Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DaviD202


DaviD202
aktív tag

Le a kalappal! Ha ezeket meg tudják valósítani akkor egy új korszak köszönt be mobilozás téren...

(#2) rhen


rhen
senior tag

Nagyon szépek, nagyon ötletesek. Ez a dj-s mozis cucc nagyon odavág. Sok sikert a további tervezéshez!

(#3) DaviD202 válasza rhen (#2) üzenetére


DaviD202
aktív tag

engem is ez a Dj-s cucc fogott meg :) Ha még raknak bele valami penge fényképezőt meg azt a vékonyfilmes akksit akkor ez eléggé ütős lesz :)

(#4) kohi


kohi
tag

Felőlem egy sima 1.3 mpixeles kamera is elég csak így nézzenek ki :) ZSÍÍRR ! :) :R :R :R :R :R :C :DD :R :D

(#5) róland


róland
veterán

''A napokban fórumunkban feltűnt egy új téma, amelyben egyik olvasónk, ByB az által elképzelt készülékeket tartalmazza.''

Inkább: Az elmúlt napokban fórumunkon ByB megosztotta velünk az elképezeléseit a jövő telefonjairól.

Szerintem, így kicsit jobb a bevezető mondat.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#6) opr


opr
veterán

Hát, ByB, azt tudtam h telefonmániás vagy de azt nem h ennyire :DDD
Fogadd őszinte grtulációmat, nem semmi a cucc... A sakk meg nagyon isten :R
Remélem befutsz egyszer ;)

Az meg külön dícséretes h sonyericsson :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#7) KrAt


KrAt
veterán

ByB itt is fogadd őszinte gratulációmat :R

(#8) Integra


Integra
titán

hajrá byb, gogogo!!!!! :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) ByB


ByB
addikt

Köszönöm mindannyiotoknak a pozitív hozzászólásokat! :R Igyekszem a továbbiakban is érdekes megoldásokkal előrukkolni, mind a mobilok, mind más technikai kütyük világában... ;) Elvileg a Sparta van soron, de nagyon furakodik egy újabb ötlet, ami a flipes telefonok általam elképzelt jövőjét mutatná meg. Itt várhatóak az újabb megjelenéseim - [link]. Polacheck-nek pedig ezúton is szeretném megköszönni, ezt a lehetőséget.

(#10) csudri


csudri
őstag

Úristen milyen király telcsik! Végre nem agyoncsicsázott telefon, hanem igazi klasszikus tégla-forma! Byb fogadd az én gratulációmat is, le a kalappal, remélem felkap valamelyik mobilgyártó cég!

(#11) atuci


atuci
senior tag

Először is grat, szépek lettek a tervek.

Másodszor meg izlések és pofonok, de nekem a túl szögletes, értsd sarkos dolgok nem jönnek be, gyakorlati tapasztalat, hogy az ilyen kütyük pakolászása sok gondot okoz.
Jók az elképzeléseid, remélem viszontlátjuk majd valamelyik jövőbeli telefonon.

Tetszett az érintőképernyős ill inteligens ''érintőgombos'' megoldás, szerintem is ebben van a jövő, volt már egy pár ilyen prototipus.

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#12) blueye


blueye
veterán

Mi a kedvenc autómárkád? :)

(#13) ByB válasza blueye (#12) üzenetére


ByB
addikt

Lexus és Toyota ;)

(#14) blueye válasza ByB (#13) üzenetére


blueye
veterán

Akkor gondolom a Lexusnak terveznél... :)

[Szerkesztve]

(#15) atuci válasza ByB (#13) üzenetére


atuci
senior tag

Aki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet! :R

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#16) róland válasza atuci (#15) üzenetére


róland
veterán

Aki a Japán termékeket szereti rossz ember nem lehet!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17) ByB


ByB
addikt

Sziasztok!

Elkészült a következő telefonom, de a várakozásokkal ellentétben nem az R1000i - Spata, hanem a kimondottan nőknek szánt Z1000i - Aphrodite, ami az én elképzelésem a jövő flippes telefonjairól. Először egy rövid leírás:

Nőknek tervezni nehéz és boldogságos folyamat! Megérezni az ellenkező nem vágyait, kiváltság; látni az örömüket, határtalan érzés... Őket nem lehet „holmi” érintőképernyővel és bonyolult csúsztató mechanizmussal lenyűgözni, illetve: csak akkor, ha maga a technika az érzelmek kifejezőeszköze.

Telefonommal a Bang & Olufsen különc mobilját vettem célul. De míg az ő készülékük abszolút unisex, addig az enyém kimondottan nőknek lett tervezve. A neve illik a Sony Ericsson mai és az általam elképzelt 1000i sorozatba: Z1000i – Aphrodite.

Formavilágával, a már elkezdett úton haladtam tovább, a minimal-hightech koncepciót fokozott mennyiségű érzelemmel töltöttem meg. A méreteket (zárva: 50x50x13mm, nyitva: 100x50x6mm), pedig a női kézhez és az ékszerként (akárcsak egy Swarovski nyaklánc) való viseléshez alakítottam.

A telefon technikai különlegessége, a háromféle használati üzemmódban rejlik: összecsukott, nyitott és sík. (A mozgást motor végzi.) Utóbbi állapotban, a két érintőképernyős kijelző középre csúszik és a beépített ledek segítségével, tökéletesen használható, mint sminktükör. Természetesen bármilyen multimédiás funkcióhoz is jól jön a hatalmas kijelző (tükör is egyben).

Ennél a telefonnál is szeretném kihasználni az új elképzelésemet a vezeték nélküli adatátvitelről. A telefon a hőmérsékletünk, szívverésünk és egyéb adatok alapján jelzi számunka, vagy akár a külvilág felé is, aktuális lelki állapotunk.

És, hogy a gyengébbik nem számára még inkább szerethető legyen a telefon, beépítettem egy kézmelegítő funkciót. Bekapcsolásával szabályozható a telefon hőmérséklete, ami főleg őszi és téli napokon adhat egy kis melegséget az eldermedt ujjaknak és lelkeknek...


utána pedig a képek:

Kívülről - kézmelegítő, óra, érzelem és állapot funkciók:

[kép]

közepes felbontás - [link]

nagy felbontás - [link]

Belülről - nyitott és sík állapotban:

[kép]

közepes felbontás - [link]

nagy felbontás - [link]

Várom a véleményeteket, barátnők, mamák... előnyben! :D

üdv
Binsz

(#18) ByB


ByB
addikt

Sziasztok!

Elkészült az első kiegészítő tervem is, ami nem más, mint a Z1000i - Aphrodite-hez való stereo bluetooth headset. S hogy mi a különlegessége a dolognak? Amíg a készülék, egy nyakláncon lógó medál, addig a headset a két klipszes fülbevaló! ;) Ha létrejött a kapcsolat kéken, ha éppen beszélgetsz, akkor pedig kéken és zölden világítanak a fülbevalók, amik tartalmazzák a füljárat felé irányított hangszórókat és a mikrofonokat.

[kép]

közepes - [link]

nagy - [link]

Várom a véleményeket!

üdv
Bence

(#19) róland válasza ByB (#17) üzenetére


róland
veterán

Ajjajj!!! Nem tetszik a kinyitós képen a szolgáltató felirata.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#20) róland válasza ByB (#18) üzenetére


róland
veterán

Kicsit vékonynak tűnik a lánc a készülékhez. Esetleg valami feltünőbb/elegánsabb megoldást el tudnék képzelni a lánc rögzítésére.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#21) ByB válasza róland (#20) üzenetére


ByB
addikt

Méretarányosan, az egy 2 mm-es lánc, annak bőven elégnek kell, hogy legyen! Az egyszerűsége pedig szándékos, hisz nem azon van a hangsúly! ;)

üdv
Bence

ui.: A szolgáltató tetszése abszolút szubjektív, nekem semmi bajom sincs velük! :D

(#22) ByB válasza ByB (#18) üzenetére


ByB
addikt

Ahogy láthatjátok, frissültek a képek a #18-as hozzászólásban! Az ok egyszerű:

- nyaklánc -> telefon
- fülbevaló -> stereo BT headset
- gyűrű -> BT hívás és multimédia vezérlő


;)

üdv
Binsz

[Szerkesztve]

(#23) ByB


ByB
addikt

Ha bármi kérdés, vélemény (egyéb...) merül fel a telefonnal kapcsolatban, kérlek itt jelezzétek - [link] :R

üdv
Bence

(#24) _seth_


_seth_
veterán

Csak azt nem értem, hogy miért kell SE néven emlegetni ezeket a telókat? + Ugye jól értem, hogy ezek csak ByB képein léteznek és az SE-hez semmi közük sincs?

Egyébként jó ötlet ez a minden egy nagy kijelző bár nem kedvez a formatervezőknek mert nem kell a kijelző körül irészt a gombokat stb megtervezni hiszen az is egy nagy kijelző :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#25) ByB válasza _seth_ (#24) üzenetére


ByB
addikt

Azért vannak Sony Ericsson néven emlegetve, mert én az ő formavilágukat és gondolkodásmódjukat figyelembevéve terveztem meg a modelljeimet és képzeletben az ő nevük alatt hoztam nyilvánosságra! Nem az első eset a történelem folyamán! :U

Azt pedig, hogy a formatervezést kiváltja a ''minden egy nagy kijelző'', inkább nem is kommentálom csak egy mondattal: szerintem nem váltja ki! ;)

(#26) _seth_ válasza ByB (#25) üzenetére


_seth_
veterán

Most már értek mindent :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#27) ByB válasza _seth_ (#24) üzenetére


ByB
addikt

Nemsokára elkészül a Lexus-nak szánt mobilom, amin valós gombok lesznek és nem S. E. lesz a készülék fiktív gyártója! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.