Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rdt89


rdt89
addikt

Én még a Huawei Mate 20 Pro 40w töltőjét se merem kihasználni, ezek meg tripláznak erre egyet.

(#2) pusszycat válasza rdt89 (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor most már nyugodtan használhatod, hol van az a 120W-tól. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) janeszgol válasza pusszycat (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Á. Maximum 1.5 Amper, nem több. Tableteknél, és nagy akkus telefonoknál még a 2A megfelel.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Mint egy falat kenyér.....már csak két kérdésem maradt: :U

1. Hova a francba sietünk ennyire?! (T.i., hogy nincs idő mondjuk 1-1,5 órát tölteni egy telót.)
2. Most, hogy már ezt is feltornászták az egekig, mi lesz a következő számháborús fícsör?!

B.Cs.

(#5) forgonati


forgonati
őstag

A laptopom trafója 90W :D Akku RIP 1 év alatt. Az a név meg még mindig röhej.
-Milyen telefonod van?
-Íkúóóó

Geez

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#6) rdt89 válasza pusszycat (#2) üzenetére


rdt89
addikt

Valóban megnyugtató, hogy mostmár ez szinte normál töltőnek számít így. :DDD :DD :DD

(#7) bollokcs80 válasza forgonati (#5) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Még ha IDDQD lenne..... :D

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#8) Watchdog


Watchdog
aktív tag

A 120 wattos töltést kezelő telefonok folyadékhűtést is kapnak a biztonság kedvéért.

... a frissen töltött telefonhoz sütőkesztyűben kell majd nyúlni... :DDD

(#9) INGJOKE válasza janeszgol (#3) üzenetére


INGJOKE
veterán

Miez valami apple termék? :D :D :D

Lesznek még itt idén jó telefonok. :)

(#10) janeszgol válasza INGJOKE (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Tessék?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Mivel én a telefonomat úgyis a munkahelyemen töltöm, ott meg sajnos kénytelen vagyok minimum napi 8 órát eltölteni, ezért még a gyorstöltésre alkalmas telefont sem töltöm 2A-nél nagyobb töltővel, mert minek?
És bízom benne, hogy az akku is jobban szereti, ha nem 10 perc alatt töltik 100%-ra, hanem 3 óra alatt.

Minden szavam magánvélemény!

(#12) samu74


samu74
addikt

Ebben hány különálló akksi lehet ha 120 wattal "csepeg" az áram bele...Mondjuk van olyan helyzet mikor jól jön a gyorstöltés, én használom. De a 15 watt meg a 120 watt között van egy kis különbség. :)

-----------

(#13) tony_snow válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


tony_snow
tag

Alapjaban veve hibas megkozelites.
A kerdes az, hogy ha van lehetoseg 10 perc alatt feltotleni egy telefont (most ne menjunk bele abba, hogy ez az akksi elettartamara milyen hatassal van, az egy masik kerdes), akkor miert toltsem 1-1.5 orat.

Egyszeru amugy, nem annyira kell figyelni a toltesre, meg nezegetni, hogy hany szazalekon van a telo, eleg indulas elott 10-15 perccel feldobni ha megyunk valahova.

Szoval jo dolog ez, ha nem cseszi szet az akksit.

(#14) Baggins86 válasza bollokcs80 (#4) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Az emberek 90%-a azért sír a fórumban, mert nem bír ki 1 napnál többet a telója. Talán ha 10 perc alatt 0-ról 100-ra lehetne pumpálni kisebb lenne a hiszti.

(#15) Segal


Segal
veterán

Extra tulajdonsága lesz a töltőkábelnek hogy világítani is fog :DDD ;] :P

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#16) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon durva hogy itt tartunk, de nagyon örülök neki 👍

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#17) bollokcs80 válasza tony_snow (#13) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ha nem cseszi szét, akkor tényleg jó, de a fizikát nem tudod meghazudtolni. A kétakksis trükközés sem megoldás.

A 20-30W szerintem bőven elég és az még nem árt(hat) annyit, mint a 120W.

B.Cs.

(#18) 7Heads Drago válasza forgonati (#5) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Milyen noti, milyen akku? Nekem is 90 wattos van csak ez üzleti szériás magnézium házas gép. Nálam van a gép 2 éve napi használatban és semmi baja. A 150e gépeknél ne várd el ezt. 2013 ban volt az én dell-em 600k. Azok tudják kezelni normálisan az akkut. Konzum gépek kínyirják az akkut, főleg ha állandóan töltőn van.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#19) prolad


prolad
őstag

Az szép, elég meggyőző. Már a Xiaomi 65Wos töltése is szuper gyors, 30-35 perc 0-100as töltés egy 4700as akksin, reggel csak felrakom a töltőre indulás előtt előtt és meg is van. Az a durvw, hogy annyira nem is melegszik, még most a nyári időszakban, kb 28 fokos szobában sem.

(#20) Essentials


Essentials
aktív tag

Mondhatna nekem akárki akármi, még zuhanyozni sem mernék elmenni töltés alatt mert az lenne előttem, h ég a komód mire kiérek, és már a függönybe is belekaptak a lángok! :Y ez a "reggel feldobom azt csá" nekem nem gyerebe. :(

(#21) Huntszy


Huntszy
tag

Jézusom mi folyik itt.

A 1+6-os telóm 20W-al gyorstölt.
Családban van 1+7T Pro, az meg 30W-al tölt.

Munkagép egy 2019-es MacBook Pro. I7-es proci, dGPU, ilyenek. Annak az adaptere 87W és akkora mint a tenyerem és még így is ha tölti a laptopot akkor tök meleg.

Családban van egy 2015ös Asus Rog Gamer laptop, szintén i7, szintén dGPU stb. Annak az adaptere 120W és akkora mint a két tenyerem és még így is ha terhelve van a gép melegszik rendesen.

Ezek itt meg 120 meg 125W-ot sajtolnak ki egy telefon adapterből (gondolom nem épp pici lesz az adapter de akkor sem hiszem, hogy méretben akárcsak meg is közelítené a macBooknak az adapterét) bele egy tenyérnyi telóba.

Csak remélem, hogy tényleg kitaláltak valamit amivel ennyire fölé mehetnek mindennek ami eddig van és nem lesz epic fail a vége.

Szerk: Mondjuk így jobban belegondolva mind a két laptop adaptere úgy van megcsinálva, hogy egész nap állja a sarat és folyamatosan tudja tolni ki magából a stabil 87 meg 120 wattot mert ha egész nap dolgozol/gamelsz (és azért egyik se annyira lehetetlen eset) akkor is bírnia kell. A teló adapternek meg az aksinak meg "csak" 15 percig kell bírnia a sarat egyhuzamban, és azalatt a negyed óra alatt is a 120w csak peak teljesítmény valszeg amit épp 1-2-30% betöltéséig bír aztán gyorsan elekzdi visszavenni a telót mondjuk 60W-ra ami meg 2x30W-ra jön ki a valóságban amit meg már láttunk és annyira nem is hajmeresztő.

Szóval innen nézve azért már hihetőbb a story. Bár azért kíváncsi lennék, hogy mennyi ideig bírná a töltő adapter mondjuk ha letennénk 10 db majdnem lemerült IQOO telót és ugyan azzal az adapterrel mindegyiket egymás után elkezdenénk tölteni de csak 50%-ig. Vajon hanyadik teló után olvadna le :))

[ Szerkesztve ]

(#23) forgonati válasza lakotibi (#22) üzenetére


forgonati
őstag

Nem a laptopom akkujára írtam hogy RIP 1 év után, hanem majd a telefon akkuja, ha 120 W-al töltöd. Lehet félreérthtő volt. Lenovo Caron X1-em 4 éves és bírja vígan.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#24) Huntszy válasza forgonati (#23) üzenetére


Huntszy
tag

Technikailag csak 60W ha jól értem a dupla akkus megoldás miatt. Az sem folyamatosan hanem csak gondolom 10-50% között. Szóval nem biztos, hogy annyira akksi gyilkos lesz. De igazából csak 2-3 év múlva fog kiderülni. Gondolom egy cég se engedne meg magának akkora blamát, hogy úgy adja ezt ki, hogy gariidőn belül mennek sorra tropára a cuccok.

Arról meg, hogy egy 2+ éves teló akksija megpurcan ritkán cikkeznek.

(#26) 7Heads Drago válasza forgonati (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ha a laptopoknál megoldott akkor itt is megoldható. Vagy rosszul gondolom?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#27) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

és ez a töltő mit fog csinálni egy másik gyártó telefonjával?! mert nekem is van "gyorstöltőm" a H10-hez... szép lila az USB csatija, ugyebár.... ki is írja, hogy szuper-töltés érzékelve :C
de ha másik töltőt dugok rá, akkor ilyet nem ír ki.. tiszta sor....
ÍGY EBBŐL gondolom, egy ilyen 65-125W-os csodára sem fog másképp reagálni egy "nemolyan" telefon...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#28) prolad válasza - = Zk = - (#27) üzenetére


prolad
őstag

Nem fog semmi történni, ha azonos szabványra épülnek, akkor annyival tölti amennyit a telefon tud (pl. Qc Quick charge kompatibilis telefonok). Ha nem, akkor 5V/2A (pl ha a Oneplus gyorstöltőjét használod nem Oneplus telefonnal).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.