Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jaq


Jaq
tag

Szep, jo, draga, meg minden... de konyorgom, ki az akinek nem eleg 6-8 USB 1.1/2.0 port? Nekem van 8, es egyiket se hasznalom :))
Na persze jo, hogy elore kell vezetni esetleg a gyorsabb/kenyelmesebb hozzaferes miatt, de hat erre van olcsobb alternativa is... mert bizony 49 e baratok kozt is vagy 12k HuF, mire ideer, addigra lesz ez 14k is kisker aron.

(#2) Den válasza Jaq (#1) üzenetére


Den
veterán

6-8 mindenkinek elég, csak nem mindenkinek van annyi az alaplapján.

www.simson4t.hu

(#3) Zsiba


Zsiba
senior tag

Az egy évnél nem régebbi alaplapokon általában már min. 4 USB hely van biztosítva. Ebből általában kettőt ki van vezetve hátul. Kttőt pedig kis ''kanóccal'' ki lehet kötni a ház elején lévő csatlakozókhoz (opció). Ez szerintem bőven elég kell hogy legyen... Ha nem akkor van USB kártya. Igaz, hogy az hátul van kivezetve, de szerintem elől csak ideiglenes , illetve időszakos használatra jó ez a dolog (pl. fényképező, pendrive).

De ha ez kell valakinek, persze nem volna rossz ez a házon belül dolog, csak ahogy elnézem ezt még külön be kell dugni a 220-ba... vagy rosszul látom?

''One Ring to rule them all...''

(#4) Rival


Rival
aktív tag

Nekem éppen, hogy elég a 6 USB port az alaplapon. Pedig anno, amikor megvettem az első USB-s alaplapomat, azt gondoltam, mikor lesz nekem valaha USB-s eszközöm egyáltalán?

(#5) Rival


Rival
aktív tag

Innen jut eszembe, érdekes jelenség az USB portommal kapcsolatban.
Adott egy Athlon 2k1+ (Palomino), USB2.0, és egy szintén USB2.0-ás, külső, 2.5''-os vinyó. Ha a SETi fut, akkor soha nem pörög fel a vinyó csak az USB-re kötve, kell neki a külső táp. Amint lekapcsolom a SETi-t, néhány nekirugaszkodás után külső táp nélkül is működik, de nem mindig, 90%. A gép bekapcsolásakor mindig felpörög. Ha ezután elindítom a SETi-t, és elkezdek valamit másolni a külső vinyóra, a vinyó általában leáll.
Egyébként általában külső táp nélkül használom, csak itthon kell használjam táppal. Ennyire befolyásolná az USB portok tápellátását ez az AMD kazán?
Esetleg a tápegységgel lehet valami? Codegen 400W-os csak elég... vagy mi...

(#6) twollah


twollah
nagyúr

Élettartam garancia?
Elég bátor a cég.

(#7) Keitaro


Keitaro
addikt

Nem akarok kötözködni csak ez miért új dolog? Jó csak sima négy normál USBs előt láttam eddig de akkor is van már egy ideje ilyen. Oké nem ilyen szép fekete de attól még van jó rég óta :)

(#8) napos2600


napos2600
tag

usb-bol telleg sosenem eleg:))

(#9) Peet


Peet
senior tag

Nekem nem úgy tünik, hogy a képen látható HUB átalakítás nélkül beépíthető!
Elég íves a kicsike, az én házamba, de gondolom másnál is a helyek ugyebár téglalap alakúak!

Lehet tévedek!

(#10) Finrod válasza Rival (#5) üzenetére


Finrod
tag

Egyszer mertunk egy 2.5''-es winyot, felpörgésnél 1amper fölött evett, amikor már pörgött, akkor utána már csak valahol 300mA körül.

Az USB-n meg max. elvileg 250mA áram szaladgálhat, ha jól rémlik?

Innentől kezdve ki-ki levonhatja magának a következtetést:
1. USB elvileg nem garantálható, hogy elég legyen arra, hogy winyót etess róla.
2. Mázli mindig van, de nem lehet rá számítani.

Finrod

(#11) Rival válasza Finrod (#10) üzenetére


Rival
aktív tag

Az USB Root HUB eszközök tulajdonságainál azt mondja, hogy 500mA portonkent az rendelkezesre allo aram, ami ezek szerint nem eleg a felporgeteshez. Az az erdekes, hogy a gep bekapcsolasakor (mig el nem indul az op. rendszer) viszont van annyi aram, hogy felporogjon, es mukodjon normalisan...

(#12) Finrod válasza Rival (#11) üzenetére


Finrod
tag

A gep alkatreszei valoszinuleg nem egyszerre kezdenek el felporogni, ha megnezed, az IDE winyok is egymas utan kezdenek el porogni (nalam legalabbis... 3 winyo egymas utan kb. 1-1 masodperccel)

Az USB inicializalasa valoszinuleg szinten eltolva van ezekhez kepest.

Ez egyaltalan nem mond ellent annak amit irtam.

Valoszinuleg amig nem kezded a procit meghajtani kemenyen addig tud eleget nyujtani neki, azzal egyutt is hogy a folyamatos hasznalat specifikacion kivuli a felporges energiaigenye.

Viszont konnyen elkepzelheto hogy a procival egyutt mar annyit eszik az egesz gep, hogy az USB hubot nem tudja kiszolgalni. A Codegen mint tapegyseggyarto nem tudom mennyire markas, de erdekes kulfoldi cikkben nem lattam meg szerepelni. Innentol konnyen elkepzelheto hogy az a 400W igencsak nevleges, es emellett se art arra figyelni hogy az a 400W az egyuttes korlat, de emellett vannak korlatok az egyes tapvezetekeken (mas-mas feszultseg) szolgaltatott aram erossegere is.

Ami winyot en mertem anno, az egy regi 2.5''-es parszaz megas winyo volt. Hogy a mai winyok aramfelvetele ehhez kepest hogy viszonyul, azt nem tudom. Elkepzelheto az is hogy tobb, akar az 500mA fole is mehet. Vegul is valoszinuleg nem veletlen hogy minden kulso winyohazhoz amit lattam kulso tapegyseg is tartozik.

A tunet vegul is magaert beszel, amikor meghajtod a procit, nem mukodik a winyo rendesen. Tanulsag, adjal neki kivulrol aramot, ha esetleg szeretned hogy a winyo hosszu eletu legyen. Nekem mar ment tonkre CD-meghajtom gyenge tapegyseg miatt.




Finrod

(#13) Telj.ÁtlagosVadtulok


Telj.ÁtlagosVadtulok
csendes tag

Az a probléma, hogy idegesítő a cikk, mondhatni, demagóg.

Azt sejteti, hogy még soha, senki nem készített belső HUB-ot, és az milyen nagy dolog (hogy nagyobban is képesek voltak legyártani, mint amekkorák a külsők :-))...

Persze, talán nem az újságírás csodálatos világa tett be az értelemnek újfent, hanem a Cég nyilatkozott így, amit hűen tolmácsolni kellett, mindenesetre az ilyesmitől mindig agybajt kapok.

Sok évvel ezelőtt, egy Sony monitorban láttam először, bár ez nem jelent sokat.

(#14) Witlok


Witlok
tag

Ha már azt feszegetjük, hogy az alaplapon lévő USB portok mindenkinek elégnek kell hogy legyenek: speciel az én alaplapomban összesen 2 port van és abból az egyik nem jó (igaz 1 évnél már idősebb) - így nagyon tudtam örülni egy jó USB HUB-nak (másodikra sikerült beleválasztani - úgy látszik itt is vannak jelentős minőségbeli különbségek). Sajna a fent említett USB kártya sem megoldás nálam, mert nincs szabad PCI slotom :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.