Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) end73


end73
aktív tag

Én megveszek a Zalman cuccokért, nekem teccik. és jó h tudja az atx-et is. :))

Intel®

(#2) atosz válasza end73 (#1) üzenetére


atosz
őstag

Nekem is tetszik, szivesen epitenek bele egy gepet, de az a 60 rugos ajanlott ar eleg borsosnak tunik. Vagy benne van az arban esetlen egy ZEN is? :)

(#3) Joco


Joco
aktív tag

Gondolom táp nélkül adják, így kicsit borsos az ára, pedig egész türhető konsturkciónak látszik :R

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#4) Male


Male
nagyúr

Az a kör alakú nyílás a tetőn és ez a procihűtőjük, amit odarajzoltak pont összepasszol... khm :)

Miért nem csinálják laposabbra ezeket a gépeket? Ez a méret kb megfelel egy normál fekvő háznak...

(#5) rudi válasza Male (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Ez a méret pontosan egy átvariált SilverStone HTPC háznak felel meg úgy, ahogyan a külső dizány is. Azt sem értem, hogy a kóreaiaknál milyen szelek fújhatnak, amelyek az utolsó kép tanúsága szerint csak úgy megkerülik a VGA-t és átfújnak az előlapon és az eléjük állított merevlemezeken is. Az sem világos, minek egy HTPC-be több merevlemez... Eztet tessék megskubizni [link], ez is tepsi de legalább alacsony, és 40 küvecs alatt ideaggyák.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) beencee válasza rudi (#5) üzenetére


beencee
senior tag

Nagyon jónak tűnik nekem, bár még nem sok olvasnivaló van róla a neten sem.
Igen, kicsit a SilverStone-ja hajaz, bár az 425mm széles, ez meg 435, ez tehát mondjuk Onkyo rendszerekbe tud nagyon passzolni.

(#7) Bubu79


Bubu79
addikt

Azt hiszem ezt hívják letisztult formavilágnak - semmi extra csicsázás. :)
Az ára viszont kicsit tényleg riasztó - gyanítom a nevet kell megfizetni... :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#8) rudi válasza beencee (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Várom már azt a pillanatot, amikot a gyártók rájönnek, hogy mekkora baromi nagy hely van a 100 centis plazma/LCD TV-k hátulján és végre odahegggesztik a HTPC-t.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) end73 válasza rudi (#8) üzenetére


end73
aktív tag

sőt ha már ott a htpc, akkor miért nincsen ott a mini bár, legalább adja a hűvöset a rendszernek, kompi-htpc-plazma kombó :DDD

Intel®

(#10) beencee válasza rudi (#8) üzenetére


beencee
senior tag

Olyan sok hely nincsen, legalábbis mélységében biztosan nem.

Meg aztán szerintem, akinek ilyen vonzódása, hobbija van, az szereti ''nézegetni'' a böhöm nagy sokcsatornás receiver/erősítő, dvd, egyéb cuccok között (tetején) az újabb dobozt, a HTPC-t. Ezek asszony általi elfogadtatásában pedig fontos a ''feleség-paraméter'', ezért is fontos (lenne), hogy műszaki paraméreiken túl ezek méreteikben, stílusukban is passzoljanak a többi dobozhoz.

(#11) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Tényleg jól néz ki, de mondjuk az én gépemben hová lehetne kötni a hangerőszabályzóját?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#12) EQMontoya válasza CYBERIA (#11) üzenetére


EQMontoya
veterán

hátul kivezeted erősitőre, stb..

Same rules apply!

(#13) velizare válasza rudi (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

vga: integrált vga. filmlejátszáshoz hadd ne kelljen már x1900xtx.
több hdd: passz, én is furcsának tartom. rakjanak bele nagyobbat akkor.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) pyrex


pyrex
csendes tag

Nekem az alábbi SilverStone házam van és a design-ra semmi panaszom, tökéletesen illik a hifi állványra, szinte mindenki valami hifi cuccnak nézi.

[link]

Csak egy hibája van, mégpedig a szellőzés: ok, ez htpc, tehát nem feltétlenül kellene belepakolni külön vga-t, stb.

De a zalman cuccába beletehetsz. Ha megnézitek, a cpu fölötti nyílás zseniális (pont azon gonolkoztam, hogy egy ilyen rács szerű dolgot vágatok én is a tetőre). Aztán: a ház oldalán, a tápnál található szellőző is jó. Pl. gondoljunk csak bele, hogy míg álló házaknál a tápnak az a jelentőssége, hogy a felfelé (tehát a táp felé) szálló meleg levegőt kifújja, itt ugye ez nem lehetséges. Viszont ha fordítva építed be a tápot, tehát az ''alja'' (ahol a ventilátor van) az nem a proci, hanem a ház oldalán lévő szellőző felé néz, akkor máris meg van oldva a táp tökéletes hűtése, mert közvetlenül kívülről szívja be a hideget. Ugye a proci melege el tud távozni elég jól a fölötte található szellőzőn, illetve ott van még az a 2 venti is a ház hátulján. A VGA-t pegid lehet hűteni, akár egy opcionális ventillátor szerelhető mondjuk a ház másik oldalán lévő szellőző elé, ami a hideget fújja a vga felé. Szerintem zseniális. Az ára picit húzós, de ha belegondolok, hogy a SilverStone-om is volt 40, akkor... És halk ventillátorokkal 19db alatti gépet lehet összepakolni. Olyat, amivel még játszani is tudsz, de mégis a szoba dísze.

[Szerkesztve]

(#15) Integra


Integra
titán

[link]
[link]

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) vottokar


vottokar
senior tag

Aranyos, de nekem egy kicsit (kicsit??) drága. De nagyon szép!

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#17) morceaux


morceaux
aktív tag

Hűű, apám, most eszem a kefét...
1. most vettem házat (AeroCool Aeroengine II), ami királyul hűt végre, de álló ház.
2. ezt a Zalman cuccot pont nekem találták ki, mert fekvő, a hűtés nagyon jól el van találva (szerintem közel az ideálishoz), a CNPS-9500, meg más hőcsöves hűtők szerintem fekvő procit tudnak igazán jól lehűteni (teljes keresztmetszetben, felfelé áramlik a meleg levegő).
DE: kúúúúrva drága, én biztos nem adnék ennyit érte, még 40k-t is sokallanék, de ha egyszer sok pénzem lesz (vagy esetleg a következő konfignak), megveszem...

Bravó Zalman! :C

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#18) janpotocki válasza rudi (#5) üzenetére


janpotocki
senior tag

a hdd-k alatt van a rostély, ugyanide szerelhető venti is a manual szerint

(#19) rudi válasza janpotocki (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

No, ez okos! Asszem ilyen még nem volt HTPC házon. (végre egy igazi újítás) Tapasztalatom szerint a HTPC-kben a merevlemez hűtése a kritikus. A többi komponens nyugodtan 60 fokik (vagy tobánn is) melegedhet, de azt adatoknak ez már nem szokott jót tenni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

SZerettem a Zalman cuccokat, még a reseratort is képes voltam megvenni. Na de egy ilyen 240 euroért? Hol élnek?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) Jim Tonic válasza Integra (#15) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már 1 hónapja ki van állítva az expertben. De inkább több, mint egy hónapja.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) orbano


orbano
félisten

Az ára valóban vaskos, de jól néz ki. Remélem egyszer kijön Technics márkanév alatt egy ilyen ház, azt tuti megveszem :)
A iseres képről meg jut eszembe: PCI-E riser létezik? Most akarok összerakni valami picike de erős gépet, és belerakni valami lapos házba. Az egyetlen megoldás egy ilyen lenne :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#23) rudi válasza orbano (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Van PCI-E riser.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) atuci


atuci
senior tag

huh, 60k, egy picit soknak tűnik, de valszeg nem én fogom megvenni :) ergo nem nekem szánták

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#25) orbano válasza rudi (#23) üzenetére


orbano
félisten

hol kapni? nem láttam még sehol :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#26) samprass válasza orbano (#22) üzenetére


samprass
tag

nem kell neked kis fekvő ház, ne találgatózz :DD

-= VAHH =-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.