Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _cirmos_


_cirmos_
őstag

ha a 2*1gb-os kitet veszed, akkor az kemény egy dollárral olcsóbb mintha külön vennél két 1gb-os modult. wow, nagy gavallér ez a kingston! :D

(#2) Rover623 válasza _cirmos_ (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Vagyis ha kitet veszel, gyakorlatilag fizetnek neked egy dollárt, hogy elvégezhetik helyetted a párbaválogatást, hogy tutira menjen nálad a dual-channel...hogy minél elégedettebb legyél a megvásárolt termékkel...
wow, nagy szarrágó vagy te _cirmos_!:P

primus inter pares

(#3) raszputyin válasza _cirmos_ (#1) üzenetére


raszputyin
senior tag

elvileg jobb 2x1-ben venni, mert tesztelve van, hogy mennek kétcsatornásan.

(#4) ngabor2


ngabor2
nagyúr

mi ez az fb-dimm? kicsit le vagyok maradva...

(#5) _cirmos_ válasza Rover623 (#2) üzenetére


_cirmos_
őstag

hát ettől aztán nagyon megsajnáltam szegény kingstont, már fogalmazom is a bocsánatkérő levelet. nehogymá' azt mondd, hogy ők szívességből tesztelik nekem párban a ramokat - nekik az az érdekük hogy minnél többet eladjanak. kettesével még dobozt/csomagolóanyagot stb is spórolnak, ennek értéke legyen mondjuk 50 cent. így 2*1gb esetén $335-ra kapsz $0.5 kedvezményt, de a tisztesség kedvéért meg kell jegyeznem, hogy 2*512mb-nál ez a fél dolláros engedmény már $173-nál jelentkezik. biztos velem van a baj, de nálam ez nem számít vásárlást ösztönző árpolitikának...

(#6) Xpod válasza ngabor2 (#4) üzenetére


Xpod
addikt

''FB-DIMM (Fully Buffered DIMM) is a memory module technology targeted to servers developed recently created in order to increase the memory speed and the maximum memory capacity of a server. In this tutorial we will explain what are the main features of FB-DIMM modules and the difference between DIMM and FB-DIMM modules.''

Bővebben: [link]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#7) ngabor2 válasza Xpod (#6) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi. részben értem, de elég az is :)

(#8) orbano válasza Rover623 (#2) üzenetére


orbano
félisten

és mikor láttál olyat utoljára, hogy két modul egyazon gyártótól egyazon típussal nem ment duálban? amikor az esetek többségében még különböző modulok is mennek?

A vér nem válik VAZZE!™

(#9) Rover623 válasza orbano (#8) üzenetére


Rover623
félisten

Akkor az esetek többségében te csak adjál/vegyél különböző modulokat dual channel felhasználásra...a magad és vásárlóid teljes megelégedésére...;)
Ha azt mondom hogy tegnapelőtt egy HP/Compaq 5150-esben (AMD:P) két Kingmax modul nem ment duálban (külön-külön jó volt mindkettő), elhiszed...?
Vagy hozzak tanúkat?
Különböző modulok? Nemhogy duálban nem mennek együtt esetenként, de még singliben sem...szintén volt már a héten rá példa...:O

Még mindig nem értem: mi a fütyiért nem hangoztatjátok ugyanilyen vehemenciával hogy az autóra nem kell egyforma gumi a jobb és a baloldalra...?:U

Fontos hogy az átlagfelhasználót hamis illúziókba ringassátok, meggondolatlan vásárlásokra ösztönözzétek...?
Biztos hogy ez jó a vásárlóknak és a kereskedőknek/szervízeknek is?


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#10) Petya25


Petya25
addikt

Szerintem kissé drágán mérik a memókat. Egy 2x1-es non ECC kitt 80k fölött van. Ugyanezt tudja nekem a Corsair is DDR2-800 1,9V-on, CL5-ön, és nem is állítgattam semmit, mindezt 50k körül. :F

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#11) Rover623 válasza Petya25 (#10) üzenetére


Rover623
félisten

Nem eszik olyan forrón a RAM-ot...:DD
Nálunk nem ennyibe fog kerülni...
A 800MHz-es KHX nagyker ára már bruttó 80 alatt van néhány pengővel...a Value RAM-ot kevesebbért kell adniuk...;)
Egyébként valószínűleg a jelenlegi KHX-eket adják majd Value-ként...borda nélkül...:C


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#12) Mackósajt válasza Petya25 (#10) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Na igen, és most jött ki a Corsair új 800-asa, ami 2x1GB kit, forintra átszámítva szintén kb. 90k, csak épp 3-4-3-9-1T gyári időzítésekkel megy 800-on. (És tényleg, mert már teszt is volt vele.) Persze drága azért az is. Csak csúcsprocesszor mellé éri meg ilyet venni.

(#13) tts válasza Petya25 (#10) üzenetére


tts
addikt

kissé? - ennyi pénzért már nem Value RAM-ot adnak [link]

mondjuk számomra már az sem volt világos, hogy mi volt ebben a hírben a valóban hírértékű hír

(#14) #65675776 válasza orbano (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DC Kit nem csak azt garantálja, hogy a két modul működik együtt DC-ben, hanem az optimális tteljesítményt is. Egyik sem mondható el a két külön megvett modulról DC-ben.


Petya25: Nem tudom milyen árakat nézel, de a $ jelenleg ~200HUF-on áll, tehát a 2x1GB ECC is ''csak'' ~75k, a nonECC pedig ~67k. Persze ha Euro-ban számolunk, akkor akár neked is igazad lehetne...

(#15) S.Feri válasza tts (#13) üzenetére


S.Feri
őstag

És a musukra most 10% kedvezmény is van.? :F :DDD

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#16) Petya25 válasza #65675776 (#14) üzenetére


Petya25
addikt

Láttál te már olyat, hogy valami kint x $-ba kerül, az mire ideér minden költségével együtt ugyanannyiba kerül, csak pénznemet vált?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#17) S.Feri válasza Petya25 (#16) üzenetére


S.Feri
őstag

Ha boltos hozza akkor tuti nem annyi. :O

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#18) erdoke


erdoke
titán

Well, egy ilyen Woodcrest és FB-DIMM alapú cucmót szívesen bevállalnék majd. Szponzorok jelentkezését várom. :D

A legjobb aláírás a héten

(#19) Mackósajt válasza tts (#13) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Ha már csúcsmemóriákat akarok, és sok pénzem van:

[link]
(Részletes technikai adatok lenn.)


A CL3-al sajna el is érték a technológia csúcsát.

(#20) Petya25 válasza Mackósajt (#19) üzenetére


Petya25
addikt

Nem sámli cucc, nem sámli ár. :Y :C

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#21) #65675776 válasza Petya25 (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem sokkal került többe pl a procim, mint az AMD oldalán akkor fent levő listaár. És most sincs ilyen mértékű eltérés, mint amit Te írsz.

Azért nem előlegezném meg, hogy ~20k-val több lesz mire ideér.

(#22) Petya25 válasza #65675776 (#21) üzenetére


Petya25
addikt

Szerintem összekevered a Te már kifutott technikádat, a legújabb trend termékével. ;)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#23) #65675776 válasza Petya25 (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor nem volt kifutott technika, hanem még egy fél éve bejelentett se, amit újonnan vettem meg. Nincs itt semmi keverés. Nem ~20-25% volt az árkülönbözet, hanem kevesebb mint 10%.

(#24) Rover623 válasza Petya25 (#22) üzenetére


Rover623
félisten

Olvasd már ezt el:[link]...:P

primus inter pares

(#25) Petya25 válasza Rover623 (#24) üzenetére


Petya25
addikt

:D Akkor is... :P

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#26) Rover623 válasza Petya25 (#25) üzenetére


Rover623
félisten

Jó...majd szólok a Majornak, hogy akkor a 800MHz-es KHX-ek árát meg vigyék fel arányosan...mondjuk úgy 100.000-re...
Logikus lépés lenne...;]

primus inter pares

(#27) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Az a gáz, hogy egy 2x1 GB-os Geil Value 800-as kit 12k-val olcsóbb és már itthon is kapható:F

(#28) wolffy


wolffy
aktív tag

Én azt mondom a memóriák között a Kingston=Rolls Royce, a Corsair=Porsche. Én valahogy nem vagyok egy tuningőrült, ezért inkább maradok a tradícionál (eddig mindig Kingstonokat használtam ha memóriáról volt szó).
Elsősorban Intel rendszereket használva még sohasem volt gondom a dual-channel-el nem párba válogatott, de azonos típusú RAM-ok esetén. Nemtom ki milyen chipsettel próbálkozott.

(#29) Jim Tonic válasza erdoke (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Támogatlak, de csak akkor, ha 12''-os wide kijelzőt veszel hozzá :DDD

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) Jim Tonic válasza wolffy (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kicsit ferde azért a hasonlat, mivel egy rolls drágább általában. Inkább Mercedeshez hasonlítanám. Hagyományosan jó és megbízható, de több pénzért még jobbat vehet az ember.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) _cirmos_ válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


_cirmos_
őstag

L:)L, de azért kösd ki hogy WXGA+ felett kell lennie a felbontásnak, különben még belemegy az alkuba :DDD

(#32) Kampone


Kampone
tag

kivancsi leszek

nem irok ala

(#33) erdoke válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


erdoke
titán

Tán 12 lábat akartál írni? :F:))

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.