Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tin


Tin
veterán

hamarosan jönnek a valódi okostévék. saját akkus, nehezen, de hordozható 40"-60" közötti méretű androidos számítógépek, amik képesek hdmi bemenetről tévéként is üzemelni. és touchscreen-esek! :D

[ Szerkesztve ]

(#2) infectedmann


infectedmann
őstag

Laptblet? Noteblet? Tabnote? Mi lesz az új kategória neve? :D

[ Szerkesztve ]

(#3) tjb007


tjb007
nagyúr

„Az egyetlen ködös pont a SoC-nál van, erről ugyanis csak annyit közöltek, hogy "1,6 GHz Octa Core", így nem lehet tudni a GPU pontos típusát sem. Egyesek az Exynos 7580-ra tippelnek, de ezt érdemes továbbra is pletykaként kezelni.”

Nem ködös és nem is csak egy tipp, 7580 van benne: [link]

(#4) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Erre komolyan Windows kéne Core M-mel..

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#5) vilmos79


vilmos79
csendes tag

Márpedig ez szerintem igenis életképes koncepció. Elfogadnám, bár valszeg nem az én pénztárcámhoz szabták.

(#6) aelod válasza tjb007 (#3) üzenetére


aelod
veterán

Ez a cucc van a galaxy j7-ben is?

Nekem tetszenek ezek a tabletek. Csak a tárhely kicsi szerintem és a RAM kevés 3-4gb-al jobb lenne.
Vagy megküldeni egy Intel atommal és már mehet is rá a win 8.1.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#7) satz18


satz18
őstag

Ha értelmes procit és OS-t tettek volna rá ( Core M, Win 10), azzal megalkották volna a világ legkönnyebb 18,4-es laptopját. Na nembaj majd legközelebb. Kétségtelen ez eddig egy komoly piaci rés volt, de előbb utóbb bőven be fogják ezt tömni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#8) Tin válasza satz18 (#7) üzenetére


Tin
veterán

azt PC-nek vagy egybePC-nek hívják. egyébként vannak windows-os tablet PC-k.

ez olyan semmilyen.

(#9) tjb007 válasza aelod (#6) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, abban is 7580 van.

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Éppen azon gondolkoztam, hogy vajon hova, miért, minek? A kép alapján úgy látom, hogy valami konyhai tabletnek szánják. Mehetnek rajta a főzős sorozatok, pl. versenyt lehet főzni Jamie Oliverrel a 15-30 perces menüivel, futnának rajta a TV szolgáltató appjai, mint a TV GO, vagy a Film On, a sok mozis, zenés streamszolgáltatóról nem beszélve. Újság, magazin olvasás, szakácskönyvek, skype. Mondhatni a jövő (jelen?) konyhai kis tévéje/rádiója. A háziasszonynak nem kell választania, hogy főz vagy nézi a kedvenc sorozatát.

Lehet hogy marginálisnak tűnik az igény, de szerintem sokkal több van benne, mint ami első blikkre látszik...főleg ott ahol anyagilag ez nem nagy tétel. A mérete is pont oda passzol, hiszen elég nagy, hogy ne kelljen közel állni hozzá állandóan, de elég kicsi, hogy elférjen a konyhában. Jó ötlet a Samsungtól és gondolom tolja is majd hozzá a megfelelő reklámfilmeket is majd.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

(#12) Feketelaszlo válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A Panasonicnak már volt 20"-os Toughpadje, de az bevallottan profi, üzleti célokra készült. Ezt meg a támasz, fogantyú és a megfizethetőnek tűnő hardver alapján szerintem inkább kommersz, mobil eszköznek szánják.

(#2) infectedmann: Ghettotab (ghettoblaster után szabadon)? Valahogy ennek a használatát is úgy tudom elképzelni, hogy vállra kapod és már szennyezheted is audiovizuálisan a környezeted.

(#13) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Szerintem totál értelmetlen, bár úgyis mindjárt jön valaki, aki megmagyarázza, hogy az esőerdőben dolgozó, katicabogarak szaporodását kutató tudósok millióinak ez mekkora hiánypótló termék...

Minden szavam magánvélemény!

(#14) #06658560 válasza Tigerclaw (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem csak konyha, házon belül, max. a kertbe kivinni. És ottani tartalomfogyasztás, kommunikáció, stb.

(#15) Peter13


Peter13
senior tag

Én örülök hogy ilyen is van, persze kérdés hogy mennyiért.

Viszont ha tényleg egy Mail t720 lesz benne, akkor nem értem a koncepciót. Az ok, hogy midgard3, meg biztos sokat tud, de full HD mellé nem vagyok meggyőződve arról hogy elég erős lesz (azonos órajelű Mali 400MP4-el van kb pariban, egy 450MP4 meg messze elhúz mellette, kizárólag nyers erőt nézve persze). Mi a bánatért nem tudtak legalább egy MP2-es, esetleg MP4-es konfugurációt belerakni? Nyolcmagos proci az kell, az nagyon, de egy erősebb GPU (ami táblagépnél kiemelten fontos) az nem. Remélem csak elírás...

A méretet nem értőknek: én meg azt nem értem hogy miért növelik a telefonokat eszetlen méretre (5,5-6 inch, most tényleg?) és zsugorítják a tableteket ("legjobb használható méret" 7-8 inch, mi van?). Lehet hogy van akinek jó ha összemossák a kettőt, én nem örülök neki, ellenben szivesen használnék nagyobb tableteket otthon, vagy utazás során, tartalomfogyasztásra. Különbözőek vagyunk, na. Kinek ez, kinek az jön be. Legyen csak választék, meg verseny, jó az....:)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#16) Meridian


Meridian
senior tag

Nem 18" és 27"-os tabletek kell a nagyigényűeknek, hanem az A/4-s oldal az 14", így 2x14 vagy 2x13"-os széthajtható duplaképernyős tablet (a'la elektronikus újság/magazin olvasó).

(#17) Entryy válasza Meridian (#16) üzenetére


Entryy
aktív tag

Tessék: [link]

Négy éve már volt. Akkor behalt.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#18) Feruendios


Feruendios
aktív tag

A galaxy telefon lassan 4K-s a 18,4-es tablet meg FullHD okés mindent értek logikus.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#19) Duree


Duree
veterán

Gondolom ez sem lesz a hordozhatóság bajnoka,de szükség van az ilyen óriásokra is,persze megfizethető áron.

duree54

(#20) #06658560 válasza Feruendios (#18) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mekkora távolságból nézik a telefont, mekkora távolságból néznék ezt az eszközt?

(#21) gergejly


gergejly
aktív tag

Jó lenne már 27" méretben egy tábla...

(#22) bteebi válasza #06658560 (#20) üzenetére


bteebi
veterán

Azért nem annyival nagyobból, hogy indokolt legyen a tízszer akkora felületre a negyedannyi pixel... Meg tegyük hozzá azt is, hogy a 4K a telefonoknál nem (sem) a racionalitásról szól, mert akkor megálltak volna a FHD körül (a VR-t most hagyjuk, az nem telefon téma).

Sokkal inkább erre a tabletre kellene a 4K, a telefonokra pedig elég lenne a FHD ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) HaZse


HaZse
őstag

Ennek semmi értelme. Volt itt, aki azt írta, hogy legalább 3-4GB legyen benne. Kérezem, hogy minek?

De megoldottam a kérdés memória ügyben. Mégpedig azért kell bele több, mert a droidnak kellene.

Ezt inkább egy windows 10-es rendszerrel lehetne elképzelni, de úgy is felesleges ez a méret.

Ha meg konyhai kiegészítő, akkor arra ott vannak a kijelzővel szerelt hűtők, mikrók.

Ez egy nagyon felesleges eszköz. Nem beszélve a súlyárol, ami 2.4KG.

Inkább maradok a Dell E6420-as notimnál, ami a magnézium vázzal együtt 2.1KG. Sőt akkuban elmegy nekem 5-6 órát.

Ja, és munkára is lehet használni. A droidot meg csak szórakozásra lehet használni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#24) Fiery válasza Feruendios (#18) üzenetére


Fiery
veterán

Ez nem egy high-end tablet, hanem maximum kozepkategorias (RAM meret, SoC teljesitmenye, kijelzo felbontasa alapjan mondom ezt). Nem erdemes ezt egy 4K-s telefonhoz/phablethez mérni. Inkabb egy HD felbontasu kozepkategorias telefon lehetne az analogia -- persze me'g ahhoz kepest is gyenge ez a felbontas 18,4 colon.

(#25) #06658560 válasza bteebi (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Épp elég ahhoz, hogy ne lásd. Mert egy konyhában, hálóban, fürdőben simán lehet, hogy a kijelző méter feletti távolságba kerül tőled.

#23 HaZse: A hűtőt utána át tudod vinni magaddal a fürdőbe? Vagy a hálóba? A notid miért emlegeted? Ki a fenét érdekel? Vagy kényszeres közlésigényed volt, milyen fasza csávó vagy?

[ Szerkesztve ]

(#26) HaZse válasza #06658560 (#25) üzenetére


HaZse
őstag

Azért említettem, mert

1: Az könnyebb
2: Azon lehet dolgozni (bővíthető)

Ez a Samsung View cucc, csak azért készült - szerintem - mert a Samsung meg akarta mutatni, hogy ő tud ilyet is gyártani. Gondolom, hogy az Apple 12"-os tabletját akarta lekörözni.

A véleményem akkor sem változik, hogy ez egy felesleges termék. (nehéz, elavult HW (A mai telefonok és tabletek korában)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#27) #06658560 válasza HaZse (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Továbbra is, ezen senki nem akar dolgozni. A notit macerásabb hurcibálni.
Egy kis tabletet, telefont remekül látsz, ha fürdés közben nézel filmet, sminkelési tippet a tükör előtt, főzés közben beszélsz rokonnal, baráttal. Ha grillezés mellett nézel a haverokkal meccset, akkor szintén bukó a telefon. Tényleg ennyire nehéz nem nulla fantáziával élni?

(#28) Fiery válasza HaZse (#26) üzenetére


Fiery
veterán

Az elso phabletrol (Galaxy Note) is azt gondoltak sokan, hogy felesleges es hulyeseg. A mediaban megjelent tesztek egy resze sem tudta hova tenni, pl. idezet a Mobilarena-fele tesztbol --> Samsung Galaxy Note - egy próbát megér

"Mindezt azonban egy olyan méretben tették meg, amit nem tudunk értelmezni, egyszerűen nem látjuk azt, hogy kinek lenne szüksége Galaxy Note-ra, mely okostelefonnak egyértelműen nagy, táblagépnek pedig túlságosan kicsi [...] Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük" [khmmmmm :D ]

Szerintem adjunk az oriastableteknek is 1-2 evet, hogy kideruljon, megragadnak-e. Egyebkent szerintem is hulyeseg, de en nem vagyok mervado, plane nem a vilagpiacot tekintve :)

[ Szerkesztve ]

(#29) HaZse válasza #06658560 (#27) üzenetére


HaZse
őstag

Lehet, hogy korlátolt a fantáziám, de szerintem a fürdőszobába egyátalán nem való semmilyen ilyen eszköz.

HA fürdesz, akkor fürdesz és ellazulsz. (Legalábbis nekem akkor nyugalmam van és egyedül lehetek)

Ha az asszony sminkel, akkor a smink bánja, ha valami szir-szart néz a telefon/tablet-en

Főzés közben fogod a mobilod és kiteszed valahová, ahová nem ér el a főzés közbeni alapanyagok és kihangosítod, de - tapasztalat- hogy akkor nem tudsz úgy figyelni a főzésre.

A grillezés már értelmes dolognak tűnik. Ezt aláírom, de megint egy olyan opció, hogy mindenkinek kell szeretni a focit.

Persze a fenti szösszenet a magyar átlagoz foglalja magába.

Amiket említesz, azokat az USA-ban bőven el tudom képzelni. :D

Sőt nem beszélve, hogy itt az ár is dominálni fog. Szerintem nagyon drága lesz. Le fogja pipálni árban az eddigi összes tab árát.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#30) #06658560 válasza HaZse (#29) üzenetére


#06658560
törölt tag

Rengetegen olvasnak fürdés közben ellazulás címen. Vagy néznek filmet. Azért, mert te semmi ilyet nem teszel, nem te vagy a reprezentatív csoport.

Konyha sem csak garzon méret létezik. Gondolom az is újdonság, hogy sokan YouTube után sminkelnek, mert ott mutatják a lépéseket is.

(#31) stellaz


stellaz
addikt

Nekem nagyon is jó lenne egy ilyen. Nincs tévénk, laptopot nézzük. Ez annál sokkal jobb lenne, nagyobb helytakarekosabb, jobb üzemidő. Plusz egy billentyűzet és egér, máris alkalmas hosszabb levelek írására, alapvető feladatok elvégzésére, ha csak alkalmanként merül fel az igény. Ha nem lesz drága, simán szóba jöhet nálam a laptopom utódjaként.

(#32) HaZse válasza stellaz (#31) üzenetére


HaZse
őstag

Ne haragudj, de a samsungot nézve ez tuti, hogy nem lesz olcsó. Manapság már 32"-os TV-t lehet olcsón kapni. Nem beszélve, hogy egy ilyen tablet-en TV-t nézni a csatlakozók miatt körülményes.

(IPTV-nek kell HDMI bemenet, DVB-T adásnak meg kell DVB-T-t fogadó coax csatlakozó vagy egy beltéri, amit szintén HDMI bemenettel kell, hogy ellátva legyen).

Szerintem, de biztos van neki célközönsége. Főleg a droiddal, amit a samsung nem fog frissíteni.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#33) Tigerclaw válasza stellaz (#31) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mint koncepció, szerintem is abszolút vállalható. A kérdés az, hogy a vas hogy bírja majd alatta, tehát ki tudja-e szolgálni Full HD-ban a rajta futó appokat, a durvább játékok kivételével. Ahogy korábban is írtam, iOS-el, sőt windows-al holnap már rendelém is elő, ilyen áron, de az androidtól tartok kicsit. Ha valami Nexus megoldás lenne, annak jobban örülnék.

Most egy iPad 2-t használok dokkolóval, amolyan "kis tévének" Telekomos TV GO és FilmOn appal. Ezek gondolom vannak androidra is. Nagyon kellene egy teszt, hogy mondhasson az ember rá egy áment. A koncepcióval engem megvettek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.