Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Visszatér a DVD-RAM? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2) anulu


anulu
félisten

Pedig az ára nagyon érdekelne, mert akarok vmi DVD+/-/RAM-ot venni, és a Hitachi DVD-ROM-om nagyon bevált, úgyhogy maradnék a márkánál :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) qayxc


qayxc
csendes tag

Már kezdtem örülni, hogy valamelyik szabvány végleg eltűnik... aztán tessék! Mikor lehet már DVD írót venni??? Ha veszek egyet, biztos, hogy az fog később kihalni!

Nem én voltam, ott szalad!

(#4) Xmas


Xmas
tag

Ez - mondhatni - várható volt. Elvégre, ha valaki az eddig elterjedteken túl is támogat formátumokat, akkor az a kompatibilitás jegyében hasíthat magának nagyobb szeletet a piacból.

(#5) Egon


Egon
nagyúr

Egy fecske nem csinál nyarat...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6) twollah válasza Egon (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Ki tudja.
Akinek halálhírét keltik az sokáig él.

(#7) Sanya


Sanya
nagyúr

még csinálni kellene 2-3 formátumot, hogy teljes legyen a zűrzavar...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) Male


Male
nagyúr

Azért a DVD-RAMnak van néhány előnye: pl kapható 9.4 Gbyte-os is, ellentétben a + és - os DVDvel (ott 4.7-es a legnagyobb). Szerintem teljesen árfüggő, hogy marad e a DVD-RAM, mert pillanatnyilag 1000 Ft alatt nem lehet kapni DVD+R-t és DVD-R-t, márpedig így ezek nem érik meg ( 6 CD fér rá, és 166 Ft-nál jóval olcsóbbak az írható CD-k), az egyetlen előnyük, hogy DVD lejátszóban lehet használni. Ha viszont a DVD-RAM-ot is 1000 Ft körüli áron adják, akkormár sokkal jobban megéri használni, mint a CD-ket.

(#9) jerry311


jerry311
nagyúr

Van olvasó ami mindent olvas. és ráadásul mindent jól és gyorsan:
Toshiba SD-M1612, újabb toshibákat nem tudom, de ez mindent olvas!!
Tesztgyőztes mindenhol ahol tesztelték :))

(#10) jerry311


jerry311
nagyúr

UI: ki tuggya mikor lesz ilyen magyarországon???

(#11) Egon válasza twollah (#6) üzenetére


Egon
nagyúr

:))

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Cefa


Cefa
senior tag

Melyik ma a legelterjedtebb formátum?

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#13) Egon válasza Cefa (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Attól függ, milyen területen... Összességében a ''mínuszos'', szvsz...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14) nap


nap
addikt

Ez egy eleg jo huzas szerintem. Habar nem hasznalok dvd-t, azert tetszik az otlet.
Mar csak az evd-t kellene tamogatnia, es akkor tenyleg lefedne a teljes palettat. :P

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15) onlyone


onlyone
csendes tag

Megjegyzés a DVD-RAM egy fasza formátum, sok szempontból előnyösebb mint a másik 2 szabvány viszont míg azok egymással konkurálnak ugyanazon területen ez lejesen másra való ! A DVD-R és DVD+R formátumokra filmeket illik írni főként kompatibilítás szempontjából is arra termettek, de pl. 1GB-nál kisebb mennyiségű adatot nem lehet rájuk írni, és nem tudjátok úgysem használni az -RW, +RW szabványokat mint a CD esetében, hogy mindig hozzáírtok, mert nem szeressék a multisession-t, ... ellenben a -RAM kimondottan adatmentési célokra termett, és ha mondjuk rendszeresen akarsz írni törölni egy olyan médiára ami nem száll el mint a winya akkor ez e legjobbb megoldás, nem is beszélve arról, hogy az adatbiztonsága, és a seektime-ok jobbak mindegyik DVD szabványál írni meg a drag'n'drop módszerrel lehet simán rájuk. Az sem lebecsülendő, hogy csak ilyen fajtából van 9,6GB-os lemez. Az LG drive-oknak van egy szépségibája, csak a 4,7GB-os RAM lemezeket támogatják és abból is csak azokat amit ki lehet venni a tokjukból, .. szal ez csak papíron néz ki jól :( A másik két szabvány tekintve szerintem nem lesz győztes, de mindkettő jól lhasználható, emiatt nemkell teketóriázni az íróvásárlás miatt, úgysem fogja senki kifizetni a mindent támogató írók felárát.

(#16) keopsz válasza onlyone (#15) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

én most vettem egy panasonic multidrive-ot (9571-cyy), elég jutányosan, bár vmiért nem igazán sikerült még 1x-esen sem írni rá. :)) ), 2x-esen dvd-r-t ír, 1x-esen -rw-t, 12x-esen cd-t, cd-rw-t pedig 8x-osan.. és még dvd-audio-t is olvas, a többi formátum mellett.. a seek time ugyan nem a legjobb, a csak dvd-ram-író panák (d311) 2/3 ennyit tudnak, de kibírható. (noha valszeg túladok rajta az egyszeresen-sem-tudok-írni-rendesen para miatt :( )

''Az LG drive-oknak van egy szépségibája, csak a 4,7GB-os RAM lemezeket támogatják''

ez elég furán hangzik, lévén a 9.4-es lemez az egy két oldalas 4.7-es..

bár van itt a polcon tokból kivehető 2.6-os tdk disk-em.. mondjuk 4.7-es (egyoldalú) lemezt még nem láttam sehol..

cantante di sampietrini

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Visszatér a DVD-RAM? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.