Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hátha nekik is bejön a fölös cuccok raktárból való eltüntetésére vonatkozó vállalati irányelv. ;]

<< Heimdal >>

(#2) Renwick válasza Retekegér (#1) üzenetére


Renwick
őstag

Na azért nem minden olyan cucc felesleges és haszontalan, ami nem 26652348976 GHz-en jár és nem az enthusiast fanokat célozza. :P
Itt nem raktársöprésről van szó szerintem, egyszerűen csak kellett egy konkurencia az AMD 690G-nek, hát megoldották, minimális költségek mellett... :)

üdv

R.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#3) Retekegér válasza Renwick (#2) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Eszem ágában sincs azt mondani, hogy ezek haszontalan cuccok (fölös nem egyenlő haszontalan), de mennyivel jobban fog hangzani a tájékozatlan user számára a GeForce 7050 és nForce 630a megnevezés GeForce 6100 és nForce 430 helyett. Az AMD miért csinálta? Szerintem azért, hogy elmenjen a régebbi cucc. És ez a stratégia nVidiának is kapóra jött szvsz. De ez csak saját véleményem.

<< Heimdal >>

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Valóban, milyen jó is lenne, ha ezekre az alaplapokra raknának a gyártól TV-out kivezetést is, nem csak VGA kimenetet... Még a DVI kimenet is ritka persze, pedig azt biztosan többen használnák. :U

#tarcsad

(#5) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Ilyen, mikor másol vlki. :DDD
Az nforce 680 után gondolt egyet az amd és csinált 690-et. Erre az nvidia ''visszavágott'' a 630 :D Kicsit olyan, mint ahogy a múmiában alkudoznak :C

(#6) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Egyszerűen a 7-es szériát már nem tudták / nem volt kedvük eléggé butítani és integrálni, így hogy ne legyen ''elavult'' kapott egy 7-es sorozatú számozást. wow.
Ha tovább nyújtják az életciklust:
6100 - 7050 - 8025 ...

Azért megnéznék egy ilyen nagyon komoly szakmai értekezletet ahol a fejlesztőmérnök elégedetten kezetfog a PR-os igazgatóval, miután megállapodnak arról, hogy átírnak két számot és ezzel boldogan távoznak...

(#7) erdoke válasza Cs_Laci (#6) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem ez korrekt válaszlépés, ezután az AMD kényszerhelyzetben van, muszáj lesz neki átkersztelni a 690G-t 9999G-re. Kemény piaci küzdelemnek vagyunk szemtanúi. A keresztapák harca. :DDD

A legjobb aláírás a héten

(#8) Balinov válasza Retekegér (#3) üzenetére


Balinov
félisten

ezzel csak annyiban vitatkoznék,hogy a 61x0 és nf4x0 célközönsége nem biztos,hogy tipikusan az,aki azért vesz meg valamit,mert a típusa 7-el és 6-al kezdődik a 6 és 4 helyett.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#9) Gabesz84 válasza Yutani (#4) üzenetére


Gabesz84
őstag

a gef 6100-as nem tamogat tv kimenetet tudtommal, de a gef6150 igen, es az ilyen lapokon altalabn van D-SUB es DVI vagy HDTVout is. Asusnak van olyan amin mindharom van.
Tudom, mert most epp kepben vagyok az ilyen lapoknal, most epitettem nemreg HTPC-t egybol :DDD

(#10) Balinov válasza Gabesz84 (#9) üzenetére


Balinov
félisten

így van,6100-eseken ,köztük az én Gigabyte variánsomnak is, csak dsub kimenete van,sztem dvi se nagyon van,max kieg. áramkörrel a mobo-n.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#11) pip


pip
aktív tag

az AMD a hibas, ha a 690G egy kicsit jobbra sikeredik, akkor az nvidia is kenytelen a 6100-nal jobb megoldast felmutatni. De igy, ha ez is eleg joaz amd megoldasa ellen, akkor eleg atkeresztelni. Ebben a szomoru csak az, hogy konzevaljak az IGP-ket a tavalyi szinten. No de majd a legkozelebbi Mirage... :D

[Szerkesztve]

(#12) Gabesz84 válasza pip (#11) üzenetére


Gabesz84
őstag

en annyira nem banom az ilyen atnevezeseket, legalabb tovabb lesz a lapomhoz termektamogatas :D (remelem)

(#13) Balinov válasza pip (#11) üzenetére


Balinov
félisten

izé,pontosság kedvéért, 61x0/4x0 chipset még 2005 őszén mutatkozott be a nagyközönségnek,[link]Január elején meg már hoztam is el Giannitól a Gigabyte lapocskámat.
Inkább az a szomorú,hogy 2005. negyedik negyedévben egy a kb az R9600SE vagy fx5200 szintjét épphogy megütő chipsettel az addigi IGP-s megoldásoknál előremutatóbb,nagyobb teljesítményű chipsetet favorizáltak.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#14) pip válasza Balinov (#13) üzenetére


pip
aktív tag

miert szomoru az? Szerintem jo, hogy az addigi IGP megoldasoknal nagyobb teljesitmenyt mutattak fel. Es most meg nagyobbat varnek. Nem baj az ha az integralt vga tud valamit.

(#15) Balinov válasza pip (#14) üzenetére


Balinov
félisten

izé,nem az a szomorú,hogy az akkor IGP-ket tudásban jóval meghaladta,hanem ,hogy 2007-et írunk és csak átnevezéssel,tényleges technológiai újítás nélkül jön ki egy ''új'' chipset.
Amúgy ha jól rémlik,anno a melegedő nf4-ekkel szemben ez a chipset széria passzívba is jól elment,megy is a mai napig,mivel mér 9mikronons gyártású volt,a gf61x0 biztosan.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#16) pip válasza Balinov (#15) üzenetére


pip
aktív tag

ja, rosszul ertettem elsőre. Ezzel 100%-ban egyetértek.

(#17) Balinov válasza pip (#16) üzenetére


Balinov
félisten

akkor jó,kicsit spongyán fogalmaztam először,no,ezt teszi a kapkodás :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) pip


pip
aktív tag

Megiscsak kenytelen lesz az nvidia is kiadni valami normalisabb/ujabb IGP-s alaplapot, mert ugy tunik a driverek kezdik meghozni a hatasukat es az AMD 690G chipset kezd elhuzni az integralt vidkaris mezonybol [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.