Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apicius


Apicius
tag

34 rongy 8GB? Nem is rossz...

''Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló.''

(#2) macilaci78 válasza Apicius (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

32-ért vettem egy éve egy 80Gb-os vinyót és egy hozzá tartozó USB-s racket. Az nem volt rossz!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#3) Scream007


Scream007
őstag

nagyon zsír de kevés az átviteli sebbesség 5MB 8gigához???
számoljunk csak........ugy circa 8000:5=több mint 26 perc míg teleteszi......áhhhh amíg ilyne lassú értelmetlen :O

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#4) erdoke válasza Scream007 (#3) üzenetére


erdoke
titán

Egyetértek. Nem drága, de lassú.

A legjobb aláírás a héten

(#5) Cs_Laci válasza Scream007 (#3) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Az a baj, hogy tényleg nem képesek a sebességet arányosan növelni a tárolókapacitással. Normális sebességre jelenleg csak a mikrodrive-ok képesek.

Amúgy azt tudja valaki, hogy pl egy 150x-es SD kártya az valójában pendrive-ként alkalmazva mit tud??

Mert egy 150x-es SD kari, 2gb egész megfizethető, csak egy USB elektronika kéne rá. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

(#6) erdoke válasza Cs_Laci (#5) üzenetére


erdoke
titán

Vannak 20 MB/s fölötti sebességű 1 GB-os pendrive-ok, pl., OCZ, GeiL, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#7) Cs_Laci válasza erdoke (#6) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Jó, de azokat egyrészt baromi nehéz beszerezni, másrészt aranyárban vannak, harmadrészt 1gb..

Ha jól számolom, a 150x az olyan 22.5 megabyte/sec. Egy ilyen 4GB SD kártya, 150x-es olyan 23K-26K (USA, Newegg behozva)...

A kérdés mindössze annyi, hogy ezek tényleg tudnak-e ennyit, és van-e olyan vezérlőelektronika, ami ezt ki tudja hajtani?? Mert ha egy USB-s SD Card reader ezt tudná, akkor ez több szempontból jobb, mint egy pendrive...

(#8) demagóg válasza Cs_Laci (#7) üzenetére


demagóg
aktív tag

A flash memóriában rejlő sebesség a következők alapján számolható:
Egy szektor tartalma a flash területről a kimeneti regiszterbe ~25us alatt íródik be. Ezt minden egyes újabb szektor olvasásakor ki kell várni. A kimeneti regiszter tartalma 25-50 ns órajellel olvasható ki. Egy szektor manapság 2112 byte. Tehát egy szektor kiolvasható 25us+2112*25ns=80us alatt.Ez átlagban 40 ns egy byte-ra. Vagyis 25 MHz. Ezt minden ma gyártott chip tudja. A többi csak a kontrolleren múlik. Több chip használatával átlapolásos olvasással akár lehet gyorsítani is. Az igazi korlát a kontrollerben az USB oldali interface kezelése. Jellemző néhány típusra (pl. SanDisk), hogy csak a kontroller chip leváltásával adnak ki gyorsított verziót is (persze az árát jól megkérve). Különben teljesen egyformák belülről.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#9) orbano


orbano
félisten

notebook tulajok rémálma... mekkora nagy dög ez :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) Cs_Laci válasza demagóg (#8) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

És tökvéletlenül hallottál már olyanról, ami ténylegesen képes pl SD kártyát fogadni, és nem riad vissza a 20 mega feletti sebességtől? Gondolom egy 20 megás gyors Pendrive controllere ebben az esetben is használható lenne..

(#11) demagóg válasza Cs_Laci (#10) üzenetére


demagóg
aktív tag

Nem hallottam, de nem lehetetlen hogy valaki gyárt. Minden gyártó ködösít, a nagyok is, hogy az ő eszköze is kompatibilis az USB 2.0 480Mbit-es interfésszel. De jó, ha 4-5Mbyte/sec.-et tudnak olvasáskor. Ugyanolyan vakítás, mint amikor egy 6W-os hangfalra ráírják, hogy 200W PMPO. :((( A valódi transfer sebességet azért néhány becsületes gyártó meg is adja. Pendrive és olvasó esetén is ezek az értékek tipikusak, ezeket szoktam mérni. Általános felhasználásra meg ez is elég. Pedig USB 2.0 esetén tényleg nincs műszaki akadálya a 20-25 Mbyte/sec-et tudó kontrollernek olvasóban sem, hiszen már PD-ben is megoldották. A tokot csak egyszer kell kiffejleszteni, előállítása már ugyanannyiba kerülne mint az elődje. De úgy látszik, hogy könnyebb, olcsóbb marketingelni mint fejleszteni. Elsődleges cél minél több bőrt lehúzni a fejlesztési eredmények csöpögtetésével.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#12) Skica


Skica
őstag

Extreme Pen Drive?

[kép]

[link]

.: No Comment Grp:.

(#13) Vikthor válasza Skica (#12) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez mekkora! :)

Üdv,
Vikthor

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#14) sbazsi


sbazsi
veterán

egy usb rack mobil hdd-hez ~ 5-7k.
hozzá egy 2,5 hdd a depon ma 17 k-ról indul
ez 24k

és ezért van egy 40 gigás hordozható vinyó, aminek a sebessége eléri a 20-25k/sec-et.

igaz nem fér el a zsebben. vagy csak nagyobban.

(#15) rumos14


rumos14
nagyúr

azért hordozhatóság és elegancia szempontjából eg pendrive és egy mobil rack nem igazán hasonlítható össze.
amúgy én 37-ért vettem egy 30 gigás sony mp3 lejátszót használtan, 9*6*1,4 cm, 18mb/sec írás/olvasás, és nem utolsósorban pöpec mp3 lejátszó

(#16) Lortech válasza rumos14 (#15) üzenetére


Lortech
addikt

Új 30GB fujitsu 4200-es 2.5'' vinyó van a ph!-n 7500-ért, hozzá kicsi, elegáns rack 4-5k körül megkapható. 1 darab usb-ről elmegy, külső táp nélkül. Igaz, hogy nem pendrive méret, de elegánsnak lehet elegáns, nem egy otromba nagy 3.5''-os rackre kell gondolni. Az enyém rackkel, rajta bőrtokkal együtt 13,5*9*1,5cm. Hangja nincs, nem melegszik, gyors.

Thank you to god for making me an atheist

(#17) pschio válasza Lortech (#16) üzenetére


pschio
őstag

egyetertek. csak azzal nem hogy 1 usbrol is elmegy. nekem 2rol megy csak de nem is szertnem ha odakozmálna az egyik portom :)

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#18) VVoid válasza pschio (#17) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nekem 80 GB-s, 5400 RPM-es, 2,5''-ös külső USB-s vinyóm van, és úgy megy 1 USB-ről, mint a pinty.

(#19) Lortech válasza pschio (#17) üzenetére


Lortech
addikt

Én csak arról állítottam, amit konkrétan írtam. :)
A vinyó nagyobbik testvére van nekem, 40-es, és gond nélkül megy 1 usb-ről. A 4200-esek mennek, az 5400-eseknek picivel nagyobb az áramfelvétele, de mások visszajelzései alapján azok is mennek.

Thank you to god for making me an atheist

(#20) sbazsi válasza pschio (#17) üzenetére


sbazsi
veterán

nekem is 40gb / 4200 hdd van, már 2 (kettő) éve
egyszer cseréltem házat, mert a usb rack házon lévő csatlakozó elfáradt.
de simán viszi a 20 k/sec-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.