Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Morph76


Morph76
aktív tag

Kíváncsi volnék gyorsul-e tőle a konzol??Vagy esetleg FPS-ek tekintetében profitálnak-e a játékok?

(#2) Cythyel


Cythyel
senior tag

Ha WD adna ilyen vinyót PS4 mellé, akkor azt mondanám hogy ok, kell, de Seagate... soha >.>

(#3) TESCO-Zsömle válasza Morph76 (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Töltésidő bizonyára javul. Egy SSD-vel szereltet kéne megnézni egyszer.

Ha FPS alatt a képkockákra gondolsz, akkor szerintem a válasz nem. A játékokat egy adott FPS-re lövik be, de azon le is szokták korlátozni, szóval feljebb nem megy. És nem hiszem, hogy sok játék lenne, aminek a HDD sebessége/késleltetése okozna FPS drop-ot. De persze, ha van ilyen, azon a HHD és az SSD is nyilván sokat segíthetne.

(#2) SonicX: Azt tudod, hogy ez nettó hülyeség, ugye?

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4) CsonkaImo válasza TESCO-Zsömle (#3) üzenetére


CsonkaImo
addikt

8GB GDDR5 RAM-ból nem hiszem, hogy kifut a PS4, így biztos nem nyúl hozzá a HDD-hez. Tehát az FPS-t szerintem nem befolyásolja.

(#5) CPT.Pirk válasza CsonkaImo (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kettőnek semmi köze egymáshoz. Az SSHD-ban lévő SSD egy alacsony szintű cache, ahová a vinyó elektronikája rak be adat blokkokat a használati statisztikái alapján.

Ennek egyetlen hatása az, hogy amit gyakran használsz a vinyóról, azt nem az olvasófej fogja kiolvasni a tányérokról (ami jelentős időbe kerülne), hanem a cache fogja szolgáltatni igen nagy sebességgel. Ergó a gyakran játszott játék gyorsabban tölt be mint egy sima vinyón. Nyilván a 8GB cache-be nem fér bele minden, a vinyó firmware dönt arról alacsony szinten, hogy mit tesz oda és mit nem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) PrometheusX válasza Cythyel (#2) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Én is egyetértek veled, soha nem vennék Seagate márkájú winchestert. Western Digitalt illetve HGST-t inkább.

(#7) CPT.Pirk válasza PrometheusX (#6) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Semmi gond, több marad nekünk. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) Cythyel válasza TESCO-Zsömle (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

ha szerinted nettó hülyeség, akkor legyen, nekem 2003 óra egyetlen épkézláb seagate vinyóhoz sem volt szerencsém, ahogy megvették a maxtort, onnantól mélyrepülésbe a minőség, tudom hogy mindenből bele lehet nyúlni a rossz darabokba/szériákba, de a seagate esetén nálam ez állandó volt, legutóbb 1 éve próbáltam enkik egy esélyt adni, de amikor 10 perc használat és pár100 giga rámásolt adat mellett olyan smart adatok voltak az egekben, melyeknek flatline kellene lenni, ment is vissza 3 napos garba másik termékre cserével...

(#6) PrometheusX : yap-yap, azokkal semmi bajom sincs, ha lenne még samu, akkor wd mellett azokat venném

[ Szerkesztve ]

(#9) TESCO-Zsömle válasza Cythyel (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nekem van/volt mindkét oldaltól cuccom és eddig csak a WD Raptor-okkal és Green-ekkel sz*ptam. Minden más köszöni szépen jól van. A két Hitachi 8 év után adta be a kulcsot. Jelenleg van Seagate, WD, Hitachi és Samsung vinyó a gépben, meg egy Samu SSD.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) Feketelaszlo válasza Cythyel (#8) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Mintha nem lenne tökmindegy, hogy egy játékkonzolba milyen vinyó kerül. Még jó, hogy nem 24/7-re tervezett szerver HDD-t kívánsz még egy PS4-be is. Mert azok a minimális eltérések, amik vannak is a gyártók között kb. tényleg csak extrém terhelés alatt jönnek ki.

(#11) Tegla80


Tegla80
addikt

Mindenfajta license es optimalizacio nelkul is vigan fut egy 256gb os Sandisk ssd a ps3 ban mar 2es fel eve.....
Menu,jatek,barmi elerese gyorsabb....jatekon belul is erezheto,ha a menukben maszkalsz/valtasz csinalsz barmit....Csak digit jatekom van!!!
Ha lenne kb 40e kp-m akkor a ps4 is kapna egy 500gb os ssd-t(tudom mindenki 1-2terrat rak mar bele,de En spec a" letorlom majd ha kell,ujra letoltom" kategoria vagyok . ),mert sztem sokat segitene neki a ps3 as tapasztalatokbol kiindulva.

Amugy azert nem tartom jo dolognak a hibridet,mert a tobbseg az jatekhalmozo es ezert is kell nekik 1-2 terra .Namarmost az aki ennyi jatekot tarol es idonkent el-el inditgat jo sokat,annak mit is taraz abba a 8gb ba a hibrid?! (Ez max nekem lenne jo,meg anna aki aktivan 2-3 jatekot jatszik 1idoben.....sztem)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#12) Chiller válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


Chiller
őstag

Szintén, eddig nekem is csak WD és Samsung HDD-kkel volt problémám...

Na meg ha nem vigyáz az ember a HDD-re (hőfok, táp, stb), tök mindegy mi van ráírva...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.