Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] XGI Volari Duo V8 Ultra a "kínpadon" (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

25%-al gyorsabb a 4 pipe-os Radeonoknál és FX-eknél... és alatta van a csúcsoknak. Talán majd drivert még javítanak, szvsz ez kevés a csúcskártyájuknak ennyiért.

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nem a teljesítménye rossz, hanem az ára. :(

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Hát én jobbat vártam ettől...

dual chippes és ''csak'' 5200 pont? Ezt egy sima 9700-el felhúzva 370-re produkálja ezt az eredményt...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#4) Keitaro válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért ennyi pipetól és vertextől többet vár az ember...
Hisz mások ezt megcsinálták feleennyiből :(

(#5) Vikthor válasza Keitaro (#4) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jaja, ezt mondom...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#6) gericooper válasza L3zl13 (#2) üzenetére


gericooper
aktív tag

sajna pont elég. titkon bíztam ebben a card-ban.
:(

(#7) Keitaro


Keitaro
addikt

Azért még egy quality tesztet megnéznék velük. A xabre-k pl ott se voltak topon... de hátha ezek jók képminőségben. FSAA, Aniso megvalosítása pl

(#8) L3zl13 válasza Keitaro (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szerintem meg tök mindegy ki milyen technológiával produkál egy adott teljesítményt, a lényeg az ár/teljesítmény arány.

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Keitaro válasza L3zl13 (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Gondolj bele, hogy 8 pipe, 4 vertexes chipek. Ebből kettő. Gyártani se két figying és nyerni is szeretnének rajta, szóval várható volt, hogy nem bagóért fogják osztani...

(#10) pip


pip
aktív tag

kar itt most spekulalni amig nincs uzletben, nincs pontos ar, nincs vegleges driver. Majd ha az lathato, hogy tessek itt, van, viheted, a penzedert ezt kapod, akkor lehet kommentalni.

amugy szerintem senki nem elt abban a hitben, hogy ''majd megjon a Volari es odaver minden csucskartyanak''

(#11) MrSummer válasza pip (#10) üzenetére


MrSummer
aktív tag

A két chip nem jelent kétszeres teljesítményt..... Sőt láttunk már oat is ahol csak 10-20% növekedést ha ezt vesszük alapul a sima V8-as akár a legjobb középkategóriás is lehet az pedig a piac elég jelentős szelete

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#12) MrSummer válasza pip (#10) üzenetére


MrSummer
aktív tag

A két chip nem jelent kétszeres teljesítményt..... Sőt láttunk már oat is ahol csak 10-20% növekedést ha ezt vesszük alapul a sima V8-as akár a legjobb középkategóriás is lehet az pedig a piac elég jelentős szelete

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#13) Keitaro válasza MrSummer (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Az XGI szerint 70%-os növekedést értek el a két chippel. Ezt vedd alapul. Így már nem az igazi, nem?

(#14) MrSummer válasza Keitaro (#13) üzenetére


MrSummer
aktív tag

Hát ez már baj mert akkor a sima V8 sincs sehol nem hogy a v4 meg v2

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#15) Keitaro válasza MrSummer (#14) üzenetére


Keitaro
addikt

V5 és V8 van, és ezek ultra és duo változatai. Vagyis ezek lesznek elvileg...

(#16) Keitaro válasza Keitaro (#15) üzenetére


Keitaro
addikt

Ja és boccs, a V3. De abból tudtommal nem lesz duo

(#17) L3zl13 válasza Keitaro (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Mint mondtam. Mint vásárlót nem érdekel, hogy hogyan csinálják. Nem érdekel keresnek-e rajta. Csak az kell hogy érdekeljen, hogy mit nyújtanak és mennyiért.

Nem vártam hogy megváltsák a világot ésa kártya egy ATI tizen-huszonakárhányezernyolcszáz-XT-FX-UltraPro teljesítményét nyújtsa. De az minden gyártótól elvárható, hogy a temékének az ára igazodjon az értékéhez.

Ha ők csak nagyon drágán tudnak annyit nyújtani, mint mások kissebb gyártási költséggel az az ő bajuk. Ha valóban nem tudják olcsóbban nyújtani az adott teljesítményt akkor ez egy bukott koncepció.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) LordX válasza MrSummer (#11) üzenetére


LordX
veterán

Két chip nem jelent kétszeres teljesítményt... általában, főleg nem párhuzamosítható feladatoknál.

Csak a pixelgyártás az egy olyan számolási cucc, amiben akár az összes pixelre lehetne csinálni egy-egy processzort, annyira párhuzamosítható. Dupla annyi izé itt dupla annyi teljesítményt fog hozni.

OK, 1600x1200-as felbontásban már mindegy, hogy 1 920 000, vagy 3 000 000 feldolgozóegységed van. De a 16 pipeline még mindig sehol nincs a kétmillióhoz..

(#19) LordX válasza L3zl13 (#17) üzenetére


LordX
veterán

Nekem nem muszály igazodnia, akkor is jó, ha olcsóbb :)

(#20) L3zl13 válasza LordX (#19) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ott a pont. :))

Aki hülye, haljon meg!

(#21) DaSilva


DaSilva
senior tag

Szerintem driverrel simán felhúzzák még a 9800xt/5950 környékére.

huss, fohászom száll feléd

(#22) rudi


rudi
nagyúr

Hát nemsok az már biztos. Ha tavaszig megcsinálják a drivereket akkor is jön az új NV40 és R420 no meg azok kistestvérei szóval nagyon kemény helyzetben lesz minden újonc...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Szerintem baromság egy új gyártó részéről az első kártyákat ilyen magas áron adni. Tartok tőle hogy bukás lesz. :(

Gyengébben muzsikál az Ati csúcstermékeinél, és mégis majdnem olyan árban adják... :O

(#24) Keitaro válasza GuMipOkE (#23) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát ha meg nagyon olcsón adnák azzal temethetnék a köv kártyájukat, mert azt is mindenki olcsónak várná, és nagy csalódás lenne ha azok után drága lenne. Meg hát ugye ők se a jó tündér szal...

(#25) &rush válasza rudi (#22) üzenetére


&rush
csendes tag

Azért le a kalappal a srácok előtt!
Ők legelább összehoztak egy chip-et: mert hány olyan hirt közöltek le, hogy ez a cég is fog gyártani chipet meg az is, és közel Gef2 majd később már Gef3 szintűnek harangozták be. Nos ezeknek a cégekenk nem sikerült a tempót felvenni a nagyokkal és a Top Management még akkor leállitotta a projectet amikor még a legkevesebbet veszithetik. De a Volari-ék nem, tudják milyan qrva nagy ez a piac és Ők is enni akarnak ebből a tortából. Az első kártáyjuk valóban teljesitményben nincs (még nincs!) a toppon, de legelább melengeti a nagyok talpa alatt a talajt! Minél többen vannak a piacon nekünk ez csak jót hozhat!

(#26) &rush válasza Keitaro (#24) üzenetére


&rush
csendes tag

De ha a következő kártyájuk az adott pillanatban lenne a Hihg End akkor, ill. ha csak kicsivel maradna el a High Endtől, akkor bolondok lennének nem legombolni egy zsák pénzt azoktól az őrültekről akik megengedhetik maguknak azt a luxust, hogy minden fizetéskor felütnek egy számtech árlsitát és megveszik az aktuális pillanatban High End-et.

(#27) rudi válasza &rush (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Én is drukkolok a kicsiknek de hát a piac soha nem kedvezett a kicsiknek. Szerintem sok megoldás éppen azért vérzett el a tervezés szintjén mert mire kijött és normálisan felfutott addigra a 6hónapos fejlesztési ciklussal nyomuló mamutok régen továbbléptek. Szerencse hogy most az ATI és NV lassított és így talán a SIS és az S3 talán meg tud kapaszkodni.

Megjegyzem az S3at biztosabb hátterűnek látom mert ha mégsem lesz olyan gyors a kárty akkor azért még az Eden projectbe lazán beülhet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) bdav válasza &rush (#25) üzenetére


bdav
őstag

Nono, nem egész az elsö kártyájuk, a Volari mint cég a SiS kreálmánya, szal ez a chip amolyan Xabre2 lenne (na ez sem igaz igy egészen, de vmi hasonlorol van szo :) )

amugy nem vészes a dolog annyira (lehetne rosszabb is :) ) sztem ha ennek az egychipes verzióját emberi árban adják (mondjuk feleennyiért :) Amugy várom már a DeltaChrome-t a S3tol, na arra leszek én még kiváncsi :)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#29) rudi válasza &rush (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

High-endben nem lehet olyan sok kártyát eladni és nincs is akkora haszon mert elviszi a fejlesztési és gyártási költség.

Szerintem az lehet hosszútávon a nyerő aki középmezőnyben tud bestsellert csinálni. Nvidia is tuti a gf3ti és gf4ti4200-n gazdagodott meg.

Most is jól látni mennyire veszettül nyom az NV a középmezőnyben. Az új NV36 majdnem egy NV30as, olyan fizikai erővel ami a konkurens 9600XT fölött van (nagyobb frekik, jóval gyorsabb RAM, egyel több vertex egység). És mégis 200USD-re tervezik az árat ami majd feltehetőleg lemegy 150 környékére. Ezzel az ár/technológia arénnyal nehezen fognak versenyezni a kicsik sőt lehet hogy az ATI-t is meglepi!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Keitaro válasza rudi (#29) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért a GF3 és GF4 Ti kezdetben nagyon nem mainstream volt!
A legtöbb casht anno a GF2MX-el szerezték szerintem. Majd Ti200 (bár abból tuti kevesebbet adtaj el), és GF4MX, most meg FX5200. Biztos ezekből van legtöbb eladva, ez a mainstream...
Ahogy Atinál a 9000/9200 sorozat.

(#31) twollah


twollah
nagyúr

Nem rosszak az eredmenyek.

(#32) &rush válasza rudi (#29) üzenetére


&rush
csendes tag

Midig jól esik éreznem, hogy belőlünk prolikból van a legtöbb. :))

(#33) rudi válasza bdav (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

A radeon9500pro az egy kannibál volt, egy báránybőre bújtatott farkas. Arra volt hivatott hogy ''rendet tegyen'' a középmezőnyben. Gondolj csak bele egy FULLos HIGH-END chip a középkategóriában! Szerintem nagyon közel volt az előállítási költsége a 9700aséhoz. Szerencsés fickók voltak azok akiknek jutott belőle!

Látszik is hogy mennyire a menjünk biztosra kártya volt mert amint kátták hogy a közepes FX5600 sehol sincs azonnal elfogyott az 9500pro és hipp-hopp le is tűnt.

Szerintem most hasonló kannibál lehet az FX5700Ultra a maga GDDR2jével és 200USD-s árával.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) Keitaro válasza rudi (#33) üzenetére


Keitaro
addikt

Mondjuk a +1 Vertexet nem biztos, hogy ki tudja használni, de egyébként messze jobb mint anno az 5600 volt...

(#35) rudi válasza &rush (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Naná hogy belőlünk van a legtöbb!!! Ha nem lennénk ki dolgozna a 9800XT és FX5950 vásárlóira meg a huszonéves Mercédeszesekre :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) rudi válasza Keitaro (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Majd meglátjuk... Tény hogy nyers kraftban az rv360 fölött van (láccik a ''hagyományos'' DX8 tesztekben ) és ha jó lesz a driver (mert miért ne) akkor szorulhat a hurok. Másrészt pixel shader szinten sehol sincsenek az eddigi tesztek alapján, de nagy a gyanúm hogy amint jönnek az ''nv közeli'' (hú ebből mekkora kövezés lesz ha jön FreeM...) pixel shaderes (miért érzem úgy hogy pixel shader3.0sak lesznek?) tesztek akkor lehet más lesz a helyzet...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#37) Keitaro válasza rudi (#36) üzenetére


Keitaro
addikt

A vertex shaderekre azért mondtam, hogy ha a 3 elég az FX5700nak akkor kevés az 5950-nek? Furcsa lenne azért. Szóval szerintem ez nem előnye, csak plussz die size. Viszont ott a rohadt nagy memória sávszél, reméltem, hogy az XT-nek nagyobb lesz a memória órajele...

(#38) GuMipOkE válasza Keitaro (#24) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Szerintem van értelme a ''reklámár'' ''filozófiának''. :)
Emléxem anno a Terratec DMX 6Fire hangkártyája 25e ft körül mozgott, miközben a tesztek azt mutatták, hogy kategórián belül minden más kártyát magasan ver. Sokan vettek akkor belőle és igen sikeres lett. Én marha nem vettem 1-et sem. Aztán rövid időn belül felnyomták az árát, az eredetihez képest kb 2x-esére. Igy ~50rugóba kerül, és a Lite verzió lett ~25e. A fejemet vertem a falba, hogy miért voltam ilyen marha hogy nem vettem.
Ezzel a Terratec elérte, hogy neve lett a semmiből. Korábban szinte senki sem ismerte, csak az aki a szaklapokat böngészte. Azokban a körökben ahol fontos az extra jó hangminőség ott meg szinte mindenki tudja hogy kategóriájában a legjobbak kötött van a Terratec cuccai (ha nem a legjobb), most már függetlenül az árától. Ha a legelején adta volna 50 rugóért, akkor nem csak hogy ismeretlen lenne a neve a gyártónak, de szinte minimális részesedést és növekedést ért volna el. De a reklámár ''action''-nek köszönhetően, most már ezen a magas áron is kellő mennyiségű vásárlót tud szerezni a terméknek.

Visszatérve a témánkhoz.
Ez a 400€-s ár rohadt magas ár (~100eFt).
Ki az aki a mostani helyzetben nem egy ati R9800Pro-t vagy TX-et vásárolna helyette???

Borzasztó keveset fognak eladni belőle. (sztem) Nagyon lassan fog elterjedni, és nem is lesz jelentős piaci részesedése sztem.



(#39) anaqer válasza Keitaro (#37) üzenetére


anaqer
veterán

De mire megy azzal a sávszélességgel? Egy négypájpos kártya mellé ( és most ne menjünk bele megint, hogy 2x2 vagy 4x1, jó? :D ) gyakorlatilag pazarlás a 900-as DDRII. Kell az FSAA-hoz? Csinálják meg inkább ''rendesen'', ne GF3-ból továbbpofozgatott algoritmushoz igazítsák már a memóriát... Mainstream kártyához IMHO még mindig elég 700-750 MHz-ces DDRI : nem dobja meg úgy az árat, és nem kell neki extra hűtés.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#40) &rush válasza rudi (#35) üzenetére


&rush
csendes tag

:C

(#41) utax


utax
aktív tag

szigorúak vagytok, első kértyától nagyon is becsületes teljeítmény ez. eklékezzetek, amikor még ezeken az oldalakon is fintorgott midenki, hogy a xabre2 egy újabb waporware lesz, mint a xabre1, most meg itt van, fogható, tesztelhető. de azt is mondhatnám: csináljon jobbat, akinek nagy a szája :)

Use the force, Dude !

(#42) rudi válasza utax (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

szigorúak vagyunk mert ilyen az élet... Szerintem azok akik most javában az nv40 és r420 fejlesztésén és marketingjén dolgoznak azok a SIS és S3 specifikációk és eredmények meg ütemterveket látva legfeljebb jót röhögnek... :((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) Keitaro válasza GuMipOkE (#38) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért vedd bele, hogy legtöbben nem Terratecet vesznek hanem Creative-ot, mert az Audigy2 árkategóriájában a legjobb. Ráadásul az olcsóbb Terratecek (kisebb 20k) nagyon zajos füleskimenettel vannak ellátva. Azt valahogy mindig elszúrják...
DMXFire 1024
Sixpack
Csak, hogy két példa legyen.
De majd meglátjuk mennyire lesznek sikeresek a Volarik

(#44) anaqer válasza utax (#41) üzenetére


anaqer
veterán

Ilyen szinten, mint ahogy a Volari ''itt van'' ( fogható? hol?! ), a Xabre is ''itt volt'', azt is tesztelték eleget, még boltban is láttam, aztán mégis hova jutott.

A teljesítmény nem rossz első kártyától, de értsed már meg, hogy az árral van a galiba! De azt is mondhatnám : vegyél sokat, ha olyan jó. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45) GuMipOkE válasza Keitaro (#43) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Alapból én támogatom a versenyt, mert a monopóliumnál nincs roszabb a vásárló számára. Szerencsére azért ez a Videókareszok területén egyelőre nem fenyeget.
Semmi bajom a Volarival, az árát leszámítva. :U

(#46) Keitaro válasza GuMipOkE (#45) üzenetére


Keitaro
addikt

Jó végül is így igaz. Fele ennyiért fűnek fának ajánlanám :))
(Mondjuk előtte tényleg kiváncsi vagyok quality tesztekre)

Viszont jöjjön már az a DeltaChrome :)

(#47) Thom! válasza Keitaro (#46) üzenetére


Thom!
veterán

PowerVR 5 inkább

(#48) erdoke


erdoke
titán

Miért nem bízták meg az nVidiát, hogy bütyköljön össze egy ütős drivert? 8000 pont máris a zsebben lenne. Persze az ATi is kihozott volna belőle 7000-et...;]

A legjobb aláírás a héten

(#49) Keitaro válasza Thom! (#47) üzenetére


Keitaro
addikt

Az egyetlen dolog amit a Deltánál jobban várok :))
Csak a Deltára több esély van, hogy megjön :(
De remélem a PS és VS demók arra engednek következtetni, hogy Series 5 is lesz

(#50) pip válasza Keitaro (#49) üzenetére


pip
aktív tag

Delta Chrome es Kyro fronton mit lehet hallani? Semmi erdemi infot nem talalok. Mikorra igertek oket? Marmint legutobbi verzio szerint.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] XGI Volari Duo V8 Ultra a "kínpadon" (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.