Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

A cikk NEM alkalmas arra, hogy megállapítsuk belőle, hogy érdemes-e beruházni a KT333-ba, ugyanis könnyen előfordulhat, hogy az itt tesztelt KT333 meg sem jelenik, vagy az is, hogy a tervezett KT333A chipset jelenik meg KT333 néven (max. 166 MHz FSB-vel, 8X AGP-vel, UDMA133-as és USB 2.0-ás déli híddal, stb.), ami lényegesen befolyásolja a dolgokat.

prohardver vendég

(#2) Charlie Gordon


Charlie Gordon
aktív tag

Kéne egy átfogó teszt, mondjuk a KT133A-hoz viszonyítani a KT266A, KT333A, SIS735, SIS745-öt, mert általában csak az azonos chipkészletű, különböző gyártmányú összehasonlításokkal találkozni. (Jöhetnek a linkek cáfolatként) Nekem tökmindegy, hogy ABIT, ASUS, Epox, MSI vagy SOLTEK , lényeg hogy stabil legyen, a csicsák meg a tuning kevéssé szempont.

(#3) LordX válasza guest (#1) üzenetére


LordX
veterán

Na, az szerintem egy hoax lesz, én is hallottam.

(#4) guest


guest
veterán

Charlie Gordon! Tényleg jó volna látni egy korrekt összehasonlítást az általad nevezett chipsetek között, nem pedig az azonos chipsetekkel szerelt alaplapok közötti minimális különbségeket cifrázni. Fajtánként elég lenne mondjuk 2 alaplap, az egyik tuningra való, a másik meg minél egyszerűbben és problémamentesebben beállítható. Továbbá a KT133A és a SiS735 chipsetekre olcsó (Duron) procit tegyenek, viszonylag szerény SDR SDRAM-mal (128 MByte/133 MHz), és olcsó grafikus kártyával (Radeon32, GeForce2MX), a dögösebb chipsetekre (KT266A, KT333A, SiS745) pedig legalább egy XP2000+-t, 512 MByte DDR SDRAM-mal, és a jelenleg vehető legjobb ATi és nVIDIA grafikus kártyákkal (Radeon 8500, GeForce4?). Szerintem ez már így is elég sok munka lenne...

prohardver vendég

(#5) Charlie Gordon válasza guest (#4) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Szerintem meg minden chipsetet azonos procival kéne mérni (1000-es duron vagy XP1500+), kizárólag a memóriát cserélgetni arra, amit a chipset még kezelni tud. Így a tényleges teljesítménykülönbség látszódna közöttük.

(#6) guest


guest
veterán

Szerintem aki egy olcsó gépet akar összerakni, azt nem az érdekli, hogy az olcsó chipset-es alaplapja mit tudna produkálni egy aránytalanul drága grafikus kártyával (procival, memóriával), hanem hogy az olcsó kategórián belül milyen teljesítményre számíthat, illetve, hogy azon belül számára hol van az optimum.

Hasonlóan, aki egy legdrágább Radeonnal, vagy GeForce-szal tervezi a jövőjét, azt érthetően nem az érdekli, hogy egy nevetséges 1 GHz-es procival, meg kicsi és lassú RAM-mal (HDD-vel, stb.) mit produkál a lapja.

prohardver vendég

(#7) Charlie Gordon válasza guest (#6) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Ebben teljesen igazad van, de én arra vagyok kíváncsi, hogy a különböző chipsetek és memóriatípusok teljesítménye hogyan viszonyul egymáshoz. Egyik helyen azt olvasni, hogy egy ''jól eltalált'' KT133A SDR-es konfig ''kenterbe veri'' a KT266A DDR-es rendszert, máshol meg hogy a DDR komoly többletet nyújt. Szóval mennyiben parasztvakítás ez a chipset-mizéria ? Egyszerűbben : vegyek-e egy olcsóbb procit+drágább alaplapot drágább memóriával, vagy egy olcsó alaplap+olcsóbb memória+bika proci a nyerő ?

(#8) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Jól összehasonlították önmagával... :DD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9) guest


guest
veterán

Ja, ha ez érdekel (:-)...

Applikációtól függ, de a következőket elárulhatom:
1.) Az árától eltekintve az SDR-es KT133A nem veri kenterbe semmiben sem a DDR-es KT266A-t.
2.) Memória faló alkalmazásoknál, úgy mint 3D gyorsítás nélküli, vagy renyhe 3D gyorsítással bíró 3D játékoknál (lásd Delta Force sorozat), videó tömörítő és rippelő programoknál (pl. FairUse), szervereknél, illetve egyszerre több nagy program futtatásánál (pl. video kódolás, _plusz_ Quake3 a neten) tipikusan 20-30 százalék nyereség is fakad a DDR SDRAM használatából.
3.) A KT266A-hoz általában jobb HDD vezérlő és hangvezérlő is jár (újabb a déli híd is).

Persze, ha valaki csak olyan programokat futtat, amelyek csak kevés adatot igényelnek az operatív RAM-ból, ott nem várható lényeges különbség. Ott több haszna lehet, ha gyorsabb procit veszünk.

Ha mostanság 25 eFt többlet pénzt szeretnénk okosan elkölteni, akkor vehetünk pl.
- Duron 1000 helyett XP 1600+ procit, ami bő másfélszeres gyorsulást eredményez videó átkódolásnál (de alig hoz valamit a 3D kártya által limitált játékoknál), vagy vehetünk
- 512 MB SDR SDRAM helyett DDR-t, ami 20-30 százalék javulást eredményez a fentebb említett esetekben, de előfordulhat, hogy egyes programok még 5 százalékot sem gyorsulnak, vagy vehetünk
- A SiS735 (ECS K75SA...) helyett KT266A chipset-es alaplapot, amely többnyire gyorsabb is néhány százalékkal, de ami a lényeg: hasonlíthatatlanul megbízhatóbb gépeket lehet vele összerakni.

prohardver vendég

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.