Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Elég nagy lapátkerekek szolgálnak chipsethűtés gyanánt, remélhetőleg nem lesznek túl hangosak...

<< Heimdal >>

(#2) slayer006 válasza Retekegér (#1) üzenetére


slayer006
addikt

ráadásul kettő :(((
nem valószínű, hogy benevezünk egy ilyenbe

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3) Gaben01


Gaben01
őstag

Az a két aktív hűtés tényleg nem túl bizalomgerjesztő. :U
Jó lenne valami infó arról,hogy mekkora hangjuk van így együtt.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#4) Muton


Muton
addikt

szerintem nem a ventikkel van a gond, mert azt nv chipsetnél alap, h az első körben cserélni kell vmi passzív értelmes megoldásra, hanem a 4 hátsó USB-vel. azért ez így elég kevés, miközben hely meg lenne

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5) #96302336


#96302336
törölt tag

És megértük. akkora a chipsethűtés, mint a régi P2 P3 -as cpu hűtése. Bár nem mindig baj a ventis hűtés, a heatpipe-os csodák sokszor sz@rra valók. Úgy tűnik a lapgyártók is rájöttek, hogy egyenlőre tök fölösleges a 3 hosszú PCIe csatlakozó. Sehol sincs a nagy hipe-olás közepette beharangozott VGA kártyából csinált fizikai gyorsító.

(#6) Overlocker


Overlocker
veterán

Hát ha pont a memóriatámogatás lesz gyengébb, amivel elég jól állt az nf680i, az nem valami jó hír..

(#7) Retekegér válasza #96302336 (#5) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jaja, a Physix is eltűnt, mint szürke szamár a ködben...

<< Heimdal >>

(#8) Xpod


Xpod
addikt

Ahogy elnézem azért a CPU hűtő vásárlásakkor igencsak figyelni kell. Nem biztos hogy bármit fel lehet majd aplikálni az északi-híd hűtése miatt.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9) waterman_


waterman_
aktív tag

hát ez jóóó! már azt hittem, hogy valami forgószél kisöpörte nvidiáék tervező irodáját, előről kezdtek minden tervezést és végre sikerült egy apró, hidegfejű chipsetet csinálniuk..
ugyanis a nagyobbik szélkeverőt én először egy gyári-szar procihűtőnek néztem.. miután végigolvastam a hozzászólásokat és megnéztem még egyszer a képet, akkor láttam csak a processzort megbújni a délihíd tövében.. ezt is megértük. a chipset többet zabál, mint a processzor.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#10) dr faustus válasza waterman_ (#9) üzenetére


dr faustus
senior tag

miután végigolvastam a hozzászólásokat és megnéztem még egyszer a képet, akkor láttam csak a processzort megbújni a délihíd tövében..

Szerintem nézd meg mégegyszer azt a képet. :)

Warning: Explicit Content

(#11) #96302336 válasza Retekegér (#7) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ja. Mert drága volt, és nincs hozzá progi (kettő játékról tudok össz vissz.)

(#12) Ősember


Ősember
őstag

végre felhagytak a batár nagy heatpipeos chipsethütökkel és áttértek valami komolyabbra :DDD miota kell a déli hidnak aktiv hütés? :(

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#13) Ősember válasza Overlocker (#6) üzenetére


Ősember
őstag

igy van és ha a memotámogatásban gyengébb lesz, akkor miben lesz ez olyan jo? :F hangosnak legalább hangos :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#14) orbano válasza Muton (#4) üzenetére


orbano
félisten

egy több tízezer forintos csúcslapnál neked alap, hogy ventit kelljen benne cserélni? hát öcsém, van egy hozzáállásod az biztos :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) Gorneck


Gorneck
titán

A jól megszokott sz@r...

Gorneck#1239

(#16) Muton válasza orbano (#14) üzenetére


Muton
addikt

azért ezt nem nevezném csúcslapnak. max felsőközép, vagy még az sem, illetve csak az nv-s lapokra gondoltam. a többinél nincs 2, de 1 pörgő sem :P

én nv-s lapot nem vennék (pl a hőtermelése miatt sem) és úgy gondolom sokan csak az sli miatt veszik meg (mert más okot nem látok - mondjuk ettől még lehet), akinek meg van pénze 2 vga-ra (gondolom nem low level), annak ne legyen már gond pár ezret belefeccölni a nv chip fogyatékosságának orvoslásába,ami egy normális hűtőben testesül meg. szép mondat volt :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#17) CYX válasza #96302336 (#11) üzenetére


CYX
aktív tag

Drágának drága mit a rohadtrosseb és tényleg semmi értelme sem lett... Pedig anno én is akartam venni egy ilyen okosságot a gépembe.

(#18) sTERNI válasza Muton (#4) üzenetére


sTERNI
senior tag

Az USB mellett azért még SATA csatlakozóval sem látták el túlzottan.
Rég meg akartam már kérdezni, az a molex csati, a memória-foglalat mellett, mi célt szolgál? Anno, pár abit (r.i.p.) lapomon volt ilyen, de a manual nem írta és annyit tudtam csak kideríteni, hogy a ''stabilitást növeli'' (hogy pontosan hogyan és miként, azt nem tudom :) ).


[Szerkesztve]

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#19) Male válasza sTERNI (#18) üzenetére


Male
nagyúr

ASUS-nál ezt régen a kiegészítő tápcsati helyettesítésére használták (amelyik tápon nem volt arról egy perifériacsatlakozót ide dugtál, és meg volt oldva a dolog). Ma gondolom a VGA-k etetése miatt van (4-8 tűs kiegészítő tápcsati már úgyis van a tápokon).

(#20) Muton válasza sTERNI (#18) üzenetére


Muton
addikt

nekem is van a 24 + 2x4 -es tápcsatik mellett a lapon 2 floopy-s molex :D
és a manualban azt írták, h cf esetén növelik a stabilitást. biztos arra gondoltak, h a vga a táp másik ágáról is fogyasszon, azt is terhelje

szerintem a 6 sata (ha jól emlékszem annyi van rajta) az a kategóriájának megfelel. alsó kat: 4 db, közép: 6 db, felső: 8+

de minnél tovább gondolkodom, annál kevésbé érzem át, h ki ennek a lapnak a célközönsége :F

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#21) PirosHello válasza dr faustus (#10) üzenetére


PirosHello
senior tag

Jól van na, északi hidat akart írni, csak elütötte.... :W
Amúgy ezekkel a szélkerekekkel akkor sem kellene ilyen lap, ha utánam dobnák... ;)


[Szerkesztve]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#22) he7edik.


he7edik.
addikt

Gondolom nem sok embert érintett meg a 3 PCI-E slot horror áron

Égő szöveg a flém vázon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.