Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Zöldülő Athlon XP-k? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zeratul


Zeratul
addikt

Hát ez eszméletlen ronda, még szerencse hogy takarni fogja a borda. Miért kell mindenben majmolni az Intelt?

(#2) authenticDViD


authenticDViD
tag

Hmm, nem is tudom, hol olvastam, de azon filóztak, milyen lenne, ha az AMD tarkabarka, azaz mindenféle színű ikszpéket készítene... Mondjuk egy metálkéket bevállalnék ;) :))

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#3) Rufi


Rufi
csendes tag

mikor vezeti majd be az intel AR-t ?:-)
Athlon
Rate

(#4) Ghost


Ghost
csendes tag

Szerintem vigyazni kell, mert egy ket lamer kepes lesz vasarlas utan felretenni a procit, hogy megerjen. :)

Ghost ''Az élet cumi, de miért mindíg nekem kell szívni?''

(#5) gergoke válasza Rufi (#3) üzenetére

hááát imho az intelnek nincs szüksége arra hogy a konkurenciához mérje a procijai teljesítményét, megteszi ezt a konkurencia... :)) ezt meghagyja a kisebb cégeknek... :D mint ahogy azt is, hogy más nagy cégek által bevezetett betüjelzéseket (XP) aggasanak a termékre, hátha kelendőbb lesz... :D

(#6) guest válasza gergoke (#5) üzenetére


guest
veterán

Örömmel közölhetem, hogy a home használók fele már AMD hívő! :D

prohardver vendég

(#7) guest válasza guest (#6) üzenetére


guest
veterán

Magyarországon meg még nagyobb %! :D

prohardver vendég

(#8) guest


guest
veterán

Akkor jó'van baz'eg! :DD

prohardver vendég

(#9) guest válasza guest (#8) üzenetére


guest
veterán

Akkó' ;]

prohardver vendég

(#10) danteshell


danteshell
aktív tag

Lehet hogy lassabb/sokak szerint/, lehet hogy drágább, de akkor is stabil.
Hogy jobban megmagyarázzam:
- amd-s gépekkel sokat kell baszakodni
- amúgy nagyon sokat fogyasztanak
- qrva hangosak a nagy ventik miatt
- bonyolult a kezelésük /értem itt via4-1, ilyenolyan működö-nemműködő driverek, ellenállás gondok/
- Ránézésre is igényesebbek az intel procijai
- rosszabb minőségű kiegészítőkkel is gond nélkül futnak az intel-es gépek
- jelen pillanatban technológiai előnyük is van/és nem is kicsi, majd meglátjátok/
- sokkal nagyobb, és stabilabb a cég
- de sokkal drágábbak, mint az amd-s konfigok

de mégha ne is vagy márkabuzi, winket veszel 15-ért, vagy nikeot 25-ért???

ui.: AZ ÁTLAGOS/nem pc buzi/ USER szemszögéből nézve

7447 óta folyamatosan...

(#11) LordX válasza danteshell (#10) üzenetére


LordX
veterán

"amd-s gépekkel sokat kell baszakodni": részletezd lécci.

"rosszabb minőségű kiegészítőkkel is gond nélkül futnak az intel-es gépek" Mire gondoltál? ASUS helyett Gigabyte alaplap? És a Mucsapusztaalsó bt. alaplap is jó neki szerinted?

"Ránézésre is igényesebbek az intel procijai": ezt is fejtsd ki. Az átlag szeméből.

"sokkal nagyobb, és stabilabb a cég": és attól jobb lesz a proci, hogy több pénze van?

(#12) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Veszek Adidas -t 14 ért... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13) karib válasza gergoke (#5) üzenetére


karib
addikt

Intelék viszont a Pentium névtől nem tudnak már elszakadni egy ideje :D

Persze tán jobb is, az Itanium is elég szárazul hangzik...

Department of Redundancy Department

(#14) karib válasza danteshell (#10) üzenetére


karib
addikt

Idézem magam a vonatkozó :) fórumtémából:

"AMD-VIA-SiS, stb. cuccoknál azért tény, hogy neccesebb jó implementációt kifogni. Minimális odafigyeléssel azonban betonstabil rendszert lehet produkálni. Késői BX-ZX-i815 cuccokból jóformán bármilyen lapot vehetet az ember, a teljesítmény és kompatibilitás szinte garantált. AMD-s lapoknál azért meg kell küzdeni néha, bár ma már 16e körül lehet kapni KT133A lapokat, amik egy BX kiforrottságát hozzák, és azért piszok gyorsak.

Nekem az Abit (...) KT7E nagyon bevált, Athlonnal-Duronnal, mikor épp mivel. Eddig a legstabilabb rendszerem, pedig volt már egy pár (Asus P2B-ről ugrottam ide, és MEGÉRTE)."

Egy szóval, az Intellel potenciálisan könnyebb az élet, de mostanában ez nem áll arányban az ár és teljesítménybeli veszteséggel.

Department of Redundancy Department

(#15) gergoke válasza karib (#13) üzenetére

nem is kell egy piacra nagyon jól bevezetett és jól csengő névtől megszabadulni... :))
hogy ne az iparágból hozzak példát, az opel is nagyon sokáig gyártotta kadett néven a középkategóriás járműveit (egészen a-tól e-ig) :)

az AMD-nek csak ez az elcseszett marketingje nem tetszik... :(

(#16) danteshell válasza karib (#14) üzenetére


danteshell
aktív tag

Én nem azt mondtam, hogy jobb/értem itt a telj/ár hányadosát/, de egy sztechnikában nem, vagy csak keveset jártas emberke szinte biztos, hogy az intel rendszereket fogja választani. Mert őt nem érdekli a zsírozás, cuspacer, mittoménmi, ő csak felteszi a hűtőbordát, oszt annyi. Őt nem érdekli a quantispeed architektúra, meg a PC2100-as DDR SDram, stb. stb. csak, hogy sok memória legyen a gépben. És meg tudom érteni.

7447 óta folyamatosan...

(#17) danteshell válasza LordX (#11) üzenetére


danteshell
aktív tag

1. amd: megveszed, hazaviszed, qrva óvatosan a helyére rakod, közben figyelve, hogy nem sült-e még meg a statikus feszültségtől, telenyomod pasztával, szépen elkened, de nehogy egy pici is mellémenjen, mer akkó ism. meghal a proci. Felrakod a hűtőt, közben azzal ügyetlenkedsz, nehogy letörd a fél procifoglalatot. És ez még csak a proci volt.
Ehhez képest megveszed az intelt, hazaviszed, berakod, rárakod a hűtőt, oszt csá.

7447 óta folyamatosan...

(#18) danteshell válasza LordX (#11) üzenetére


danteshell
aktív tag

2. Megvan a frankó athlonod, memoriád, stb. Van egy gagyi lapod, összeszereled /sok baszakodással/, aztán kiderül, hogy nem is méri a procihőt rendesen, ide-oda rossz ellenállás van rakva, ráadásul a hozzá való driver sem tökéletes, fagy az egered, összeakadnak az IRq-k, stb. stb.
Namármost, összerakod az inteles rendszert. Nem méri a procihőt? kit érdekel, az intel procik nem sülnek meg. rossz a driver? nincs is driver. Továbbá, van elég irq-is.

7447 óta folyamatosan...

(#19) danteshell válasza LordX (#11) üzenetére


danteshell
aktív tag

3. Megveszi a procit, azt nézi, hogy mi az a sokszar rajta, kiégetett franctudjamilyen hidak, koszos nyák, pici kis szar ott középen, ami ráadásul töredezik, amikor összeszereli /sok baszakodással/ a gépet.
Meglátja az intel procit, jé de zorall, tiszta, töredezéstől védő dizájnos fémlemez, aztán gond nélkül beépíti.

7447 óta folyamatosan...

(#20) danteshell válasza LordX (#11) üzenetére


danteshell
aktív tag

4. Emberke nézi az amd-s rendszert: illetve nézné, ha egyáltalán hallott volna már róla. Mert ugye az amd reklámkampánya hogyismondjam egy FOS.
Viszont egész nap azt látja minden csatornán, hogy p4-el dolgoznak az et-k, hogy oriási teljesítményűek és dizájnosak a gépek. tehát ezt veszi meg. Pedig a reklámköltség nem semmi, de az intel mégis simán bírja.

7447 óta folyamatosan...

(#21) danteshell válasza LordX (#11) üzenetére


danteshell
aktív tag

Egyébként sokkal lassabbak meg drágábbak az intel gépek, mint az amd-k. De lehet, hogy neked egyszerű, meg pikk-pakk összerakod az amd-s gépet, de egy mezei usernek nem biztos, hogy menne. Meg hát miért vegyen olyan gépet, amivel foglalkozni kell?

7447 óta folyamatosan...

(#22) karib válasza danteshell (#21) üzenetére


karib
addikt

Amit elmondtál, az 98%-ban Intel cuccokra is igaz, tehát nem értem (lesarkazás FCPGA-ra is áll, IRQ mindenhol ugyanannyi van az XT és a PCI óta, stb.).

AMD-nek van még mit tanulnia marketingben, meg hát itt-ott másban is.

Intel azé egy piszok jó cég, vannak rendes termékeik, de most ippeg nem lelkesedem a kínálatért.

Department of Redundancy Department

(#23) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Van a szép nagy Ford cég, bemész a szalonba és veszel egy kocsit, hazamész vele elégedetten hogy van egy jó megbizható kocsid...

Elennben van a "kis" (már ügye világviszonylatban) Porsche cég, bemész a szalonba, megveszed... egy kicsit macerás mert spéci gumi kell rá, esetleg jobb benzin, motorolaj, kicsit kényesebb a drága... Viszont eszméletlen gyors tud lenni, persze vezetni is ovatosabban kell, de nem hagy cserben...

Hű ez kicsit nagyon off lett... :)))

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#24) danteshell válasza karib (#22) üzenetére


danteshell
aktív tag

de itt most leginkább az AMD Athlon XP és Pentium4-ről van szó, nem a régebbi cuccosokról.
De az intel legalább rárakta azt a fránya heat spreadert.
Persze, irq van, de nem mindegy, hogy milyen elosztásban. intelnél agp pl nincs egy megszakításon a pci-okkal, ráadásul itt több függ. pci is van.
De egy másik topicban volt is gondja szegény gyereknek ezekkel. ha jól emlékszem, a dvd dekóder kártyát már nem tudta beletenni a gépébe.

7447 óta folyamatosan...

(#25) danteshell válasza FollowTheORI (#23) üzenetére


danteshell
aktív tag

ford helyett mercedes, porsche helyett audi tt.
hiába gyorsabb, egy mercedes azért mercedes.

7447 óta folyamatosan...

(#26) Szasza


Szasza
tag

Jó-jó, az amd-vel rengeteg probléma volt a k6-2 idején, de szerinted, kedves Danteshell hány db. lamer user fog ALKATRÉSZEKET venni és otthon összeépíteni? A lamer user gépet vesz, mégpedig úgy, hogy odamegy, és azt mondja: adj egy gépet X Eft-ért. A legtöbbnek fogalma sincs arról, hogy mi az az alaplap, vagy processzor, esetleg a MHz teljesítményt nézi. A legtöbb elboldogul a M$ Word-del, de az, hogy C: drive, arról halvány lila gőze sincs, a windowsból is csak azt tudja, hogyan kell doksikat írni (tisztelet a kivételnek). Így az általad írt probléma lamer esetén nem releváns (azért vesz Intelt, mert azt kap a boltban:D

(#27) zsborbas válasza danteshell (#16) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Csak hogy téged idézzelek: 'egy sztechnikában nem, vagy csak keveset jártas emberke' nem fog nekiesni egy gépet összerakni, hanem megrendeli egy boltban, ahol összerakják neki, remélhetőleg rendesen.

.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#28) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Bocs mindenki, de nem olvastam végig a hozzászólásokat, és leírtam mégegyszer az előttem szóló véleményét. :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#29) jenicel válasza danteshell (#20) üzenetére


jenicel
tag

Na látod ez az. Az Intel a reklámmal tudja eladni a prockóit. Az AMD-t nem ismeri. De ha ismerné!
A korábbiakban nem tom miről beszéltél, már bocs. Ha egy tökhülye user vesz egy gépet, akkor tuti, hogy nem ő fogja összerakni, hanem már készen, egyben veszi, hazaviszi/viteti, azt használja. A boltok meg jóhogy a kész gépeikbe Intelt raknak, hisz drágább. (A hülye user kifizeti, mer nem tudja, hogy van jobb is.) Drágább procin ugyanakkora (szám szerinti) nyereséget jobban el lehet rejteni az árban.
Bocsi, nem akartam regényt írni...

Tisztelem az egyenes embereket.

(#30) jenicel


jenicel
tag

Bocsika, nem vettem észre a második oldalt... Most beégtem... :o

Tisztelem az egyenes embereket.

(#31) jenicel


jenicel
tag

Nem volt jó az autós hasonlat, mert nemcsak gyorsabb, hanem olcsóbb is, nem is kicsivel! :DD

Tisztelem az egyenes embereket.

(#32) FollowTheORI válasza danteshell (#25) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor már inkább Audi S8 W12 -es motorral...
Audi az Audi... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#33) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem az átlagember gépe nagyban függ az eladótól és annak meggyőződésétől. Mivel egy átlagember azt mondja itt van 250k és kéri az ebből kihozható maximumot. Ha az eladó Intel "meggyőződésű" (márpedig a töbség az mert sokáig az Intel volt jó egyedül) akkor Intel alapú gépe lesz, ha meg AMD akkor AMD. Szóval az eladó véleményét tükrözi nem a vevőét. Ha már átlagemberekrő beszélünk... Pláne amerikában ahol bemegy a boltba és megveszi az előredobozolt PC -t/MAC -et... Ekkor meg a bolt vagy az adott készitő céget tükrözi... És, ha netalántán egy cégnél lehet kapni mindkettőt és esetleg pártatlan is, akkor meg a reklámtól függ, hisz ha a TV -ben azt látja hogy powered by P3/P4/Celeron, meg hogy ez milyen jó, akkor nyilván olyat vesz... És itt van lemaradva az AMD...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#34) Zeratul válasza danteshell (#24) üzenetére


Zeratul
addikt

Danteshell!

Totál mindegy hogy az IRQ milyen eloszlásban van ha normális az alaplap ACPI-je! Abitnak pl ez nem erőssége se Intel se AMD alaplapok esetén. A Soltekbe meg rakhaszt bármit minden lekezel.

Nekem volt amikor a SCSI volt az AGPvel közös Irq és nem okozott gondot mindezt win98 alatt.

Ha meg megnézed a win2k amely látszólag mindent egy irqra pakol, vagy az XP ami szintén szeret irq közösködést csinálni.

A régi elbaszott BXeknek okozott csak gondott az IRQ sharing kezelés. A mostaniaknak ha normális a biosuk nem. Ja és az ACPI nem azért van hogy a (L)User rögtön kikapcsolja. Nem véletlenül követeli meg a MS a ACPI compillant Biost, a windows nagyon is használja, ha kirántják alólla akkor nem kell csodálkozni hogy ez se megy meg az se.

A Pl.: Solteknél az ACPI kikapcsolása az erőforráskezelés totális összeomlásával jár.

(#35) LordX válasza danteshell (#17) üzenetére


LordX
veterán

1: Az átlag júzer nem szereli össze a gépet, ezért a munka vele 0.
2: VAN driver intel alaplaphoz. És nem csak a Via csipesnek, hanem az INTEL csipesnek is van!!!! Gyakorlásképp: www.intel.com. Az IRQ-t már többek is kifejtették előttem.
3: Az átlag júzer nem szerelni a gépét, így nem látja, hogyan néz ki a proci.
4: Még mindig nem lesz jobb a gép, ha jobb a marketingje. Itt csak ott bukik el a dolog, hogy nem a jobb gépet veszik, hanem a jobb marketingűt.

(#36) bundee_rk


bundee_rk
csendes tag

Csak most láttam meg ezt a topicot. Ugyhogy csak az eredeti témához szólnék hozzá:
nem tök mindegy milyen színű a proci?Borda rajta, úgyse nézed.Majd ha magadat is odaragasztod a proci meg a hűtő közé, akkor nem lesz mindegy, mert olyan színben látod a világot...:)

(#37) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ez olyan kis túlzással mint a kocsi színe... Ha benne ülsz nem tök mind1... ?
Ugyis a belső a fontos... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#38) Barton válasza Zeratul (#34) üzenetére


Barton
senior tag

Teljesen igazad van ABIT-ék nem ismerik az ACPI szabványt az már tuti ...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Zöldülő Athlon XP-k? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.