Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thaler2


thaler2
senior tag

''a blokkdiagramon feltüntetett értékektől eltérően!'' LOL:DDD

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

''és megfelelő kimenet megléte esetén 1080p felbontású HDTV-anyagokat is gond nélkül lejátszik''

Miért kell ehhez ''megfelelő kimenet''? Monitorkimeneten nem müxik az mpeg dekóder? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#3) janpotocki válasza L3zl13 (#2) üzenetére


janpotocki
senior tag

nem kell semmi különösre gondolni, csak ami minden chipsetre igaz: ''Requires connection to a 1080p HDTV compatible TV-Out or DVI encoder chip''

(#4) Elrood


Elrood
őstag

Új SB persze sehol:).
Ha a kölcséghatékony részt nézzük, sztm SiStől igencsak le van maradva. (SB szolgáltatás terén.)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5) erdoke


erdoke
titán

Úgy tűnik, újabb déli hídjuk már sose lesz. :((
Persze ide jó, amikor cssak a költséghatékonyságról van szó, de ma már az összes többi szegmensbe kevés.

A legjobb aláírás a héten

(#6) Dassler válasza erdoke (#5) üzenetére


Dassler
őstag

jah :( pedig már szívesen látnám azt az 51-est a számsor végén a déli hídnál. Hogy mit görcsölnek rajta már nemtom mióta....

[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#7) LordX válasza erdoke (#5) üzenetére


LordX
veterán

Támogatnak ezek egyáltalán normálisan PCIe-t? Olyan északi hidat tudok, amin van 1 darab PEG csati, de ennyi?

(#8) erdoke válasza LordX (#7) üzenetére


erdoke
titán

A K8T890 volt az első chip, ami megkapta a PCIe validációt... Sajna ez meg is látszott rajt, nem volt felkészítve a DC processzorokra. A Rev. 2.0 már ezt is tudja.
''Features of VIA K8T890 North Bridge

Processor Support
AMD Opteron / Athlon FX / Athlon 64 / Sempron (939, 940 & 754 pin)

Front Side Bus 1GHz/16-bit (Upstream & Downstream) HyperTransport Bus Link

PCI Express Graphics Support PCI Express x16 Graphics
PCI Express Peripheral Support 4 PCI Express x1

Memory Support DDR memory controller integrated directly into AMD64 processor¹

Bus Architecture Asynchronous
''

Bővebben: link

A legjobb aláírás a héten

(#9) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Kissé (?) lemaradt a többiektől. A 2 SATA már szerintem kevés, bár való igaz, irodai gépekbe elég. Viszont ennél jobbak is vannak már bőven a piacon.
A déli híd valóban öreg már egy kissé.
Én személy szerint jobban szerettem a VIA-t, mint az nVidia-t, de belátom, hogy az nV jobb chipsetet csinál. Nagyon össze kellene magát kapnia a VIA-nak, hogy visszatérjen, mert le fogják mosni a piacról, ennek viszont nem örülnék.

(#10) erdoke válasza ngabor2 (#9) üzenetére


erdoke
titán

Nagyon kevés ember használ 2 SATA eszköznél többet, ahogy 8 USB port se bizonyul kevésnek a legtöbb esetben. Ráadásul a PHY-n keresztül támogat még kettő SATA-t.
A hangzatos marketingfícsörök, mint a hardveres tűzfal és a SATA2 semmit nem érnek. Az integrált hang pedig az nF4-nél is vacak. Egy enyhén felfrissített déli híd is versenyképes lehetne, de az sincs. (4 SATA, jobb hang, gigabites LAN)

A legjobb aláírás a héten

(#11) ngabor2 válasza erdoke (#10) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Igen, a gigabites lan az kifejezetten jó lenne, egyre elterjedtebb.
A 2 SATA-nál több használata egyelőre még valóban nem túl elterjedt, de remélhetőleg lassan elkezdik gyártani a SATA-s dvd-írókat is, és szép lassan elfelejtik a PATA-t. Tudom, évek kérdése, de kivárjuk. Addig hátha összeszedi magát a VIA is.

Nálam ha nem is 8, de 4-5 usb port ki van használva, hacsak olyan szinten is, hogy be van dugva valahova (nem kell a vezetékeket állandóan kihúzgálni). Tehát megintcsak a felhasználói szokásokról beszélünk, amik erősen különbözhetnek.

(#12) erdoke válasza ngabor2 (#11) üzenetére


erdoke
titán

Nekem van 4 db SATA HDD-m és tucatnyi USB-s eszközöm, tehát el tudom képzelni, mire lehet szüksége egy felhasználónak. Egy filléres USB hub (akár 1.1-es) elég a sok lassú eszköznek (billentyű, egér, fényképező, stb).

A legjobb aláírás a héten

(#13) Fiery válasza erdoke (#12) üzenetére


Fiery
veterán

Fenykepezo? Lassu eszkoz? Na ne vicceljunk mar... Manapsag mar jo nehany USB 2.0-s fotomasina is letezik.

Egyebkent meg az USB hub nekem nem hianyzik, szivesebben vennem, ha az alaplapon lenne minel tobb USB csati. Kovetkezo alaplapomnak hulye lennek olyat venni, amin ugyanaz a deli hid van, mint a mostanin (ami ugye vagy masfel eves alaplap). VIA elmehet a sunyiba, lemaradtak de nagyon :(


Fiery

(#14) nap


nap
addikt

Alaplapi vga osszehasonlito tesztet akarok! :)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#15) erdoke válasza Fiery (#13) üzenetére


erdoke
titán

Te most komolyan beszélsz? Lemaradtak a szmájlik...:F
Nyilván van USB 2.0 csatolású fényképezőgép, ahogy találsz ilyen egeret is. Szerinted ez volt a hozzászólásom lényege? Nyilván nem. :((

Magán a lapon is hub szerkezetben vannak a portok, mivel egy header 2 portot hajt meg. Ennek fényében 4 header vs. 5 a tényállás. Mellesleg hová tennéd a lapon a 20 USB-t?

Most nem a VIA-t akarom védeni, mert tényleg elmaradtak az új déli híddal, de ha megnézel 100 otthoni vagy üzleti felhasználót, hánynak kevés a 8 USB port vagy a 2 (+2) SATA? Na és mennyi az, aki igényes, de nem vesz bővítőkártyás hangot, hanem szigorúan az alaplapihoz ragaszkodik? Otthon mennyire fontos a gigabites LAN CPU igénye?
Ha megválaszolod a kérdéseket, mi marad, ami az ''enthusiast'' elnevezésű szűk rétegen kívül igazi előnyt jelent? Nézd csak meg az új ATI chipsetet, mi az, amit fontosnak tartottak a fanatikus réteg megcélzásakor. Hardveres tűzfal? Tucatnyi USB port? Bizony nem.

Ha lenne 4 SATA + 2 PCIe SATA2 egy VIA-s lapon, ahogy az új ATI-n, egy percig se haboznék kigányolni az nF4 SLI-t. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#16) Fiery válasza erdoke (#15) üzenetére


Fiery
veterán

Egy teljesen atlagos juzernel is sok-sok USB 2.0 portra lehet szukseg (fotomasina vagy kartyaolvaso + nyomtato + scanner + eger + billentyuzet + pendrive kapasbol lefoglal 6 portot, es akkor me'g semmi extra eszkozrol nem beszeltunk). Az pedig azt hiszem, termeszetes igeny egy 2005-ben keszulo alaplaptol, hogy ne kelljen hozza USB hubot hasznalni.

A 2 db SATA eszkoz meg pont ugyanaz a tema, mint a 2 db DIMM foglalat: eleg, de ha boviteni akarod a gepet, akkor mar nem eleg :) Arrol nem is beszelve, hogy a Blu-ray es HD DVD eszkozok mar velhetoen SATA interfeszre fognak atallni, ergo a 2 db SATA port 1-2 ev mulva (amikor me'g boven hasznalhatoak lennenek a mostani VIA-s alaplapok) mar kozel sem lesz elegendo.

Ertelemszeruen ahogy a 2 DIMM foglalat is eleg egy value cuccra, ugy a VT8237 is teljesen korrekt egy value alaplapon -- de a VIA-tol eddig nem azt szoktuk meg, hogy csak a value szegmensben van utokartyaja :(


Fiery

(#17) ftc válasza nap (#14) üzenetére


ftc
nagyúr

Már volt :)

Bővebben: link

Ezt találtam futtában

[Szerkesztve]

(#18) Fiery válasza nap (#14) üzenetére


Fiery
veterán

nVIDIA: gyors, ATI: gyors, tobbi lassu es sz*r :)

Egyebkent volt mar ilyen cikk a PH-n tudtommal, nem is oly' reg. SZVSZ akkor lesz ez ismet igazan aktualis, amikor megjon az nVIDIA C51G, majd legkozelebb amikor megjon az RS580 vagy az RS600.


Fiery

(#19) erdoke válasza Fiery (#16) üzenetére


erdoke
titán

Az utolsó bekezdéseddel teljesen egyetértek. Mérlegelni kell, hogy milyen bővítést szeretne az illető. Optikai eszköz elmehet PCI-os SATA kártyán is, a PCIe-ről nem is beszélve. Kérdés, hogy a 2 db plusz USB port, és a két SATA port ára belefér-e az olcsóbb VIA-ba. Igazából a SATA általában megvan 4 db a nem csak value irányba kiadott lapokon. Persze ezekből az nF4-en és az ATI-n 6 db van (8-at nem számolom, PCI-os chipre úgyse érdemes kettőnél több eszközt kötni).

A legjobb aláírás a héten

(#20) Fiery válasza erdoke (#19) üzenetére


Fiery
veterán

Engem csupan az bosszant -- de nagyon --, hogy amit a VIA ket dedikalt chipben sem tud megoldani, azt az nVIDIA megoldja integralva (egy chipes chipsettel).

Pedig nekem is szimpibb volt anno a VIA, de most mar a piac farkastorvenyeinek hala kenytelen leszek mindig odamenni, ahol epp a legjobbat nyujtjak. Arrol nem is beszelve, hogy kemenyen atverve erzem magam mas okbol is (az MSI nem kepes az opteronos lapomhoz dualcore BIOS-t csinalni, pedig mar 2x is rajuk zorogtem ... rohadjanak meg).


Fiery

(#21) ftc válasza Fiery (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

De az a 1 chip az melegszik rendessen...

(#22) erdoke válasza Fiery (#20) üzenetére


erdoke
titán

Mérnökök nélkül más se tudná megoldani...:(

A DC Opteronos BIOS netszerte probléma, bár több laphoz már kikövetelték a felhasználók. Valószínűleg van újabb, csili-vili lapja az MSI-nek Opteronhoz, és kis nyomást gyakorol a váltásra. Ez nem a VIA hibája, az első generációs K8T890 kivételével viszik a DC procikat a chipjei.

A legjobb aláírás a héten

(#23) erdoke válasza ftc (#21) üzenetére


erdoke
titán

Miót kijött az Intel Edition, tudjuk hogy nem amiatt van, hiszen ott két chipként is melegszik. Valószínűleg gyártástechnológiai váltás volt az nF3 és az nF4 között, talán éppen egy 90 esetleg 110 nm-es csíkszélességre.

A legjobb aláírás a héten

(#24) Fiery válasza erdoke (#22) üzenetére


Fiery
veterán

Jaja, az MSI-nek az enyem (K8T800) helyett van egy alapbol dualcore ready lapja, ami sokkal korszerubb, hiszen K8T800Pro van rajta :(((

Pedig imadtam az MSI-t :( :U


Fiery

(#25) nap válasza ftc (#17) üzenetére


nap
addikt

Ez a cikk a radeon vs intel vonalon mozog es mar tobb, mint egyeves.
Nincs benne unichrome, castlerock, xabre, sis, nforce, uli, meg ilyenek. :(

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#26) erdoke válasza Fiery (#24) üzenetére


erdoke
titán

Akkor utáljuk együtt, én most a K8N Diamonddal, korábban a KT4V-vel. :D
Szerencsére az utóbbi nem saját volt. :Y

A legjobb aláírás a héten

(#27) robyeger válasza erdoke (#5) üzenetére


robyeger
addikt

Szerintem is elég égő, hogy nincs új déli hídjuk, ezért a SATA csak 150Mbyte/s képes döcögni. Az Északi híddal VIA PT880Pro-val semmi baj nincs (AGP+PCIE egyben és mükszik 266Mhz FSBn is), egy SATA II déli híddal ő lenne a nyerő a középkategóriában, így csak az alsóban tud labdába rúgni:O

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#28) Dassler válasza robyeger (#27) üzenetére


Dassler
őstag

Szeretnék én egy olyan SATA vinyót, ami egymagában döcög 150MB/s-kel :) Még RAID-ben sem futja ki egyik sem.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#29) robyeger válasza Dassler (#28) üzenetére


robyeger
addikt

Persze ez csak az elméleti sávszélessége az SATA busznak. Volt szerencsém tesztelni ugyan azon kapacitású maxtor korongot, mind 8-8Mb cache-el és ott apróbb fájloknál, mint pl. rendszerwinyó a SATA volt a gyorsabb valamivel a PATA-tól. Ennyi nekem elég, mivel az árkülönbség elhanyagolható a két eszköz között.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#30) LordX válasza robyeger (#29) üzenetére


LordX
veterán

Neked nem SATA2-es Via déli híd kell, henm hogy egyszerűen ne csak kettő darab legyen támogatott :)

(#31) Dassler válasza robyeger (#29) üzenetére


Dassler
őstag

Jah, szerény tapasztalataim szerint is valamivel gyorsabb a SATA. Amúgy ha már hidak: az intel 6300ESB az támogatja az NCQ-t?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#32) ftc válasza erdoke (#23) üzenetére


ftc
nagyúr

Ennyi lehet csak az oka?

(#33) Fiery válasza Dassler (#31) üzenetére


Fiery
veterán

Nem tamogatja. Csak hagyomanyos SATA-t (150 MB/s) tamogat.


Fiery

(#34) Fiery válasza erdoke (#23) üzenetére


Fiery
veterán

nForce3: 150 nano

nForce4 AMD: 130 nano

nForce4 Intel: 130 nano

(#35) erdoke válasza Dassler (#31) üzenetére


erdoke
titán

Az NCQ néha többet árt otthoni felhasználáskor mint amennyit használ. Legalábbis a tesztek szerint.

A legjobb aláírás a héten

(#36) erdoke válasza Fiery (#34) üzenetére


erdoke
titán

Ez érdekes, 130 nm-rel senkinek nem volt gondja. Igazából még a 110-zel se sok. :F

A legjobb aláírás a héten

(#37) Dassler válasza erdoke (#35) üzenetére


Dassler
őstag

Nem akarok én oylat, csak nem voltam tisztában ezzel a chippel. Hiányzott az informatikai alapmüveltségemhez :D

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#38) robyeger válasza LordX (#30) üzenetére


robyeger
addikt

Jelenleg 2db SATA port bőven elég, mert csere winyóknak általában mindenki még PATA-t használ és a SATA optikai maghajtók is ritkának számítanak a piacon. Mikor pedig a Blue ray meg HD DVD bevonul a hétköznapjainkba vélhetőleg már rég megfeledkezünk a VIA PT8800Pro chipsetről.:U

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#39) Fiery


Fiery
veterán

Vegre itt a VIA uj deli hidja, amit hol VT8251-nek, hol meg VT8287-nek hivnak :)

Bővebben: link

2 db PCI-E x1 port, 4 db SATA2 port, 8 db USB 2.0 port, 5.1 AC'97 audio, es elvileg 7.1 HD Audio. Ez mar kezd alakulni :)


Fiery

(#40) L3zl13 válasza Fiery (#39) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Végülis nem csúsztak vele sokat. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.