Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] VIA-S3 DeltaChrome bemutató az IDF-en (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Nagyon ígéretesnek tűnik a kicsike!
Első VGA-m egy S3 Trio 3D 4 MB volt. Aztán vettem egy Savage3D 8 MB-ot, majd egy TV kimenetes Savage4 szintén 8 MB-ost. Akkor, abban az árban nekem nagyon jó volt. Remélem, hogy ezek az új S3 kártyák is tudnak valamiféle alternatívát hozni!
Csak írjanak hozzá bugmentes, normális drivert!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) Fr4G


Fr4G
aktív tag

OFF
Hé, mi ez az indexes bigyó itt?
ON

(#3) Pupák


Pupák
tag

Állítólag az uj S3 alacsony ára miatt nagyon felkapott lesz

Az interneten megjelent az uj fenyegetési forma neve: P.U.P.Á.K. mindenki óvakodjon tőle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#4) Stitch


Stitch
őstag

Hát a képen, még csak nem is BGA tokozású ramok vannak...

(#5) engusz válasza Pupák (#3) üzenetére


engusz
veterán

Mindíg olcsóbbak (és lasabbak is) voltak a társaiknál...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#6) Pupák


Pupák
tag

Lehet hogy az S3 valami ujdonságot akar előhozni szerintem a tnt2 vel lesz egy szinten talán (de szar)

Az interneten megjelent az uj fenyegetési forma neve: P.U.P.Á.K. mindenki óvakodjon tőle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#7) engusz válasza Pupák (#6) üzenetére


engusz
veterán

Bocs, hogy ezt mondom... ...,de el vagy tévedve! :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) Pupák


Pupák
tag

tudom hogy tévedek csak vicc volt nem akartam legányolni az S3 kártyát mert ők voltak a nagy hódítók a PCI-os világban és remélem most is

Az interneten megjelent az uj fenyegetési forma neve: P.U.P.Á.K. mindenki óvakodjon tőle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#9) engusz válasza Pupák (#8) üzenetére


engusz
veterán

Én inkább reménykedek és várom, hogy normális kártya legyen! Azt mondjuk nem hiszem, hogy átveszi majd a vezetést, de ütős kártya lehet még belőle!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) sebela


sebela
aktív tag

Akkor is a 2 GPU-s karesz marad a nyerő...


Szerintem középkategóriában lehet nagyon jó és olcsó alternatíva (legalábbis remélem, hogy az lesz).

:DDD)


Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#11) engusz válasza sebela (#10) üzenetére


engusz
veterán

Az még nem csak papíron létezik? :F
Viszont nekem úgy tűnik, hogy az S3-nak (VIA-nak?) már van működőképes darabja!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) Yutani


Yutani
nagyúr

Én azt szeretném, ha végre már a GF4 Ti családot igazán felváltó kártya jönne, és nem feltétlenül az nVidiától. A felette lévő kategóriák túl drágák, az alatta lévők meg gyengék...

Ha a DeltaChrome erre a piaci pozícióra törne be sikeresen, akor még valszeg vennék magamnak egyet én is.

#tarcsad

(#13) bdav válasza engusz (#11) üzenetére


bdav
őstag

lehet hogy ezzel a képpel csak ijesztgetik a ''nagyokat'' (föleg az nV-t :P)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#14) engusz válasza bdav (#13) üzenetére


engusz
veterán

Hááát. A DeltaChrome fejlesztése elég régen kezdődött. Remélem a driverekkel együtt! ;]
Majd az első pár teszt után okosabbak leszünk!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) bdav válasza engusz (#14) üzenetére


bdav
őstag

ez igy van. télleg régota fejlesztik már (relativ).

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#16) engusz válasza bdav (#15) üzenetére


engusz
veterán

Pont annyi ideje, hogy legyen egy jól működő (viszonylag) bugmentes kártyájuk! Vagy akár több is! Talán már a sorozatgyártásra is megérett! Remélem, hogy mihamarabb lesz belőle valami! S3 POWAA! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) bdav válasza engusz (#16) üzenetére


bdav
őstag

asszem épitek majd egy full via-s gépet valamikor :D)

S3 powa!

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#18) engusz válasza bdav (#17) üzenetére


engusz
veterán

Hát ebből a procin kívül minden jöhet! :DDD

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) koxminator


koxminator
senior tag

egy kis részletesebb technikai leírás az S3 új üdvöskéiről a www.techreport.com-on

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#20) sebela válasza engusz (#18) üzenetére


sebela
aktív tag

De a proci szigorúan AMD legyen!!!:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#21) Elrood válasza bdav (#17) üzenetére


Elrood
őstag

VIA EPIA alaplap?:) Azon tényleg minden VIA:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#22) engusz


engusz
veterán

;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) sebela válasza engusz (#22) üzenetére


sebela
aktív tag

Legalább van egy kis fantátia a nevekben...

nitro...
egész jól hangzik:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#24) Elrood


Elrood
őstag

Remékem az S3 nem fog driver csíthez fordulni:).
Egyébként szerintem a Xabre is igéretesnek hangzik.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#25) rudi válasza engusz (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Már van 2 chipes DX9es VGA. Igaz nem S3 hanem sis/XGI. 15én mutatták be; van itt egy topic róla.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) engusz válasza sebela (#23) üzenetére


engusz
veterán

Lesz egy külön kapcsoló kivezetve a ház elejére! (Mint a komolyabb ventiknél!)
Ha átkapcsolod 1-es állásba akkor befecskendezi a nitro-t a kártya belselyébe. Persze ilyen digitális formában! :DDD

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) engusz válasza rudi (#25) üzenetére


engusz
veterán

Kép? Teszt? Cikk? Akármilyen forrás?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#28) bdav válasza engusz (#27) üzenetére


bdav
őstag

csak specifikáciok. ''hudenagyon jo lesz egyszer'' kategoria :))

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#29) engusz válasza bdav (#28) üzenetére


engusz
veterán

A #11. hozzászólásomban erre gondoltam. :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) sebela válasza engusz (#26) üzenetére


sebela
aktív tag

Nitro módban kb 30 mp-re megugrik a teljesítmény( UT2003 normál mód 100FPS->nitro mód 130-150FPS [nem biztos, hogy ennyi a hasamra csaptam])

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#31) engusz válasza sebela (#30) üzenetére


engusz
veterán

És ez még csak a kapcsoló 1-es állása volt! ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) sebela válasza engusz (#31) üzenetére


sebela
aktív tag

ja tényleg!
2-es mód:

über-f*sza nitró mód

250FPS :DDD

És mindezt 10000 pénzért:DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#33) engusz válasza sebela (#32) üzenetére


engusz
veterán

De ez már csak 15 másodpercig hat. :) És kell legolább fél óra feltöltési idő. Addig csak 2D-t tud szolgáltatni.

Lehet, hogy ezzel a sok okossággal, amit így előre kitalálunk már az S3 fejlesztői között lennék? :DDD

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#34) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Mit lehet tudni az S3 hosszabb távú terveiről? Mert ha lesz DeltaChrome 2, 3, akkor előbb-utóbb még akkor is elfogadható drivert csinál(hat)nak, hogyha eleinte rosszat, a drivertől jobban félek, mint a kártyától. Gondolom a METAL az már kimarad ebből.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#35) engusz válasza CYBERIA (#34) üzenetére


engusz
veterán

Nem lehet tudni. Mindenesetre van benne elég új technológia. Mondjuk ezekből lehet válogatni, hogy melyik hasznos és melyik nem! Az például, hogy 2D-ben szebb és élesebb képet ad, az egy jó pont! De majd úgy is meglátjuk! Szó szerint...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) sebela válasza engusz (#33) üzenetére


sebela
aktív tag

Lehet, hogy meg is lehetne csinálni...

órajelek pár másodpercre felugranak (pl megórajel 300->600->1500 :DDD)

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#37) nap


nap
addikt

Remelem lesz annyira sikeres, mint anno a virge sorozat volt.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#38) engusz válasza sebela (#36) üzenetére


engusz
veterán

De. És akkor jönnének szép lassan a kósza hírek, hogy az user-nek nem jól szellőzött háza volt és a gyári borda+venti nem tudta állni a sarat. A kártya elfüstölt. Ez végülis akkor nem lenne gáz, ha 10e Ft lenne... :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) sebela válasza engusz (#38) üzenetére


sebela
aktív tag

Ezért kell a töltődési idő (hűlési idő) és ezért hat csak pár másodpercig :DDD

Ha követnélek egészen hazáig, megtartanál?

(#40) bdav válasza CYBERIA (#34) üzenetére


bdav
őstag

sztem a hosszabb távú tervek függnek ennek a cuccnak a sikerétöl. És remélem nem DC 2, 3 lesz hanem pl. GammaChrome, OmegaChrome, stb... :D

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#41) engusz válasza sebela (#39) üzenetére


engusz
veterán

Igen, majd mondjuk LAN partyn azt fogom fél szemmel figyelni a nagy jéték közben, hogy megfelelő hőmérsékletre hűlt-e a kártyám! :DDD

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#42) rudi válasza engusz (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Eddig nemsok (majd ma este keresek) itt a topic, ott a linkek:

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=23915[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) engusz válasza rudi (#42) üzenetére


engusz
veterán

Ez még mindíg csak elmélet. Nekem hasonló kép kellene róla, mint az az új S3-as kártyáról volt az IDF-ről! Azt ''láttam'' és ennyi elég is volt a meggyőzésemre, hogy később meg fog jelenni. Ellenben az XGI kártyáról a logón és a specifikáción kívül semmit sem tudok/tudunk.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) Keitaro


Keitaro
addikt

Akit érdekel tényleg nézze meg a Techriportot, mert pontosabb. Le van írva pl, hogy órajeleknél 275-re és 315-re kell számítani, van 4 pipelineos változat, a memóriavezérlőnek vannak hátrányai, mert egybe használja azt a 128bitjét amije van (hát ez a 128bit visszaüthet neki...)
Mindenesetre bizakodóan várom, az árcetlivel együtt :)
Az itteni képen egyébként a 4 layeres PCB-n lévő 275-s változat van a 315-s 6 layeresen van, durvábban néz ki, és BGA memóriák vannak rajta. Tényleg olvassátok el, érdemes.

(#45) Jaq


Jaq
tag

Hat orulnek, ha ilyen kartyat akarnek legkozelebb vasarolni, mert telleg jo kis dx9 stuff lenne... de ahhoz legyen legalabb 15-20%-al olcsobb mint egy 5600, es teljesitmenyben ugyanannyival nyujtson tobbet :)

(#46) Keitaro válasza Jaq (#45) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát... 5600-ashoz hasonlítva biztos teljesítve lesz a teljesítménybeli kérésed többszöröse is :)

(#47) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Legalább ezután az Ati és az NVidia is kevesbé herélt alsókategóriás kártyákkal fog minket elkápráztatni...
:U

Utánam a kondenzcsik!

(#48) fanatic


fanatic
aktív tag

Nem high-end, de azért jó! Ha az ára is olyan barátságos lesz, mint a tudása, akkor nálam nyerő!

Mi az? -Kicsi,zöld és háromszög alakú??? -Kicsi zöld háromszög :D

(#49) simonzé


simonzé
addikt

A jó öreg S3 nem hagy cserben bennünket. Ár/teljesítmény bajnokot adnak a kezünkbe!

Szerintem a Sis lesz az ellenfelük, nem az Ati/NVidia duó.

I don't fit in. I fit out.

(#50) Keitaro válasza simonzé (#49) üzenetére


Keitaro
addikt

Remélem úgy lesz. De méginkább remélem, hogy megtanultak drivert írni az évek alatt. Hajrá S3

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] VIA-S3 DeltaChrome bemutató az IDF-en (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.