Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Manta


Manta
tag

Na, ezt fogom én megcsinálni, csak sokkal olcsóbban. Windows CE-ről vannak infók magyarul, vagy érthető módon angolul?

(#2) emvy


emvy
nagyúr

Vettem egy Ladát 100000-ért meg bele egy Clarion szupa-navi-szisztemet 700 ruppóért :)) hát ez így lenne az igazi.
Ki mire használná, ami megérne 700e-t?
Zene? -> Van 50e-ért profi mp3-as lejátszó,HDD-vel autóba
TV-> Tunerrel,mindenestől is 200e
PC-> Wordozni akarunk vele? Én nem.
GPS -> 100e-ért már vezet is helyettünk...
tehát ár(szumma(minden))<ár(Clarion szupa-navi-szisztem)

ja, mondjuk lehet hogy ez tud RECEGNI

while (!sleep) sheep++;

(#3) Manta válasza emvy (#2) üzenetére


Manta
tag

A 7 kilót én sem értem, akár elírás is lehetne. Nálam se egy Lexusba lenne beépítve a rendszer :). Az elgondolás meg is van, egyelőre a tápot kell kigondolni (van is fórum róla ha jól emlékszem), aztán kell olcsón egy kijelző, valahol olvastam, hogy 30-ért már van. Egy infrás trackballal jól lehetne vezérelni is. Epia alapú lenne, gondoltam egy erősítővel egybeépített változatra, rádióra se lenne szükség. Már ha meg lehetne oldani hogy egy TV/rádió tuner kártya elég jelet kapjon. Na ez az amit abszolút nem vágok, megoldható ez egy kocsiban?

(#4) emvy válasza Manta (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

A TV-t nem. A rádió megoldható minden probléma nélkül.

while (!sleep) sheep++;

(#5) Manta válasza emvy (#4) üzenetére


Manta
tag

De valami plusz jelerősítővel? Végülis a TV a kocsiban nem új fogalom, valahogy meg lehet oldani.

(#6) emvy válasza Manta (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

De a kábeltévé viszont új fogalom lenne a kocsiban, végülis lehet antennázni, avval nincs gond, de értelme sincs sok, mit nézel manapság antennával?
Esetleg parabola, mondjuk nem az ideális légellenállási szempontból...

while (!sleep) sheep++;

(#7) Manta válasza emvy (#6) üzenetére


Manta
tag

Jaaa, csak földi sugárzású adókra gondoltam. Igazából nem elsődleges szempont, de ha rádió nélküli kivitelt akarok, akkor adja magát a rádiós TV-tuner, amiben ugye ott a TV lehetősége, különösen, hogy ha már beruházok egy színes kijelzőre, akkor legyen rajta TV is. Dugóban jó az is :)
LCD-nek ezt néztem ki, állítólag 29.900 pénz: [L]http://www.overclockershideout.com/movies/lcdtv.mpg[/L]
Mindössze a felbontással van a bajom: lelóg róla a desktop, gondolom a full képernyős film is.

(#8) Manta


Manta
tag

Link helyesen: [L]https://www.overclockershideout.com/Merchant2/merchant.mv?Screen=PROD&Store_Code=o&Product_Code=5UTLT&Category_Code=DE[/L]

(#9) emvy válasza Manta (#8) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem ez tök elég.

while (!sleep) sheep++;

(#10) Manta


Manta
tag

Akkor következő kérdés :):
Te hogy oldanád meg, hogy a hangszórókimenetből négy autóhangszóró kimenet legyen, meg egy az esetleges mélynyomónak.

(#11) Manta


Manta
tag

Ez kérdés volt, tehát a végére képzeld oda ezt: ?

(#12) emvy válasza Manta (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Mármint gondolom a számítógéped hangszórókimenetét gondolod. Veszel a bótban egy autóhifis erősítőt, 10000 pénzért már lehet kapni 4 hangszórósat. A mélynyomók általában képesek leválasztani maguknak a jel mély frekvenciáit, azaz mélynyomóba be-mélynyomóból ki-erősítőbe be-ki-hangszórókba be. Ha korrekt akarsz lenni akusztikailag, akkor nem két-háromutas hangszórókat veszel, hanem veszel egy mélyközepet, azt le az ajtóba, és veszel egy magasat, azt meg az ablakba előre, a mélynyomót meg hátra. (nyilvát párat értek...). Ehhez még kelle egy keresztváltó (2-3e-ből kijön), amit az erősítő és a hangfal közé rax.

while (!sleep) sheep++;

(#13) Manta


Manta
tag

De az erősítőnek milyen bemenete van? A gépből gondolom line-outon menne ki a jel az erősítőbe, de meg kell oldani egyrészt a hangerőt (nem csak egyégesen, de hangszórónként).

(#14) Manta


Manta
tag

Nincs másrészt, csak egyrészt :) És az a hangerő volt. Nem bírok ma fogalmazni.

(#15) emvy válasza Manta (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

A hangerőt vagy szoftverből állítod, nemtudomhogyan, vagy:
1. Veszel egy potmétert, amit szépen kiteszel az előlapra, két lábára a bemenet, egyikre a kimenet, ami az erősítőhöz megy.
2. Igényesebb: kb. 2000ért veszel egy digitális hangerőszabályozót, amit ugyanígy kell bekötni, csak nincs zaja stb. szerintem jobb.
Ha gondolod élőben is segítek.

while (!sleep) sheep++;

(#16) Manta válasza emvy (#15) üzenetére


Manta
tag

Azt megköszönném, de csak később lesz aktuális, szeretném bevárni az Epia M megjelenését. Ettől függetlenül nekikezdek olyan dolgoknak, mint táp, vagy erősítő. Még friss a gondolat a fejemben, de majdnem biztos hogy meg fogom csinálni. Le kell kötnöm magam valamivel, különben megkattanok, és ez pont jó erre :)

(#17) Ploszi


Ploszi
senior tag

csak úgy óvatosan szólnék a dialógusotokhoz :D a Compaq iPaq palmokhoz van magyar fejlesztésű Aeromap GPS renszer (ez utóbbi az autóban, palmot meg ha mész, berakod a tartóba) szóval már az én régebbi iPaq-om is játszik zenét, lehe képet nézegetni, sajna videot még nem

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#18) Manta válasza Ploszi (#17) üzenetére


Manta
tag

Igen, kompletten bruttó 340000-ért, és TV, rádió, divx, dvd sehol.

(#19) Ploszi


Ploszi
senior tag

ez így van :))

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#20) Ploszi


Ploszi
senior tag

ez így van :))

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#21) Ploszi


Ploszi
senior tag

affene, ez kétszer sikeredett :D, akkor már írok tovább is, itt Debrecenben még nincsenek akkora dugók, hogy filmet érdemes legyen nézni, de a netelni lehet, az korekt lenn

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#22) Manta válasza Ploszi (#21) üzenetére


Manta
tag

Nem tudom, nekem a GSM alapú net valahogy nem szimpatikus.

(#23) Manta


Manta
tag

Most jutott eszembe: hangvezérlés! :) Ilyen is létezik már régóta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.