Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Védett Intel processzorok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Adi


Adi
senior tag

Ez teljesen olyan, mint az MMX volt anno. :( Más procik ezt már régen tudták (pl. SPARC), csak nem kerítettek ekkora feneket a dolognak.

ldm start-reconf primary

(#2) Surranó


Surranó
aktív tag

Tud valaki egy jó olvasmányt az NXről? (pl itt a PH!-n, csak lusta vagyok keresni :B)
Konkrétan az érdekel, hogy hogyan is műx. Az alkalmazásokba kell beírni, h mely területekre kérek védelmet, vagy mondjuk a kernel minden malloc() kérésre automatikusan ráizgul?

(#3) Surranó válasza Adi (#1) üzenetére


Surranó
aktív tag

Haha! Volt szerencsém egy olyan Sparchoz (tán UltraSparc II Enterprise), ami 168MHz-es (hogy miért pont annyi...) létére tudott 64bites oprencert futtatni. Azt nemtom, hogy mennyire volt natív, de a CPU-nak volt 32- meg 64-bites módja. Sajnos kiderült, hogy a 200MHz alatti változatokban (hehe) valami bug van, ami segítségével lefagy 64 biten, úgyhogy egy gyors próba után (jéééé megy) inkább 32 biten hajtottuk nagyüzemben.

(#4) X-COM válasza Adi (#1) üzenetére


X-COM
nagyúr

ez a tömegeknek szól, a sparc meg nem

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#5) Versus


Versus
senior tag

Ja és SpeedStep is lesz a ''J''-s procikban.

Premium Vintage

(#6) polika


polika
senior tag

Ezek a hüje PR hírek minek kellenek? Eddig is ezerhelyen leírták már hogy az intel majd majd majd készíti az NX-et a procijaiba, a hír semmi újat nem mond csak egy találgatást. Néha tök ugy tünik hogy csak azért vannak ezek a hírek hogy legyen valami az uborkaszezonban.

(#7) Miracle válasza Surranó (#3) üzenetére


Miracle
senior tag

az teljesen natív 64bites lapka volt, és az a bug is csak valami laboratóriumi körülmények között előkerülő probléma volt(bár sosem használtam ilyet, csak 400 Mhzest, de a SUN nevével _biztos_, hogy nem hoztak ki olyat, ami fagy).

[Szerkesztve]

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#8) HiperG válasza Versus (#5) üzenetére


HiperG
addikt

igazi játékélmény prescottal.... ha belépsz a repülőgépszimulátoros játékodba felpörögnek a ventik mint valami turbinák ;]

(#9) HiperG válasza Surranó (#2) üzenetére


HiperG
addikt

Sztem ez olyasmi mint a PaX nevű kernelpatch, csak hardverszinten... annak pax.grsecurity.net -n olvashatsz utána...

(#10) Versus válasza HiperG (#8) üzenetére


Versus
senior tag

Az nem baj hogy ez teljesen ugyanaz mint az AMD-s QnQ ? :)
Egyébként terhelésre nekem is felpörögnek a ventik,igaz nem mint a turbinák.

Premium Vintage

(#11) twollah válasza Adi (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Valamivel mindig el kell vakitani a parasztot, hogy megvegye az uj termeket.

(#12) ciao


ciao
senior tag

ennek a problémának, már régebben +oldást kellett volna találni, de ha a microsops csak most fogja támogatni akkor hova kapkodni, ugyanez a hozzáállása az intelnek a 64bites procik terén :((

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#13) Adi válasza Miracle (#7) üzenetére


Adi
senior tag

De, kihoztak, az UltraSPARC I-es volt ez a proci. 64 bites módban valóban nem lehetett rajta futtatni a Slowarist :), mert ha megfelelő utasításokat adagoltál be neki, akkor megdöglött. Az USII-ben ezt már javították. Amúgy a 200 MHz-es változat már az USII volt, az USI még csak 143 és 167 MHz-en működött.

A linuxos PaX mellett amúgy az OpenBSD is használ ilyet, ott W^X-nek hívják. Azt nem tudom, hogy minden architektúrán-e (értsd: csokker x86-on), de ami hardveresen tudja, ott igen.

A dolog lényege annyi, hogy azokra a memórialapokra, amik az adatok alá kerülnek bekapcsolja ezt a no-execute bitet (jellemzően a stack is ilyen). Így ha valami buffer overflow miatt oda ugrana a proci (egy beadagolt hamis visszatérési címnek köszönhetően pl.), akkor exceptiont generál és azt az oprendszer már el tudja kapni.

A PaX ugyanezt szoftveresen csinálja, de a pontos részleteit nem ismerem. De majd elmondja az írója, ha akarja és olvassa a PH fórumát, ti. magyar. :)

ldm start-reconf primary

(#14) marcee válasza ciao (#12) üzenetére


marcee
addikt

(Ha ezt a ficsőrt procinak és rendszernek egyszerre kell támogatnia, akkor nem vágom, hogy miért megint a Microsft a hibás???)

\m/

(#15) HiperG válasza Versus (#10) üzenetére


HiperG
addikt

Csakhogy AMD full terheléssel se fogyaszt >annyit< :)

(#16) HiperG válasza Adi (#13) üzenetére


HiperG
addikt

Keresd pipacsot az irc.debian.org -on a #pax csatiban és hívd fel ide szerintem szívesen elmeséli :)

(#17) Miracle válasza Adi (#13) üzenetére


Miracle
senior tag

''De, kihoztak, az UltraSPARC I-es volt ez a proci. 64 bites módban valóban nem lehetett rajta futtatni a Slowarist , mert ha megfelelő utasításokat adagoltál be neki, akkor megdöglött. Az USII-ben ezt már javították. Amúgy a 200 MHz-es változat már az USII volt, az USI még csak 143 és 167 MHz-en működött.''

erről még nem is halottam. sokat esett szememben a SUN nívója, hogy olyan rendszert adtak ki, ami nem működik...
az az US alapú szerver, amit én szoktam nyúzni épp 2xx napos uptimenál jár, ott nincs ilyen gond :)

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#18) Erasmus válasza polika (#6) üzenetére


Erasmus
őstag

He??? :F

Hol van itt píár?

Aztán én kapásból legalább négy olyan infót találtam a hírben, ami újdonság.

üdv,

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Védett Intel processzorok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.