Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] XBox 2 AMD processzorral? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) aDamker


aDamker
aktív tag

Az intelnek befelegzett >:))

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Bár Intel Tualatinom van, de azért hajrá AMD! :)

#tarcsad

(#3) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Neee, emberek, hagyjuk ezeket a vitákat. Ez egy hír, ráadásul ''pletyka'', ergo nem kell messzemenő következtetéseket levonni...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

miért nem ? :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#5) guest


guest
veterán

mire a következö xbox kijon minimum 2-3 ev tellik el... ez pedig rettentö sok idö a szamitastechnikaban...

ha joltudom az xbox eseteben is arrol volt a pletyka hogy athlon cpu val lesz felruhazva azt megis celeron lett belöle...

prohardver vendég

(#6) Den válasza guest (#5) üzenetére


Den
veterán

Mire a következő xbox kijön az 4-5 év. Egyébként pedig a mostaniban P3 van, nem celeron. Amellet még az sem tuti hogy a következő is pc elemekből épül... Semmi sem biztos. Csak az biztos hogy a fejlesztéskor az ms min. 5 évre szánta az xboxot, és a programok kb addigra fogják a hardvert 100%-ban kihasználni.

www.simson4t.hu

(#7) Den


Den
veterán

Egyébként ez a ''hír'' akkora kacsa hogy éppen csak nem hápog. Milyen thoroughbred? már egy év mulva sem thorouhbred lesz a pc-k ben, hogy lenne már egy még meg konzolban, amit még el sem kezdtek tervezni. Mert butaság azt hinni hogy egy négy év mulva megjelenő konzolt meg lehet ma tervezni.
Az xboxban egy lecsupaszított win2k fut egy p3-on (733mhz), és egy geforce3-4 gpu-n. Gondoljatok már bele, hol volt 4 éve win2k, vagy p3, vagy geforce?
Win 98 volt, p2 300, meg tnt.
Nézétek meg a procigyártók roadmap-jeit, Még ők sem mernek 2 évnél messzebre tervezni

www.simson4t.hu

(#8) andorpapa válasza Den (#7) üzenetére


andorpapa
őstag

Oké, tényleg kétes dolog a 2. XBox, de gondolj bele! A konzolt el kell kezdeni tervezni, mert ha 4 év múlva piacra akarod dobni, akkor előtte rohadt sokat kell rajta gondolni.

Vagy gondolj a Windows XP-re. Valamikor 98 végén kezdték el fejleszteni, és 2001 végén jött ki. A kezdeti interfész még nnem hasonlított a maira, de muszáj volt elkezdeni, mert sosem lett volna belőle semmi, ha 2001 közepén állnak csak neki.

A Thoroughbred a mai állás szerint van csak. Egyébként az AMD állásfoglalása szerint nagyjából 2003 közepe/végéig a Thoroughbrednek van létjogosultsága.
Ez alapján kérdem én: miért nem P4 van az XBoxban, ha egyszer most jelent meg, és a PIII már kifutott? Azért, mert egy gépet jóval előbb elkezdenek fejleszteni, és mindig a már létező hardverelemeket tudják csak bekalkulálni. Tehát nem teljesen kacsa a hír.

Az igaz, hogy nagyon messze van még az XBox 2, és könnyen lehet, hogy az Intel is jobb belátásra tér. Ja, és abból, hogy már most balhé áll a két cég között, látszik, hogy elkezdődött az XBox 2 fejlesztése.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) Den válasza andorpapa (#8) üzenetére


Den
veterán

2 év elég rá. Op rendszer adott, az aktuális windowst kell lecsupaszítani, és maximálisan az adott hardverre hangolni ,ennyi. Az xbox szoftvereit egy pc-n tesztelték, amit utána kisorsoltak valami webes játékon. Komolyabb fejlesztést egyedül az nvidia végzett, a gpu és a csipszet kifejlesztésekor. De mint tudjuk, ez sem egy külön speciális hardver fejlesztését jelentette, mivel gyakorlatilag az nvidia aktuális pc-s hardvereiről van szó. Tehát az ms-nek elég kb 2 évvel az új konzol megjelenése előtt dönteni, és a ''választottaknak'' egy esedékes termékén némi optimalizációt végezni és kész. Az intel xbox nélkül is kifejleszti a p3-at, az nvidia a geforce 3-at, és az nforce-ot.
ezenkívül a lényegen nem változtatna ha az xboxban intel helyett amd proci lenne, mint ahogy pc-n sem változtat. Ez igaz a gpu-ra is, mivel az xbox direktx-et használ.
Egyébbként az intel vs. amd dolgot az fogja eldönteni hogy ki adja olcsóbban a procit. És mivel ennek presztizsértéke van, akár haszon alatt is hajlandóak a gyártók adni, ezért az dönt hogy ki bír nagyobb veszteséget felválalni. És a méretekből ítélve ez valszeg az intel lesz.

www.simson4t.hu

(#10) Den válasza andorpapa (#8) üzenetére


Den
veterán

Azért nem P4 van benne mert semmi szüksége rá. A p3 teljesítménye elég, és mivel egy kifutott proci, baromi olcsón tudja adni az intel, ami figyelembevéve azt amit előbb írtam, márminthogy a licitben győztes haszon alatt adja a procikat, az intelnek kisebb veszteség mintha, vadiúj p4-et adna.

www.simson4t.hu

(#11) Turmoil válasza Den (#10) üzenetére


Turmoil
senior tag

Honnan veszitek a PIII-at? Amikor megjelent, akkor egyet szétboncoltak az egyik példányt, és biza csak egy 733-as Cerka volt benne:))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#12) andorpapa válasza Den (#10) üzenetére


andorpapa
őstag

Hát pont ez az Den! 2 évet mondasz. Addigra pont kifut a Thoroughbred mag, vagyis olcsó lesz, akárcsak a PIII volt tavaly év végére. Így azért hitelesebb a hír. De mindegy, a teljesítmény szempontjából szerintem úgyis mellékes lesz. Én meg úgyse veszek konzolt...

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#13) Den válasza andorpapa (#12) üzenetére


Den
veterán

Két év fejlesztés, azaz a piacradobás előtt 2 évvel. De azt is mondtam, hogy procinak nincs túl nagy jelentőség, legalábbis ami a fejlesztést illeti, mivel alapvetően kompatibilisek a pc-procik, tehát maximum optimalizálni kell egy kicsit, hogy a konkrét modell adottságait kihasználják, ez viszont elvgezhető a fejlesztés finisében, nem sokkal a piacra dobás előtt.
A sok litániának az a lényege, hogy azt hogy az xbox melyik gyártó processzorára épüljön, még nem kell eldöntenie az ms-nek, sőtt ha majd tényleg elkezdi fejleszteni az xbox2-t még akkor is ráér ezzel, tehát egy olyan hír hogy az xbox2-ben amd proci lesz, kacsa, fantazmagória.
Viszont jól lehet róla vitatkozni :) .

www.simson4t.hu

(#14) andorpapa válasza Den (#13) üzenetére


andorpapa
őstag

Tényleg vitatkozni lehet rajta.

Ugyanis ez egy normális hír. A szerződéseket még a fejlesztés előtt kötik meg. Az Intel azonban szeretné a saját grafikus magját adni. Ez nem tűnik hihetetlennek. Az sem, hogy esetleg AMD proci legyen benne.

Az, hogy Thoroughbred, vagy P4, vagy Hammer, vagy ki tudja micsoda lesz benne, tényleg csak találgatás, de ez a dolgunk, hogy ismertessük a felröppenő híreszteléseket.

Én például úgy gondolom, hogy a Microsoft az Intel mellett fog dönteni, a régi kapcsolat és a megbízhatóság miatt. Meg hát ugye pénz beszél...

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#15) Den válasza Turmoil (#11) üzenetére


Den
veterán

Többek között innen: http://www.microsoft.com/catalog/display.asp?site=10463&subid=22&pg=4

CPU:

Intel Pentium III 733MHz processor with Streaming SIMD Extensions

www.simson4t.hu

(#16) Den válasza andorpapa (#14) üzenetére


Den
veterán

Elsősorban pénz beszél. Az intelnek nagyon b****a a csőrét az amd előretörése, és már csak presztizsből sem fogja az xbox-ot átengedni az amd-nek, mégha majdnem ingyen adja a procikat akkor sem. Ms pedig attól vesz aki olcsóban adja. Egyébbként most hogy elgondolkodtam a dolgon, egy olyan hírnek lenne értelme, hogy az xbox-ok (nem a 2, hanem a jelenlegi!) amd procival. Műszakilag ugyanis minden további nélkül lehetséges lenne, a programok is kompatibilisek lennének, és abből aztán tényleg lenne botrány :) .
Persze ez már tényleg fantazmagória. Mer' ugye szerződés is van a világon :) .

www.simson4t.hu

(#17) andorpapa válasza Den (#16) üzenetére


andorpapa
őstag

Egy nevezőn vagyunk, Den! :)

Billy attól vesz, aki olcsón ad, az Intel meg az AMD közben kinyírja egymást az üzletért. Lehet, hogy pont a Microsoft terjeszti ezt a hírt, hogy a cégeket a lehető legalacsonyabb árra kényszerítse. Ki tudja? Gates okos ember!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#18) Den válasza andorpapa (#17) üzenetére


Den
veterán

Háát, semmi sem lehetetlen, bár szerintem Billyt egyelőre még ennek az xbox-nak a sorsa aggasztja, nem a következőé. Mert ha ez nem lesz sikeres, akkor az akkora bukta lesz ami még a nagy microsoftot is igen kellemetlen helyzetbe hozhatja.

www.simson4t.hu

(#19) Dozer


Dozer
tag

''Ez alapján kérdem én: miért nem P4 van az XBoxban, ha egyszer most jelent meg, és a PIII már kifutott? Azért, mert egy gépet jóval előbb elkezdenek fejleszteni, és mindig a már létező hardverelemeket tudják csak bekalkulálni. Tehát nem teljesen kacsa a hír.''

Ez is lehetne egy szempont, viszont ennel sztem fontosabb a holeadas kerdese (nyilvan senki nem akarja a ventik duruzsolasat hallgatni, ill. egy ''radiator'' altal termelt hot eleg nehez lenne elvezetni); az xboxban levo p3-mon pl nincs ventilator, csak egy (jo nagy) borda (bar igaz, hogy az a venti, ami a hazbol kifujja a levegot, pont a proci mellett van, de ez pl egy athlonhoz nyilvanvaloan keves lenne).

Amugy a procira azert hittek eleinte sokan, hogy az egy celeron, mert csak 128kB L2 cache van benne es ilyen coppermine elotte nem volt. Egyebkent sztem eleg valoszinu, hogy ez egy ''notebook'' p3, amiben ugye benne vannak a holeadast csokkento dolgok (pl. speedstep), mert egy borda egy normal p3-hoz nem valoszinu, hogy eleg lenne.

Szal az xbox2-be is inkabb olyan proci kell majd, aminek alacsony a hotermelese. Ilyen procija jelenleg az Amd-nek nem nagyon van, bar egy Thoroughbred Powernow-val mar eleg igeretesnek tunik.

De igazabol sztem eleg meglepo lenne, ha az MS nem az Intelt valasztana, mivel jelenleg az Intelnek az alacsonyabb holeadasu (de ehhez kepest megfelelo teljesitmenyu) prociknal eleg nagy elonye van az Amd-vel szemben, bar ez meg valtozhat, viszont az Intel-MS ''puszipajtas'' viszony nem hiszem, hogy a kozeljovoben megvaltozna, bar ki tudja :) .

(#20) LordX


LordX
veterán

Szerintem a jelenlegi Xbox procija egy mobil Celeron2, csak a cache-t a méretét keveve a P3B-ként alították be.
Egyébként döntsétek el ti magatok, hogy mi ez:
http://www4.tomshardware.com/consumer/02q1/020204/images/xboxintelp31.jpg

(#21) LordX válasza LordX (#20) üzenetére


LordX
veterán

Pardon:

(#22) Den válasza Dozer (#19) üzenetére


Den
veterán

Hőleadáson agyalni nincs sok értelme.Az xbox2-ben nem mai processzor lesz, 4-5 év mulva az intel procik sem fognak, venti nélkül menni. Ami egyébként nem jelent problémát, mert mint tudjuk egy aktív hűtés is lehet halk.

www.simson4t.hu

(#23) Dozer válasza Den (#22) üzenetére


Dozer
tag

4-5 ev mulva is lesznek viszonylag alacsony hot termelo procik, ha mar az Intelnel tartunk, akkor ott van a Banias, aminek a tervezesenel az alacsony holeadas volt a cel.

(#24) Dozer válasza LordX (#21) üzenetére


Dozer
tag

Tom's Hardware-re mar eleg regota nem lehet linkelni...

(#25) LordX válasza Dozer (#24) üzenetére


LordX
veterán

Nekem sikerült...

(#26) Dozer válasza LordX (#25) üzenetére


Dozer
tag

Ja, sikerult belinkelni a logojat :). Vagy azt is mondhatnam, hogy ez egy foto a ClawHammerrol :).
Persze, ha proxy mogul netezel, vagy ha a bongeszod cache-eben benne van a kep, akkor egeszen addig jol fogja megjeleniteni, amig nem nyomsz egy refresht.

(#27) guest


guest
veterán

en latomjol a kepet, es tom oldalan kb fel eve nem jartam, söt ezzel a felhasznalonevvel meg soha, szoval cache ben sem lehet :)

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] XBox 2 AMD processzorral? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.