Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) twollah


twollah
nagyúr

Új CPUhoz új chipset dukál, és a technológia kiforr az  ''A'' verzióban.

(#2) anulu válasza twollah (#1) üzenetére


anulu
félisten

VIA-ék szoktak ''A''-zni... :) Remélem, nVidiáéknál sikerül vmi nagyon ütőset összehozni. :DDD Mert ha igen, akkor megvan, hogy a következő alaplapom milyen chipsetű lesz :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) HookR


HookR
addikt

Tul sokat nem kellett fejleszteni azon az 'uj' eszaki hidon, elvegre a memoria vezerlo a prociban kapott helyett, s igazan csak az AGP-vel kell foglalkoznia.

---------------------------
kentaur:

''az északi híd szerepét vagy egy GeForce4 MX-et magába foglaló IGP (Integrated Graphics Processor - Integrált Grafikus Processzor), vagy egy integrált grafikus processzort nem magába tartalmazó SPP (System Platform Processor - Rendszer Platform Processzor) veszi majd át. ''

esetleg magaban tartalmazo, de meg az sem helyes igazan... Tokeltesen elegendo, ha ezt irod: ''nem tartalazo''.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#4) twollah válasza anulu (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Kevertem a szezont a fazonnal.

(#5) Fiery


Fiery
veterán

Felmerul azert nehany kerdes bennem ezzel a hirrel kapcsolatban:

1) Elozoleg azt irtatok, hogy a CrushK8 csak egychipes megoldas lesz, most viszont kavartok erre-arra az IGP es SPP-vel, 2 chippel es hasonlokkal. Akkor most a CrushK8 lesz az egychipes (SPP) es a CrushK8G lesz a ketchipes (IGP)?

[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=2118&nn_id=7222[/L]

2) Irhatnatok valamit a TwinBank es a Hammer memoriavezerlojerol: IGP eseten az integralt GeForce4 MX miatt kikapcsolja a Hammer a memoriavezerlojet es a 2 csatornas alaplapi DDR vezerlo fogja ellatni ''anyaggal''?

3) Az elozo ponthoz kapcsolodoan: vajon ha berakok a CrushK8G-be egy kulso videokartyat, a Hammer integralt memoriavezerloje bekapcsolhato ujra? (minden bizonnyal nem)


Fiery

[L]http://www.aida32.hu[/L]

(#6) Parci válasza Fiery (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Kérdezel, mert nem tudod a választ, vagy kérdezel, hogy megmutasd, hogy te bizony már tudod? Fogalmam sincs, hogy melyik hány chipes lesz, és nem mi kavarunk, hanem max a forrásunk.

De, a Comdex rég volt, a Hammer meg még messze, így elképzelhetőnek tartom, hogy változnak a dolgok. Nekem az egész ki- és bekapcsolható Hammer vezérlő büdös, nem hiszem el, hogy egy integrált GF4 MX miatt az majd állítgatja magát...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) Fiery válasza Parci (#6) üzenetére


Fiery
veterán

En sem tudom a valaszokat, csak talalgatok. De ahogy elnezem, a hir iroja sem tudja, hogy mirol ir :)

(#8) Fiery


Fiery
veterán

Mellesleg, az egychipes megoldasnak koltsegcsokkentesi szempontbol igen sok ertelme lenne, mar a SiS735/SiS745 eseten is mukodott a dolog, pedig ott me'g beepitett memoriavezerlo is kellett a chipbe. En szemely szerint orulnek, ha a CrushK8 egychipes lenne, es ha a Comdexen egychipes volt, minden bizonnyal az is marad.


Fiery

(#9) Parci válasza Fiery (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nemtom... a SiS is leszállt arról a vonalról... ok, itt elég az AGP Tunnel, meg minden, szóval egy csomó funkció nem kell, de ne feledd, hogy szerencsétlen MCP-t önmagában is alig tudta összerakni az nVidia...

Szvsz két chip lesz, de meglátjuk. Nekem mind1, felőlem lehet rajta 7 chipset is, a lényeg, hogy működjön, gyors legyen és frankó legyen az ára :).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Sikló


Sikló
tag

Tök jó, hogy mennyi minden belefér egy topicba! :D

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#11) Petya


Petya
tag

Hát nem tudom... egy hammer mellé egy GF4MX...:( Biztos van akinek a grafikus teljesitmény nem kell, de ez nekem a hammer megerőszakolásának tűnik (már csak a feljebb említett dolgok miatt is).

(#12) anulu válasza Petya (#11) üzenetére


anulu
félisten

nekem meg a meggyalázásának... :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) emvy válasza Petya (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerverbe, satöbbi bőven jó.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.