hogy megvárják az i5-öt, megnézik mit tud, aztán hozzáigazítják a GS3 teljesítményét.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#11) pzstm válasza ABal (#10) üzenetére


pzstm
titán

ők már szerintem nagyjából tudják (végülis elég konkrét pletykák/sejtéseink már lehetnek nekünk is...) Inkább lehet tényleg az újfajta csúcs kijelzőn csiszolnak még (vagy sorozatgyártása lassabb még) esetleg az akkun

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#12) Sofian válasza tjb007 (#9) üzenetére


Sofian
őstag

Gáz lenne ha a csúcsmodelljükbe nem a saját csúcs procijukat raknák..

(#13) Integra


Integra
titán

szerintem átszivárgott hozzájuk az ájfón5 rajza, és most permentesitik a desgint :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) tibz03


tibz03
őstag

Feltételezem, ez is 4,65"-os kijelzőt fog kapni, akárcsak a Galaxy Nexus... Nem bánnám, ha ezekből a csúcsmodellekből lenne 4"-os verzió is, mert már a 4,3"-t is túlzásnak érzem, a 4,65 meg egyenesen röhej...

(#15) FragMaster


FragMaster
addikt

Talán inkább szeretnék közelebb hozni egymáshoz az európai és amerikai premiert. Amerikában még az S2 relatíve baromi friss.

Recon: Lehet akkora a kijelző, csak értelmes kereteken belül minimalizálják a "kávát".

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#16) Cyberpunk válasza tibz03 (#14) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kell a nagy kijelző, de abban egyetértek nem mindenkinek jó ez. De hát ha csúcs készüléket akarsz kénytelen vagy ezt lenyelni, ha nem akkor válasz másikat. Vagy lehet reménykedni kisebb verzsönben ami nem valószínű, inkább a korábbi cuccokkal hoznak ki olcsóbb készüléket ott lehet számítani kisebb kijelzőre is.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) Prien


Prien
addikt

Tipp: ha Április környékén jelentik be, akkor hozzánk nyárra ér ide. De valóban nem kell kapkodni, az S II még mindig csúcson van.

A kevés is több a semminél.

(#18) Legendd válasza Cyberpunk (#16) üzenetére


Legendd
senior tag

Én erre azt mondom, hogy inkább lesz egy elavultabb telefonom, mint egy használhatatlan 4,6-5"-os kijelzővel szerelt HD telefonom...
Most váltottam i4-ről Galaxy S2-re, de a 4,3" is sokszor jóval kényelmetlenebb egy kézzel...
Nem értem én ezt komolyan...max 4" mire nem elég, telefonról beszélünk basszus, nem TV-ről...

[ Szerkesztve ]

Alea iacta est!

(#19) Integra válasza tibz03 (#14) üzenetére


Integra
titán

az a baj, ohy a képpontsűrűséget nem tudják jobban összenyomni (asszem a sony most a legjobb ebben) és a felbontást meg tartani akarják. igy ekkorára jön ki a képméret. ami nem lenne baj, ha a technólógia képes lenne végre arra, hogy gyakorlatilag ne legyen káva a panel körül.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) tjb007 válasza Sofian (#12) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez már nem a csúcs SoC náluk plusz az OMAP 4470 sem valami fos.
Amúgy meg ugyanez volt a reakció anno a Galaxy Nexus -nál is amikor még bőven a megjelenése szivárogtak az információk, ott is mindenki Exynos -ra számított aztán OMAP lett a vége.

(#21) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem baj ha késik S2-től jelenleg jobb úgyse kell. (számomra)

(#22) Sofian válasza tjb007 (#20) üzenetére


Sofian
őstag

Persze, mert a Samu nem adta a 4magos Exynos-t a fejlesztői telefonba... hisz akkor mivel adná el az SGS 3-at.. :)

(#23) tibz03 válasza FragMaster (#15) üzenetére


tibz03
őstag

A kávát már manapság sem nevezném nagynak, pl. az én Nexus S-emen így ránézésre kb. 4 mm széles lehet mindkét oldalon.

Nekem igencsak átlag feletti méretű a tenyerem, mégis azt kell mondjam, hogy megszenvedek vele, mire a hüvelykujjammal le tudom húzni egy SGS2-n az értesítési sávot.

(#16) Cyberpunk: Hogy kellene a nagy kijelző, azt így kategorikusan nem jelenteném ki. Ugyan mire kell egy telefonban a nagy kijelző? Kiváltani sose foga a tableteket, mert akkorára nem sose fog nőni egy telefon. Ergo aki normális netezési élményt akar (érintőkijelzős eszközön), az vegyen tabletet.
Az ideális megoldás az lenne, ha a csúcsmodelleknek lenne egy 1-az-1-ben másolatuk kisebb kijelzővel. Azért mégis csak telefonról beszélünk, nem tartom normális dolognak, ha nem tudok megfogni egy telefont rendesen egy kézzel.

(#19) Integra: Ez jogos, de kell nekünk HD kijelző egy mobiltelefonba? Talán majd akkor kéne ezt meglépni, ha a HD felbontást 4"-on is hozni tudják.

(#24) tjb007 válasza Sofian (#22) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lennék én abban olyan biztos, hogy az S III -ba a 4 magos Exynos fog kerülni.

(#25) Cyberpunk válasza Legendd (#18) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én a 4,3"-t is elkezeltem 1 kézzel. Pedig nincs lapát kezem. Az az igazság hogy ott is két kézzel taperoltam többnyire mert úgy az igazi kényelmes. Vezetés közben meg nem telefonálunk ugyebár. ;]

Nekem például nem elég, a Note-al érzem igazán jónak a dolgot. Igaz 5,3" fölé már én sem mennék. Volt 7"-os tabletem is az kényelmetlen volt nem lehetett mindig nálam, ez viszont elfér a zsebemben és jó.

Értem én különc vagyok speckó igényekkel, de 1 milliót eladtak már a Note-ból is ez is bizonyitja van igény rá. ráadásul így telefonálni is jobb hiszen a hangszóró a fülednél a mikrofon meg a szádnál van jobban értik mit mondok.

Szóval még ha pár embernek túl nagy akkor sem kell ilyennel jönni hogy minek, mert. Mert van rá igény azért. Ha nagy ott az iPhone. Csúcs készülék 3,5"-on ennyi. Ha nagy akkor minek veteted nem értem ezeket a hozászolásokat. Ki kell próbálni vétel előtt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#26) Integra válasza tibz03 (#23) üzenetére


Integra
titán

fejlődni kell.
biztosra veszem, hogy egy idő után a verseny az lesz, hogy ki tud minél nagyobb felbontást minél kisebb képátlóval és minél kisebb vázba szerelni.. most még nem ez van, most még eljutunk 5 collig...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) Apika


Apika
Közösségépítő

Nem baj, ha lassítanak... Amúgy is szinte naponta jön ki egy újabb modell tőlük...

(#28) FragMaster válasza tjb007 (#24) üzenetére


FragMaster
addikt

C-A15 két maggal esélyes vajon? Jobban tetszene.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#29) Sofian válasza FragMaster (#28) üzenetére


Sofian
őstag

Még az sem lenne rossz húzás.. :)

(#30) nord_ válasza tibz03 (#23) üzenetére


nord_
veterán

+1

(#31) tjb007 válasza FragMaster (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel a Samsung eddig mindig az elérhető legjobb hardvert pakolta a csúcstelefonjába ezért jóval nagyobb esély van rá mint a 4 magos Exynos -ra.

(#32) Dr.Anonymus válasza Apika (#27) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

új modellek így is úgy is fognak jönni, legfeljebb S és S2 klónok...
most ez jobb? :(((

anno amikor a htc nem jelentett be két magost telefon az mwc-n tavaly, akkor mindenki ki volt akadva, hogy milyen gáz, hogy önmagukat másolják, és semmi "innováció",
most meg, hogy fordul a kocka, jönnek a kommentek, hogy "hová sietünk"... ;]
enyhén kettős a mérce :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) pit stop


pit stop
addikt

ICS optimalizálás nem megy esetleg olyan gyorsan? :D - de nem akarok trollkodni
Samu termékpalettáját és taktikáját tekintve esélyes egy-két SII klón mielőtt jön III. Maximum majd kivárnak emberek és később jön a nagyobb profit, mint almáéknál.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#34) hemaka válasza Integra (#13) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én is valami ilyesmire gondoltam egyből... :D

(#35) bok92 válasza Integra (#13) üzenetére


bok92
addikt

:DDD

Remélem ütni fog.... :D

(#36) Apika válasza Dr.Anonymus (#32) üzenetére


Apika
Közösségépítő

De legalább nem sütik el egyszerre a puskaport. Jut belőle az év többi részére is...

(#37) syl5


syl5
őstag

Várom...hogy essen az S2 ára...
Bár ahogy elnézem a mostani használt S árakat is... :U

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#38) keIdor


keIdor
titán

Eleg jo meg a 2 is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#39) syl5 válasza keIdor (#38) üzenetére


syl5
őstag

Bizony!
Én sem látom nagy értelmét ennek a fene gyors fejlődésnek...
Még az én 2x-em is bőven csúcskategória, nemhogy az S2, meg majd a 3.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#40) Picco válasza keIdor (#38) üzenetére


Picco
addikt

kivancsi vagyok h mit tudnak letenni az asztalra h jojjon a "mostakarom" erzes, sgs2 tulajkent :U

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#42) hurrikan válasza syl5 (#39) üzenetére


hurrikan
addikt

Idén nem csak az év eleje lesz izgalmas hanem az év második fele is :)
Sok új készülék jön az első félévben minden gyártótól.
De A Sony és most már a Samsung is ezt állítja. Csak az év második felében ad ki 4magosat.
De vannak pletykák 4magos LG-ről, és több 4magos HTC modellről is. Ők vajon mikor jönnek? Megelőzik a Samsungot és a Sonyt, vagy ők is kivárnak?
MWC-n kiderül. Bár az LG szerintem megtanulta hogy jobb nem elsietni a dolgokat. Tanultak a 2X csúfságaiból.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#43) Gyula88


Gyula88
tag

Ráérnek még vele szerintem is. Az s2 még bőven megállja a helyét a csúcskategóriába inkább a frissítést csinálják :P
De azért kiváncsi vagyok a 2012 év csúcs gépjeire :DDD

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

(#44) Segal


Segal
veterán

Szerintem csak a tavalyi vérciki eseményt nem szeretnék újra megélni főleg hogy azóta élesedik a mindenki mindenkitől lop életérzés...
Tehát ugye tavaly sgs2-nél mi is volt? Emléxik még valaki? Bejelentették mint 2x1Ghz-s telefon és erre a koncepcióra épült a telefon hardverileg. (hűtés, akksi) de a HTC 2x1,2Ghz-s telefont jelentett be az MWC-n ami nagy arconcsapás volt a Samsungnak mert dönteni kellett hogy marad az 1Ghz-nél ami marketing ötletből nem hangzik jól (főleg hogy az sgs2 be lévő exynos az 1,5Ghz-t is stabilan bírja) vagy a másik ciki helyzet elé néz hogy bejelentés után változtat műszaki paraméteren. Ergo beismeri hogy elkalkulálta magát. Végül a második opció mellett voksolt aminek megjelenéskor meg is lett az eredménye drámaian merült és melegedett a telefon. Persze hamar rendbehozták szoftveres optimalizációval a dolgot de szerintem csak egyszerűen minél kisebb Ghz-el szeretné az SGS3-at csatasorba küldeni a Samsung mert még 1,2Ghz-val is ütne a 4 mag de ha kell a kakaó a konkurencia miatt akkor mehet 1,5Ghz fölé is csak nem akarnak megint utólag változtatni inkább megvárják míg a többiek kiterítik a lapjaikat aztán ehez igazítva bejelentik a természetesen jobbat...
Az meg hogy a megjelenésre hatással lenne egyáltalán nem biztos hiába jelentenék be az MWC-n akkor se kerülne április végén vagy május eleje előtt forgalomba tehát ha február 26 helyett (MWC előestélye) akárcsak március 26-án (hasracsapászerűen írtam az időpontot) jelentik be akkor is simán megjelenhet május elején.
Én persze sajnálom mert jó lenne már tudni miket fog tudni de persze imádom az sgs2-őmet :D

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#45) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Vajon lesz-e elég önbizalmuk ahhoz, hogy az új iPhone premierjéhez időzítsék? Azért megnézném az eladások alakulását akkor. :)

(#46) Dr.Anonymus válasza Segal (#44) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ez egy értelmes, jól átgondolt hsz :R
+1 :)

[ Szerkesztve ]

(#47) cqr


cqr
aktív tag

Általában 2 db 2 GHz-es CA15 mag >>>> 4 db 1-1.3 GHz-es CA9 mag.

2012 vége / 2013 eleje előtt 2 GHz-es CA15 kicsit meglepő lenne, de hátha.

(#48) killerjohn válasza Legendd (#18) üzenetére


killerjohn
addikt

S2-ről váltottam Note-ra, és még az is simán használható. igaz hogy nem egy kézzel, de nekem ha a teló kell mindig van két kezem. valamit valamiért. képtelen vagyok megérteni, hogy miért kell mindig telespammelni a telós topicokat "szerintem túl nagy" hszekkel. van kb 100 féle okostelefon...

Segal: mellélőttél, mert az S2-be a legeslegeleje óta 1.6Ghzes pri van, 1.2 Ghz-en járatva. sőt, még simán lehet 100-800 Mhz között csökkenteni a cpu feszt (UV). szó sincs arról, amit írtál. Az S2 gond nélkül megy 1.6Ghz-en. és még csak nem is melegszik túl. A note ugyanez, csak ott 1.4Ghz a gyári maxiumum, okos kernellel az is simán megy 1.6-on.

[ Szerkesztve ]

(#49) FragMaster válasza cqr (#47) üzenetére


FragMaster
addikt

Nem kell ahhoz 2ghz.
2db A15 mag ~800mhz-en hozza 2db ~1500mhz-es A9 mag teljesítményét. Ezt alapul véve egy 2 magos 1000-1500mhz közötti A15-ös teló bőőőven sok, alacsonyabb feszültség mellett és ezáltal jó(bb) fogyasztással.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#50) FragMaster válasza killerjohn (#48) üzenetére


FragMaster
addikt

Pedig valami rémlik ezzel kapcsolatban. Kicsit keresve helyben is találtam hírt: [link]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.