Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fotószem


Fotószem
csendes tag

Az első kompjuterem egy ATARI 400 volt.
1985 Május.....

(#2) Z10N


Z10N
veterán

és a nemrég le is leplezték az Atariboxot

Egyelőre tehát úgy néz ki, hogy az Atari a klasszikus játékokkal való nosztalgiázást vette célba, de. Viszont azt is elmondta a cég, hogy aktuális tartalom is érkezik hozzá.

amit a fenti fotók is bizonyítanak
Ezek meg csak renderek.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

A faberakásos nagyon eltalálódott, tetszik az ábrázata (hiába nem fotó). Ha a belseje is ilyen kőkemény akkor kézbe vesszük :))

(#4) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Akármi is legyen, ez adja dizájnra!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#5) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nekem csak egy fake ;] Atari 2600-as volt de nagyon szerettem! Az volt az első konzolom :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#6) Graphics válasza Fotószem (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem egy Atari 800 XL, a mai napig működik :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Mr. Robot! ;]

(#8) csizo13


csizo13
tag

Majdnem olyan jó lesz, mint egy új nokia 3210-es.

(#9) nbg válasza csizo13 (#8) üzenetére


nbg
senior tag

Na, ennek fuss neki mégegyszer... ;)

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#10) Youri


Youri
veterán

Na majd ez is jol bedonti a videojatek piacot mint a nagy elod? :)

RTX ON

(#11) Redneck válasza Youri (#10) üzenetére


Redneck
veterán

Vagy az Atarit, attól függ mi a koncepciójuk... :)) A nagyok piaca elég nagy falat lenne visszatérésnek.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12) nyunyu


nyunyu
félisten

River Raid, Pitfall lesz rá?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#13) Youri válasza nyunyu (#12) üzenetére


Youri
veterán

Csak E.T. legyen :)

RTX ON

(#14) nemlehet


nemlehet
őstag

Nem tudom, lehet nem érzem át ezt a retro mániát, de az Atari játékok régen se voltak olyan hű de jók. Komolyan van erre igény, hogy azokkal retrózzon valaki? A nintendot még csak-csak megértem, de most egy space invaders miatt akar venni valaki egy konzolt 50-60-100 dollárért?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) kekegsm válasza nemlehet (#14) üzenetére


kekegsm
őstag

Dehogynem voltak jók. Nem véletlen taroltak anno.

Ugyanúgy, mint ahogy a Commodore64 is tarolt, durván mindenki azzal játszott. Mai szemmel persze mókássak ezek, de sokszor több kihívás van bennük, mint egy mai, 10-15ezer forintos, 50gigás csodában.

100 dollár? egynapi fizetése egy embernek normális esetben.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#16) nemlehet válasza kekegsm (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát nem tudom. Szeretem a régi játékokat, rengeteg DOS-os címet elő szoktam venni évről évre és végigtolom, de az Atariban nem látom a fantáziát. De hát lelke rajta mindenkinek. Biztos jó a nosztalgia szemüveg.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#17) kekegsm válasza nemlehet (#16) üzenetére


kekegsm
őstag

Vagy csak túl fiatal vagy. Az Atari technológiája, grafikája lenyűgöző volt a maga korában. Meg azért volt 10 év előnye az Atarinak a DOS-os játékokhoz képest.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#18) lm83


lm83
őstag

Elsőre azt hittem, ez is valami Nintendo féle retro dolog lesz, mint NES, vagy SNES.
De ezek most egy teljesen új konzolt csinálnak? Mai igényekre? :F

(#19) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Egyebkent egy PC alapu gep lesz, valamint a teljes leleplezeskor indul egy crowdfunding program is. (Valszeg Kickstarter, de ez meg nem biztos)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#20) Duddi válasza kekegsm (#15) üzenetére


Duddi
aktív tag

"100 dollár? egynapi fizetése egy embernek normális esetben."

az otp szerint: 100,00 USD = 26.348,00 HUF

Ezek szerint te havi 790.440 forintot vagy 3000 USD-t keresel havonta.
Ami 8 órás műszakkal számolva (havi 168óra) 4750 Ft os órabéred van (17.85 USD)

Még annyit hogy ez euróban kb 2.602,58 EUR [európai bérek] merre is laksz te ?

(#21) h-yle válasza oriic (#19) üzenetére


h-yle
addikt

Yup, tuti steambox lesz.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#22) nemlehet válasza kekegsm (#17) üzenetére


nemlehet
őstag

Persze persze tudom... Majd ha idősebb leszek.. Jah várjál ez nem ez a lózung.. Hagyjuk már ezt a baromságot. :(((

Objektíven megnézve az atari játékok játékmenete és mechanikája sem állta ki az idő próbáját. De mondhatnám, hogy a multiplatform címek (pl pacman) is messze az atarin volt a legrosszabbak. Rosszul öregedett a konzol.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#23) Bandi79 válasza Duddi (#20) üzenetére


Bandi79
aktív tag

30 munkanap van egy hónapban? :U Ha már ennyit matekoztál...

Volt Atari 2600-am, és PC-n mai napig játszok emulátoron keresztül... Ezek a játékok kiváló példák arra, hogy nem a grafika a lényeg...

(#24) Blazs120gl válasza Duddi (#20) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

És ha csak 20-21 napot dolgozik egy hónapban, akkor már lakhat itthon? :D

(#25) Kisgépkezelő válasza kekegsm (#17) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én azt olvastam, hogy a nagy '83-as amerikai konzolkrachban azért nagy szerepe volt annak, hogy mégsem volt annyira lenyűgöző az Atari 2600, sőt konkrétan arra ömlött a legtöbb szenny. Az a néhány amerikai retrójátékokkal foglalkozó youtube-os akiknek nézem a csatornáját, és megélték azt az időszakot, mind azt mondta, hogy az Ataris játékok játékmenete és grafikája többnyire csalódástkeltően rossz volt.

@Duddi - Én ezt nettó 600-nak számolom. Az azért még Magyarországon is elérhető, akár még tisztességes munkával is, bár tény, hogy a lakosság nagy része messze ez alatt keres. Viszont nyugaton egyáltalán nem kirívó. A legnagyobb EU tagállamokban nagyjából ennyi az átlagfizetés.

(#26) Blazs120gl válasza Kisgépkezelő (#25) üzenetére


Blazs120gl
aktív tag

Sokan hasonlítják a mostani piaci viszonyokat a '83-as krach-ot megelőző állapothoz.

Csak most előre kell fizetni a játékokért és aztán kiderül, hogy mit kap érte az ember (pre-order + review embargó), vagy hogy kap-e érte valamit egyáltlán (early access).

Biztos csak az én bénaságom, de létezik, hogy azon kívül nem tudni erről semmit, hogy egy Atari-nak látszó tárgy?

(#27) snake1977


snake1977
őstag

Nekem ez úgy néz ki mint valami túlméretezett router...csak egy ethernet porttal. A piros fekete design elemek anblokk nem rosszak, bízom benne hogy modern tartalmat is tud futtatni majd, és a külsőn is alakítanak még egy kicsit. Persze izlések és pofonok...:)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#28) idegen lény


idegen lény
őstag

[link]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#29) Graphics válasza idegen lény (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most belinkelted azt, ami már le van írva? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) idegen lény válasza Graphics (#29) üzenetére


idegen lény
őstag

Picit több információt tartalmaz.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31) Graphics válasza idegen lény (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Totál ugyanaz az infó van benne :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) idegen lény válasza Graphics (#31) üzenetére


idegen lény
őstag

Számomra egyértelművé tette, hogy ez egy retró konzol lesz, és nem lesz képes rivalizálni a nagyokkal. Az is kiderül belőle, hogy bővíthető lesz, hogy "rengeteg klasszikus cím" lesz rajta, akár "régi játékok felújított változatai" is, de "új játékok is jöhetnek" rá. "SD kártyaolvasó, HDMI kimenet és 4 USB" Csak ennyi. Nem sok, de nekem elég ahhoz, hogy ne érdekeljen tovább.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#33) Graphics válasza idegen lény (#32) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez benne van az alap cikkben. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) idegen lény válasza Graphics (#33) üzenetére


idegen lény
őstag

Inkább csak sejteti, de nem egyértelműsíti. A bővíthetőségről, a "rengeteg klasszikus cím"-ről, a "régi játékok felújított változatai"-ról és az SD kártyaolvasóról pedig egyáltalán nincsen szó benne.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.