Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Incognito


Incognito
senior tag

Ez tetszik. Kiváncsi vagyok, hogy milyen képet csinál. Egy hosszabb usb kábel és látod mit csinál a szomszéd lány... :B

[Szerkesztve]

(#2) KrAt


KrAt
veterán

40 euró? Az nem is sok.. Egy ilyen kamcsiért... Akár biztonsági kamera is lehetne, ami működik éjjel...

(#3) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Ilyen kell nekem. :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#4) Dassler válasza Incognito (#1) üzenetére


Dassler
őstag

:C hát, nekem ahhoz nem kell kamera
Amúgy király, teccik.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#5) Out válasza Incognito (#1) üzenetére


Out
addikt

Csereljunk lakast egy hetre, biztos nem orulnel ennyire a szomszed lanynak :oD

Amugy jol hagzik ez az ejszakai uzemmod-szeruseg, az en szobamba mindig olyan sotet van akarhogy eg a villany es mindig rossz a kepe a webcamomnak, legalabbis amikor hasznalom :o)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#6) zeg


zeg
senior tag

Webcam átalakítás sötétbe:)
[link]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#7) _cirmos_ válasza zeg (#6) üzenetére


_cirmos_
őstag

ez vicces, megy a kedvencekhez. ha lesz időm meg feláldozható webcam-em megpróbálom.

(#8) Male


Male
nagyúr

Azok infra LED-ek rajta?

(#9) LKW válasza zeg (#6) üzenetére


LKW
tag

Már szerelek is. Hátha lesz belőle valami. :Y

Minden hepe után jön egy hupa

(#10) _Petya_ válasza Male (#8) üzenetére


_Petya_
őstag

Nyilvánvalóan.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#11) FTeR


FTeR
addikt

és ez is átlát a rucin, mint a sony kamera? :Y

(#12) shev7 válasza zeg (#6) üzenetére


shev7
veterán

Mielott szetszeditek a webcamotokat, teszteljetek, hogy van-e IR szuro benne. Iranyitsatok egy taviranyitot a webcamra es nyomjatok meg egy gombot. Egy feher fenynek kell megjelennie. (Erositsen meg valaki, ha ezt a fenyt latom, akkor nincs IR szuro a camben) Mostmar csak egy csomo IR led kell, es ugy tudjatok megvilagitani magatokat hogy nem hunyorogtok :) sok szerencset...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#13) zeg válasza shev7 (#12) üzenetére


zeg
senior tag

.

[Szerkesztve]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#14) Yaye válasza zeg (#6) üzenetére


Yaye
őstag

Ez nem hülyeség... Ki is próbálom egy régi vacak kis Logi Quickcamen. Annyi különbséggel, hogy nem teszek bele fekete filmet. Hátha így az extra IR-rel megturbózza egy kicsit az amúgy ratyi fényérzékenységét. A színek biztos elszállnak, de az a legkevesebb. :D

(#15) shev7 válasza zeg (#13) üzenetére


shev7
veterán

na, ennyire hulyeseget csak nem irtam? :):)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#16) Yaye válasza zeg (#6) üzenetére


Yaye
őstag

Félsiker. IR-szűrő kijött, de sötétben továbbra sem lát gyakorlatilag semmit, az ember saját hője édeskevés neki. Muszáj valami fénynek lenni, mint ahogy a linken írták is, lehetőleg hagyományos villanykörtefénynek vagy napfénynek. Ha meg ezek vannak, akkor nincs sok (gyak semmi) értelme a csak IR-érzékenységnek. Viszont a színekért (amik eddig is vacakok voltak) cserébe valamivel tényleg érzékenyebb lett, kevesebb megvilágítás mellett is használható képet ad, az eddig teljesen fekete árnyékokban is láthatók részletek.

A cikkben szereplő kamera szvsz nem igazi éjjellátó, gyakorlatilag egy tök mezei webcam amibe beleapplikáltak egy fél tucat IR LEDet és egy félrecsapható IR-szűrőt.

(#17) zeg válasza shev7 (#15) üzenetére


zeg
senior tag

Azért tettem be a linket nehogy valaki az állát keresse ettől a geniustól, a leggagyibb sweexből is lehet baglyos kamerát csinálni. Az ebayen tucatszámra vannak az ilyen webcamek melyek a ledek számában versenyeznek, és nem a genius/kye az első aki ebben a kategóriában ilyesmit csinál. Ez volt a hozzászólásban.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#18) Yaye válasza Yaye (#16) üzenetére


Yaye
őstag

A javulás mindazonáltal nem látványos, főleg valószínűleg azért mert fénycsöves lámpám van. Körtés asztali lámpám nincs is. Úgyhogy szűrő vissza :DDD

(#19) zeg válasza Yaye (#16) üzenetére


zeg
senior tag

Valszeg egy érzékenyebb kamerával(Philips840, logitech4000) jobb eredményeket lehetne elérni.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#20) Yaye válasza zeg (#19) üzenetére


Yaye
őstag

Hát, egy jó, érzékeny kamerát alighanem nem barmolnék szét ilyen könnyű szívvel :)
Végül mégis kint hagytam a szűrőt. Csináltam pár összehasonlító képet és a különbség helyenként látványos. Attól függ, a kamerát kezelő progi mennyire próbálja kompenzálni a sötétet. Minél kevésbé, annál nagyobb a különbség a szűrőnélküli változat javára. MSN-ben pl nem annyira látványos. Ha csak simán kattintok két képet a képolvasó- és fényképezőgép-varázslóval, ott igen jelentős a differencia.

(#21) nemtommi


nemtommi
senior tag

ApolloMultimedia AC-509 kamerám van, kb. 3k-ba került.
Megcsináltam az átalakítást és félelmetes az IR képe.
Anyám meglát, infarktust fog kapni :B

(#22) shev7 válasza Yaye (#20) üzenetére


shev7
veterán

Arra gondoltal, hogy sima lampa helyett ilyenkor megprobalhatnad megvilagitani magad infrareflektorral? A Conradban lattam 2,5k-ert. Nem vilagit pofan a lampa, de megis jo kep van a webcamon.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#23) Akheron válasza shev7 (#22) üzenetére


Akheron
senior tag

[link]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#24) VINIKOR válasza Yaye (#20) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Mellyek azok az érzékenyebb kamerák? Tipus szerint. Vásárlás elött állok, ezért érdekelne.

Miért nem linkeltek be a megbuherált kamerák álltal készített képeből? Főleg az MSN alatti képek érdekelnének.

Csá!

(#25) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Valaki linkelne be képeket?

Aláírás

(#26) kapcs-ford válasza kapcs-ford (#25) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Szétkaptam 2 kamerát de egyikben sem találom az IR filtert. Csak alapka van meg a lencse.. :F

Aláírás

(#27) HXY válasza VINIKOR (#24) üzenetére


HXY
addikt

úgy hallottam, hogy a Discovery Channel-es kamerák nagyon a toppon vannak :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.