Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Már várom twollah kolléga építő jellegű hozzászólását a témával kapcsoaltban! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

520W
Az már döfi!
Erről már mehet az USB vasaló :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

''Az aktív PFC-nek köszönhetően a hatásfok 0,989.''
Ez azt jelenti, hogyha a szamitogép mondjuk 200w-ot vesz fel, akkor a táp csak 202w-ot (ca. 0.9A) fog felvenni a konnektorbol?

(#4) twollah


twollah
nagyúr

''a tápok oldalán és a tetején ablakok vannak''... ...a tulajdonos 2 honappal kesobb meg a procicakat lengeto huzatban gyonyorkodhet az ablakokon keresztul, mert kitiszitani nem lehet a tapot a megbontas nelkul.

(#5) twollah válasza engusz (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Hozzaszoltam.

Megnyugodott a kicsinyke lelkivilagod?

(#6) .:ADAM:.


.:ADAM:.
aktív tag

STATA ready ???? Ez meg mi a fene, a normális tápok nem kompatibilisek a STATA-val?

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#7) .:ADAM:. válasza .:ADAM:. (#6) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

-2 T :D

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#8) Chapell válasza .:ADAM:. (#6) üzenetére


Chapell
aktív tag

A normális tápokon nincs Sata tápcsatlakozó.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#9) shtml


shtml
őstag

Röhej, bár twollah kolléga már megmondta: Mi a fészkes fenének ablak a tápra? Hogy lássam, hogyan gyűlik benne a mocsok?

0.99%-os hatásfok, hajjaj. Ehhez képest a PH-s táptesztben az APFC-s tápok sokkal rosszabb tényleges hatásfokkal működtek, mint a PFC nélküliek. Az egyik legjobb meg a PFC nélküli Chieftec 360-102-es volt.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#10) twollah válasza shtml (#9) üzenetére


twollah
nagyúr

Sajnos eleg hulyen fogalmaztam meg a hozzaszolasom, de remelem ertheto voltam.

A porcicakrol meg annyit, hogy lathatok eleget a szobamban 1 het nem takaritas utan, minden szemezek hasonlokkal a tapon belul is?

(#11) shtml


shtml
őstag

Fan Washer = ventilátor alátét.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#12) emvy


emvy
nagyúr

Vazz :((
az aktív PFC-nek túl sok köze nincs a hatásfokhoz.
Ja de mégis: rontja egy kicsit.

A PFC annyit csinál, hogy megóvja a hálózatot a gép által keltett zavaroktól.

Legalábbis így tudom.

while (!sleep) sheep++;

(#13) Chapell válasza shtml (#9) üzenetére


Chapell
aktív tag

Szvsz akinek nagy ablak van a ház oldallapjában, az élvezheti a kékes tpáablakot, meg a csillogó felületet. Ez tipikus dizájn-táp.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#14) engusz válasza twollah (#5) üzenetére


engusz
veterán

Teljesen. A perverziómnak ez is részét képezi. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) Goose-T


Goose-T
veterán

Nagyon érdekesek ezek az ablakos-kékledes-apjafülés megacuccok. Engem teljesen az etnikum-Ladákra emlékeztetnek. Tudjátok: leszedett lökhárító, sárga szín, sötétített üveg, onil-matrica, rallyesport dísztárcsa, sportkormány, duplakipufogó. Nektek tetszenek a romaladák? Mert én megpróbálok még a közelükbe se kerülni, nehogy azt higgyék, hogy az enyém. Ugyanez áll ezekre a giccs-dolgokra is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16) Goose-T válasza Goose-T (#15) üzenetére


Goose-T
veterán

Höhö, aproneten meghirdetni ilyen Ladát: moddolt Lada eladó. :DD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17) shtml válasza emvy (#12) üzenetére


shtml
őstag

''A PFC annyit csinál, hogy megóvja a hálózatot a gép által keltett zavaroktól.''

Olvass utána.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#18) emvy válasza shtml (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

Utánaolvastam már, nagyjából tudom, hogy müxik.

while (!sleep) sheep++;

(#19) emvy


emvy
nagyúr

[L]http://www.nalanda.nitc.ac.in/nitcresources/ee/lectures/short_term_course_notes/PowerQuality/ActivePFC1.pdf[/L]

while (!sleep) sheep++;

(#20) twollah válasza engusz (#14) üzenetére


twollah
nagyúr

Próbáltad már a láncokat bőrcuccokat?

S/M klubba lemenni egy világítós számítógépházzal igen csak kirívó dolog.

(#21) twollah válasza Goose-T (#15) üzenetére


twollah
nagyúr

Ne is mond nálunk szinte csak parasztmercivel járkálnak a romák.

(#22) engusz válasza twollah (#20) üzenetére


engusz
veterán

Egyiket sem próbáltam még. Egyébként magában is kirívó dolog egy ilyen ház (szvsz). Nem kell azzal sehova se menni. Egyedül az ''Első Magyar Tuning, és Modding Kiállítás, és Verseny''-en gondolkodom.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) hobizoli válasza emvy (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igeeen...?

Akkor az Enermax oldalan irottak szerint az aktiv<>passziv ugyanolyan teljesitmenyu ket tap kozul miert mindig az aktiv PFC-s vesz fel kisebb aramot :U?




hobizoli

több drón kell ;P

(#24) CsendPenge válasza twollah (#4) üzenetére


CsendPenge
őstag

Talán annyiban azért nem rossz (bevallom, nekem is ez volt az első gondolatom, hogy minek?) hogy könnyen megnézheted, nincs-e valami gond a tápon belül. Nem tudom, hogy ezzel a szándékkal rakták-e oda, vagy csak design célzattal, de legyünk optimisták, és keressük a jót a ''rosszban''! :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#25) CsendPenge válasza .:ADAM:. (#6) üzenetére


CsendPenge
őstag

Sztem arra gondoltak, hogy a jelenlegi tápokon nincs SATA HDD tápcsatlakozó, hanem a ''régi'' típusú csatlakozót kell átalakítani, hogy kapjon delejt a merevlemez.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#26) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Összesen csak egy dolog szúrja a szememet. Ár még nincs. Szóval egy sóhajjal megtippeltem, és arra a következtetésre jutottam, hogy nekem sem lesz ilyenem. Pedig nekem teccik.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#27) utax


utax
aktív tag

pöpec, tetszik.

Use the force, Dude !

(#28) neduddki válasza hobizoli (#23) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Aszt mongya itten melletem egy hozzaerto, hogy a pfc aszt csinalni, hogy az aram felvetel nem csak a fesz szin tetejen van, hanem fojjamatosan, nagyfrekvenciaval, gaykorlatilag fojjamatos az aramfelvetel, ezzel megakadajozva a sin hullam csucsanak behorpadasat, a pfc egy kapcsolouzemu boosterhez hasonlit! Az euban 75W felet kotelzo!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

98,9 %-os hatásfok ??? Na neeee. Ha megis ;]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#30) tocsa


tocsa
senior tag

:O :O :O

''Dank der Aktiven PFC (Leistungsfaktorkorrektur) wird ein Wirkungsgrad von 0,989''
->
''Az aktív PFC-nek köszönhetően a hatásfok 0,989.''

A logikai ok-okozati viszony marketing blabla. Szakmailag szurni kene ezeket a cikkeket a forditas kozben.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#31) engusz válasza twollah (#20) üzenetére


engusz
veterán

Akkor nagy perverzitás nem lehet a moddolás!

''A HP egy elég érdekes és tőlük igen meglepő lépésre szánta el magát. Idén karácsonytól pre-moddolt gépeket dobnak a piacra. Az alumínium házakba szerelt gépek természetesen plexi oldallapot is kapnak, valamint fel lesznek szerelve hidegkatód csövekkel is. A szükséges dolgokat nem más szállítja majd nekik, mint a CoolerMaster, akik eddig is sok cég számára készítettek OEM alkatrészeket. Pl. az nVidia számára a GeForce FX5900-as referencia hűtői is a CoolerMaster gyárából kerülnek ki. Nos, a HP az, akiről nem hittük volna, hogy valaha ilyen lépésre szánják el magukat. Úgy látszik, nagyobb szeletet szeretnének az otthoni gépek ''tortájából''.''

Forrás : [L]http://www.hwtesztek.com[/L]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#32) Signal


Signal
csendes tag

''Az aktív PFC-nek köszönhetően a hatásfok 0,989.''

Sajnálatos butaság, ilyet nem lenne szabad megengedni. Pedig nem kell szakembernek lenni hozzá, elemi fokú számolással megállapítható, hogy eszerint 400 W teljesítményfelvételnél mindössze 4,4 W veszteség lenne a tápban, vagyis ennyi távozna hő formájában, ami azt jelenti, hogy ennek a tápnak egy darab ventilátorra sem lenne szüksége.

Ezzel szemben a 0,989 nyilvánvalóan nem a hatásfok, hanem a cosinusfi mérőszáma, ugyanis a PFC ''magyarul'' cosinusfí javítás.

A különbség annyi, hogy ha így nevezem, akkor bármelyik villanyszerelő megérti, hogy miről van szó, hiszen így tanítják neki az iskolában, nem pedig PFC néven. Vagy mondhatnám teljesítménytényező-javításnak is, lényeg, hogy nem azonos a hatásfokkal.

Ez a PFC csak az Internet miatt terjedt el így laikus körökben, amúgy szakemberek számára koszinuszfí-javítás volt mindig is. Megértéséhez erősáramú ismeretekkel kell rendelkezni, pontosabban a váltakozóárammal kapcsolatos jelenségekkel kell tisztában lenni, ami egy eléggé terjedelmes tananyag egyébként. De talán annyi elmondható, hogy a teljesítménytényező-javítás az áramszolgáltató veszteségeit csökkenti. A háztartási villanyórák nem mérik az un. meddőfogyasztást, hanem csak a hatásos fogyasztást, így aztán nem lesz kevesebb a villanyszámla, ha valaki PFC-s tápot használ.

Ezért nevezik a PFC-s tápokat környezetbarát tápegységnek, mert az erőművekben kevesebb fűtőanyagot kell felhasználni, amennyiben az elektromos hálózat cosinusfí-je jól be van állítva. Egy ilyen tápegység viszont csak egy igen apró pont ebben a rendszerben, ráadásul egy háztartás tele van egyéb kapcsolóüzemű tápegységekkel: TV, video, monitor stb. Azokban sincs PFC, vagy legalábbis nagyon ritka, mert nálunk nem teszi kötelezővé a szabvány. Tehát, ezek a berendezések úgyis rontják a cosinusfí-t, hiába van a gépben PFC (parasztvakító) tápegység.

Így fordulhat elő, hogy belenézek egy török televízióba (Alien, Vestel nagyképernyős változatai) és látom, hogy ott van a panelon a PFC helye, de a hozzávaló az alkatrészek ki vannak hagyva belőle, mert nálunk így is eladható.

(#33) faster válasza Signal (#32) üzenetére


faster
nagyúr

Főleg motoroknál használják. De ott sem PFC a megnevezése. :)

(#34) Signal


Signal
csendes tag

A teljesítménytényező-javítás egy nagyon fontos dolog, nemcsak motoroknál, hanem általában villamosenergia-szállításban.

Egyébként természetesen, angol nyelvű szakembereknek PFC, de ha egy magyar ember PFC-t mond, abból rögtön sejthető, hogy laikus és inkább csak a neten olvasott a dologról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.