Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Mennyi minden új dolgot gyárt ez a Terratec... :) Az árat egy kicsit sokallom!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) erdoke válasza engusz (#1) üzenetére


erdoke
titán

70e Ft. Innovatek 80 fölött kezdődik, és az indulószett még nem tartalmaz GPU hűtést. Ha a teszteredmények jók lesznek, én az AJÁNLOTT kategóriába teszem.:)

A legjobb aláírás a héten

(#3) Keitaro válasza erdoke (#2) üzenetére


Keitaro
addikt

Huhh... azt hiszem marad a Zalmann Heatpipe VGA-ra és SB II procira elképzelés a fejemben :)

(#4) hunluigi


hunluigi
senior tag

Mondhatni HORROR az ára. kezdetek óta szemezek a vízhűtéssel de csaknem akarnak az árak lejebb menni. Pedig szerintem semmi olyan technológia nincs a dologban ami ezt az aranyárban mérést indokoltá tenné. A házilag eszkábált rendszerek pedig nem esztétikusak és szerintem nem is megbízhatóak

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Jo lett volna ha a gyarto kozol valami teszteredmenyt a termekerol, mert igy megvenni latatlanban egy kicsit meredek.

(#6) Vitus válasza twollah (#5) üzenetére


Vitus
őstag

De ha jól látom adnak hozzá vizet is. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) Gboy


Gboy
csendes tag

én is gondolkodtam már vízhűtésen, de az ár tényleg nagyon gáz (vagy víz?)

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#8) hunluigi válasza Vitus (#6) üzenetére


hunluigi
senior tag

Az nem víz hanem fagyálló!!! :DDD Annyira jó a rendszer hatásfoka, ha nem töltenéd bele szétfagyna az egész :DD

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#9) Vitus válasza hunluigi (#8) üzenetére


Vitus
őstag

muhahahaha :D :D :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#10) engusz válasza erdoke (#2) üzenetére


engusz
veterán

A modding kiállításon az egyik kollégának Innovatek rendszere volt. Úgy, hogy külföldről rendelte volt 300 Euro. Azaz 80e Ft. Ha lehetne nálunk kapni valószínüleg olcsóbb lenne. Ugyanígy a Terratec-kel. De szvsz sok a 70e Ft is csak a hűtésre!!!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) _George


_George
senior tag

hát nem rossz , bár nekem a blokkok kicsinek tűnnek, de nem értek a vízhűtésekhez...

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#12) eper-fa


eper-fa
aktív tag

basszus rohadt rég elkezdtem egy vízhűtést, egész jól is állok, de csak nem akar elkészülni... egészen pontosan fél éve hozzá sem nyúltam. de ha arra gondolok, h én pár ezer forintot költöttem rá, és tul. képp. minden megvan ami kell, már csak csinálni kéne... asszem a szünetben nekiülök.

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#13) turho


turho
őstag

Kicsinek tűnik a rendszer, különösen a visszahűtő rész. megnézném, mikor hűt le normálisan egy FX vagy Radeon GPU-t, + egy P4 3.2-őt...

(#14) marcee válasza _George (#11) üzenetére


marcee
addikt

...nekem meg a radiátor, bár én se.

\m/

(#15) anulu


anulu
félisten

Hogyha jól láttam, akkor ennek ''normál'' hűtős kapocsa van, nem a 4 furatba kell becsavarozni. Ez rendkívül pozitív, mert pl az én lapomon sincs 4 lyukacska a proc körül :( NF7 v1.0.

Az ára magas, viszont, amennyire ismerem a TerraTec cuccokat, ez lenne az első és egyetlen vízhűtés, amit be mernék rakni a gépembe. Amúgy nagyon félek a víztől a gépben... :( Ha fele ennyíbe kerülne, még meg is venném.

Némi hőmérséklet teszteredmény nem ártott volna. Szerintetek egy 2100MHz-re felhúzott 1700+ XP + Radeon9600 PRO párost le tud hűteni? A proci max terhelés mellett 52-54°C Spire WhisperRock IV-el...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) Ploszi


Ploszi
senior tag

szóval ez 1 eheim pumpa, na meg Innova single radiátor, a többit nem látom jól. nekem csak a procihoz van dualradi-m és kell is hozzá. szóval drága is, kicsi is. szerintem ha vki 70E körül áldoz vízhűtésre, válogassa össze magának az alkatrészeket :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#17) Ploszi


Ploszi
senior tag

hűtőteljesítményről meg a kövi:2.1XP 2300MHz-en full terhelésnél 46 fok, 1.7V-on, Zalman blokk, Innova dualradi, Eheim pumpa :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#18) Ploszi


Ploszi
senior tag

na alaposan megnézva, a proci és VGA blokk is Innova, sőt a kiegyenlítő tartály is :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#19) current válasza Ploszi (#18) üzenetére


current
tag

He-he... én most csináltattam vízhűtést, procit, videókártyát is hűti... egy elsős egyetemista srác csinálta 40e-ért... és profin megy, 2.8 GHz-en 32 °C-os a processzor, a hangjáról nem tudok mit írni, mert nincs... :))

(#20) marcee válasza current (#19) üzenetére


marcee
addikt

Milyen proci?
Mert ha pénégy háromkettes hátés, akkó' nem nagy cucc :D

\m/

(#21) dr.Mura


dr.Mura
tag

Szerintem ez egy kicsit sok azért, amit beleraknak. Az Innovatek cuccok tényleg nagyon jók, de én egy ennél jobb szettet vettem 50 ?-vel olcsóbban, és akkor még rajta is volt az ÁFA.

Nekem az a véleményem, hogy 250 ?-ért már meg lehet kapni a legjobb, dual radiátoros, Innovatek 3.0 procmagos rendszert is 1048-as Eheim pumpával, ahhoz még pár ? egy akármilyen GPU blokk és akkor az ember a következő nagyobb proc-generációig el van látva hűtéssel.

C8H10N4O2

(#22) Ploszi válasza current (#19) üzenetére


Ploszi
senior tag

az enyémet én magam raktam össze, igaz hogy gyári cuccokból, de ez így jó. tudom, milyen hibái lehetnek és igen bőséges tartalékai vannak :) a hőmérséklet meg egálban van, mert az XP-m ilyen terhelés mellett 100W fölött disszipál :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#23) eddie303 válasza anulu (#15) üzenetére


eddie303
őstag

Off
anulu, Te tudom, hogy AMD-s vagy, légyszi nézd meg a topicomat a CPU kategóriában az 1300-as XP-rõl! Köszi elõre is.
On

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#24) eddie303 válasza eddie303 (#23) üzenetére


eddie303
őstag

Off.
Bocsánat, reggel van, szédült vagyok
1300-as Duron :(
On.

Linux.... The choice of a GNU generation.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.