Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petie


Petie
veterán

nofene. nem is sejtettem hogy a gigabyte ekkora cég. 51-49 arányban társultak. kiváncsi leszek hogy mit tudnak alkotni majd együtt, milyen áron, milyen minőséget, és hogy a többi alaplapgyártó mit reagál.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#2) Elrond válasza Petie (#1) üzenetére


Elrond
senior tag

Azért érdekes hogy az adatok alapján az Asus sokkal nagyobb forgalmat bonyolított,
és mégis ő van''kissebbségben''
Vajon mi lehet a háttérben?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#3) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

...kis hal megette a nagy halat...

https://www.coreinfinity.tech

(#4) Elrond válasza sh4d0w (#3) üzenetére


Elrond
senior tag

Szerintem azért ez kicsit bonyolultabb ennél, ha úgy lenne akkor simán felvásárolta vlona,
nem?

SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

(#5) busman


busman
addikt

Akkor most annyi az Asusnak is.....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#6) shteer válasza busman (#5) üzenetére


shteer
titán

a márkanév biztosan nem tűnik el, nem kis értéke van :)

..szerintem jónak tűnik

(#7) ALI_G


ALI_G
veterán

A Gigabyte United vezetője a jelenlegi Gigabyte-vezér, Dandy Yeh lesz.

mintha valami hadvezér lenne :))

hogy igazi on is legyek, nekem nem kell MSI vidkari, rosz benyomásom volt elég az MSI-vel mind vidkari, mind alaplap téren. De gondolom ~olcsó és ezért vezeti a piacot.

[Szerkesztve]

(#8) ALI_G válasza busman (#5) üzenetére


ALI_G
veterán

ez olyan konzorcium szerű dolog. nem mint a maxtor megvétele, meg a...

(#9) Versus


Versus
senior tag

Szövegértési gondjaitok vannak.
Volt már erről cikk,abban a fórumban ki lett fejtve hogy miről van szó de ebből is elég egyértelmű.A Gb fejleszt ,és az Asus gyárt ebből lesz a Gigabyte United márka.
Az Asus márkájú cuccokat az Asus fejleszi és gyártja.
Szó nem volt felvásárlásról vagy fúzióról.
Közös cégről van szó.

Premium Vintage

(#10) killahdrums


killahdrums
senior tag

Én máshogy értelmezem ezt. Sztem inkább az van, hogy az ASUS beszált a Gigabyte-ba, megvette annak majdnem felét, de az irányítást a Gigabyte-nál hagyta, ezért az 51/49 százalék. Az ASUS mint mamut megmarad ugyanúgy ahogy eddig, csak mostmár a Gigabyte cumokon is keres. Szvsz.

Szerk.: Versus megelőztél. :)

[Szerkesztve]

There is no God, just Technology...

(#11) Petie válasza Elrond (#2) üzenetére


Petie
veterán

én is ezen filózok...asus sokkal nagyobb mint gigabyte és mégis ő lett 49%-os?
lehet az hogy Asus még emellett külön is csinál majd alaplapot?

szerk: killahdrums megelőzött :D szóval igen valahogy így gondolom én is
szerk2: látom már 2en előztek :DDD
szerk3: (#12) killahdrums : jóvan látom mán :D
szerk4: hányszor lehet szerkeszteni? rofl



[Szerkesztve]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#12) killahdrums válasza Petie (#11) üzenetére


killahdrums
senior tag

Petie mester!
Az ASUS marad úgy ahogy volt eddig is, csak beszált a a Gigabyte-ba! :)

Szerk.: előzgetjük itt egymást, na... :DDD

Soxor... :D

[Szerkesztve]

There is no God, just Technology...

(#13) simonzé


simonzé
addikt

MIVA??? A kis Gigabyte megvette az óriás Asuseket? Hát már visszafelé forog a világ?

I don't fit in. I fit out.

(#14) simonzé válasza killahdrums (#10) üzenetére


simonzé
addikt

Ennek mi értelme lenne? Beteszi a nagy pénzt, és átadja a gyeplőt? Hát ez elég abszurd.

I don't fit in. I fit out.

(#15) Achill3uS válasza simonzé (#13) üzenetére


Achill3uS
veterán

sztem valahogy ugy van ahogy killah-ék irták.. #10-12

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#16) Renwick válasza Versus (#9) üzenetére


Renwick
őstag

Pontosan. Két cég létrehoz egy harmadikat a videokártyákat és alaplapokat gyártó-fejlesztő üzletágaik összeborulásával.
Mint cég megmarad a Gigabyte Technology is, és az Asustek Computer is, ezek folytatják a komponensek, ODM termékek gyártását, fejlesztését, valamint az Asustek nyomja tovább a notebook termékvonalat is, bár a legutóbbi pletykák szerint ezt az üzletágát is ki fogja szervezni jövőre a cég.

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#17) Cloud_s válasza Renwick (#16) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Akkor azek szerint alaplapot / videokártyát (1 darabot) már csak Gigabyte néven lehet majd kapni, vagy csak a fejlesztés / gyártás lesz együtt és utána megkapják a maguk Giga vagy Asus plecsnijét?

(#18) REDeath


REDeath
őstag

Szerintem attól még az Asus fog saját néven is alaplapokat gyártani, amit nem a közös céggel gyártanak...
Viszont ez jó jel hogy beszállt GB-be, így sokkal jobb tuninglapok jönnek majd GB-től, és remélem GB árai is maradnak :)

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#19) orbano válasza Cloud_s (#17) üzenetére


orbano
félisten

szerintem inkább az asrock fog megszűnni és marad az asus. elég jó neve van a felső kategóriában az asus névnek alaplap téren, nem hinném, hogy hagynák veszendőbe a jól felépített márkájukat...

A vér nem válik VAZZE!™

(#20) Rover623 válasza REDeath (#18) üzenetére


Rover623
félisten

Biztos én vagyok a hülye...de nekem nem tűnik túl ésszerűnek hogy egy cég (jelen esetben az Asus) három márkanév alatt is gyártson alaplapokat (Asus-Asrock-Gigabyte United)...:B
Szerény véleményem szerint vmelyik előbb-utóbb megszűnik...ez hatalmas redundancia...:U

szerk: amíg szépen szerkesztgettem, orbano szépen megelőzött...de érdekes módon Ő is hasonlóképp gondolkodott...;)


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#21) hzcs


hzcs
senior tag

ECS nagyobb mint Asus-gigabyte egyben? :)

(#22) Brae válasza ALI_G (#7) üzenetére


Brae
őstag

MSI az egyik legdrágább VGA márka ;) :)

Ez mind szép és jó, de én ezután is Intel deszkát veszek :P

(#23) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
azt nem értem hogy az ASUS-nak mi haszna van ebből?

"Csak úgy mondom"

(#24) Konflikt válasza Csapi007 (#23) üzenetére


Konflikt
addikt

Lehet vki nemszereti az asust, de a gigabyte-ot igen, na ő rajtuk keres az asus ezzel a közöscéggel :D

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#25) Janoska26


Janoska26
addikt

Nemtom mostanában mindenki csak egyesül, az lesz a vége, hogy marad a végére, 3-4 óriáscég, így végül is egyszerűbb lesz a választás, csak az árak között lesz rosszabb válogatni :F

(#26) shift+ő


shift+ő
senior tag

Szerintem szépen felosztják a piacot

Felső katagória: ASUS, közép kategória GB, Asló kategória ASRock, így nem konkurálnak egymással.

És ha kijön véletlenül egy szar ASRock / GB / ASUS , akkor nem nyírbálja a másik kettő hírnevét.

(#27) sh4d0w válasza orbano (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy az AsRock fog eltűnni... Először is belefeccöltek egy csomó zsét, hogy létrehozzák a céget, másrészt azért kreálták az AsRock-ot, hogy az alsó kategóriába is legyen alaplapkínálat...

https://www.coreinfinity.tech

(#28) sh4d0w válasza Janoska26 (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, mert ezzel bizonyos részek lemetélhetőek a cégről, kevesebb a ''rezsi''.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.