Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Mééér nem lesz 2 darab PCIE 16x slot? :(

#tarcsad

(#2) twollah válasza Yutani (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Bele is tudsz tomkodni valamiket az altalad annyira hianyolt PCIE slottokba?

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Annyira szeretem az ilyen pletyka szintu hireket.

Mire kezzel foghato dolog lesz a chipsetbol lehet, hogy a felet sem fogja annak tartalmazni amirol a pletykak szoltak.

(#4) Erasmus válasza twollah (#3) üzenetére


Erasmus
őstag

A The Inq ilyen jellegű értesülései azért többnyire helytállónak bizonyulnak.

üdv,

(#5) L3zl13


L3zl13
nagyúr

SLI-hez elég 1x16+1x8-as PCI-E?

Aki hülye, haljon meg!

(#6) faster válasza L3zl13 (#5) üzenetére


faster
nagyúr

A PCI-e 8* csatlakozója nem kisebb, mint a 16-os?

(#7) LordX


LordX
veterán

Hm? :F

1. Mondjon valaki egy olyan K8-as chipkészletet, ami nem működik multiprocesszoros környezetben. Az Opteron beépített memvezérlője és 3 db HT-Linkje pont azért jó, mert a chipsetnek csakis és kizárólag a perifériákkal kell bajlódnia, köze nincs a memóriához és a procik közti kommunikációhoz.

2. Az nF4 a hír szerint 32 PCIe vonalat támogat. A 16x és 8x mellett marad 8 vonal. Az OK, hogy ez 4 db 2x, de miért nem 8 db 1x? Meg mi az, hogy 2x slot? (a 8x az egy 16x slot, csak 8 db van bekötve, ez OK).

(#8) Frosty


Frosty
aktív tag

4 processzoros opteron alaplap eddig is volt...
Kellett nekem ilyen korán Socket 939-et venni :( :(((

(#9) Yutani válasza twollah (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én nem, de még mindig csak Intel fronton lenne lehetőség az SLI tesztelésére, a K8 alapú még váratr magára.

Nem mintha lett volna már Xeonos SLI teszt bárhol is...

#tarcsad

(#10) Alvin_ti4200 válasza Frosty (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Könnyítsünk rajta, add nekem:D

(#11) Frosty válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


Frosty
aktív tag

:C ok, ha lecserélem egyszer neked adom el :DD ha kell még:Y

[Szerkesztve]

(#12) Frosty


Frosty
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy SLi-nél a másik pci-e miért 8x-os és hogy fog az működni! Tippek?

(#13) Surranó válasza LordX (#7) üzenetére


Surranó
aktív tag

Szerintem az csak egy példa volt, hogy milyen lapot lehet köré építeni. De lehet, hogy egyszerűen max 6 slotot tud. A 16+8-at viszont én is nagyon nem értem.

Más: mi az, hogy 20Ggflops? Egy 3GHz-es P4 az hány Gflopsos? :F

(#14) Frosty válasza Surranó (#13) üzenetére


Frosty
aktív tag

Én csak azt tudom, hogy a világ száz leggyorsabb gépének listájára (ha jól emléxem, de nem bizt) 100 Gfloppal lehet felkerülni. Lehet, hogy hülyeséget írtam és át kellett volna előtte gondolni??? :DDD

(#15) Yutani válasza Frosty (#14) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lehet... :))

#tarcsad

(#16) Yutani válasza Surranó (#13) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ahogy a neten utánanéztem, az derült ki, hogy az SB Live! (ami még mindig egy jó kártya) tud 1000 MIPS-et, azaz 1000 millió utasítás/sec. Most nem tudom, hogy ez 1 GFLOP lenne, de ha igen, akkor az nForce4-ben 20-szor gyorsabb az audio chip.

#tarcsad

(#17) Frigo


Frigo
őstag

Mintha korábban lett volna hír arról hogy az Nf4 mellé az NV nem PCI-E16X-os hanem a saját fejlesztésű PCI-E20X-os csatolját teszi rá :F

(#18) faster válasza Yutani (#16) üzenetére


faster
nagyúr

IPS -> instructions per second
FLOPS -> floating operations per second

Ezért, mivel a lebegőpontos műveletvégzésre van külön mérőszám, a MIPS általában a fixpontos műveletekre vonatkozik.

(#19) csudri válasza Frosty (#8) üzenetére


csudri
őstag

Gigabyte GA-K8NSNXP-939 (nforce3 250 ultra)
AMD Socket 939 Athlon 64 3800+

Mennyi volt és hol?

Amúgy meg a konfigodat elnézve (és ebből feltételezve az anyagi hátteredet) nem fogsz belerokkani egy későbbi lapcserébe!

(#20) Surranó válasza Yutani (#16) üzenetére


Surranó
aktív tag

na ez is furcsán hangzik. 1GHz-es RISC proci lenne egy hangkártyában? mert az IPS az instructions per sec, és tudtommal gépi kódú utasítást jelent. Ha eltekintünk a pipeline-tól, akkor ez pont egy 1GHz-es RISC-et jelentene... de nemtom, hogy a pipeline az utasítások mekkora részét teszi effektíve 0 idejűvé...

(#21) Frosty válasza csudri (#19) üzenetére


Frosty
aktív tag

www.newegg.com
proci 712$
lap 232$
+posta 20$
+áfa itthon amit a vámon nyomnak rá, de itt lehet csalni, mert használt amd alaplapként hoztam be 50 dollár összértéken :DDD így a tréfa kb 3000ft volt

Én belerokkannék, mert sokat güriztem érte :DD

[Szerkesztve]

(#22) faster válasza Surranó (#20) üzenetére


faster
nagyúr

A procik nem egy utasítást hajtanak végre egy órajel alatt, ez fokozottan igaz a RISC procikra.

(#23) Frosty válasza csudri (#19) üzenetére


Frosty
aktív tag

Volt a 3800+ előtt egy FX-53 is, de mivel kaptam rá egy jó árajánlatot, megszabadultam tőle. Ez a 3800+ semmivel sem rosszabb, sőt néhány játékban jobb is néhány fps-el. És olcsóbb majdnem 170 dollárral...

(#24) Surranó válasza faster (#22) üzenetére


Surranó
aktív tag

A kérdés továbbra is: hány Gflopsos egy P4, AXP, A64, R420, NV45... bármi, ami viszonyítási alap. mert azt a 20-at nagyon sokallom. Mit tud az? realtime-ban sokcsatornás sokherces sokbites hangot enkódolni?

(#25) Loha


Loha
veterán

Szerintem akármelyik videókártyának bőven sok a 8x-os PCI-EX is.

(#26) Nowhereman válasza Surranó (#20) üzenetére


Nowhereman
őstag

És a midi ennek ellenére még mindig ritkán közelíti az analóg rendszerekét...

Utánam a kondenzcsik!

(#27) Frosty válasza Surranó (#24) üzenetére


Frosty
aktív tag

Csak be kellett írni google-ba, hogy gflops...
Itt elmagyarázzák mit jelent a rövidítés: [L]http://www.webopedia.com/TERM/F/FLOPS.html[/L]
És a procik teljesítményei: Dual Intel Xeon 2.0Ghz 3,3 Gflops
Alpha/Linux 70 processor DEC Alpha cluster (Avalon) 10 Gflops
12db AMD 2.4-GHz Opteron (OctigaBay 12K) 58-Gflops

És ezzel ki is derült, hogy amit az előbb írtam és felvetettem, hogy hülyeség, nem az. Csak be kellett írni google-ba, hogy gflops...
Itt elmagyarázzák mit jelent a rövidítés: [L]http://www.webopedia.com/TERM/F/FLOPS.html[/L]
És a procik teljesítményei: Dual Intel Xeon 2.0Ghz 3,3 Gflops
Alpha/Linux 70 processor DEC Alpha cluster (Avalon) 10 Gflops
12db AMD 2.4-GHz Opteron (OctigaBay 12K) 58-Gflops

És ezzel ki is derült, hogy amit az előbb írtam és felvetettem, hogy hülyeség, nem az. Tehát Yutani, mégsem vagyok annyira hülye :DDD

Ja és itt van még egy érdekes cikk a benchmarkokról...[L]http://arstechnica.com/cpu/2q99/benchmarking-1.html[/L]

[Szerkesztve]

(#28) Frosty válasza Frosty (#27) üzenetére


Frosty
aktív tag

Vmit elbarmolt a szerver, bocs a kuszaságért...:Y

www.spec.org-on konkrét eredmények vannak és kiderül, hogy nem is lesz olyan rossz a Prescott, ha egyszer ki tudják majd használni, meg ha addig el nem olvad persze :DDD

[Szerkesztve]

(#29) Surranó válasza Frosty (#27) üzenetére


Surranó
aktív tag

Kösz!

Akkor mégiscsak elírás lehet az a 20Gflops. Nem valószínű, hogy annyit tud, mint egy dual xeon, vagy harmadannyit, mint 12 Opteron, igaz?

(#30) Frosty válasza Surranó (#29) üzenetére


Frosty
aktív tag

Hát nagyon úgy tűnik :D

(#31) LordX


LordX
veterán

Nem biztos.

''Floating-point operations include any operations that involve fractional numbers.'', tehát beleszámolnak bármilyen lebegőpontos számon végzett számítási lépést.

Ez egy speciális hangprocesszor, ez nem (csak) azt csinálja, mint egy processzor csinálna egy lebegőpontos számmal: összeadja, hatványozza, mittomén, hanem speciálisan erre a célra kitalált műveleteket, ezeket lehet, hogy gyorsabban el lehet végezni / sok egyszerű végrehajtóegység kell hozzá.

A lényeg: 20 milliárd művelet az bármilyen egyszerű művelet lehet.

(#32) Surranó válasza LordX (#31) üzenetére


Surranó
aktív tag

pl ha kétmilliót akarok hozzáadni felesével (hogy fp legyen ;) ), és ezt megcsinálom 1 órajel alatt (ADD), akkor most négymillió FLO per órajel (1MHz esetén 4TFLOPS)? :F

(szerk) vagy arra gondolsz, hogy rengeteg dolgot párhuzamosan lehet csinálni, mint pl egy olyan proci, ami életjátékot 1 generáció per órajel sebességgel tud renderelni, de az NxM műveletnek számít? Ez már hihetőbb (bár a példa nyilván erős)

[Szerkesztve]

(#33) LordX válasza Surranó (#32) üzenetére


LordX
veterán

Az utóbbi példára gondoltam. Nem tudom, hogy a SS2-ben mi van, meg hogy hogyan lehet hangot feldolgozni, de igen, ilyen példára gondoltam.

(#34) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Épp csak elkezdtek gondolkodni a GPU-k általános számítási feladatokra történő felhasználásán. Lehet, hogy hamarosan a hangkártyával is SETI-zni fogunk? :Y

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.