Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


''Versenyelőny lehet az azonnali információ''

Nem szeretnék ''flamewar''-t kirobbantani, de valósággal irritál amikor az újságírók meg a politikusok ontják magukból az ehhez hasonló jól csengő szlogeneket, közben meg el sem lehet helyezkedni informatikusi végzettséggel.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#3) Loha


Loha
veterán

Mi az a [i]valósidejű adattárház[/i]?
Az internet nem az? :)
Én sem értem a cikket...
Az információ mindig is fontos volt...

(#4) Loha


Loha
veterán

Ez kb olyan hír, mintha azt mondanám, hogy aki többet tanul az többet fog tudni... :))

(#5) KEndre válasza Loha (#3) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Válasz a kérdésedre (berakom a hírbe is):

Az adattárház megoldások a hagyományos, gyenge hatékonyságú információs folyamatot alakítják át gyökeresen az alábbi elvek szerint:

- a különböző forrásokból (számlázó rendszer, integrált vállalatirányítási rendszer, Excel stb.) származó adatok rendszeres időközönként leválogatásra és betöltésre kerülnek egy központi adatbázisba,
- az alapadatok az üzleti elemzési szempontoknak megfelelően feldolgozásra kerülnek,
- az adatok egy helyen, az üzleti gondolkodásnak megfelelő új struktúrában kerülnek eltárolásra,
- az adatok on-line elérhetővé válnak a vezetők és elemzők számára,
az elemzéshez szükséges funkciókat standard elemző eszközök vagy egyedi alkalmazások biztosítják.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#6) Loha válasza KEndre (#5) üzenetére


Loha
veterán

Köszi, most már csak homályos... :))

(#7) KEndre válasza Loha (#4) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Védeném még a címet. Mondanám, hogy aki többet tanul, az nem nem biztos, hogy többet fog tudni. Aki többet tanul, az valszeg többet fog tudni. Versenyelőny lehet az azonnali információ. Nem biztos, hogy versenyelőny az azonnali információ. Lehet biztos és bizonytalan információ. Versenyhátrányt okozhat egy fals információ. Minden információt elemezni kell. <B>Versenyelőny lehet az alaposan elemzett információ. Azt hiszem ez a jó cím. A kifogásolt címet a HP közleményéből vettem. Attól még engem kell kritizálni. Tanulóképes vagyok. Nem vagyok érzékeny a kritikára. Ha jogos, elfogadom. Javítom a címet.

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#9) KEndre válasza Loha (#6) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Loha, mi homályos abban, hogy adatokat összetolnak és valahogy csoportosítanak a górénak. Mindezt jó drágán és tudományosan.
Ahhhh.... ;]

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#10) KEndre válasza Kalandor (#8) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

Egyedileg rád szabják, tanácsadókat szabadítanak rád, jó drága, de lehet, hogy jó. Kalandor, próbáld ki! :P

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#12) KEndre válasza Kalandor (#11) üzenetére


KEndre
HÁZIGAZDA

A tanácsadó csak bónusz (fícsör) a HP-ajánlatban, nem szériatartozék. ;]

E.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#13) Hactor válasza KEndre (#12) üzenetére


Hactor
csendes tag

A tanácsadó nem bónusz, hanem ficsör. Minden adattárház megoldást testre kell szabni, ezért minden esetben szükség van helyzetfelmérésre és tanácsadói tevékenységre, ezt nem lehet megúszni, még ha a sajtóközlemény ezt is sugallja.

A versenyelőnyről meg annyit, hogy egy sima adattárház megoldás stratégia, azaz hosszú távú döntéseket meghozatalát támogatja. Ez azért van, mert a hagyományos adattárházakat naponta vagy hetente frissítik friss adatokkal, tehát nem áll rendelkezésre minden adat a döntés meghozatalakor.

A valós idejű adattárházat folyamatosan töltik, ezért alkalmas azonnal felmerülő eseményekre való reagálásra, persze ezenkívül tudja azt is, amit a hagyományos adattárház. A versenyelőny ott jelentkezik, hogy az adattárházba sok rendszer adata kerül egyszerre be és minden fontos esemény azonnal elérehető és összefüggéseiben is elérhető. Tehát elvileg minden fontos eseményre azonnal lehet reagálni (egy ilyen használható pl bankkártyacsalás-detektálásra, betörésdetektálásra, stb.).


[Szerkesztve]

(#14) Goose-T válasza Loha (#4) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez informatika, nem számítástechnika. Nem a hírrel van baj, csak te nem érted.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.