Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Államilag dotált kutatómunkán kívül vajh hol lehet annyit kitermelni _EZZEL_, hogy kifizesd a bérleti díját? Esetleg hadiipar. Szerintem már az autógyártásban sem. Kinek kell ilyen?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#2) lzsolt


lzsolt
tag

A hadidiparon kívúl az alapkutatásban is szükség lehet rá.

Műszaki matematikai, részecskefizikai problémák

folyadékáramlás modellezés, időjárás modellezés, légellenállás modellezés,
gazdasági folymatok, stb.

(#3) cookiemonster


cookiemonster
csendes tag

Bakker...csak egyszer nyerek egy komolyabb összeget a lottón, és 2-3 hónapig nyomatom a SETI-t ezen a masinán:))

...de van elektronikus kapcsolat!! Csak nem működik...

(#4) Genialis válasza Don Vittorio (#1) üzenetére


Genialis
aktív tag

Hát én ki tudnám használni a sebességét. Bár szerintem kevés is lenne. ....:)

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#5) Tompo válasza Genialis (#4) üzenetére


Tompo
aktív tag

És mit csinálnál vele? DOOMoznál??? :))

(#6) Den válasza Don Vittorio (#1) üzenetére


Den
veterán

Csak néhány példa: gyógyszeripar, repgépgyártás, űrtechnika (magán cégek is foglalkoznak ezzel vállalkozásszerűen), autógyártás simán, sőtt autó és motorversenyzés! (sokkal olcsóbb, mint olyan szélcsatornát építeni, ahol teljesméretű járművet lehet tesztelni 200 km/h fölötti sebességen), meg még sokan mások.

Egyébként gyanítom hogy a nagyobb gyógyszergyárak nem bérlik hanem, tizesével veszik az ilyen gépeket.

www.simson4t.hu

(#7) greg214 válasza Den (#6) üzenetére


greg214
tag

Imho jól sejted, Den.
Szobatársam a NIIF-nél dolgozik (Nemzeti Információs Infrastruktúra Fejlesztés - egyetemi, akadémiai gerinchálózat feje és kutatóintézete), ott van egy Sun szuperkütyü ([L]http://www.iif.hu/szuper/[/L]). Kérdeztem, hogy ki a rák használja ezt ki. A válasz: biológusok, fizikusok, matemetikusok. annyira, hogy még egyet beállíthatnának mellé, igény lenne rá.

Greg O'Rich

(#8) localhost válasza greg214 (#7) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ahhh!
Amikor néha elmegyek az a gép mellett, főhajtással és csendes ''kézcsókom''-mal szoktam adózni neki!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9) marcee válasza Don Vittorio (#1) üzenetére


marcee
addikt

Asszem renderelni is jól lehetne vele... (és az ice age 2 behozná a költségeket)

\m/

(#10) emvy


emvy
nagyúr

Teljesen odavagyok az ilyesmikért, valahol ez A számítástechnika...az egyetemen van egy IBM gép, már ránézésre is nagyon megfogott...meg a TB-os háttértár, 4 GB RAM stb. ,fantasztikus!

while (!sleep) sheep++;

(#11) Krix válasza Don Vittorio (#1) üzenetére


Krix
őstag

Pl.: a Shell is használ ilyeneket kőolajkereséshez. Van egypár hajójuk ami a tengerfenéket pásztázza különböző ultrahangokkal, a visszavert hullámokat meg sok ilyen nagy gép értékeli ki. Náluk van a legnagyobb nem kormányzati kézben lévő számítógép ha jól emlékszem.

If it is not broken then don't fix it!

(#12) Genialis válasza Tompo (#5) üzenetére


Genialis
aktív tag

> És mit csinálnál vele? DOOMoznál???

Pontosan!

4096x3072-es felbontásban lebegőpontos színmélységgel, raytraced (nem is inkább Radiocity) grafikával. Tuti kevés lenne hozzá, hogy minimum 60 Fps-el nyomassa...

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#13) emvy válasza Genialis (#12) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyébként tényleg kevés lenne. Ekkora felbontásban az Unreal2003 sem futna szépen rajta. Mert ez nem arra való. Mátrixok, végeselem számítások, arra való ez nem a nagy AGP sávszélességével hódít.:)

while (!sleep) sheep++;

(#14) Den válasza emvy (#13) üzenetére


Den
veterán

Felnyomni rá valami nagyon über sakkprogramot, aztán kihívni valakit neten egy partira. ;]

www.simson4t.hu

(#15) emvy válasza Den (#14) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nekem is eszembe jutott:)
Bár szerintem netes sakkpartikra a Deep Junior is megteszi:)
Tényleg, majd kihívok valaki és földbe döngölöm :) :) :)

while (!sleep) sheep++;

(#16) Den válasza emvy (#15) üzenetére


Den
veterán

Leesne a fazon álla mikor 5-dik lépés után megmondanám hány lépés múlva és hogyan veszít ;]

www.simson4t.hu

(#17) CsendPenge válasza Den (#16) üzenetére


CsendPenge
őstag

Látom, megint humorodnál vagy :) Komolyra fordítva a szót, egyszer kipróbálnám, csak hogy érezzem mit tud. AZ lenne az igazi érzés!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#18) localhost válasza emvy (#10) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ugyanezt mondom én is, a kulcsszó: áhitat ! :P

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#19) Den válasza CsendPenge (#17) üzenetére


Den
veterán

Vagy pénzes fogadásokat kötnék fórumokon hogy senki nem tudja úgy húzni a gépét hogy az enyémet leverje. Ja és természetesen azon neteznék... voda gprs-sel ;]

www.simson4t.hu

(#20) Don Vittorio válasza lzsolt (#2) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ezért kérdeztem, hogy a dotált tudományos kutatáson kívül. Erre ezeket sorolod... :-)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#21) CsendPenge válasza Den (#19) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
Hehe... de gonosz vagy! :DD
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#22) Don Vittorio válasza emvy (#15) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Egyébként ez egy megtörtént sztori. Tán a múlt század végén egy fószer két híres sakkozóval megállapodott külön-külön, hogy játszik vele levelezésben, és mennyit kap, ha nyer, mennyit, ha döntetlen. Aztán a két híres pasi remizett egymással. Főhősünk bekaszálta a nagy zsozsót. Úgy bukott le 2-3 évvel később, hogy a két versenyző egyszerre volt valamilyen versenyen, és sztorizás köben rájöttek a dologra. Főhösünket meg lecsukták...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#23) Don Vittorio válasza Den (#6) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Nekem van 1, azaz egy gyógyszergyár ügyfelem. Ott nincs ilyen csodagép. :-)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#24) Den válasza Don Vittorio (#20) üzenetére


Den
veterán

ezeket sorolta:

folyadékáramlás modellezés, időjárás modellezés, légellenállás modellezés,
gazdasági folymatok, stb.


Ezek miért csak államilag dotáltak lehetnek?

www.simson4t.hu

(#25) Den válasza Don Vittorio (#23) üzenetére


Den
veterán

Mondjuk nem magyarokra gondoltam, amerikai cégek pl emberi genom dekódolását nyomják ezerrel szigorúan üzleti megfontolásból, de a hatóanyag molekula tervezésben is ilyesmiket használnak, meg egy csomó állat emberkísérletet megspórolnak így...

www.simson4t.hu

(#26) lzsolt


lzsolt
tag

csak egy példa

F1-es kocsik légellenállásának modellezése.

ez ugye nem állami finanszírozás:DD:DD

(#27) Genialis válasza emvy (#13) üzenetére


Genialis
aktív tag

Igazad van. Adjuk lejjebb... Mert ugye a gyenge hardver mindig kompromisszumot igényel.... ( :) :) :) :) ) Legyen csak 1024x768. De úgy sem bírná.

Amúgy pontosan mire gondoltál? Mert én arra, hogy ez lenne kvázi a video-alrendszer, és egy PC futtatná a DOOM-ot. Igazából csak Átadnám a GL-utasításokat, aztán ez pakolná egy monitorra. Persze nem ilyen szerencsétlen csalással, mint mostanában a videókártyák, hanem valami valós fizikai modellezésen alapuló (pl raytrace) technikával.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#28) Male válasza Don Vittorio (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Csak nézz meg külföldi gyógyszergyárakat. Ott van pl Bob Panoz (lehet, hogy rosszul emlékszem a nevére, lehet, hogy nem Bob) saját autóversenysorozatot csinált (abban mennek a Panoz nevü - szerény névválasztás - autók és most már sok más autó is), csak azért, mert ő kedveli az autókat. Minderre a pénzt a gyógyszergyárából szerezte. Az egészségügy az egyik legjobb üzlet (mármint egy gazdag országban, ahol az emberek rengeteget hajlanóak fizetni az egészségükért).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.