Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LaBamba


LaBamba
csendes tag

Ez nagyon király!!!

(#2) Spensers


Spensers
aktív tag

Halli

Hát ellégé JÓL néz ki......

(#3) amdk7


amdk7
aktív tag

Sziasztok!

Ergonómiai, és esztétikai szempontból is megütötte nálam a mércét :))

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#4) Egon


Egon
nagyúr

Zajmentesnek biztos hogy zajmentes, a hatásosságát tekintve azért némileg szkeptikus vagyok: hiszem ha látom (működés közben)...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Nem rossz a cuccos, de engem inkább egy proci hűtője érdekelne, na nem mintha panaszkodhatnék a jelenlegire.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) TBB


TBB
tag

Alaposabban megnézve nem látom, hogy a memóriát is hűtené, ami az újabb kártyáknál fontos. Használható-e hosszabb kártyák esetén is?

(#7) HEBI


HEBI
senior tag

Mit a mellékelt példa mutatja, a MÉRET A LÉNYEG.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#8) Ploszi


Ploszi
senior tag

lehet hogy én voltam felszines, de mintha árat nem láttam volna a cikk végén? Szerintem ez is érdekes pont :)))

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#9) Yutani válasza TBB (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha megnézed a csövet, a vége teljesen átér a borda másik felére a mintakártyán, tehát valszeg ki lehet húzni egy-két centimétert.

Egyébként nekem is tetszik...

#tarcsad

(#10) MaTT


MaTT
aktív tag

Ha jól látom ugy lehet rögzíteni a cuccot hogy két csavart át kell dugni a VGA-n. Ez mondjuk elég nehézkes olyan kártyáknál ahol nincs lyuk a GPU környékén..

Keep the rubber side down!!

(#11) emvy válasza Yutani (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

Yutani!

Semmiképpen sem ''bocsájsd'', hanem vagy ''bocsásd'', vagy ''bocsájtsd''!!!

while (!sleep) sheep++;

(#12) atus válasza MaTT (#10) üzenetére


atus
senior tag

Ha jól látod a forrásként emlegetett zalman.co.kr weboldalt, akkor ott konkrétan ki is térnek erre a problémára. Egy ekkora fémdarabot lehet, hogy nem lenne praktikus hővezető ragasztóval odagányolni...
Egyébként is nV alapú kártyát kell venni, azon meg gyárilag vannak lyukak! :)

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#13) MaTT válasza atus (#12) üzenetére


MaTT
aktív tag

Nos megnéztem a forrást.Tényleg korrekten odaírják hogy nem lehet felrakni olyan VGA-ra amin nincs lyuk..
A paszta tényleg gáz lenne :))
Byez

Keep the rubber side down!!

(#14) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Hát, nekem egy Abit Siluro MX400 van, és ezen sincsenek lyukak... Gyárilag ragasztott bordával van...

Plumpy - A kultúrbölény

(#15) atus válasza Plumpy (#14) üzenetére


atus
senior tag

Gef4-en van lyuk elvileg. Gef2 MX400-on, meg TNT2-n is, mert ez a kettő van nekem, és mindegyiken egy-egy alu procihűtő figyel (cool181)... ;]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#16) Male


Male
nagyúr

Na ez a fejlesztési irány tetszik. Hol/mikor/mennyiért lehet ilyen megoldásokat kapni? Gondolom ehhez azért nem árt egy jól szellőző ház.

Szerintem jó a hosszabb kártyákhoz is (valaki kérdezte), mert az a Heatpipe elég hosszúnak látszik.

(#17) Male válasza MaTT (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Amelyik kártyán normális hűtő van, azon jukak is vannak (ragasztott esetén általában eleve passzív hűtés van, ha meg aktív, akkor szemét volt a gyártó - mit csinálsz ha meghal a venti rajta? )

(#18) emvy válasza Male (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

lyukak!=jukak

(bocs, ezt most elhatároztam, hogy én leszek a PH-s hejesírás Cerberusa :DD )

while (!sleep) sheep++;

(#19) Male válasza MaTT (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Gef2-es kártyán nincs lyuk? Akkor vagy MX-es kártya passzív hűtéssel (mint az Abit) vagy noname (azok szoktak spórolni ezen).

(#20) Male válasza emvy (#18) üzenetére


Male
nagyúr

A 19-es hozzászólásomban már jól írtam. Elnézést azoktól, akik nem kettest kaptak helyesírásból (ez vajon j vagy ly) - azért az érettségin már 3-as voltam magyarból. (persze a tanárok hibája az egész, ők is írnak minden félét pl.: széllső )

(#21) emvy válasza Male (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

OFF
zalai vagyok eredetileg, ott aztán repked a szöllő, kesztyü, szallag stb.
majd az OFFTOPICban fojtatlyuk:)
ON

while (!sleep) sheep++;

(#22) hi


hi
tag

Kepen szep, elmeletben is szep, de szerintem ugyis vagy nagyon draga lesz, vagy pedig nem lesz forgalmazo, igy tehat marad ...en is ugy vagyok az ilyen cuccokkal mint annank idejen a maci, amikor magasan volt a malna es nem erte fel: a vegen kivagta magat es azt mondta: nem is kell, mert ugyis savanyu :DD

(#23) twollah válasza hi (#22) üzenetére


twollah
nagyúr

Hogy változnak az idők, én ezt a tanmesét a róka + szőlő felállásban ismertem meg. :)

(#24) hi válasza twollah (#23) üzenetére


hi
tag

Szerintem igyis-ugyis igaz. Erre nalunkfele a medve+malna jarja :)

(#25) MaTT válasza Male (#17) üzenetére


MaTT
aktív tag

A kártya egy manli mx400 aktív hűtéssel.Ha meghal rajt a venti akkor kicserélem :)

Keep the rubber side down!!

(#26) MaTT válasza MaTT (#25) üzenetére


MaTT
aktív tag

Mármint a ventit cserélem ki nem a VGA-t..

Keep the rubber side down!!

(#27) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Hol lehet ilyet kapni? Minenképp kéne egy... :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#28) Male válasza MaTT (#25) üzenetére


Male
nagyúr

A Manli a noname kategória nem? Csak mert ezek mindenen spórolnak (a ragasztás olcsóbb). Ezeken legalább külön lehet cserélni a ventit (ha jól látom).

(#29) Snowcat válasza emvy (#21) üzenetére


Snowcat
tag

OFF
Nem kötekedni akarok, de most már a szöllő is hivatalosan helyesnek számít...
ON

(#30) emvy válasza Snowcat (#29) üzenetére


emvy
nagyúr

Az valami új lánynév?

while (!sleep) sheep++;

(#31) GeorgeTerror válasza emvy (#18) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

OFF

Arra ráfaragsz. Mert én bizony kizárólag pontosjét fogok használni: juk, hej, gaj, mejik, hüje :t
Bocs az offért

ON

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#32) GeorgeTerror válasza emvy (#30) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Off rulez

Egyébként tényleg érdekes ez a heatpipe technológia, láttuk már proci hűtőnél is. Kíváncsi lennék mijen ( :t ) fojadék ( :t ) fojik ( :t ) benne.
Ma gondoltam arra, hogy ha lehet elég gazdaságosan szerezni ojan ( :t ) fojadékot aminek magas a forráshője, akkor valamijen csepegtetős módszerrel külön lehetne hűteni a bordákat. Csepp elpárolog csepp elpá... Így. Mondjuk egy kisebb ventivel megspékelve.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#33) MaTT válasza Male (#28) üzenetére


MaTT
aktív tag

Csavarokkal van felrögzítve a venti...miért van olyan kártya amin nem lehet lecserélni? AZokat hogy teszik fel? Ráolvasztják? :))

Keep the rubber side down!!

(#34) Manta válasza MaTT (#33) üzenetére


Manta
tag

Ha jól tudom van műanyag patentos megoldás is.

(#35) MaTT válasza Manta (#34) üzenetére


MaTT
aktív tag

Szerencsére még ilyennel nem találkoztam :)

Keep the rubber side down!!

(#36) Male válasza MaTT (#33) üzenetére


Male
nagyúr

Hidd el van olyan, amit ragasztanak, és a venti egybe van építve a bordával (ha lecsavarozod a ventit, akkor csak félig jön szét, a motor egyik fele a borda). Nekem van egy olyan kártyám, amin a ventit nem lehet leszedni a bordáról. Ha kicsavarozom, akkor még nem jön le róla, mert a tengelyt a bordába építették (számomra teljesen érthetetlen okból). Persze nálam legalább egy pánt tartja a bordát (hogy ezt hogyan bírták így egybeépíteni, azt komolyan nem értem), így legalább egyben cserélhető.

(#37) MaTT válasza Male (#36) üzenetére


MaTT
aktív tag

Elhiszem én :)
Ugyanakkor szomorúan hallom, hogy ilyenek is vannak :(

Keep the rubber side down!!

(#38) RiddleR válasza Agyzuzo (#27) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Egyetlen egy online boltot láttam eddig ahol lehet kapni, de onnan nem lehet hungary-ra rendelni. :(

(#39) guess.who válasza emvy (#11) üzenetére


guess.who
senior tag

OFF
A ''megbocsát'' a helyes, ha elnézed valakinek a hibáját, míg a ''bocsájt'' írásmódot a bebocsájt (beenged) szónál használjuk.
Elnézést a korrekcióért! :)
ON

(#40) atus válasza RiddleR (#38) üzenetére


atus
senior tag

Csehországban tuti, h lehet kapni, szerintem Ausztriában is. Nagyon, NAGYON jól néz ki élőben! :DDD :DDD :DDD

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#41) GaBBoR


GaBBoR
tag

Hali!

Csak azt nem értem, hogy a videokártya hatuljára hogy fekszik fel a hűtő. Ugyanis a kártya hátulján is van egy rakás kütyü, főleg a procimag környékén. Az még nem is gond, hogy ezek miatt nem érintkezik szorosan a felülettel, de nem okoz zárlatot az alkatrészek között?

(#42) RiddleR válasza atus (#40) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Néztem Cseh és Osztrákiai boltokat is. (e-bolt) A Cseh boltnál feladtam a keresgélést, gondolom nem kell ecsetelnem miért. :)
Osztrák boltban viszont nem láttam. Bár lehet, hogy kevés helyen néztem.

(#43) RiddleR válasza GaBBoR (#41) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Ha megnézed a gyártó oldalán a flash bemutatót, akkor ott látod, hogy a frontside-ról átfutó rögzítő''csavarok'' végére kerül fel a hátoldali borda.

(#44) atus válasza RiddleR (#42) üzenetére


atus
senior tag

Íme egy cseh bolt, ahol a legtöbb Zalman cuccot árulják.
[L]http://www.tntrade.cz/shop/index.php3?ID=65aa443a8654514b0ddf8ceb84cf9eca&akce=price_changepage&page=2[/L]
1500 korona a nagy heatpipe, és 1000 a kicsi. (1kr=8Ft) Ez nem mondható túl olcsónak, de ha lenne rá lóvém, kártyám amire rátegyem, meg lehetne itthon kapni biztos megvenném... :D

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#45) RiddleR válasza atus (#44) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Ezt a boltot én is néztem, de mikor levettem, hogy nincs english szöveg, akkor azonnal feladtam, hogy megkeressem az oldalon ezt a hűtőt.

(#46) RiddleR válasza atus (#44) üzenetére


RiddleR
aktív tag

Már javítom is magam, mert most azonnal megláttam, hogy mégis van eng rizsa. :D (Bár elég gagyi)

(#47) Ploszi


Ploszi
senior tag

én overclock-éknál láttam heatpipe-os, ventis proci hűtőt, 11E körül, biztos nem a legjobb ár/érték arány, de nagyon szépecske :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#48) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Nos, én nagy dilemmában vagyok :)
Készülök majd vmikor vízhűtést alkalmazni, egyenlőre csak tervezgetek.
Nem tudom, hogy mi lenne a célszerűbb, a vga-t is a vízzel hűteni, de akkor jobban kéne forognia a meleg leadónál a ventiknek, vagy egy ilyen zalman heatpipe cucc, csak ez meg jobban melegítené a benti hőmérsékeltet.
ha ilyen heatpipe-os cuccal hűteném a vga-t, akkor elég lenne az a légmozgás, amit a áp csinál?
gondolok egy sima alsó kategóriás tápra, és egy 2 ventis enermax-ra is.
vagy ha a vízhűtésbe kapcsolnám a vga-t is, az nem melegítené fel annyira nagyon a vizet? mert gondolom a vízzel még tunningolni is lehetne a vga-t, a heatpipe-ossal nem. de a heatpipe-os akkor is halkabb lenne, csak az a kérdés, hogy működne-e?

(#49) Uncool Ben válasza Ahhoj (#48) üzenetére


Uncool Ben
tag

Hát, ha találok végre egy helyet, ahol venni lehet, akkor majd kérdezhetsz :)

(#50) probalaci válasza Uncool Ben (#49) üzenetére


probalaci
csendes tag

itt nézd meg:
http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/L-HU-ZM80HP.html

7.000+áfa

Vigyázz csiga, nyakadon a hurok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.