Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

apjuk hasát....
Ha nem lenne az a ''diamond'' felirat, az életben nem jöttem volna rá a képek alapján, h nem eredeti...
Na meg a szemérmetlenül alacsony ár.... :Y

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Ennyiert meg lehet, hogy vennek is egyet... :D

[Szerkesztve]

(#4) Bocha válasza Hosssszu (#3) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Angol szoftverrel én is! :DD
A vicc egyébként az, hogy szerintem ezek a cuccok még ennyi pénzért is rendesen össze vannak rakva... és még keresnek is rajtuk.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#5) KrAt


KrAt
veterán

Azért az a 99 dollár (ami mondjuk 99 euró lesz) nemsok.. :U De akkoris :(

(#6) Den


Den
veterán

Az igazi poén az hogy a márkás telók előállitása sincs többe mint ezé, és ezen is már szép haszon van.

www.simson4t.hu

(#7) Den válasza Kalandor (#1) üzenetére


Den
veterán

Majd egyszer mutatok egy alkatrész árlistát. akkor fogsz igazán ledöbbenni :)

www.simson4t.hu

(#8) Thomas1


Thomas1
őstag

Hát ez nagyon durva. Hazánkban lehetne ilyet kapni, akkor lehet, hogy be is neveznék egyre, az előlapi Diamond feliratot meg egy kis diszkrét csiszolással, vagy utángyártott LG Shine előlappal orvosolnám. :C

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#9) Stiky válasza Thomas1 (#8) üzenetére


Stiky
senior tag

Csak hát ugye a tudása nem lesz az...

Ehhez kell arc, hogy így lekoppintsák a márkás telókat... :-/
Aki meg ilyet vesz annak egészségére

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#10) Bocha válasza Stiky (#9) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Szerintem a laikusok nem tudják, hogy ez az LG Shine koppintása. Egyszerűen szép, olcsó, megveszik, és egészségükre is válik.
Az iPhone koppintásos topicban egyébként több korrekt véleményt is elolvashatsz ezzel a kínai másolásos témával kapcsolatban. Ez az egész sztem nem arc kérdése, ott egyszerűen máshogy működnek a dolgok, mint errefelé.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#11) BloodRay


BloodRay
veterán

Csak ne olyan komolytalan legyen a tudása, mint korábbi másolatoké.
(Csak az alap funkciók normális működésére gondolok :) )

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12) Goose-T válasza Den (#6) üzenetére


Goose-T
veterán

Egyáltalán nincs igazad. Számold bele a mérnökök munkáját, akik kifejlesztették az eredeti telefont, és rögtön megnő az előállítás összege, és akkor még a marketing/sales kiadásokról nem is beszéltem. Kínában könnyű a hamisítók dolga, mert ott gyártják az eredetieket is. Megkapnak minden műszaki leírást, szoftvert, tesztelőprogramokat, csak annyi a dolguk, hogy egy tetszőleges adathordozón ezeket kivigyék a gyárból (nem is sejtitek, mennyire könnyű ez - én már dolgoztam olyan gyárban, ahol telefonokat gyártottak), aztán egy kis változtatással beindítsák a hamisítvány gyártását egy másik gyárban (vagy akár ugyanabban). Ezzel egyrészt megspórólják az összes fejlesztési költséget, másrészt a marketinget is, mert az eredeti márka reklámja után a hamisítvány eladásai is megnőnek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13) bolondember válasza Den (#7) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Nem tudom emlékeztek-e még a Siemens C25re?! Még réges-régen az egyik legolcsóbb kártyás trémobilos (megboldogult vesztel) telefon volt, röpke 30k-ért...

Na már most, egyik barátom dolgozott sógoréknál a Siemensnél, és ott kiszámolták, mennyi a 30k-s telefon előállítási költsége...
Lehet tippelni.
Na?
Elmondom: 2k... (és ha azt nézzük, h manapság JÓVAL nagyobb volumenben készülnek a telefonok, tehát még olcsóbb előállítani egy telefont...)

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#14) bolondember válasza Goose-T (#12) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

azért azt is nézd: lebontva darabra (mármint előállított/eladott), az összes minden gezemiceköltség szvsz 3-4k/db... És lehet, h sokat monndtam!

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#15) AMD Power


AMD Power
titán

Nem unják még ezt? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#16) Ricardo válasza AMD Power (#15) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem, sőt! egyre több lesz. :(

(#17) blunt


blunt
aktív tag

a minosegere azert kivancsi lennek...

(#18) Zoltanfi válasza bolondember (#13) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

És akkor ha ilyen nagy volt a profitja, akkor miért ment csődbe a Siemens mobil üzletága? :U

(#19) Ricardo válasza Zoltanfi (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

Mert nem igazán voltak meggyőzőek a telefonjai. Volt egy réteg aki márkahű volt, de azok nem tudták fenntartani. Új vásárlókat nem nagyon tudtak szerezni. A többi gyártó jóval többet tudott nyújtani.

(#20) Yaye válasza bolondember (#13) üzenetére


Yaye
őstag

Azt azért ne felejtsük el, hogy nem csak az előállítási költséget kell a vásárlónak megfizetni a teló árában, hanem az egész üzletág összes fenntartási költségét is, plusz a profitot. K+F-et, bérleti díjakat, gyártósorokat, adókat, béreket, supportot, szervizeket, marketinget, mindent. A másolók ezeknek egy jó részével nem is rendelkeznek, ezért is lehetnek rohadt olcsók.

[Szerkesztve]

(#21) bolondember válasza Zoltanfi (#18) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Ricardo amit mondott ez így van..
És ehhez tegyük hozzá a kegyetlen sok hibát, ami a vége felé volt (mind SW, mind sokszor HW szinten)... Az megtépázta a céget, a fejlődésképtelenség pedig tovább rombolta az ''imidzset''... És szép lassan a szímenszmobil porba hullá...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#22) Jarod1


Jarod1
addikt

nos én dolgoztam az európai xervízközpontban, ahová az összes C25-ös c35-ös ömlött javításra, ezek annyira xar tervezésűek voltak hogy ha 1 picit is leejtetted, megrepedt a kerámiavégfok oszt csá, + még a legszebb volt olyan megszkadt a belső vezetősáv,amit kis tudtunk mérni hogy szakadt ---> Kuka. :Y

(#23) Ricardo válasza Jarod1 (#22) üzenetére


Ricardo
félisten

Az egyik legszebb telefonjuk az sl45/sl42 páros volt. Nagy hibája viszont hogy nem lehetett szétszedni a burkolat sérülése nélkül (szervízben sem).

(#24) blueMerle


blueMerle
veterán

Szerintem ezen felesleges háborogni. Akinek ez kell, és sz@rik a minöségre, vegye. Mint az iPod klónok.

Nekem a legfontosabb a minöség és a megbízhatóság, után jön a kinézet, majd a tudás. Hiába 20K és úgy néz ki mint a Shine, ha egyszer megbízhatatlan. Ezek pedig azok, volt Veptu a kezemben.

Shine-ból egy hete volt egy darabom, azt is 15 perc alatt elvitték, amint kipakoltam a pultba. :U Bezzeg a sokik ott rohadnak már vagy két hete a polcon :O Senkinek se kell...

(#25) Kraptor


Kraptor
őstag

A legdurvább szerintem azért ezek: [link] Valamelyi kChevyt olyan durván lemásolták, hogy az alkatrészek is megegyeztek egy az egyben:) Azért az nem semmi:):)

(#26) Integra


Integra
titán

kicsit drágán adják...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) rdi


rdi
veterán

nekem egy kinai okostelefon - másolat kéne 150 dollárért :))

Fej! Tor! Potroh!

(#28) Ricardo válasza Kraptor (#25) üzenetére


Ricardo
félisten

Csak a töréstesztjük rosszabb mint egy rolleré.

(#29) Den válasza Goose-T (#12) üzenetére


Den
veterán

megmosolyogtatóan naív elképzelés egy nagyipari termék másolatának elkészítéséről.

az adathordozón kilopott tervekre nincs szükség, mivel a másolatok többnyire más technológiai környezetben készülnek mint az eredetiek. (nem feltétlenül rosszabban de másban), gyakorlatilag újra kell tervezni a terméket az adott technológiára. Épp ezért nem olan jó minőségűek a másolatok mint az eredetiek. A dizájntlemásolják, de nincs meg a know how, az évek során felhalmozódott gyártási tapasztalat, hiába modern a gyártósor.

Egy ilyen másolat gyártásának beindítása legalább akkora szellemi és anyagi befektetést igényel mint az eredetié.

A titok az a kereskedelmi csatorna rövidsége és sokkal kisebb költsége, beleértve a reklám és marketingköltségeket is

www.simson4t.hu

(#30) Goose-T válasza Den (#29) üzenetére


Goose-T
veterán

Biztos sokat olvastál ezekről a dolgokról, én viszont két évet dolgoztam termeléstámogató mérnökként egy olyan gyárban, ahol annak idején Alcatel, Siemens, Motorola és Ericsson telefonokat gyártottak szerződéssel, ezért némileg megalapozottnak érzem a kijelentésemet. Azt bevallom, hogy nem a telefongyártósorral foglalkoztam, hanem a szalagos meghajtókéval, mivel azt is gyártottak ott.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#31) Dare2Live válasza Kraptor (#25) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:Y
Ezmég engem is meglepett.


Nemszabadott volna Kínának WTOtagságot adni amíg a legelemibb modon se küzd a szellemi tulajdon tiszteletbentartása mellett. Mostmár mind1. btw anno szépen megigért mindent meghozta a megfelelő TVeket, hogy beengedjék. aztán miután felvették szarik az egészre, csak az előnyök kellettek.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) Yaye válasza Dare2Live (#31) üzenetére


Yaye
őstag

Kis aktuális: [link]

(#33) Den válasza Goose-T (#30) üzenetére


Den
veterán

ja sokat lvasam erről, azalatt a 4 év alatt mig gépgyártástechnikusnak tanutam, van némi fogalmam a tömeggyártásról. Még a legmodernebb CIM rendsereknél sem annyiból áll a gyártás beinditása hgy bedugod a lemezt a lopott tervrajzokkal, megnyomsz ey gombot és a futószalag elkezdi ontani a terveken szerepló terméket. Ha igy lenne senki nem tudná megmondani melyik a másolat és melyik az eredeti.

Másrészt, napi apcsolatban vagyok kinai cégekkel, kinából importálok quadokat, és látom hogy másolják egymást is. Mikor megjelenik egy új modell, hullámszerűen terjed szét, ahogy a több száz cég elkezdi másolni. Egy év mulva már a nagy részük kinálja, és szemre mind egyformák a laikusnak, valójában pedg regreteg apró eltérés van köztük, attól függően hogy az adott gyár mérnökei milyen részletmegoldásokat talltak, milyen anyagot és technológiát alkalmaztak

www.simson4t.hu

(#34) mark75 válasza rdi (#27) üzenetére


mark75
senior tag

a legjobb az egészben hogy olcson adják.én biztos vennék pár fajtát.anyira szar nem lehet a minöség(vagy mégis?) :F

(#35) szebi76


szebi76
csendes tag

Üdv Mindenkinek.Segitséget szeretnék kérni.Valaki felismeri ezt a készüléket.A burkolatra nokia van irva de biztos hogy klón.2 sim kártyás model:920 van beleirva Nekem vásárlásnál azt irták androidos de szerintem ez nem az.[L:/dl/upc/2014-01/03/357849_zkzvudpuymmvnff5_haz_007.jpg](IMG:/dl/upc/2014-01/03/357849_zkzvudpuymmvnff5_haz_007.thumb.jpg)(/IMG)[/L].Belül teljesen más IMEI szám van irva mind ami a x#06# gal jön elő.Igazábol a rendszer érdekelne.Magyar nyelv nincsen benne.Javanál találtam csak ilyet:Version:v6.0.2(kernet:v2.4.7...Akinek van hasonló készüléke kérem segitsen.Ha több képet kérnétek emailba küldök.Köszönöm a segitséget.

(#36) foresz


foresz
tag

Úgy látom ez a topik halott.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.