Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chain|Q


Chain|Q
tag

Bullshit. Egesz konkretan. Akik kovetik az Amigas torteneseket kozelebbrol, azok tudjak, hogy az ACK az elmult... nemistudom... 3-4? evben, sorban jelentett be alaplapokat, konkret specifikacioval is, az egyebkent kozben jo 5 ev kesessel elkeszult AmigaOS4-hez. Ezek kozul az alaplapok kozul vegul egesz pontosan 0, azaz NULLA db oltott testet. Az Amiga Inc. pedig szinten az a kategoria ceg mar ugy... jo 10 eve, amelyik korulbelul semmire sem kepes, azontul hogy kerekkotoje a tenyleges fejleszteseknek, es szivatja azokat az embereket akik tenni is ohajtananak valamit azert, ami meg maradt abbol, amit ma Amiganak hivunk. En semmi okat nem latom, hogy ez miert pont most valtozna meg.

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#2) Yutani válasza Chain|Q (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha mégis lesz belőle valami, akkor kíváncsi vagyok, milyen úton mennek tovább. Gondolom inkább bővíthető PC mintájára készülő házakba rakják az új gépeket, mintsem a klasszikus, billentyűzettel egybeépített formát választják.

#tarcsad

(#3) sTERNI


sTERNI
senior tag

Azt is szégyennek tartom, amit Commodore néven művelnek mostanság; ez is felér egy hullagyalázással.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#4) T-bag


T-bag
tag

HI!

A Dailytechen hd 2900XT benchmark. :Y

(#5) Janoska26


Janoska26
addikt

Csoda, hogy bírják még szusszal, jópár éve szinte néma csönd, erre most még próbálkoznak egyet, az a baj, hogy az átlag felhasználó bőven elvan a winfossal, ez nagyon kemény dió lesz nekik, mindensetre mindent bele :C

(#6) xuldar válasza T-bag (#4) üzenetére


xuldar
őstag

Ennyire azért ne offoljunk már...

Bár én messze nem követem az Amiga scene-t, de kíváncsi vagyok, tudnak-e még kihozni valamit belőle. Ha már a Commodore márkanévből prostit csináltak, talán az Amiga még megmenthető.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7) Vistaboy válasza xuldar (#6) üzenetére


Vistaboy
veterán

Kiadják a Wizard of Wor-t Amigára is és mindenki azzal fog majd játszani, mint anno. a Commodore-on. Persze 3D-sítve full DX10-támogatással... :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#8) macilaci78 válasza Yutani (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem fognak a klaviatúrával egybeépíteni semmit sem. Ugyanis ha megtennék, akkor mellécsapnák a moncsit és van egy Amiga notink. Semmilyen klasszikus formavilágban nem tudok ma már bízni, sajnos. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) Chain|Q válasza Yutani (#2) üzenetére


Chain|Q
tag

''Ha mégis lesz belőle valami, akkor kíváncsi vagyok, milyen úton mennek tovább.''

Igazabol az az extra ironikus, hogy mar van nextgen hardver, meg OS is hozza. Sot, ilyenbol eppen ketto paros is. Sot, talan harmat is ossze tudok szamolni, ha nagyon akarom. Az Amiga Inc. (tehat a jogtulajdonosok) tulajdonkeppen ezzel csak ''felzarkoznak'' ahhoz, amit az Amigas kozosseg mar reges reg megtett... Mas kerdes, hogy a media ezt a hirt most valamiert nagyon felkapta, pedig ilyen bejelentesbol tucatnyi volt az elmult evekben (ennel joval kedvezobb arfekvesben is), es nagyreszt semmi sem lett belole.

''Gondolom inkább bővíthető PC mintájára készülő házakba rakják az új gépeket, mintsem a klasszikus, billentyűzettel egybeépített formát választják.''

1., A mar emlitett, nextgen hardverek, az AmigaOne es a Pegasos sima ATX alaplapok, amik szabvany PCI kartyakat es ugy altalaban normal ''peces'' periferiakat fogadnak.
2., Az Amigakbol mindig is volt ''dobozos'' valtozat, bovito slotokkal, meg minden. In fact az elso Amiga (A1000) sem billentyuzet ala epitett modell volt. Szoval magat a felvetest sem igazan ertem. :)

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#10) rup1u5


rup1u5
nagyúr

nagyon szerettem az amigámat de már rég döglött, mint a commodore. ezzel nem lehet mit csinálni. mind a két név csillog-villog a régi szép idők emléke miatt és ez annyira nem hagyja nyugodni a jogtulajdonosokat, hogy hosszú bottal piszkálgatják, mint egy döglött macskát azon töprengve, hogyan lehetne még pénzt kipréselni a jólcsengő névből.
Legalábbis én így látom. 10éve igérgetik a föltámadást de csak commodore bőrbe húzott pc sikerült belőle. és már nem is lenne értelme. ha jobban belegondolok másnak már nincs is nagyon létjogosultsága. esetleg a mac-nek. az meg drága. mehet a múzeumba.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#11) twollah


twollah
nagyúr

Szimplan szkeptikus vagyok az uj vasakkal kapcsolatban.

Csodat mar ugysem tudnak muvelni vele.
Lesz uj hardware amire par (n+1) fanatikus naponta 2x kiveri a farkat es kesz.

A csodahoz penz kell (nagyon,nagyon sok), M$ kompatibilitas, jatekok, fejlesztesek stb, stb, stb.

Mumiaba pacemaker?!?!

(#12) Chain|Q válasza rup1u5 (#10) üzenetére


Chain|Q
tag

''és már nem is lenne értelme. ha jobban belegondolok másnak már nincs is nagyon létjogosultsága. esetleg a mac-nek.''

A Mac is PC mar... Ugyanaz az x86, szabvany chipsetes kinai domping, kilora. Az OS persze sokat szamit, de az ilyen technokrataknak mint en, a lenyeg mar abbol is elveszett.

''mehet a múzeumba.''

Azert en (es meg paran masok:) hasznalgatom meg a gepeim, leven hobbi platformnak maig nem tudok jobbat. Es a napi 8 ora rohadas utan a ceges vindozpece elott nemigazan vagyom ra, hogy otthon is az varjon. Es kiszolgal, webezek, e-mailezek, IRC-elek rola, szol belole a netradio, stb. Szoval mukodik, es jol mukodik. De abban teljesen egyetertek, hogy uzletileg mar semmi letjogosultsaga nincs egyiknek se. Technologiailag meg mindig volna, de 2007-ben mar nem lehet eladni semmit, ami egy picit is maskepp mukodik, mint a mainstream, legyen az barmennyire jol kitalalt dolog is...

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#13) bambano válasza rup1u5 (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

De felnőtt egy generáció közben, aki már nem látott amigát meg c64-et, nem tudom, milyen fanatikosokra akarnak üzletet alapozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) Ste válasza sTERNI (#3) üzenetére


Ste
addikt

Holtak lázadása a jelek szerint :)

C64 után szabadon

(#15) Alex91


Alex91
félisten

Az egeszet rosszul csinaljak. Ha penzt szeretnenek belole latni, akkor olyat kell csinalni, ami valamiben tobb, mint a masik. Elavult HW-el, elavult SW-vel (az OS-re nincs semmi hasznalhato, utos alkalmazas, meg egy normalis browser se) nem lehet piacot nyerni.
Regen ajatek adta el az Amigat. Most esetleg egy HTPC-vel lehetett volna nyerni.
Most lesz par ember hobbija, talan...

(Egyebkent Mac nem draga, es itthon is egyre tobben veszik.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16) #21346560


#21346560
törölt tag

AMIGA F0R3V3R :R

(#17) dezz válasza Chain|Q (#9) üzenetére


dezz
nagyúr

Te igazából mivel lennél elégedett? Mit szeretnél? Milyen új géppel, ami ''igazi'' Amiga, és nem ''pécés''? Ami egy PC-ben használható, az ide már nem jó? Tisztában vagy vele, hogy a PCI és a ZorroIII között sok a hasonlóság?

(#18) rATdrAgOn válasza dezz (#17) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Na egen, de megis, melyik is volt korabban?! :DDD

Meg talan meg sorolhatnek par dolgot, amit ugy ''elloptak'' az x86-os vilagban, veletlenul sem licenszeltek az akkori _NEM_ pC-kbol. Aztan annyit reszeltek rajta, hogy raadasul meg szarabb is lett mint az eredeti, nem kicsit, nagyon.

Egyebkent meg a Commodore marketingesei nem szabjak el nagyon, akkor az AAA utan az Amiga mindent vitt volna. A pC maradt volna arra, amire valo. Irogep helyett, irodaba. Ehelyett, hogy mi lett belole azt latjuk. Ha te ezzel elegedett vagy, egeszsegedre. En csak egyetlen egy dolgot jegyeznek csak meg:
''Az a dolog, ami mindenre jo, igazabol nem jo semmire''. Ez jelenleg a pC. Pontosabban az x86 kompatibilis digitalis abakuszt tartalmazo nehezvizgozgeneratoros villanybalalajka.

En kerek elnezest. :DDD

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#19) Szanya


Szanya
tag

A Pannóniát is elkezdték újra gyártani Csepelen. Valami ilyesmit lehetne csinálni a C64 és Amiga névvel is. Egyszerűen legyártják ugyanazt amit régen. Keveset, drágán. Nagy profit nem lesz belőle, de legalább életben tartják és nem rúgnak a földön fekvőbe. Aztán pici módosításokkal, kiegészítőkkel szépen, lassan modernizálhatnák is. Például egy dokkoló egységgel, amihez mobiltelefont lehet kapcsolni vagy mittomén. Meg egyéb kis furfangok. Aztán egyszercsak kitalálnak véletlenül valami olyat, ami nem is annyira vicces, de tök nagy királyság és elkezdik venni az emberek, mint a cukrot. Akkor azt meg learatják, és úgy járnak, mint az Apple.
Én is az XP- s PC- met cseréltem le Mac- re és OS X- re. És a következő gépem is Maci lesz. De azon már Leopárd és XP lesz egyszerre. A Vista- ban nem hiszek, de winfos nélkül sajnos nem 100%- os a Mac sem. (Sajnos.) Az egészet csak azért bánom, mert a nyugdíjas anyukám kitúrt a gép elől. Így most több időm van sportolni, és sajnos a végén még le is fogok fogyni. :)

''Szanya csak egy van.''

(#20) spirit007


spirit007
senior tag

És befejezik végre a The Last Ninja 4. részét ? :)

(#21) bambano válasza dezz (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem a pci-jal van a fő bajság. Az amiga relatíve kis teljesítményű gép, kifinomult programozással, sok-sok befektetett programozói munkával. Ezt nem akarja senki megint belefeccölni, hogy amiga hardverre kézi csiszolgatással kipolírozzanak egy programot, amit egyébként a pc tróger programozás mellett is a vízhűtéses, 64 magos 50 gigaherces procikkal, 1T ramon 4 sli-be kötött, két grafikus magot tartalmazó videokártyán képes elfuttattni.

Hibába van/volt tele zseniális megoldásokkal az amiga, a mai technológia, ezen belül is a nyers lóerő összességében jobb teljesítményt nyújt. Én csak egy olyan embert ismerek, aki fejből tudja több processzor teljes utasításvégrehajtási mechanizmusát, a csővezeték szervezéstől kezdve az egymást kizáró utasításokig mindent, és kézzel reszelgeti az assemly kódot, mert jobbat ír, mint a gnu c. Igaz, ő világbajnok a saját tudományában. A többi programozó .net-re, c#-ra meg java-ra pazarolja az órajelciklusokat, mert egy alkalmazást netbeansben össze lehet kattogtatni egy délután és a kutyát nem érdekli, hogy 3 trillióval több órajel ciklus alatt hajtódik végre, ha van hozzá 4x2.2ghz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Chain|Q válasza dezz (#17) üzenetére


Chain|Q
tag

Te igazából mivel lennél elégedett? Mit szeretnél? Milyen új géppel, ami ''igazi'' Amiga, és nem ''pécés''?

Az az ironikus, hogy en egy PPC Mac kaliberu geppel - ha a hardvert nezed - teljesen elegedett lennek. (Es tulajdonkeppen vagyok is, hiszen harom-negy hasonlo gepem is van, es nem csak PPC Mac-ek.) Ebbol ugyanis az a ket dolog van kihagyva, ami a legjobban irrital egy mai x86-os pc-ben. Ez pedig 1., maga az x86, 2., az agyahalott BIOS, es a hozza kapcsolodo oscsokevenyek (az MBR, a peces particios tabla es bootolasi folyamat, stb.). Azt persze elismerem, hogy a felhasznalok 99,999%-nak ez mit sem szamit, de en had tartozzam mar a 0,001%-hoz, akinek ez viszont szamit, foleg mert a jopar eves rendszergazdai tenykedesem soran, az utobbi miatt eppen eleg osz hajszalam keletkezett.

Aztan persze lehetne sorolni, de minek. Egyebkent regota mondogatom, hogy en pl. egy AMD64 architekturaval teljesen elegedett lennek, mert asm programozoi szemmel az x86 legnagyobb agyahalottsagai vannak vegre kijavitva benne. Kar, hogy nem megy bigendianban, nem lenne ra egy budos szavam se. Meg ugye, az a helyzet, hogy ezeknek a valtoztatasoknak a nagy reszet nem most, hanem ugy a 386 magassagaban lett volna illdomos megcsinalni. Mivel hogy a tobbi architektura kb. azota (vagy meg regebben) tudja...

Es ugye itt megint jon az, hogy hiaba a visszafele kompatibilitas es a korrekt, hasznos ujitasok, ha az OS-t annyira elqrjak, mint a M$ elqrta a 64bites XP-t, nem fog terjedni, nem fogjak hasznalni, igazan kihasznalni.

Egyebkent szerintem az Amiganak az tenne a legjobbat, ha vegre abbahagynak a jovobeli desktop-Amiga multimedia workstation c. vagyalom kergeteset, mert annak abszolut minimalis az eselye, hogy valami is lesz belole. Viszont rengeteg olyan erenye van az OS-nek, ami igazan low-end gepeken jon elo, a gyorsasag, az agilitas, stb. Raadasul a mai technologiakkal (FPGA) mar joval egyszerubb egyedi hardvert gyartani ala, es szerencsere vannak is erre projektek, mint pl. a Minimig, vagy a Clone-A. Egyszoval az Amiga a multjabol es a meg mindig aktiv kozossegbol fakadoan remek taptalajt nyujtana az ilyen ''kiserletekhez''. Es meggyozodesem, hogy ez a mentalitas viszi elore a vilagot, nem a gigahertz. (Vo: kerjuk soroljon fel ujitasokat, amiket a mai PC-k hasznalnak, es nem leteztek mar a 80-as evek valamely geptipusan, valamilyen formaban.) Ha lenne (es remelhetoleg lesz is) ilyen gep, akkor felolem elbohockodhat a vilag a desktopon x86-on, kit erdekel... :D

(Megj: ezt a hozzaszolast Efikan ([link], [link]) irtam. 400Mhz PPC SoC, 128MB RAM, max. 4W fogyasztas. A MorphOS kb. 7mp alatt bootol be rajta, es ugy altalaban: iszonyu gyors. A sebesseget nem a gigahertz es a gigaram adja. Es persze ez az egesz mondando lenyege.)

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#23) bambano válasza Chain|Q (#22) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az amd64 teljesen x86 kompatibilis, hogyan javítottak ki benne bármit is az x86 hibákból?

Egyébként pc-ben sem kell majmolni a mainstream gigahertz őrületet, csak nem kell erőforráspazarló oprendszereket használni, van ezer más. Linux, *bsd, qnx. A qnx pl. villámgyors és pont olyan jól kezel mindent, mint amit az amigáról mondtok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) rup1u5 válasza Chain|Q (#12) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Tisztában vagyok vele hogy létezik egy ezek köré a gépek köré épülő subkultura és respektállak téged is meg ratmant is. A mai napig ha meglátok egy 500as Amigát, már hallom is ahogy a 3ésfeles floppy finoman a helyére kattan és abban a pillanatban a képernyőn már megy is a spaceballs demo. rendszeresen rámjön a késztetés, hogy venni kéne egyet.

de subkulturára üzletet építeni nem lehet. itt valaki írt egy jó 5letet, hogy kiadni az eredeti vasakat és okos kiegészítőket készíteni hozzá, nem pedig desktop pcket gyártani Amiga néven. :(

a legtöbb felhasználó olyan mint én.
-nem érdekel hány órajelciklus alatt hajtódik végre egy utasítás mert hülye vagyok a programozáshoz. annyit láttam Amigán, hogy nagyon flottul mentek a demók és játékok.
-nem attól élvezek el, hogy az os mennyire gyorsan tölt be és mennyire stabil meg bugmentes.
nekem csillivilli efektek kellenek, meg crysis és álljon el a szavam a grafikától meg a fizikától. én ezért szeretem a kompútereket.

holott valóban mióta pc-m van csak a szopás van vele, mert valami mindíg kékhalálozik, behal. most 7végén döglött meg pl. a DFI lapom.

Ti vagytok a koponyák , ti benne vagytok ezekben a dolgokban. Mint Bill Gates mikor még a garázsban bohóckodott tizenévesen.,
Tessék reformálni a piacot. :)
:R


[Szerkesztve]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#25) Chain|Q válasza bambano (#23) üzenetére


Chain|Q
tag

Az amd64 teljesen x86 kompatibilis, hogyan javítottak ki benne bármit is az x86 hibákból?

Termeszetesen az adott proci 64 bites uzemmodjarol beszelek. Ott azert eleg jelentos valtozasok vannak. Kezdjuk peldaul a legnyilvanvalobb valtozassal, miszerint vegre hasznalhato mennyisegu (16) kozvetlenul is elerheto regiszter van a prociban (es a SIMD unitban is), valamint vegre ''deprecated'' statuszt kapott az agyahalott stack szervezesu FPU. Szoval ilyesmikre gondoltam. Ilyenek mellett fenttartani az x86 kompatibilitast, arra talan hajlando lennek aztmondani, hogy esszeru kompromisszum.

csak nem kell erőforráspazarló oprendszereket használni, van ezer más. Linux,

Jiiiiaaauj... Linux. Ezt ne mondtad volna... Azt hogy a Linux eroforrastakarekos, ezennel urban legendde nyilvanitom. Egy bloatware, kulonosen GUI-val, es kulonosen az elterjedt desktop rendszereivel. Es most had ne kelljen peldakat sorolnom, foleg mert itt offtopic. Ennek ellenere enis hasznalok Linuxot, eleg sok helyen, de eroforrastakarekosnak olyan nagyon nem mondanam. Marmint azokhoz a rendszerekhez kepest, amiket en eroforrastakarekosnak tartok. :)

A qnx pl. villámgyors és pont olyan jól kezel mindent, mint amit az amigáról mondtok.

Igen, a QNX a keves pozitivnak mondhato peldak egyike.

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#26) Chain|Q válasza rup1u5 (#24) üzenetére


Chain|Q
tag

Tessék reformálni a piacot.

Ha ez ilyen egyszeru volna... :U Egyebkent sincs sajnos sok koze annak hogy egy termek mennyire jo technologiailag ahhoz, hogy mennyire eladhato. A nep mindent megvesz, amirol az ujsag ir, a neten olvas, vagy a tv-ben lat. Szoval ezert is mondom, hogy sok ertelme nincs mainstream piaccal versenyzo Amigat csinalni, 2007-ben.

Pegasos II/G4 -=- Amiga 2000/060 -=- Amiga 1200/060 | hosting www.amigaspirit.hu and www.pegasos.hu

(#27) dezz


dezz
nagyúr

Nos az a véleményem, hogy ha valaki valóban kedveli az AmigaOS-t, és az alatt akar tevékenykedni (többek között nehézkesség nélkül webezni, képeket/filmeket nézni/editálni, legalább hobbi szinten renderelni, stb.), mert az egyszerűen jó, az nem ilyen kvázi megvalósíthatatlan álmokat kerget, ami valószínűleg sosem valósul meg, hanem ''beéri'' egy olyan géppel, ami ennek kivitelezésére alkalmas. Azaz: AmigaOS-kompatibilis, ma szemmel gyors (ami a régi nagyon sokszorosa) procit tartalmaz, és viszonylag modern, fejlett elemekből épül fel.

(#28) cherockee


cherockee
aktív tag

Az a vicces az egészben, hogy nekem, aki mindent látni-ismerni-tudni akar, felkeltette az egész az érdeklődésem...már ott elszállt az agyamban valami, mikor az windows vistát elkezdték isteníteni, meg persze mikor az lezabálja az aksikat, linux lassan szekta lesz, és sikítanak az esőerdők...

Ha tényleg valamit akarnak kezdeni magukkal Amiga-sok, akkor gyorsan csinálnak valami kicsi-mobil (nem feltétlen telefon, de már az se hátrány) gépet, ha már olyan alacsony a fogyasztásuk...vagy egy OLPC-szerű projectben ez megintcsak rohadt nagy előny lenne, ahogy már Negroponte is mondta, elég rossz irányba megy a ''PC''. Egyre komplexebb, egyre hibákkal telibb a pc, egyre gyorsabban rohan a betonfal felé. És én még azt hittem, kiszállhatok egy linuxal. Csak lassíthatnék...

(#29) CYX válasza cherockee (#28) üzenetére


CYX
aktív tag

Abban egyet értek veled, hogy valamilyen nem Desktop megoldas kellene az AmigaOS-ból. Ha valamilyen PDA vagy Subnotit csinálnának belőle, akkor az nagyon megdobná a dolgot, de sajnos ott is a m$ softverek-kel való kompatibilitás lenne a feladat és a win mobil 5(vagy már a 6) lenne az ellenfél, illetve mire kijön már isten tudja melyik változat lenne.
De a PDA piacra sem lehetne már könnyű betörni. Volt egy 68k alapú OS, a PalmOS. Határozottan jobban kezelhető, kissebb méretűek a programok rá, kellemesebben megoldott telepítés, több beleszólása a felhasználónak a sinkronizálásba, stb.

De ez van bármelyik szegmenset nézzük, már mindenhol van valami, ami elterjedt és attól már a ''paraszt'' nem akar eltérni. Hogy mi marad? A fun-ok kiszolgálása, mert ők adnak 600€-t egy olyan vasért, ami a megjelenése napján már egy éves lemaradásban van és a hozzá kapható alkatrészek már kifutó technológia és már csak felárral kapod meg.

Csárli! Rati! Ezer meg egy éve nem láttlak titeket. Hol a söröm vazeg ? :DD Idén mennem kell party-ra. Már nagyon jönnek ki az elvonási tüneteim.

(#30) winhate


winhate
őstag

Jo reg nem irtak ide :Y

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#31) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Tiszteletem minden AMIGÁS kollégámnak. :)
Régi Amigás vagyok és a téma igen érdekes. :W

Azt is szégyennek tartom, amit Commodore néven mernek művelni; ez kabaré tényleg....
A lényeg az Amigát akarnák utánozni talán???
A lényeg remélem nem is jön össze hogy sikerülhessen, de tévedhetek én is...

A lényeg nem a vita gerjesztése a szándékom, csak is beszélgetni szeretnék itt most éppen a szándékom ez..

A másik lényeges dolog az Amiga idén 30-éves, még vannak akik ős Amigások mint mi itt ismerhetjük még, de sokan közülünk már nem is élhették meg az Amiga szülinapját.

A véleményem az Amigát utánozni is lehetséges és emuláni is lehet de a siker élménye kimarad nem is ugynaz, ki is próbáltam már Pc-n is.
A miértre ha lenne esetleg kérdés szívesen válaszolok.

A szlogenem Amiga él és élni is fog, remélem örökké.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.