Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Új Samsung GDDR-2 memóriák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

''A Samsung GDDR-2 RAM-jai segítségével pedig ráadásul akár 50 százalékos teljesítménynövekedés is elérhető. A memóriasávszélesség például 1,6 GB/s-ról 6,4 GB/s-ra nőhet.''
Valaki magyarázza L nekem, hogy ez miként lehetséges?! :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) TheVeryGuest válasza engusz (#1) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Csak tippelek: szélesebb interface (256bit), bank interleaving/többcsatornás üzemmód
szóval a jól bevált régi trükkök

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#3) TBB válasza engusz (#1) üzenetére


TBB
tag

Attól, hogy a memória sávszélességet megnöveled x-vel, a kártya teljesítménye még nem lesz törvényszerűen x-szer nagyobb (legjobb példa a DDR SDRAM: attól hogy dual csennelben használod, hiába lesz dupla mem sávszélesség. még nem lesz a géped 50%-val gyorsabb).

(#4) engusz válasza TBB (#3) üzenetére


engusz
veterán

AMD alapú rendszereknél így is van. A riválisnál már kicsit kecsegtetőbb a helyzet.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) hobizoli válasza engusz (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mennyivel...?

K7-nel az SDR es single channel DDR kozott 2x teljesitmeny diffi van? A savszel 2x-s...


hobizoli

több drón kell ;P

(#6) engusz válasza hobizoli (#5) üzenetére


engusz
veterán

A P4 mellé fejletteb a memóriavezrlő. Igaz csak halottam róla.

Nem tudom, hogy most mit számít a K7 meg sávszélesség ide vagy oda. Csupán nem értettem, hogy 50%-os javulás mellett, hogy lesz több a sávszélesség, mint 50%.

Ne keverjünk be ide most semmi mást! :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) TheVeryGuest válasza engusz (#6) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Szerintem a dolog fordítva van. Az pontosan kiszámolható, hogy mekkora a sávszél-növekedés, jelen esetben 4x-es. Az hogy hogy számították ki ebből, hogy mekkora a teljesítménynövekedés az már egy másik kérdés (szvsz: log2(x)).
A hír azért remek mert csak így meg van ersztve a teljesítmény szó, esetleg elé lehetne írni, hogy ez pontosan micsoda.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#8) engusz válasza TheVeryGuest (#7) üzenetére


engusz
veterán

Kezdem kapizsgálni! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) TBB válasza engusz (#4) üzenetére


TBB
tag

Mégiscsak rossz példa volt... :O

Ezzel azt akartam csak mondani, hogy attól, hogy a memória 1000 adatot tud továbbítani másodpercenként, a proci meg csak 500-at tud fogadni, nem lesz a rendszer eredő teljesítménye nagyobb (pláne nem 50%-val), ha 2000-re növeled a memória adattovábbítási sebességét.

(#10) engusz válasza TBB (#9) üzenetére


engusz
veterán

Tehát hiába adunk DualDDR 400-at a mi kis AMD procinknak, amikor a memó sávszélessége sokkal nagyobb, mint amit a proci igényel?! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) Legolas válasza TBB (#3) üzenetére


Legolas
senior tag

Kicsit gyengusz vagy matekból. A dualchannel miatt miért 50 %-al lenne gyorsabb a gép, mármint a te gondolatmeneted szerint. Nem inkább százzal? a 2 nem 50%-al nagyobb mint 1 hanem 100%-al

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#12) Power válasza TheVeryGuest (#2) üzenetére


Power
senior tag

Semmi 256 bit, semmi többcsatorna, itt csak szimpla memória van.

Az eredeti cikkben még helyesen volt, hogy,
a GDDR3(s ez is) 1,6 GBit/sec/vezetéket tud.
S a chip összesen 6,4GB/s-ot tud.
No hány bites a busz? :)

Power

(#13) TBB válasza Legolas (#11) üzenetére


TBB
tag

Hehhh. Igazad van... :D

(#14) TBB válasza engusz (#10) üzenetére


TBB
tag

Látom valóban kezded kapizsgálni #8... :DDD

(#15) crab


crab
senior tag

Az nforce nem a sávszélességet növeli, hanem az elérési időt csökkenti, tehát van teljesítmény javulás...50%-os.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Új Samsung GDDR-2 memóriák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.