Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szép dolog ez, de a gyorsasággal mi lesz? Mert az SSD-vel nem csak az adatsűrűséggel kellene felvenni a versenyt.
Mindenesetre szép dolog, és örülök neki, hogy a HDD-ben van még potenciál.

(#2) shtml


shtml
őstag

Nem vagyok biztos abban, hogy 4% plusz kapacitásért érdemes elhagyni egy jól bevált hibajavító eljárást.

Clown: Az adatsűrűséggel nő a sebesség is, igaz, csak négyzetgyökös arányban. Amúgy olvastad a legújabb SSD tesztet? Nem úgy néz ki, hogy a mai SSD-k komoly versenytársak lennének.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#3) ^Clown válasza shtml (#2) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Olvastam igen, nekem úgy tűnt, hogy a 32GB-os Samsung azért szorongatta a HDD-ket, igaz, az első helyet bőven nem sikerült megcsípnie.

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ezt így nem értem. Inkább csináljanak hozzá megint egy olyan flasht, mint annó a PMR-hez. Azon máig röhögök. :D

Aki hülye, haljon meg!

(#5) tdd587 válasza L3zl13 (#4) üzenetére


tdd587
őstag

Lehet valamiről lemaradtam, de mi volt ez?

CLown: azért az árért szerintem nem szorongatott meg semmit. Veszel egy gyors winyót és a maradék rengeteg pénzből jó csomó sok sört szorongatsz a kezedben, de amúgy semmit...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#6) _Lacos_ válasza tdd587 (#5) üzenetére


_Lacos_
tag

"Lehet valamiről lemaradtam, de mi volt ez?"
Erre a jópofa kis animációra gondolt szerintem

[ Szerkesztve ]

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#7) benedekco válasza tdd587 (#5) üzenetére


benedekco
addikt

Igen, ennek a tesztnek az alapján, de sokan mondták, hogy van egyéb más gyártó termékpalettáján olyan ssd amik jobbak a mostani samsung "győztes"-nél... azokkal mi lehet a helyzet?
Remélem Én is, hogy jövőre lehet majd kapni 1,5-2Tb-os wincsiket olcsójért, mert akkor majd beneveznék Én is egy 750körüli samsungra (mint a tesztben is volt), számomra is felesleges az SSD és várom a Htachi fejlesztéseit, voltak is hita wincsieim és meg voltam velük elégedve, remélem tartják magukat még egy jó darabig (valahol olvastam, hogy ki akarnak szálni, de az ilyen hírek mindíg megerősítik ennek a pletykának az ellenkezőjét)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#8) L3zl13 válasza _Lacos_ (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jól mondod, erre gondoltam. :D

Aki hülye, haljon meg!

(#9) liksoft


liksoft
nagyúr

A biztonság érdekében ha kell inkább veszítenék 4%-ot. ECC felszámolása árán nekem nem kéne.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#10) Cs_Laci válasza liksoft (#9) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Szerintem nem felszámolják, csak kicsit gyengítik a hibajavítást.. Abból kiindulva, hogy a vinyók 99.9%-a ha adatot veszít, azt nem azért teszi, mert a hibajavító kódlásban valami gebasz lesz, nem fog befolyásolni... Ha meg megbízhatóság ekell, akkor meg RAID..

(#11) Ribi válasza Cs_Laci (#10) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hat ez az amit eleg kevesen tudnak szerintem megmondani hogy mennyi adaton javit a hibakódolás.

Nemtudja valaki, hogyha hibat talal a vinyo (felremagnesezett szektort) akkor azt az olvasasnal megpróbálja kijavitani vagy csak konstatálja és annyi(mint cdnél).

(#12) TeeJay válasza liksoft (#9) üzenetére


TeeJay
félisten

az újfajta felület meg a fej nem azért kell hogy mégpontosabb legyen az adatmentés?
gondolom azért akarják elhagyni mert utána már nem lesz szükség ECC-re
bár én is inkább 4%-ért cserébe megtartanám de majd meglátjuk milyen lesz :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) Toncsi válasza Ribi (#11) üzenetére


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Ezt elég könnyem megtudhatod, mivel a SMART-ból kiolvasható:
HD Sentinel szerint (200GB Seagate 7200.7 winyóm):
08.01:
Raw Read Error Rate: 118.896.508
Hardware ECC Recovered: 118.896.508
08.05:
Raw Read Error Rate: 74.631.900
Hardware ECC Recovered: 74.631.900

[ Szerkesztve ]

(#14) Simi2000


Simi2000
tag

Szép is a fejlődés!

Hadd növekedjen csak a tárkapacitás. Nem hiszem hogy a gyártó elhagyta volna a hibajavítót, ha úgy gondolná, hogy szükség van még rá.

(#15) shtml válasza Cs_Laci (#10) üzenetére


shtml
őstag

A hibajavító kódolásban nem szokott "gebasz" lenni., mert az csak egy algoritmus, mit jól kitaláltak.
A hibajavításra akkor van szükség, ha leromlott a mágnesezhető felület és hibásan olvas a fej. Ekkor viszont minél erősebb a hibajavítás, annál nagyobb az esély a hibátlan adatolvasásra.

Ribi: Tudtommal nem próbál javítani, csak adott számú olvasással kísérletezik. Nekem egy régi winchesteren mostanában keletkezett pár bad sectorom. Hosszú ideig próbált olvasni, kerregett a winchester, de nem javított, ahhoz chkdsk /R kellett.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) Geli


Geli
senior tag

van verseny, el kezdtek fejleszteni ;]

(#17) simonzé válasza _Lacos_ (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Tejóságosszentatyaúristen. Már a Hitachinál is idióták dolgoznak?

I don't fit in. I fit out.

(#18) tdd587 válasza simonzé (#17) üzenetére


tdd587
őstag

Bazz, ez a videó....

Arról nem tudni semmit, hogy a hibrid winyókkal mi a helyzet? Egy-két giga flash + a winyó mögötte?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#19) edipqe


edipqe
senior tag

250gigán több nem kő nékem :P

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#20) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Én inkább erősíteném a hibajavítást, nemhogy elhagynám. Mégha 4% helyett 6-8%-ot is kellene feláldoznom -az amúgy is egyre nagyobb- kapacitásból.

Ugyanannak a trendnek kellene érvényesülnie, mint a CD -> DVD ->Blu-ray esetén: minél több adatot zsúfolunk u.akkora helyre, annál erősebb helyreállító algoritmusok kellenek, hogy egységnyi helyen történt gebasz (karc a lemezen, illetve mondjuk proszem a HDD-nél) területén kiesett adatokat meg lehessen menteni - szerintem.

Nem csak a kapacitás növelése kell legyen a cél, hanem -párhuzamosan- a megbízhatóságé is, mivel senki sem szeretné az értékes adatait elveszíteni. Az rossz felvetés, hogy 'akkor tedd RAID-be' - vagy esetleg: 'naponta 2-3 órát archiválj DVD-re, másik vinyóra stb.'. Egyrészt átlaguser ezzel nem foglallkozik (azt sem tudja, hogy lehetséges), másrészt szándékosan ne gyengítsük már a termék megbízhatóságát -és ezzel használati értékét-, könyörgöm!

Ilyen gondolkodásmóddal akkor a vinyó tetejéről a fedél is lehagyható lenne, mivel a gyártónak az sok centjét felemészti és úgyis csak ritkán nyúl bele a kedves felhasználó, ill. néhanap beesik pár porszem és lehet kukázni, nade kit érdekel ugyebár, hisz akár még 10Ft-al olcsóbban is tudták adni nekünk a terméket... 10Ft-al olcsóbb, és csak két hetente halna be és lehet op.rendszert újrahúzni. Gondoljátok meg, hát nem lenne zseniális...?!?

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#21) tdd587 válasza hardzsi2 (#20) üzenetére


tdd587
őstag

Egyetértek. Hagyjuk el a felhasználót és máris sokat tettünk az adatbiztonságért.

Szerintem sokan lennének vevők a "különösen megbízható" cimkéjű dolgokra. Még a 10%-ban is benne vagyok, ha sokkal tartósabb. Mert az az igazi zöld, ha nem kell kidobni.

Aki DVD-re archivál az meg... elővette már a régi lemezeket? Ugye hogy még a TDK meg a Maxell is sorra meghal? Szólhatna már valaki a mérnököknek, hogy ennyi poháralátét azért nem kell. Nem tudom a BD milyen tartós lesz, de komoly kétségeim vannak...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#22) waterman_ válasza tdd587 (#21) üzenetére


waterman_
aktív tag

dvd-re archiválni? :) az egy vicc. akkor inkább már winyóra és kispárnán be egy faraday ketrecbe.. dvd-re archiválni olyan mintha orosz-ruletteznél az adataiddal.. legutóbb szánom bánom, de maxelre írtam, már írás után nem olvasta vissza a meghajtó (pio 212, legfrisebb firmware-vel). szégyen gyalázat.
én is a minél erősebb ecc-re szavaznék, ha rajtam múlna.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#23) Bgs válasza shtml (#15) üzenetére


Bgs
senior tag

Azert ne keverjuk a fizikai hibajavitas a filesystem hibajavitassal :)

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#24) shtml válasza Bgs (#23) üzenetére


shtml
őstag

:)

chkdsk /? > chkdsk.txt

Checks a disk and displays a status report.

CHKDSK [volume[[path]filename]]] [/F] [/V] [/R] [/X] [/I] [/C] [/L[:size]]

volume Specifies the drive letter (followed by a colon),
mount point, or volume name.
filename FAT/FAT32 only: Specifies the files to check for fragmentation.
/F Fixes errors on the disk.
/V On FAT/FAT32: Displays the full path and name of every file
on the disk.
On NTFS: Displays cleanup messages if any.
/R Locates bad sectors and recovers readable information
(implies /F).
/L:size NTFS only: Changes the log file size to the specified number
of kilobytes. If size is not specified, displays current
size.
/X Forces the volume to dismount first if necessary.
All opened handles to the volume would then be invalid
(implies /F).
/I NTFS only: Performs a less vigorous check of index entries.
/C NTFS only: Skips checking of cycles within the folder
structure.

The /I or /C switch reduces the amount of time required to run Chkdsk by
skipping certain checks of the volume.

Nekem nem úgy tűnik, hogy a "locates bad sectors" csak a filerendszer javítását jelenti. De ha tévednék, akkor írd meg, kérlek, mire utal.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#25) Laslow válasza tdd587 (#21) üzenetére


Laslow
senior tag

TDK és Maxell DVD lemezek sorra meghalnak? Miért nem hallom sosem ugyanezt a mondatot Verbatimmal...?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#26) TeeJay válasza Laslow (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

mert az okosak Verbatim-ra mentenek és nekik megmarad szépen minden :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27) lúzer válasza TeeJay (#26) üzenetére


lúzer
veterán

optikai vonalon én csak a DVD-RAM-ban bízok :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#28) tdd587 válasza lúzer (#27) üzenetére


tdd587
őstag

Csatlakozom. Ott legalább írás közben kiderül, hogy nem fog menni. Adatot viszont még mindig le tudtam szedni 5+ éves lemezekről is.

Kár, hogy a mai HDripekkel már nem tudok mit kezdeni, de arra vannak a nagy winyók. Kispárna alatt, kivéve ha mentek/nézek valamit...

Ez a Maxell meg Made in Japan, ezért bíztam benne. Azt tapasztalom mostanában, hogy DVD+RW lemezeknél 1-2 éves lemezeket sem tudok már újraírni hibátlanul. A rajta lévő anyag még rendben volt (tehát nincs adatvesztés), de ha nem tudom már újraírni, akkor megint csak kuka a lemez.

Egyszer írhatót meg zöld/lelkiismereti megfontolások miatt nem veszek soha. Bármit írok rá, legkésőbb 2-3 év múlva törölhető és akkor jön az újraírás az állandó lemez vásárlás helyett.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#29) liksoft válasza shtml (#24) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hibás területek (bad sector) kizárására az adatterületből két módszer letezik, és ez ráadásul három szintre rendezhető.

1. A legalacsonyabb szinten maga a drive gondoskodik a teljes aktív felületének hibamentességéről. Ebben a SMART rendszer segíti.

2.1. Logikai (OS szintű) kizárása a hibás területnek. Ez az adattárolásra használt formattált adatterület csökkenésével jár. Vagyis az OS nem fogja használni, de attól a drive felületén még aktívként megtalálható.

2.2 A NovellNetware kétszíntű partíciókat használ (partíció és volume). A partíció teljes területéből egy keveset tartaléknak tart fennt. (Redirected area.) A volume-ok területe mindig hibamentes kell, hogy legyen, ugyanis a file-rendszernek nincs hibatoleranciája. Így a volume-kezelő (felső logikai file-kezelő) alatti rétegben lévő paríció kezelő (alsó logikai file-kezelő) végzi a hibás területek redirekcióját. (Ez alatt van a drive-kezelő fizikai réteg az OS-en belül.)

Vagyis a CHKDSK csak logikai korrekciót végez, bár a hibás terület adatait megpróbálja megmenteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30) shtml válasza liksoft (#29) üzenetére


shtml
őstag

Köszönöm a részletes választ.

Tudsz Windows alá olyan free programot ajánlani, amely teljes surface scant végez és megjelöli a bad sectorokat? Amiket én találtam, azok nem jelölik be őket rossznak, így meg semmit nem érnek.

Mi lehet az oka annak, a chkdsk /R lefuttatása után a SMART adatokban eggyel nőtt a Reallocated Sector Count értéke és egyenként hattal nőtt Current Pending Sector ill. az Offline Correctable számláló értéke?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#31) Bgs válasza shtml (#24) üzenetére


Bgs
senior tag

Egy bad sectoron te nem fog semmit sem havitani egy chkdsk-val.
- mas dolog hibas szektort keresni es javitani
- a block es a szektor nem ugyanaz

block: a filesystem altal kezel egyseg
sector: a hdd-n levo fizikai terulet

A block az akarhol lehet, sot egy adott block helye meg is valtozhat futas kozben (hdd vegzio automatikusan). A szektor az odakerult melyformatnal es ott is marad.

Roviden: chkdsk -> oprendszer altal latott szoftveres dolgokkal foglalkozik es semmi koze a hdd fizikai hibakeresesehez.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#32) Bgs válasza liksoft (#29) üzenetére


Bgs
senior tag

Egy apro javitas: a volume management az nem egy 'szinten' van a 2.1-ben emlitett dolgokkal, hanem alatta. A volume managementek egy virtualis hardver reteget emulalnak le, amire aztan az OS teszi a filesystem-et es az ahoz tartozo hibajavitasi rendszereket.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#33) Bgs válasza shtml (#30) üzenetére


Bgs
senior tag

Mi lehet az oka annak, a chkdsk /R lefuttatása után a SMART adatokban eggyel nőtt a Reallocated Sector Count értéke és egyenként hattal nőtt Current Pending Sector ill. az Offline Correctable számláló értéke?

A konkretumok ismerete nelkul, szerintem arrol van szo, hogy a chkdsk alapos olvasasa miatt most talalt meg a smart nehany problemat. A smart is csak akkor tud egy hibarol, ha ra fut, magatol nem keresgel mukodes kozben. A problemas szektorok feltehetoleg nem vagy ritkan hasznalt teruletekre estek, igy normal munka kozben nem talalta meg.

Bgs Kek modolt farmer, SMP bicska, spam taszito ing, integralt karora, personal firewall gatya, antisztatikus zokni, 5 sec alatt rebootolhato cipo.

(#34) liksoft válasza Bgs (#32) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igaz. Akkor pontosítok.

2.1. (M$)
- Fizikai réteg : driver.
- Virtuális drive kezelő : partíciók.
- OS file kezelés - írás, olvasás, lock, megosztás, védelem, stb.... A felületi hibakezelés helye itt van. (De ha az üres terület adminisztrációját külön funkciónak vesszük, akkor ez a réteg is két szintre bontható. Ebben az esetben az üres terület kerül előbbre ezen a szinten, és ő látja el a hibafigyelést a belső adminisztráció alapján.)
- OS szolgáltatások. (Programozó és felhasználó ettől a rétegtől látja már az OS-t.)

2.2. (NetWare)
- Fizikai réteg : driver.
- Partíció kezelő. A felületi hibakezelés helye itt van.
- Virtuális drive (volume) kezelő.
- OS file kezelés.
- OS szolgáltatások.

Vagyis igazad van. Van még egy réteg. De ennek boncolgatását nem tartottam fontosnak, csak megemlíteni, hogy a logikai hibakezelés tekintetében két különböző eljárás is van.

Sőt, ha modulszinten nézzük, akkor az alá/fölé rendeltségi szinteket is leírva több mint 10-15 szint különböztethető meg. De felhasználói oldalról minek?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35) Rossi


Rossi
addikt

Egy átlag-felhasználónak (mint én) csak jó, ha növekednek a HDD-k tárolókapacitás szempontjából. Nekem most egy 320 GB-os HDD-m van, az is csak azért kezd betellni, mert lusta vagyok kiírogatni a filmeket. Valószínüleg venni fogok egy újat, és speciel ahol vásárolok, ott most 1000 Ft-tal olcsóbb egy 500 GB-os 7200 rpm-es 16 MB cache-es HDD, mint egy ugyanilyen tulajdonságokkal rendelkező és megegyező márkájú 400 GB-os.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.