Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

OEM infó:
Sony DRU-820A és a most bejelentett DW-G120A is LiteON SHM-165P6S belű.
Lesz még Sony DW-G121A, ami már LightScribet is tud, az is LiteON-ra alapoz, SHM-165H6S-re.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) IRON STORM válasza rudi (#1) üzenetére


IRON STORM
őstag

a Sony DRU-820 az matsushita vezérlős, az általad említett Lite-On meg mediatek.

Csak a TDi!

(#3) janpotocki válasza rudi (#1) üzenetére


janpotocki
senior tag

a dru-820a és a dw-g120a írási adatai között egy eltérést találtam: cd-rw-nél az első 32x, a második 24x tempóval ír, ha nincs hiba a mátrixban

(#4) rudi válasza IRON STORM (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztos Matsushita?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) IRON STORM válasza rudi (#4) üzenetére


IRON STORM
őstag

igen:)

Csak a TDi!

(#6) mAtech


mAtech
aktív tag

Csak tudnám, hogy most mi ez a nagy fellendülés DVD-RAM írás ügyében. Régebben csak LG csinált ilyen, most meg már mindenki. Persze a médiák azok még mindíg horrorisztikus áron kaphatók hozzá.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#7) L3zl13 válasza mAtech (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyszerű. :DDD
Írható DVD-ben már elérték a technikai korlátot. Most megpróbálnak villantani páran 18X sebességgel, de az úgyis csak kamu.
Új írható formátumok +/-R vonalon nincsenek. (Dual Layer +/-RW nem jött ki.) -> Valami újat bele kell pakolni az írókba, hogy lecseréltessék a népekkel a mostani írókat, és még egy bőrt le tudjanak róluk húzni...

Aki hülye, haljon meg!

(#8) rudi válasza IRON STORM (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Van róla valami linked vagy fotód? Tudtommal a Sony mostanában a BenQ-től és a LiteON-tól licenszelt, ők meg tudtommal nem használnak Matsushita vezérlőt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) erdoke válasza rudi (#8) üzenetére


erdoke
titán

A BenQ RAM-os írója is Panasonic vezérlőchipes TEAC.
Ez nem licenszelés, egyszerűen új előlapot kap az író. :D

A legjobb aláírás a héten

(#10) rudi válasza erdoke (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Tudtommal a TEAC és a BenQ valahol ugyanaz a márka csak nem tudom, kié a név és kié a gyártósor.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) IRON STORM válasza rudi (#10) üzenetére


IRON STORM
őstag

A Benq DQ60 és a Plex 750 is matsushita vezérlős
előbbieknek enyhén módosított vezérlőjét kapta a Sony DRU-820 és a Benq 1670 ha minden igaz

Csak a TDi!

(#12) erdoke válasza rudi (#10) üzenetére


erdoke
titán

Hmm? :F
Erről még sose hallottam. A BenQ egy friss tajvani csoda, a TEAC meg egy régebbi japó.

A legjobb aláírás a héten

(#13) rudi válasza IRON STORM (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Plextor PX-750A Panasonicos [link].

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) rudi válasza erdoke (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha jól tudom, a BenQ összevásárolt mindnfélét, amikor pár éve megjelent mifelénk. Szlovákiában pl. voltak Acer optikai meghajtók, amikből egyszerre csak BenQ lett. Sajna pontosabbat nem tudok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) erdoke válasza rudi (#13) üzenetére


erdoke
titán

A cég a Matsushita, a márka a Panasonic. Tudod, mint a Mitsubishi és a Verbatim. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#16) rudi válasza erdoke (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Aha, értem! Ma sem fölöslegesen keltem fel, tanultam valami újat :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) PPeter


PPeter
addikt

A Technics is az övék, valamint azok az OEM PC-s eszközök is hozzájuk tartoznak, amelyek a 8 karakterre rövídített MATSHITA ID-t használják/használták (óh, a régi szép idők, 2x-es SCSI CD-írók :R )

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#18) PPeter válasza erdoke (#12) üzenetére


PPeter
addikt

És hogy a helyzet bonyolultabb legyen, az egyik legnagyobb ODD gyártósor (a tulajdonosi viszonyokat tekintve) meg az AsusTEK kezében van, de persze ez nem azt jelenti, hogy bármilyen szinten Asus termékek amik ott kélszülnek, ugyanis a gyártósort 99%-ban más cégek bérlik (Philips/BenQ, Pioneer, TEAC stb.). :))

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) erdoke válasza rudi (#16) üzenetére


erdoke
titán

Ugorj el a matsushita.co.jp oldalra. Egyből visz tovább az új panasonic.net lapjukra. :)

A legjobb aláírás a héten

(#20) mAtech válasza L3zl13 (#7) üzenetére


mAtech
aktív tag

Van benne ráció:D:C

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#21) neduddki válasza rudi (#16) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

UGy ez most csak vicc volt???:- )))

udv

neduddki

p.s. meguestuk a totyikot hiszti nelkul:- ))) na eszt felirom vhova:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.