Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Már várjuk.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Tom5


Tom5
addikt

Jöhet, szimpatikus amit a Microsoft jelenleg művel.

(#3) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Korán van. Gondolom a design semmit sem fog javulni, maradnak ilyen Paint-szintű fos ikonok...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4) virkir válasza Tom5 (#2) üzenetére


virkir
veterán

Most csak nálam nem kapcsol be az irónia detektor, így korán, vagy komolyan gondolod, de akkor meg nem értem mi a szimpatikus egy seggszájban.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#5) calocsay


calocsay
tag

Ezzel beindul az úthenger és megállíthatatlanul bedarál mindent. Az iOS csak menekült előre mert tudta ha elindul a MS akkor dara. Most dara lesz. Árban is, tudásban is, lehetőségekben is messze jobb mindennél. Ezzel az os összekapcsolással pedig zseniálisat lépett a MS.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#6) schawo válasza calocsay (#5) üzenetére


schawo
titán

Eddig is "össze volt kapcsolva", ezután se lesz összébb. Nem tudom, miről álmodozol. Bedarálni, hát azt nem fogja.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#7) hcl válasza calocsay (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Bebetonozódik a MS monopoólium, márpedig tudjuk (sokan testközelből) hogy a monipolhelyzetben levő cégek hogy szoktak viselkedni. (Matáv? Posta?)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) gV


gV
őstag

az kemény, adtak maguknak ~5 hónapot, hogy meggyőzenek engem a Win7 leváltásáról, hajrá MS!

(#9) schawo válasza hcl (#7) üzenetére


schawo
titán

Kolléga keveri a szezont a fazonnal. A mobiltelefonos piacról álmodozik.

gV
Szerintem többet. A megjelenést követő egy évig választhatsz ingyen. Sőt még annál is többet, ugyanis utána megszűnik a Win7 támogatása, legfeljebb majd csak pénzért válthatsz 10-re.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) E.Kaufmann válasza hcl (#7) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Miért? Ki akadályozza meg az almát, hogy lenyomja az árakat és megnyissa pl az oprendszerét más cégek gépeire. Ki akadályozza a desktop linuxok terjedését, vagy az android felokosítását asztali üzemmódra?
De utálom, hogy az MS-t jó ingerből fikázni, mintha a többi cég jótékonysági szervezet volna.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) Flashback


Flashback
addikt

Szép és jó, várjuk mi sül ki belőle. De mondjuk ha ezt a Win 7 után lépik meg akkor jobb helyzetben lettek volna.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#12) VIC20


VIC20
őstag

Korai ez. Ezek szerint kiadják béta állapotban? (Nem először fordulna elő.) Mindenesetre elég ramatyul néz ki egyelőre a kipróbálható változat.

(#13) Aryes


Aryes
nagyúr

Én csak azt szeretném biztosan tudni, hogy az oem win7-et is ingyen lehet-e majd frissíteni, vagy csak a dobozost? Régebben mintha lett volna ilyen megkülönböztetés...

(#14) King Unique


King Unique
titán

Jó hír, hogy már nyárra elkészül, de ki tudja valóban tartják-e, augusztus 31., netán 131. lesz a megjelenési dátum...nemrég még őszről volt szó? :D

(#3) tDr1v3r: biztos, hogy fog még változni a dizájn, nyárig is kijön vsz még 2-3 publikus build.
Yosemite sem szebb... :N

(#8) gV: már vsz az ingyenes upgrade és az erős marketing elég lesz a sokaknak. :K De nyilván lesz egy (szűkebb) réteg, aki majd továbbra is 7-esen fog maradni.

(#10) E.Kaufmann: +1
Divat az MS-t fikázni manapság, de attól még a többi nem lesz elterjedtebb. :DDD Több területen is kialakul egyes szoftverek, oprendszerek monopóliuma, ezen nincs mit csodálkozni. Illetve azért is, mert a többi nem igazán alkalmas azokra a helyekre, feladatokra, főleg, ha gyártók se támogatják olyan szinten.

(#15) gV válasza schawo (#9) üzenetére


gV
őstag

2020 vagy mikor szűnik meg és ha nem fog tetszeni a W10, maradok 7-nél akár támogatva van, akár nem.
Megjelenés után nem hiszem, hogy változna még a felülete, de akkor vegyük úgy, hogy életciklusa alatt ha 1x jól is fog kinézni váltok, akkor is ha fizetni kell már érte.

(#16) Воланд válasza Aryes (#13) üzenetére


Воланд
titán

ingyen lehet majd azt is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) Воланд válasza VIC20 (#12) üzenetére


Воланд
titán

nem feltetlenul fog megjelenni beta allapotban. a funkciokat tekintve huznak egy hatart, hogy minek kell benne lennie a megjeleneskor, ezeket bugmentesitik es a tobbi funkcio majd jon folyamatosan, akar havonta. az ui meg az utolso pillanatig valtozhat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) azopi74 válasza tDr1v3r (#3) üzenetére


azopi74
addikt

Miről beszélsz, ember?

Nem véletlen hogy (végre valahára) eljutottunk oda, hogy minden gyártó egységesen felsorakozott a flat design mögött. Végre rádöbbentek, hogy a 15-20 éven át nyomatott szkeumorfikus GUI-k zsákutcát jelentenek, amik talán szebben mutatnak (bár ezzel vitatkoznék), de valójában teljességgel használhatatlanok. Ahol a dizájelemeknek semmi funkciója, nem más, mint zavaró, a kezelést akadályozó eye-candy, ahol az alkalmazás/funkció való életbeli megjelenesével próbálunk valamit reprezentálni.
Csak képzeld el, milyen lenne, ha például a KRESZ táblák helyére valós életből származó fotókat tennénk.

Egy GUI (főleg nem az ikonok) nem azért van, hogy gyönyörködjünk benne, ha vizuális élményt akarok, akkor megnézek egy festményt, vagy egy 3D-s természetfilmet, stb.... De ha kezelni akarok valamit, akkor nehogymár egy ilyen ízélestelen, idejétmúlt szkeuomorf fos felülettel akarják kiszúrni a szemem. 2013-ra eljutottunk odáig, hogy végre eljutottunk odáig, hogy a szkeuomorf dizájn "iskola" nagy úttörőjénél, az Apple-nél is is rájöttek arra, hogy zsákutca a dolog, és az ios7-tel hivalosan is búcsút intettek az irányvonalnak, és elindult a flat design irányába, majd folytatták a Yosemite-vel is szép lassan (csak szép lassan, nem olyan radikális váltással, ahogy a másik nagy szkeuomorf élharcos, a Microsoft teszi) De ehhez Steve Jobsnak meg kellett halnia (bocs, de így van). Jobs halála után végre megszabadulhattak Forstall-tól 15 év ámokfutása után, és odáig jutottunk, hogy Jony Ive és Craig Federighi (némi öniróniával, ami inkább Forstallnak szólt) nyíltan gúnyolódott az iOS 7 bemutatásakor a korábbi ízléstelen grafikus dizájnelemeken . Jobs foroghatott a sírjában, mint a propeller.

Az volt korábban a nagy érv a szkeumorfizmus mellett, hogy kezdő felhasználóknak egyszerűsíti a dolgát, mert ismerősnek érezhetik az addig ismeretlen eszközt, ha pontosan úgy néz ki, mint a valós életben, ez az érv mára teljesen okafogyottá és védhetetlenné vált, mert egyrészt a többi felhasználó dolgát viszont nehezíti, az új felhasználók pedig ma már nem a számítógéppel ismerkedő felnőttek köréből kerülnek ki (olyanok már nincsenek), hanem a kisgyerekek közül, akik jó eséllyel hamarabb találkoznak digitális eszközzel, mint bármi mással a valós életből, amire asszociálhatnának .

[ Szerkesztve ]

(#19) VIC20


VIC20
őstag

,,Nékem is lesz édes párom, ha nem télen, majd a nyáron, a nyáron."

(#20) azopi74 válasza King Unique (#14) üzenetére


azopi74
addikt

"Yosemite sem szebb... :N "

Azért elindultak ők is a helyes irányba :)

(#21) King Unique válasza azopi74 (#20) üzenetére


King Unique
titán

Arra értettem én is, hogy már dizájn terén fikázták a 8.x vonalat, meg most a 10-est is, de pont a nagy Apple is a flatre váltott, talán nem véletlenül. Nem rossz ez szerintem, meg lehet szokni. Nekem pl. 2013-as MSO kinézete is jobban tetszik, mint a 2010-esé. A Win10-es kinézete még kicsit kezdetleges, de vsz a véglegesben be lesz lőve, így idejekorán lefikázni se érdemes. Illetve szerintem a 8-as is ok, én már megszoktam. Amikor Win7-et használok, az a csicsás, Glass felület szép, de néha már kicsit sok... :D Egyértelmű, hogy nem lehet azt nyomatni még 5-10 évig, hiszen már előtték 2x. Aki meg csak azért nem vált, mert nem fog kinézni ugyanúgy, mint a 7-es, ne tegye, az ő dolga...

[ Szerkesztve ]

(#22) #56474624


#56474624
törölt tag

Igazából nem várom úgy, mint a messiást, a 8.1 elnyerte a tetszésem. Eleinte fintorogtam, mert csak a jobb uefi-támogatottság miatt váltottam a 7-ről, de néhány hét után abszolút megszoktam. Sőt a "két külön világ" még el is nyerte a tetszésem. Ami negatívum, hogy a metrós alkalmazások között elég kicsi a hibátlanul működők aránya. Nem is nagyon terjedt el, illetve a meglévőeket sem tartják karban.
Sok program meg jól működik ugyan, de túlegyszerűsített, pl az explorer metrós változata.

[ Szerkesztve ]

(#23) Stauffenberg válasza azopi74 (#18) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Meg tegyük hozzá, hogy a szkeumorfikus design mellett szinte lehetetlen a képernyőmérethez automatikusan igazodó dinamikus felületeket tervezni. Elég megnézni néhány jobban megtervezett, flat, mininalista weboldalt, amiből nem kell külön mobilos változatot tervezni, skálázódik a kisebb képernyőhöz magától, átrendezi a hasábokat, sorokat, kezelőszerveket. Szkeumorfikus mellett ez lehetetlen (vagy legalábbis erősen korlátozott).

A szkeumorfikus design épp úgy csak történelem lesz, mint a pörgő-forgó-agyonanimált flash weboldalak.

(#24) virkir válasza azopi74 (#18) üzenetére


virkir
veterán

z új felhasználók pedig ma már nem a számítógéppel ismerkedő felnőttek köréből kerülnek ki (olyanok már nincsenek), hanem a kisgyerekek közül,

Nekik meg ugye könnyebb használni egy olyan ízlésvilágot ami hasonlít az ovis rajzokra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#25) Narxis


Narxis
nagyúr

De minek?

Thanos was right.

(#26) Воланд válasza Narxis (#25) üzenetére


Воланд
titán

hogy ilyen okosakat tudjanak kerdezni egyesek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) Jhonny06 válasza Воланд (#26) üzenetére


Jhonny06
veterán

Őszintén szólva én sem látom értelmét (még a Windows 8-nak sem). Azon kívül, hogy újdonságérzetet ad a kinézete miatt, semmi lényeges újítás nincs benne, pedig nem vagyok átlagfelhasználó.

(#28) VIC20


VIC20
őstag

Nekem fontos, hogy a munkakörnyezet ízléses legyen. Ezt a Windows 3.0-tól kezdve (innentől szálltam fel a Windows-vonatra) egészen a hetesig sikerült is megvalósítani. (Sőt, már a C64-es GEOS is sokkal jobban néz ki.) Igaz, hogy az XP, de különösen a hetes ikonjai elég ,,mosottak", üvegszerűek voltak, ami kicsit már a felismerhetőség rovására ment, de még így is jó volt ránézni, nem úgy, mint a nyolcastól kezdődő förmedvényre.

A kresztábla rossz példa: egyrészt bár néznének ki annyira jól a Windows ikonok, mint egy kresztábla! De ha ránéz az ember pl. a Win10 Settings-jére... (No, és kresztáblából kicsit kevesebb kell, mint számítógépes ikonból. Ja, és nem a kresztáblák határozzák meg, hogy csúnya-e egy városkép vagy szép, ellentétben egy operációs rendszerrel, ahol az ikonok, ablakkeretek, feliratok nagyon fontosak.)
Az Office 2013 a másik rossz példa: itt mutatkozik meg, hogy a Microsoft gyakorlatilag elvárja, hogy színvak legyek, ami engem felháborít. A szín pedig ugyanolyan fontos információhordozó, mint a körvonal.

Egyszóval megint jóval a ló mások oldalán vagyunk, akkor is, ha szép műszavakat találnak ki rá, amelyeket aztán a nagyon trendkövetőnek (,,trendinek") látszani akarók nyája szépen visszabéget. (Ugyanúgy, ahogy tíz éve dicsőítették az akkori felhasználói felület.)

(#29) azopi74 válasza virkir (#24) üzenetére


azopi74
addikt

Erre gondolsz? :

Na ez az egy nekem is báncsa a perspektivikus ábrázoláson szocializálódott szemem :)
Remélem az RTM-ig még finomítanak rajta, mondjuk így :) :

(#30) Воланд válasza Jhonny06 (#27) üzenetére


Воланд
titán

na, akkor nezzuk: windows hello es passport es egyeb biztonsagi megoldasok, os tomorites, cortana integracio, uj bongeszo, gyakrabb os frissites, p2p os frissites, universal app platform (remelhetoleg tobb kozos api-val, normalisabban megoldva), modern alkalmazasok ablakban futtatasa, continuum ui, kozos store telefontol xbox-ig, virtualis asztalok (ezert ugyis sokan sirtak). igazad van, semmi lenyeges ujitas nincs.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) King Unique válasza Jhonny06 (#27) üzenetére


King Unique
titán

"semmi lényeges újítás nincs benne" - ezért ez így kicsit túlzás, másról sem szóltak az elmúlt hónapok, h a sok újítást beharangozták és igenis lesznek benne hasznos funkciók. Persze vki "csak mert" alapon nem akar váltani, akkor nem vált, mindig is volt és lesz is ilyen réteg.

(#30) woland_y2k: +1
Már a W8-nál is voltak, de úgy bírom, mikor egyesek mindenféle "nagy" indokot felvonultatnak ellene.

(#28) VIC20: akár tetszik, akár nem, a flat dizájn a (közeli) jövő. :K
Ha neked nem ok, ne használd, ne válts, de csak erre fogni, háát....Nekem, mint mondtam 2013-as Office felülete kellemesebb, igaz egyéni ízlés kérdése is, de azt nem állítanám, h az új dizájn miatt kevésbé élmény benne dolgozni, v hátráltatná a munkát. :N

[ Szerkesztve ]

(#32) Tigerclaw válasza calocsay (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem is problémát jelent az Apple számára, hogy az MS elvitte a legolcsóbb tabletekbe is a desktop windows-t, miközben az iOS már az Androidtól is több utcahosszal le van maradva. Most az Apple került abba a helyzetbe, mint korábban azok a cégek, akiken átlépett. Valódi fejlesztés helyett csak karaktertípusokon, meg az ikonok kinézetén dolgoztak és gőzerővel ment a teljes termékpalettájukon a szoftverek lebutítása az iOS-hez igazítva. Most vehetsz iPad áron olyan tabletet, amire nem kell lebutítani a szoftvereket, ahol nem kell kompromisszumot kötni a használattal, van rendes multitaszk, szabad és könnyű adatcsere az alkalmazások között...gyakorlatilag minden ami kell.

Az Apple egyik fő vezetője még nemrég is azt nyilatkozta, hogy az OS X esetén nem gondolkoznak az érintőképernyős vezérlésen...pedig most pont hogy valamilyen OS X -et kellene rakniuk a tabletükre, vagy egy teljesen áttervezett modernizált iOS-t. A nyilatkozataik szerint ez sem fog bekövetkezni 1-2 éven belül, mert az iOS9-ben állítólag a stabilitásra koncentrálnak, nem az új feature-kre. Érdekes ez azok után, hogy évek óta funkcionális, hasznos feature-k fejlesztése helyett csak a dizájn-t cseszegették. Szóval az iOS9-el kapnak majd a userek egy elavult de stabil rendszert.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) Narxis válasza Воланд (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyem a kis lelked.

Thanos was right.

(#34) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Nem lesz a nyári megjelenés egy kicsit korai? Még ha a nyarat augusztus végére értették, akkor is elhamarkodottnak tartom, mert a Build 9926-ból kiindulva a rendszer kis túlzással "sehol nem tart", január óta nem jött új Build, és még a Spartan-t se láttuk.
Április végén lesz Build konferencia, ugye nem akarják addig húzni az új Build megjelenését?

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#35) Воланд válasza vm93hun (#34) üzenetére


Воланд
titán

nem hiszem. amugy pont a build idejere (+/- nehany het), annyira kell kesznek lennie az os-nek, hogy sdk-t tudjanak kiadni es meginduljon az appok fejlesztese. szoval ott mar nagyjabol veglegesnek kell lennie az api-knak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) Meteorhead válasza azopi74 (#29) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Értem, tehát rajzoltál egy kukát, ami nem szűkül az alján. Ráadásul ortografikus vetítésben.

Azért valamit elárul a rendszerről, ha ebbe lehet belekötni, hogy a kuka alja szűkül az ikonon, és ez mennyire zavaró...

(#37) Meteorhead válasza Воланд (#35) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Ez engem is nagyon bosszant. Már mindenről beszéltek, de a programozók még egyetlen WinRT változást sem láttak. Semmit nem lehet tudni arról, hogyan módosul a Store programok élettartama (Application Lifecycle Management), milyen új Storage API-k lesznek, mit is takar pontosan az XBox integráció, belebegtettek olyat is, hogy más platformokkal is kapcsolatban lesz (egyértelmű utalás a Steam-re)... Ezekről se konkrétumot, sem API-t nem láttak a fejlesztők.

Service-t és background appokat a Store-ba!

(#38) Tigerclaw válasza azopi74 (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ahogy látom sokan a saját véleményük helyett szívesen igazodnak másokéhoz. Apple esetén ez tipikus viselkedés az elvakult rajongói tábort tekintve. Amíg az Apple a szkeuomorf-ot nyomatta, addig az volt az igaz út, amikor meg áttértek a flat dizájnra, az lett az egyetlen tuti módszer, sőt sokan szinte undorodva beszélnek a korábbi megoldásról. Legyen már végre saját véleményetek is :W

Nekem a régi dizájn sokkal jobban bejött és tisztán emlékszem, hogy a Flat dizájnra való váltáskor elég komoly visszatetszést keltett az az Apple használók körében...csak aztán jött a csordaszellem és most már az új kolomp hangja vezeti őket tovább. Nekem az iOS6 sokkal jobban tetszett mint a 7 és a 8, és ha lenézek most a dock-ra, a régi Pages és Aperture ikonja is sokkal szebb, mint az új Pages és az iPhoto féle.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) azopi74 válasza Tigerclaw (#32) üzenetére


azopi74
addikt

Természetesen jelenleg az Apple jól felfogott üzleti érdeke az, hogy élesen elkülönítse a tablet és ultrabook kategóriát, ezért logikus, hogy most azt állítják, hogy nincs ilyen tervben, és nincs is rá szüksége a felhasználóknak . (szokásos jól bevált Apple kommunikáció, ez nem változott Jobs után sem: Amit nem kínálunk, arra nincs is szükség)

Érthető, hogy most nem akarják érintős, convertible vagy hibrid MacBook Air/iPad-kombókkal kannibalizálni sem a felső kategóriás iPad-ek piacát, sem az MBA-k piacát. De ha Win10 esetleges sikere után hirtelen megizmosodik a hibrid/convertible piac, akkor azt nem hagyhatja figyelmen kívül az Apple sem. És hidd el, a hivatalos kommunikációval ellentétben fel vannak készülve a válaszlépésre, de csak akkor lépnek, ha rákényszeríti őket a piac.

Hasonló a történet, mint a telefonok/tabletek esetében. Éveken át azt hangoztatták, hogy nem kell 3,5"-nél nagyobb telefon, és nem kell 9,7"-nél kisebb tablet. Aztán amikor az Androidos gyártók robbantottak a 7-8" kategóriában, jött az iPad mini, aztán miután robbant a phablet piac, jött az iPhone 6 és a Plus. Nem tehettek mást, így is sokat bukhattak azzel, hogy későn léptek, erről jól árulkodik az iP6 és a Plus sikere. Nagyon sokakat csak a méret problémák tartottak vissza az iPhone-tól, Valami hasonló fog ebben az esetben is történni. Első lépés a pletykált iPad Pro, ami ugyan egyelőre csak pletykaszinten létezik, de ezek a pletykák általában igaznak szoktak bizonyulni.

(#40) AxBattler


AxBattler
félisten

Szupi, addig marad a 7! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Mielőtt feltenném itt a kérdéseimet előrebocsátom, hogy én nem a számítástechnika világában nőttem fel, kb. 20 évvel ezelőtt ültem először gép elé úgy, hogy már túl voltam a negyvenen, szóval így kéretik fogadni a kérdéseimet.
Évek óta Win 7-et használok, nagyjából el is boldogulok vele, a Win 10-ről csak felületesen olvasgattam eddig. Ez az 1 évig történő ingyenes áttérési lehetőség mikéntje érdekelne, mert ere vonatkozólag számomra érthető leírást még nem találtam. Valami olyasmit már olvastam, hogy állítólag olyan frissítés formájában lesz majd elérhető,mint amilyen havi frissítések érkeznek a jelenlegi Winhez.
Na már most, ha ez igaz, akkor ezt úgy kell elképzelni, hogy marad a Win 7, és lesz mellette a Win 10 is, és majd lehet választani a kettő közül, hogy éppen melyiket akarom használni? Amennyiben ez ilyen lesz, akkor a Win 10 tudja majd kezelni a Win 7 alá telepített programokat is, vagy netán újra kell telepíteni a Win 10 alá minden programot újra, mert ez esetben duplán lenne minden program a gépen ?
Esetleg az a verzió lesz, hogy a frissítés során törlődik a régi Win 7 programostúl mindenestől, és már csak az új Win 10 kerül fel, és értelemszerűen minden programot újra kell majd telepíteni?
Mi van akkor, ha 1 év elteltével újra kell rakni valami okból kifolyólag a Win10-et, akkor már meg kell venni dobozostúl, kulcsostúl együtt, vagy az első átállásnál fogunk kapni telepítő kulcsot emailban, amit később is fel tudunk majd használni, vagy valami más megoldás van erre?
Előre is köszi az infókat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#42) Zotya84 válasza pendre54 (#41) üzenetére


Zotya84
őstag

Álatlában kapunk egy frissítő programot, ami igény szerint letölti és frissíti a rendszert, és megtartja a programokat, adatokat - Azaz a rendszert kicseréli a meglévő programkörnyezet alatt, és így nem kell mindent újratelepíteni. A kulcsot meg gondolom vagy el fogja fogadni, amit most a 7-8-8.1-hez használunk, vagy kapunk újat emailben, ami később is felhasználható. És igen, az egy év lejárta után meg kell vennünk a 10-es licencét, ha addig nem frissítettünk.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#43) VIC20 válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


VIC20
őstag

:C :K

(#44) Syl válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

Mint Apple felhasználó, adom a nagy +1-et! :K

(#18) azopi74

Ezen logikát követve, neked teljesen mindegy, hogy az autód hogy néz ki. Össze van törve az oldala, hiányos a festés, sáros stb. Elvégre az autó funkciója nem az, hogy jól nézzen ki, hanem biztonságosan, kényelmesen elvigyen A pontból B pontba.

(#39) azopi74

Szerintem már most is van nekik érintős megoldásuk, csak ügyesen titkolják. Kivárnak.
Anno az Intel-es Mac-et is négy vagy öt évig titokban tartották, aztán egyszer csak ott volt a bemutatón.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#45) Tigerclaw válasza pendre54 (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez engem is érdekelne. Korábban olvastam, hogy 1 éven keresztül ingyenesen lehet frissíteni rá, aztán olyat is, hogy csak 1 évig jár az ingyenesség, utána fizetni kell. Ha marad a szokásos 100 euro körüli ár továbbra is, akkor lehet hogy felesleges is frissíteni a W10-re, ha amúgy megfeleli a jelenlegi W7-8-8.1. Nem látom értelmét annak, hogy kidobjak feleslegesen 30 ezer forintot valamire, ami igazán nem is kell. Ez az egy éves időszak amolyan beetetésnek tűnik, hogy mikor letelik az ingyenes időszak, hátha sokan inkább kifizetik, minthogy újra kelljen telepíteniük hirtelen mindent.

Szóval lehet már tudni konkrét dolgokat erről az "ingyenes" upgrade-ről?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) hcl válasza E.Kaufmann (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az akadályozza meg, hogy mindenki csak a windózt ismeri, minden windózra fejlesztődik, mert a MS régen mindenkit lemarketingelt.
Innentől kezdve már bebetonozta magát, úgysem tud betörni senki a piacra, ha lenyomja az árakat, ha nem.
Nem jótékonysági cég a többi sem, de a MS se senki megmentője, a verseny kinyírása meg a legrosszabb, amit tehet egy iparággal.

Nézd meg a mobil OS-eket, ott van pezsgés. És nem a MS miatt.

@King Unique : Nem divatból nem szeretem a MS-t, és nem tegnap óta. Semmilyen piacnak nem jó a monopólium. Főleg az ekkora nem.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) BatchMan válasza Воланд (#30) üzenetére


BatchMan
senior tag

windows hello es passport - puding próbája...
egyéb biztonsági megoldások - majd meglátjuk
os tömörítés - ha majd kisebb lesz, mint egy linux...
cortana integráció - nem oprendszer funkció, MS szolgáltatás...
új böngésző - no comment, de ezért nem cserélném
gyakrabb os frissítés - tehát sp1-ig fel se rakjam
p2p os frissítés - ez tényleg jó, csak nehogy egy vírus kihasználja...
universal app platform (remélhetőleg több közös api-val, normálisabban megoldva) - java2?,
modern alkalmazások ablakban futtatása - fából vaskarika, avagy megoldás a win belső problémájára
continuum ui - win31 óta bármelyik UI-val tudtam élni, de már unom a következőt tanulni, akármilyen csoda
közös store telefontol xbox-ig - lássuk a technikát! a feladat eddig se volt megoldatlan
virtuális asztalok - (ezert úgyis sokan sírtak) - win31-re volt scrollozható desktopom, de welcome

igazad van, semmi lényeges újítás nincs - valóban

De legalább lesz, ami win10-en már nem fut...

(#48) Syl válasza hcl (#46) üzenetére


Syl
nagyúr

>mert a MS régen mindenkit lemarketingelt.

Voltak anno komolyabb dolgok is :U

(#47) BatchMan

>cortana integráció - nem oprendszer funkció, MS szolgáltatás...

Csak aztán nehogy erről is kiderüljön, hogy fülel, mint a Samsung TV :U

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#49) virkir válasza Tigerclaw (#32) üzenetére


virkir
veterán

Most vehetsz iPad áron olyan tabletet, amire nem kell lebutítani a szoftvereket, ahol nem kell kompromisszumot kötni

Na muti mert én még olyat nem láttam ahol nem volt kompromisszum.
Vagy az üzemidő, vagy a teljesítmény, esetleg a tárhely de kompromisszum eddig minegyik win-es tabletnél megvolt.
A nem kell "lebutítani" a szoftvert kapcsán, meg ugye nem a modern appokra gondolsz.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#50) fordfairlane válasza tDr1v3r (#3) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én sem vagyok érte oda.

x gon' give it to ya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.